Jump to content

[Cydia: Greek Source] MinApps Repository


minos197
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@peterv: Πρέπει να γράφεις μόνο με κεφαλαία!!!

 

@minos: Λες στο πακέτο ότι είναι συμβατό με όλα τα layouts.. Έχω την εντύπωση ότι με το L1 δεν θα δουλεύει.. ;)

 

έχω το L2 πληκτρολόγιο με μικρά δεν γίνεται ?

 

που ακριβώς λές στο πακέτο ότι πρέπει να είναι συμβατό με όλα τα layouts ?

 

οκ στο L2 με κεφαλαία δουλεύει μια χαρά .......... Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.....

peterv
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 760
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μέσα στις Ρυθμίσεις -> Γενικές -> Πληκτρολόγιο -> Caps Lock στο ON,

Μετά καθώς πληκτρολογείς αντί να πατάς πριν από κάθε γράμμα το shift, θα κάνεις "διπλό-κλικ" στο shift και θα δεις ότι θα γίνει "μπλε" :p. Ε τότε γράφεις μόνο κεφαλαία ;)

Για τη συμβατότητα μάλλον ο Minos έχει κάνει λάθος όταν πας να το κατεβάσεις από το Cydia και λέει ότι είναι συμβατό με όλα τα Layouts...

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να αναφέρει κάποιος ποία άλλα site, εκτός απο το appulous, έχει ο Installous του minos?

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι λάθος έχω κάνει.Δεν πιστεύα ότι υπάρχουν άτομα που χρησιμοποιούν το L1 γιαυτό και δεν το τεσταρα.Θα δουλεύει αλλά δεν θα δείχνει σωστά το artwork.

 

Έχω μια ιδέα για ωραίο update του sms160 αλλά δεν ανακοινώνω τίποτα πρίν γίνουν όλα τα τεστ.

 

@isovitsgr

Μπορείς να τους πεις ότι όταν χρησιμοποιούνται οι χαρακτήρες Φ,Ψ,Λ,Ρ,Σ,Θ,Π,Δ,Γ,Ξ,Ω, στα ελληνικά και οι M,N,O,P,K,T,Y,I,A,E,X, για την σύνταξη μυνήματος στα αγγλικά να μην κάνουν send to message σαν unicode αλλά σαν GSM7 που είναι συμβατό προτόκολλο...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει σε καποιο πληκτρολογιο ς τελικο μικρο και οχι σ?

 

Δες εδώ..:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=223013

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν διαβάστε εδώ.Οι Σκανδιναβοι έχουν παρόμοια πρόβληματα και η Apple το έφτιαξε στο defaultsms να τα στέλνει GSM7.Έμεις ως γνωστόν θα πάρουμε τα @@ μας και στο 2.3

 

http://forums.bitesms.com/forums/2/topics/375

 

Αυτό που με ανησυχεί είναι πως μάλλον θα πειράξουν τον τρόπο που κάνει encoding to Bite και μπορεί να μας χαλάσουν το κόλπο που τώρα παίζει.Αν κάνει κάποιος κόπο να τους ενημερώσει για την κατάσταση με το greek keyboard θα μας βόλεψει πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν διαβάστε εδώ.Οι Σκανδιναβοι έχουν παρόμοια πρόβληματα και η Apple το έφτιαξε στο defaultsms να τα στέλνει GSM7.Έμεις ως γνωστόν θα πάρουμε τα @@ μας και στο 2.3

 

http://forums.bitesms.com/forums/2/topics/375

 

Αυτό που με ανησυχεί είναι πως μάλλον θα πειράξουν τον τρόπο που κάνει encoding to Bite και μπορεί να μας χαλάσουν το κόλπο που τώρα παίζει.Αν κάνει κάποιος κόπο να τους ενημερώσει για την κατάσταση με το greek keyboard θα μας βόλεψει πολύ..

 

Mη μας λες τέτοια.. Αν και δεν βρίσκω το λόγο να το χαλάσουν από την στιγμή που το έχουν έτσι στην πλατφόρμα τους..

 

Και πες ότι γίνετε, λογικά δεν θα το βγάλουν σε update?

Aπό την στιγμή που έχει μπει αυτή version μαζί με το SMS160 Addon τι πρόβλημα θα ειπάρξει? To βγάζουμε και βάζουμε την τωρινή..

 

Λεω μαμακίες??:worry:

 

Εκτός αν μπαίνει με άλλο κόπλο το bite με το SMS160 Addon και έτσι θα βάλει και τότε το update...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το Installus μια χαρούλα αλλά όποιο App κιαν εγκαταστήσω , ενώ το Installus μου δείχνει οτι η διαδικασία ολοκληρώνεται άψογα στο τέλος δεν βλέπω την εφαρμογή στο springboard !!! Όταν κοιτάω στο Iphone η εφαρμογή βρίσκεται στη θεση της στον φάκελο \user\κλπ...... Τι κάνω λάθος ?
Link to comment
Share on other sites

Μερικά ipa το κάνουν αυτό και δεν εμφανίζονται.Δοκίμασε repsring και αν δεν πιάσει δοκίμασε το dirty installation method...

 

avid δεν βάζω το biteSMS με το addon απλά το έχω δηλώσει στα dependencies μαζί με το BossPrefs που σημαίνει ότι το βάζει ο Cydia αυτόματα ΠΡΙΝ προχωρήσει σε εγκατάσταση του Addon.Έχω ένα backup της παρούσης έκδοσης και αν ω μη γένητω το πειράξουν θα αλλάξω το bundle identifier για εμάς.Το θέμα είναι πως αν έρθει η 2.3 τι θα κάνουμε τότε?

Link to comment
Share on other sites

ειχα το layout1 πληκτρολογιο απο minos και πηγα να βάλω το 2 για να εχω ς..

