Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια. Να υποθεσω οτι αυτο ειναι αναξιοπιστο. Το βρηκα μεσω facebook.

http://www.electronicproductclearance.com/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια. Να υποθεσω οτι αυτο ειναι αναξιοπιστο. Το βρηκα μεσω facebook.

http://www.electronicproductclearance.com/

 

όχι μόνο δεν έχει paypal αλλά δεν αναφέρει και τρόπους πληρωμής....ΜΑΚΡΙΑ !!!!!!!!!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

όχι μόνο δεν έχει paypal αλλά δεν αναφέρει και τρόπους πληρωμής....ΜΑΚΡΙΑ !!!!!!!!!!

 

Στό κάτω μέρος έχει τρείς τρόπους πληρωμής, αλλά εφ'όσον δεν έχει paypal, όντως δεν αξίζει να διακινδυνεύσει κάποιος.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν ρωτάω στο σωστό θέμα αλλά το aliexpress είναι αξιόπιστο μαγαζί ; και με ποιο τρόπο γίνεται η αγορά; έχει κάποια ασφάλεια όπως το PayPal?

 

Κι εγώ θέλω να μάθω για το alliexpress. Έχει ψωνίσει κανείς κινητό από εκεί; Έχει πάθει κανείς ζημιά από εκεί;

Εγώ έχω ψωνίσει μικροπράγματα κόστος μέχρι 30€ και μου έχουν έρθει κανονικά. Συγκεκριμένα κοιτάζω αυτό

http://www.aliexpress.com/item/Huawei-Ascend-G700-Android-4-2-Quad-Core-Daul-2GB-RAM-8GB-ROM-sim-MTK6589-5/1437418489.html

που το έχει σε πολύ καλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

pandawill για άλλη μια φορά ρεσιταλ αξιοπιστίας

 

Αγόρασα αυτό

 

Ας ξεκινήσουμε με τα πιο ελαφρά. Συμφωνήσαμε να συμπεριληφθούν δύο μεμβράνες,δεν έβαλαν καμία μέσα στο πακέτο. Αναγκαστικά είμαι με την εργοστασιακή με τις άσπρες επιγραφές,την οποία καθάρισα προσεκτικά με μια μπατονέτα ελαφρά βρεγμένη με ασετον. Αν απλά την είχα αφαιρέσει και έμενε η οθόνη εκτεθιμένη τώρα θα είχα μια ωραία μεγάλη γρατζουνιά (λόγω μικροαπροσεξίας) και πολλές πολλές μικρότερες καθώς δουλέυοντας για λίγο με τη γραφίδα διαπίστωσα οτι αυτή είναι τόσο σκληρή που αφήνει σημαντικότατες γρατζουνιές στην μεμβράνη .

 

Και για να πάω τώρα στο πιο σημαντικό θέμα ,τόσο στο cpu-z test όσο και στο antutu(ενημερωτικά, πιάνει 16644) παρατήρησα εχτές έκπληκτος οτι το κινητό δεν έχει τον 6589Τ αλλά τον απλό 6589:mad: και η GPU είναι η παλιά Mali-400 MP ! Αυτό που με έστειλε είναι οτι αναλυτικά και τα δύο προγράμματα λένε οτι ο χρονισμός του 6589 είναι στα ....1300 MHz..... κι όχι στα 1200 όπως θα περίμενε κάποιος. Ο συνδιασμός όμως επεξεργαστή στα 1300 και GPU Mali , παραπέμπει σε 6582 και Mali. Μεχρι τώρα 6589 στα 1300 και ταίριασμα με Mali -400 δεν έχω ξαναδεί:blink:

 

Air Gesture από ανύπαρκτο έως ανύπαρκτο παρά τις αλλαγές και δοκιμές στις ρυθμίσεις

 

Γενικά μεγάλη απατεωνιά από το pandawill. Και τώρα δε ξέρω πώς να κινηθώ εναντίον τους,καθώς η επιλογή να το στείλω πίσω αποκλείεται γιατί εννοείται πως δεν προτίθεμαι να μείνω χωρίς τηλέφωνο, ενώ ουσιαστικά αυτοί πάιζοντας με εμένα δεν θα ζημιωθούν στο ελάχιστο,γιατί θα ξαναπάρουν τη συσκευή ωραία και καλά ενώ εγώ έχασα τον χρόνο μου και την υπομονή μου μαζί τους.

