Jump to content

[Εφαρμογή] TCPMP - Ταινίες με υπότιτλους στο wm μας


zaharakis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δυστυχως τπτ. το εβαλα στο gdi, αλλαξα και το ονομα του αρχειου, να μην εχει τελειες κενα, μην τυχον το ενοχλουν, αλλα τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Να παραθέσω κι εγώ ένα Link για tcpmp τροποποιημένο για καλύτερα αποτελέσματα. Εγώ έχω το TCPMP Tech1 Enhanced TP1_TP2 Digital Play HD CineVisionScope Version.cab και το addon των υποτίτλων παίζει κανονικά. Επίσης αντί GDI χρησιμοποιώ GAPI για κάπως καλύτερο playback.

 

PS Ξέχασα το link

http://www.everythingdiamond.info/showpost.php?p=5060&postcount=3

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Thanks for the link, να το έχουμε στα υπόψιν. Τέσταρέ το και αν κρίνεις ότι όντως αξίζει, να το προσθέσουμε στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ξαναθυμίζω το θέμα αν υπάρχει κάτι νεότερο.

 

Το δοκίμασα και εγώ το TCPMP σε Omnia 2 (windows 6,5) και αν και δουλεύει κανονικά οι υπότιτλοι χάνονται σε landscape γιατί είναι είτε πάνω είτε κάτω (δεν μπαίνουν μέσα στην ταινία)

Έπαιξα με τις υπάρχουσες ρυθμίσεις αλλά δεν βρήκα κάτι που να λύνει το πρόβλημα.

Με αναζήτηση βρήκα διάφορα plugs αλλά πρέπει να παίξω με τις ρυθμίσεις και τα dll και δεν αποφασίζω να τα βάλω. Αλλού συνιστούν να μετατρέπω τα srt σε smi με Vobsub.

Κάτι δοκιμασμένο;

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

ρε παιδια εχω βαλει τον core player τρεχουνε ολα τα βιντεο κανονικα με καλη ταχυτητα οπως και με το payer το κλασικο του κινητου.....αλλα sτο tcpmp που βαζω για να βλεπω υποτιτλους με κολαει την εικονα οχι συνεχεια αλλα ειναι εκνευριστικο δεν παει κανονικα η λειτουργια....ετσι γινεται και σε εσας???

 

βαριεμαι να ενσωματωνω υποτιτλους στις ταινιες !!!

 

ps. χρησιμοποιω την εκδοση TCPMP για ταινιες(netDrg)v2

 

μαλλον θα βρω λυση στην ενσωματωση υποτιτλων με avi recomp και μετα χαμηλωση μεγεθους με encoder......και μετα core player και ολα μια χαρα!

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Το TCPMP (netDrg)v2 δουλεύει άψογα χωρίς προβλήματα και κολλήματα!

Έχεις βάλει GDI στις επιλογές του Video?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Το TCPMP (netDrg)v2 δουλεύει άψογα χωρίς προβλήματα και κολλήματα!

Έχεις βάλει GDI στις επιλογές του Video?

 

Εξαρτάται πάντα και για ποια συσκευή μιλάμε. Δεν παίζει το βιντεο το ίδιο ομαλά σε όλες τις WM συσκευές.

 

Για την επιλογή GDI συμφωνώ, με αυτή παίζουν κανονικά υπότιτλοι (χωρίς να τους ενσωματώσω) και βιντεο στο δικό μου HTC Touch Cruise (Polaris). :)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
δειτε ταινιες με υποτιτλους στο ομνια σας χωρις να ειστε υποχρεωμενοι να χρησιμοποιησετε καποιο προγραμμα ωστε να τους ενσωματωσετε πριν:)

 

 

TCPMP +subtitles option

 

http://rapidshare.com/files/166433778/TCPMP-0.72RC1_WM_6.1___Subtitle.cab

 

ανοιγοντας την ταινια σας (φροντιστε να ειναι στον ιδιο φακελο μαζι με τους υποτιτλους αλλα και να εχουν ακριβως την ιδια ονομασια και η ταινια αλλα και οι υποτιτλοι )

επιλεξτε απο τον player options/settings/select page/subtitles

και απολαυστε την.

 

για να αποφυγετε τρεμοπαιγματα στους υποτιτλους επιλεξτε

options/video/Raw framebuffer

 

 

Δημητρης :)

 

καλησπέρα...

έχω κατεβάσει το πρόγραμμα όπως το δίνει ο δημήτρης, αλλά δεν εμφανίζονται πουθενά οι υπότιτλοι.. Έχω τα αρχεία στον ίδιο φάκελο με ίδια ονομασία μεταξύ τους, αλλά δεν γίνεται τίποτα.. Επίσης όταν πατάω options δεν υπάρχει η επιλογή settings/select page/subtitles:wacko:

καμιά ιδέα και για μένα;;;:O

Edited by xaxanoula
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...