 

τι το ήθελα?το εβαλα αλλα 1)μου βγαζει ακομα το παλιο και 2)αντι για space γραφει προ67δ ή κατι τετοιο ρωσικο κ αντι για return κατι αντιστοιχο...

 

καμια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

ειχα το layout1 πληκτρολογιο απο minos και πηγα να βάλω το 2 για να εχω ς..

 

τι το ήθελα?το εβαλα αλλα 1)μου βγαζει ακομα το παλιο και 2)αντι για space γραφει προ67δ ή κατι τετοιο ρωσικο κ αντι για return κατι αντιστοιχο...

 

καμια ιδέα?

 

Power Off/On κάναμε; :)

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Δηστυχώς όσα ipas κιαν εγκατέστησα μέσω Installus κανένα δεν εμφανίζεται στο springboard αν και καταλαμβάνουν το χώρο τους στη μνήμη . Είτε clean είτε dirty το αποτέλεσμα είναι το ίδιο ... Ρίξτε καμιά ιδέα ρε παιδια :(
Link to comment
Share on other sites

Δηστυχώς όσα ipas κιαν εγκατέστησα μέσω Installus κανένα δεν εμφανίζεται στο springboard αν και καταλαμβάνουν το χώρο τους στη μνήμη . Είτε clean είτε dirty το αποτέλεσμα είναι το ίδιο ... Ρίξτε καμιά ιδέα ρε παιδια :(

 

Δοκίμασε να σβήσεις το com.apple.mobile.installation.plist στη διεύθηνση /var/mobile/Library/Caches. Μετά κάνε ένα reboot.

 

(Κράτα κ κάποιο back up πριν κάνεις οτιδήποτε)

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

avid δεν βάζω το biteSMS με το addon απλά το έχω δηλώσει στα dependencies μαζί με το BossPrefs που σημαίνει ότι το βάζει ο Cydia αυτόματα ΠΡΙΝ προχωρήσει σε εγκατάσταση του Addon.

 

Kάτι τέτοιο κατάλαβα και εγώ πολύ μετά...;)

 

Έχω ένα backup της παρούσης έκδοσης και αν ω μη γένητω το πειράξουν θα αλλάξω το bundle identifier για εμάς.Το θέμα είναι πως αν έρθει η 2.3 τι θα κάνουμε τότε?

 

Και έτσι κράτησα και εγώ ένα..:) Καλά έκανες...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ soiramk τώρα όντως βλέπω εφαρμογές αλλά όταν πάω να τις ανοίξω παίρνω το μύνημα "Η εφαρμογή δεν μπορεί ν ανοίξει " . Μήπως να σβήσω και τίποτ άλλο απο κει μέσα ????:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ soiramk τώρα όντως βλέπω εφαρμογές αλλά όταν πάω να τις ανοίξω παίρνω το μύνημα "Η εφαρμογή δεν μπορεί ν ανοίξει " . Μήπως να σβήσω και τίποτ άλλο απο κει μέσα ????:ninja:

 

Πρέπει να βάλεις μια "official" εφαρμογή! Φτιάξε ένα account στο AppStore κ κατέβασε μια free. Κάνε πρώτα αυτό κ μετά βάζε απο Installous ;)

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάλεις μια "official" εφαρμογή! Φτιάξε ένα account στο AppStore κ κατέβασε μια free. Κάνε πρώτα αυτό κ μετά βάζε απο Installous ;)

 

Και ναι !!! είδα το φως ! Σ ευχαριστώ πολύ !!!!

Link to comment
Share on other sites

Και ναι !!! είδα το φως ! Σ ευχαριστώ πολύ !!!!

 

Τπτ! Να'σαι καλά! :)

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Μια προταση στα παιδια που εχουν φτιαξει το ελληνικο πληκτρολογιο.

Γινεται να φτιαξεται μια αλλη version η οποια θα ειναι οπως ακριβως η L3 απλα να μην υπαρχουν τα ά ,ή ,ό .....κτλ..

Απλα να περιεχει μονο τα 24 γραμματα σε κεφαλαια.

 

Γιατι πολυ απο μας δεν βαζουν ποτε τονους και ασκοπα υπαρχουν εκει ,ισα ισα μας τρωνε και σε μεγεθος τα αλλα γραμματα,και δυσκολευουν στην γραφη.

 

Τωρα που βγηκε και το addon για 160 sms και πρεπει να γραφουμε με κεφαλαια ,ειναι τελειος αχρηστα τα γραμματα με τους τονους....

Link to comment
Share on other sites

Μια προταση στα παιδια που εχουν φτιαξει το ελληνικο πληκτρολογιο.

Γινεται να φτιαξεται μια αλλη version η οποια θα ειναι οπως ακριβως η L3 απλα να μην υπαρχουν τα ά ,ή ,ό .....κτλ..

Απλα να περιεχει μονο τα 24 γραμματα σε κεφαλαια.

 

Γιατι πολυ απο μας δεν βαζουν ποτε τονους και ασκοπα υπαρχουν εκει ,ισα ισα μας τρωνε και σε μεγεθος τα αλλα γραμματα,και δυσκολευουν στην γραφη.

 

Τωρα που βγηκε και το addon για 160 sms και πρεπει να γραφουμε με κεφαλαια ,ειναι τελειος αχρηστα τα γραμματα με τους τονους....

 

σωστος..

 

εγω κατηργησα εδω και χρονια τους τονους...(ας οψετε η περισπωμενη):lol:

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ομως οτι δεν γινετε παιδια.....λογικα δεν μπορει να αφαιρεθει κουμπια απο το ρωσικο πληκτρολογιο...παρα μονο ν ακαλυψουν τα ηδη υπαρχων...

 

δεν ξερω...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...