Link to comment
Share on other sites

Bάλε το πρόγραμμα cpu identifier απο το play store και δες τι στοιχεία βγάζει.

Μπράβο που με βοήθησες να επιβεβαιώσω την υποψία μου,τελικά όντως ΜΤΚ 6582 κι όχι τον 6589Τ που γράφουν οι λωποδύτες...

Link to comment
Share on other sites

Ο 6582 ειναι δυνατοτερος σε ισχυ απο τον 6589 και μαλιστα τον T (turbo). Σε antutu χτυπαει 16000++ και η διαφορα τους σε ταχυτητες φαινεται και πρακτικα.
Link to comment
Share on other sites

Για τρέξε Antutu 3d bencmark στον 6582 και πες μας πόσο βγάζει, γιατί ο 6589Τ βγάζει 3100...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.antutu.ABenchMark.GL2

Link to comment
Share on other sites

Στέλνουν κατά κύριο λόγο με sweden post, που κάνει 30-40 μέρες να φτάσει και είναι και τελείως αναξιόπιστο στο tracking του. Πχ περιμένω ένα πακέτο τους που απο το tracking δεν βγάζεις άκρη που βρίσκεται, local mail delivery λέει, αλλα δεν έχει μπει ακόμη Ελλάδα και σε 5 μέρες κάνω dispute, πριν κλείσω 45ήμερο...

 

Επειδή μάλλον την πάτησα και παρήγγειλα απο focalprice το cubot gt90 θέλω να ρωτήσω τι είναι το dispute?

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία κατά την οποία ζητάς από το Paypal να εξετάσει κατά πόσο εκτελέστηκε σωστά η αγορά σου και να σου επιστρέψει πίσω τα χρήματα σε αντίθετη περίπτωση.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θέλω να μάθω για το alliexpress. Έχει ψωνίσει κανείς κινητό από εκεί; Έχει πάθει κανείς ζημιά από εκεί;

Εγώ έχω ψωνίσει μικροπράγματα κόστος μέχρι 30€ και μου έχουν έρθει κανονικά. Συγκεκριμένα κοιτάζω αυτό

http://www.aliexpress.com/item/Huawei-Ascend-G700-Android-4-2-Quad-Core-Daul-2GB-RAM-8GB-ROM-sim-MTK6589-5/1437418489.html

που το έχει σε πολύ καλή τιμή.

έχω πάρει άπειρα πράγματα από aliexpress από σφυρίχτρα μέχρι tablet δεν έχει paypal αλλα μερικοί σου λένε αν θες να πληρώσεις μέσω paypal εκτος του site βλέπε κάτω στις πληροφορίες αρκετοί αξιόπιστη πωλητες το λένε αυτό(προσωπικά ποτε δεν πλήρωσα με paypal εκεί γιατί έχω prepaid που και να γίνει οτιδήποτε σιγά βάζω λεφτά μονο όταν είναι να πάρω κάτι.)

αυτό που έβαλες δεν είναι αξιόπιστος γιατί έχει 92.2% feedback και το συγκεκριμένο κινητό αγοράστηκε 3 φορες και δεν έχει αφήσει κανεις σχόλιο.

πάντως από τιμές το aliexpress δεν παίζεται σε μερικά πράγματα οι τιμές τους είναι εξευτελιστικές εχω παρει και απο 93% πωλητη και ηταν πολυ οκ το αντικειμενο.

κοιτα:

 

στην 1 εικόνα θα πατας toprated kai orders για να σου δείχνει τα top αγορασμένα-βαθμολογία χρηστών

 

στην 2 εικόνα θα αφήνεις το ποντίκι πάνω στα μετάλλια του αλλου να δεις την βαθμολογία του (αυτός δεν είναι καλός έχει 93.5% αλλα για το συγκεκριμένο κινητό από τους 175 που το αγόρασαν οι 75 του άφησαν πολύ καλά σχόλια)

 

Στην 3 εικόνα είναι πολύ καλός καθώς έχει 99%feedback και από 70 άτομα που το αγόρασαν και οι 70 του άφησαν πολύ καλο σχόλιο.