έχω κατεβάσει το πρόγραμμα όπως το δίνει ο δημήτρης, αλλά δεν εμφανίζονται πουθενά οι υπότιτλοι.. Έχω τα αρχεία στον ίδιο φάκελο με ίδια ονομασία μεταξύ τους, αλλά δεν γίνεται τίποτα.. Επίσης όταν πατάω options δεν υπάρχει η επιλογή settings/select page/subtitles:wacko:

καμιά ιδέα και για μένα;;;:O

 

Για δοκίμασε αυτά που λέμε στα προηγούμενα μηνύματα και δώσε βάση στην επιλογή GDI. Είναι μερικές ρυθμίσεις που θα πρέπει να προσέξεις, σύμφωνα με όσα έχουν αναφερθεί στα προηγούμενα μηνύματα.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...

έχω κατεβάσει το πρόγραμμα όπως το δίνει ο δημήτρης, αλλά δεν εμφανίζονται πουθενά οι υπότιτλοι.. Έχω τα αρχεία στον ίδιο φάκελο με ίδια ονομασία μεταξύ τους, αλλά δεν γίνεται τίποτα.. Επίσης όταν πατάω options δεν υπάρχει η επιλογή settings/select page/subtitles:wacko:

καμιά ιδέα και για μένα;;;:O

 

αλλαξες την ρυθμιση που λεω,σε Raw framebuffer? στο hd σιγουρα δουλευει ετσι ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Administrators
Γιατί να το ξανανεβάσει; Υπάρχει ήδη στο rapidshare απλά πρέπει να δοκιμάσεις αρκετές φορές για να σε αφήσει να το κατεβάσεις (αν δεν είσαι premium user).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Να επανέλθω λίγο στο θέμα και να ρωτήσω....

Πως κάνουμε τους υπότιτλους να δείχνουν ελληνικά γράμματα και όχι διάφορους ακαταλαβίστικους χαρακτήρες ;;;

Μια χαρά δείχνει τους υπότιτλους... αλλά... όχι στα ελληνικά.....:-(

Link to comment
Share on other sites

Να επανέλθω λίγο στο θέμα και να ρωτήσω....

Πως κάνουμε τους υπότιτλους να δείχνουν ελληνικά γράμματα και όχι διάφορους ακαταλαβίστικους χαρακτήρες ;;;

Μια χαρά δείχνει τους υπότιτλους... αλλά... όχι στα ελληνικά.....:-(

 

Δοκίμασε να ανοίξεις το αρχείο των υποτίτλων στον υπολογιστή σου (όχι στο κινητό) και να κάνεις File->Save as και εκεί να παίξεις λίγο με τα διαφορετικά encodings (π.χ. UTF8, Unicode κλπ). Λογικά κάποιο από όλα θα δουλέψει.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους!

άλλαξα χθες ρομ που είχε ενσωματωμένη την 5.02 εκδοση του tcpmp..

κι ενώ εμφανίζει τους υποτιτλους , τους βγαζει με κάτι περίεργους χαρακτηρες..

ξέρετε τι να κάνω;;;

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους!

άλλαξα χθες ρομ που είχε ενσωματωμένη την 5.02 εκδοση του tcpmp..

κι ενώ εμφανίζει τους υποτιτλους , τους βγαζει με κάτι περίεργους χαρακτηρες..

ξέρετε τι να κάνω;;;

 

ευχαριστώ!

 

Δοκίμασες αυτό που γράφει το μήνυμα ακριβώς πάνω από το δικό σου?

Πρέπει να έχει αναφερθεί ξανά σε αυτό το θέμα...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα όλα όσα έχουν ήδη αναφερθεί..

απλά έλεγα μήπως κάποιος έχει την συγκεκριμένη έκδοση ώστε να με βοηθούσε..

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

 

ανοιγοντας την ταινια σας (φροντιστε να ειναι στον ιδιο φακελο μαζι με τους υποτιτλους αλλα και να εχουν ακριβως την ιδια ονομασια και η ταινια αλλα και οι υποτιτλοι )

επιλεξτε απο τον player options/settings/select page/subtitles

και απολαυστε την.

 

 

 

παιδια εβαλα μια ταινια και εκανα αυτα που λεει παραπανω .παιζει κανονικα με τους υποτιτλους οταν ειναι σε καθετη μορφη οταν ομως το γυριζω σε landscape ουτως ωστε να φαινετε σε ολη την οθονη , οι υποτιτλοι κατω κατω Δεν Εμφανιζονται..τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Administrators
Καλησπέρα σε όλους! Μήπως ξέρετε πως μπορώ να ενσωματώσω τους υπότιτλους στον ΤCPMP player?

 

Στο πρώτο post διάβασες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...