 

παντως και εδω καλα ειναι http://www.merimobiles.com/huawei-ascend-g700-dual-sim-smartphone_p/meri7399.htm 235$ βαλε και το κουπονι "facebook" σου κατεβαζει 5$ :p

Edited by akatamakata
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που λέει ο φίλος Vamvakoulas,νομίζω έχει ξανασυζητηθεί σχετικά πρόσφατα.

 

Για τρέξε Antutu 3d bencmark στον 6582 και πες μας πόσο βγάζει, γιατί ο 6589Τ βγάζει 3100...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.antutu.ABenchMark.GL2

 

Το έτρεξα και έπιασε την πρώτη 2025 και τη δεύτερη ακόμα χαμηλότερα 2004. Χαώδης διαφορά.

6582+ Mali 400 είναι από τους χειρότερους συνδιασμούς.

 

Θέλω να το σπρώξω πίσω,αλλά ποιος γυρίζει τώρα στο μονοπύρηνο με την τοσοδούλα οθονη,περιμένωντας εναν μήνα μεχρι να έρθει κάποιο επόμενο; :kill: pandawill

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο όσα αρνητικά μου είπατε για το FocalPrice, αποφάσισα να μην αγοράσω από εκεί. Έχω όμως διαθέσιμο ένα κωδικό για έκπτωση 8% που ισχύει μέχρι 18/2/14 (άλλη απόδειξη παπατζίδικης τακτικής: κατά την εγγραφή έλεγαν οτι θα ισχύει για ένα μήνα).

 

Δεν ξέρω αν μεταβιβάζεται αλλά αν κάποιος θέλει να δοκιμάσει, ας μου στείλει ένα ΠΜ. First come, first served people!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που λέει ο φίλος Vamvakoulas,νομίζω έχει ξανασυζητηθεί σχετικά πρόσφατα.

 

 

 

Το έτρεξα και έπιασε την πρώτη 2025 και τη δεύτερη ακόμα χαμηλότερα 2004. Χαώδης διαφορά.

6582+ Mali 400 είναι από τους χειρότερους συνδιασμούς.

 

Θέλω να το σπρώξω πίσω,αλλά ποιος γυρίζει τώρα στο μονοπύρηνο με την τοσοδούλα οθονη,περιμένωντας εναν μήνα μεχρι να έρθει κάποιο επόμενο; :kill: pandawill

Γι'αυτο παιρνουμε παντα κινητα που γνωριζουμε την εταιρια και μπορουμε να διασταυρωσουμε τα χαρακτιριστικα οπως λεει και ο φιλος gerstavros.

Θα μπορουσες να παρεις ενα Thl ή ενα Zopo.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες akatamakata . Μιλάω με merrimobiles για matchprice. Αυτό με το facebook δεν το ήξερα. Κάνω Like από τη σελίδα τους;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που λέει ο φίλος Vamvakoulas,νομίζω έχει ξανασυζητηθεί σχετικά πρόσφατα.

 

Πως δεν ισχυει φιλε μου, ισχυει και παρα ισχυει. Οτι εχω δοκιμασει με 6582 ειναι ΑΙΣΘΗΤΑ πιο γρηγορο σε επιδοσεις απο τα 6589+Τ.

 

Και αυτο αποδεικνυεται και στα benchmarks score αφου με απλη αριθμητικη 17000>14000

 

Το οτι δεν τα παει τοσο καλα στα 3Dbench αυτο δε σημαινει πως ειναι χειροτερος επεξεργαστης. Εξαρταται και απο τη χρηση για την οποια προοριζεται.

Edited by vamvakoulas
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες akatamakata . Μιλάω με merrimobiles για matchprice. Αυτό με το facebook δεν το ήξερα. Κάνω Like από τη σελίδα τους;

 

όχι όταν βάλεις διεύθυνση σωστη πατήσεις στο paypal το account σου και όλα αυτά στο τέλος τελος σου λέει αν έχεις coupon γραφεις facebook και πατα apply. Αυτός είναι ο κωδικός του κουπονιού η λέξη facebook

και σου μειώνει 5%

τίποτα δεν είναι αλλα με αυτά τα λίγα λεφτά που γλιτώνεις παίρνεις screen protector ξέρω γω

δες φοτο:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Παρακολουθώ το σχετικό thread αρκετο καιρό...περίπου 1-1,5 χρόνο...και έχω διαβάσει αρκετά για τα κινεζομάγαζα! Σίγουρα η προσωπική εμπειρία του καθενός είναι και διαφορετική, δλδ σε κάποιον έχει τύχει να πάρει από ενα μαγαζί και να μείνει 100% ευχαριστημένος σε κάποιον έχουν κάνει κουτσουκέλες και δεν θέλει να το ξαναξκούσει κλπ...

 

Εγώ για παράδειγμα έχω κάνει μέχρι στιγμής 3 παραγγελίες από merimobiles και έμεινα 100% ευχαριστήμενος...αλλά εχτές παρήγγειλα πρώτη φορά από minideal...και θά ήθελα αν κάποιος γνωρίζει ...ποια είναι η διαδικασία τους?! δλδ σε πόσες μέρες ετοιμάζουν / στέλνουν την παραγγελία?! Πόσες μέρες κάνει να έρθει...??? αν στέλνουν tracking number κλπ

Ευχαριστώ!!! Έχω διαβάσει αρκετά για το minideal...απλά δεν τα έχω συγκρατήσει όλα! :P

There is no knowledge that is not power!

Xiaomi Redmi Note 4, ASUS Pegasus 2 Plus X550, THL T11, Jiayu F1, Sony Xperia U, Onda V811, iPhone 4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Παρακολουθώ το σχετικό thread αρκετο καιρό...περίπου 1-1,5 χρόνο...και έχω διαβάσει αρκετά για τα κινεζομάγαζα! Σίγουρα η προσωπική εμπειρία του καθενός είναι και διαφορετική, δλδ σε κάποιον έχει τύχει να πάρει από ενα μαγαζί και να μείνει 100% ευχαριστημένος σε κάποιον έχουν κάνει κουτσουκέλες και δεν θέλει να το ξαναξκούσει κλπ...

 

Εγώ για παράδειγμα έχω κάνει μέχρι στιγμής 3 παραγγελίες από merimobiles και έμεινα 100% ευχαριστήμενος...αλλά εχτές παρήγγειλα πρώτη φορά από minideal...και θά ήθελα αν κάποιος γνωρίζει ...ποια είναι η διαδικασία τους?! δλδ σε πόσες μέρες ετοιμάζουν / στέλνουν την παραγγελία?! Πόσες μέρες κάνει να έρθει...??? αν στέλνουν tracking number κλπ

Ευχαριστώ!!! Έχω διαβάσει αρκετά για το minideal...απλά δεν τα έχω συγκρατήσει όλα! :P

 

Όλα τα αξιόπιστα μαγαζιά, λειτουργούν με τον ίδιο τρόπο.

Μόνο τα συνεργαζόμενα ταχυδρομεία αλλάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Πως δεν ισχυει φιλε μου, ισχυει και παρα ισχυει. Οτι εχω δοκιμασει με 6582 ειναι ΑΙΣΘΗΤΑ πιο γρηγορο σε επιδοσεις απο τα 6589+Τ.

 

Και αυτο αποδεικνυεται και στα benchmarks score αφου με απλη αριθμητικη 17000>14000

 

Το οτι δεν τα παει τοσο καλα στα 3Dbench αυτο δε σημαινει πως ειναι χειροτερος επεξεργαστης. Εξαρταται και απο τη χρηση για την οποια προοριζεται.

 

17 βγάζουν και τα turbo mtk6589 όπως σου είπαν.

Επίσης, οι mtk6582 έχουν χειρότερη gpu.

 

Αλλά είναι "αισθητά πιο γρήγοροι οι mtk6582".

 

Μάλιστα.....

Link to comment
Share on other sites

Για να μην λεμε οτι να ναι, HDC Note 3 με 6582 και Hd οθονη κατεβαζει 16900, μπορω να επισυναψω φωτο αν θελει οποιος θελει. Επειδη εχω δοκιμασει πανω απο 50-60 μοντελα, εχω καταληξει σε αυτα τα συμπερασματα:happy:

Ο καθενας βεβαιως μπορει να εχει την δικια του γνωμη και αποψη.

 

Σορυ για τα offtopic τελος απο μενα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...