Jump to content

[Cydia: Greek Source] MinApps Repository


minos197
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα είπα εγώ αλλά βιάστηκε ο άμοιρος :p (Δες στο jailbreak thread του 3G)

 

edit: Που είναι το καινούριο Layout;; Οέο;;; :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 760
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν πειράζει Minos.. εγώ φταίω που θεώρησα ότι το πρόβλημα σχετιζόταν με κάτι άλλο.. thanks για την συμβουλή... :)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήθελα να πειράξω το repo Σαββατοκύριακο για να μην γίνει την ώρα που ο κόσμος κάνει update..Είπα Δευτέρα να το κάνω μεταμεσονύχτια αλλά τελικά έσπασε πάλι το σύμπαν...

 

Σοβαρά σκέφτομαι να ορίσουμε μια επίσημη μέρα και ώρα Repo Maintainance για να αποφεύγουμε τέτοια ζητήματα..

 

Γενικά στην σημερινή περίπτωση ηταν σημαντικό πρόβλημα γιατί τα Applshare και Installous ήταν λίγο δεμένα με το Hackulo Source(Dependencies).Στα νέα πακέτα φρόντισα να το αφαιρέσω αυτό αλλά έγινε ένας αχταρμάς όσων είχαν τα παλιά με τα νέα με αποτελεσμα να crasharei το cydia.

 

Ένα update σε terminal θα το διώρθωνε εφόσον είχα τελειώσει το upload στο repo.

Link to comment
Share on other sites

iphone 2.1 1gen.εκανα update το appshare αλλα δεν λειτουργει .προσπαθησα να επαναφερω τον installous οπως πριν αλλα δεν φαινεται πουθενα.καμμια ιδεα τι συμβαινει?ο cydia ειναι μια χαρα....
Link to comment
Share on other sites

Μίνο το installous εξαφανίστηκε :p Δε φαίνεται στο springboard μετά το χθεσινό update, αλλά μάλλον έχει κάτι να κάνει με το hackulo source που δεν το βλέπω πουθενά και εκεί...
Link to comment
Share on other sites

Μίνο το installous εξαφανίστηκε :p Δε φαίνεται στο springboard μετά το χθεσινό update, αλλά μάλλον έχει κάτι να κάνει με το hackulo source που δεν το βλέπω πουθενά και εκεί...

 

+1000!!!! Μόλις το ανέφερα και στο ποστ για αρχάριους...

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Το installous θα το πάρει και θα το σηκώσει..Ούτε το iGreek δεν μάς έτρεξε τόσο...

 

Anyway το issue είναι πλέον fixed.Όσοι τον χάσατε από το update απλά κάντε reinstall και θα δουλέψει...

Link to comment
Share on other sites

Το installous θα το πάρει και θα το σηκώσει..Ούτε το iGreek δεν μάς έτρεξε τόσο...

 

Anyway το issue είναι πλέον fixed.Όσοι τον χάσατε από το update απλά κάντε reinstall και θα δουλέψει...

 

Thanks Minos, όλα οκ... :)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μολίς ανέβασα το Layout 3 με τα κεφαλαία που συζητούσαμε στο παρελθόν...Για να μην έχουμε παρατράγουδα έχω ανεβάσει ένα νέο beta repo για να το βάλουν όσοι θέλουν από εκεί.Αν όλα είναι ok θα το βάλω την άλλη Δευτερα στο επίσημο repo..

 

BETA REPO

http://ftp4u.gr/iphone/beta/

Link to comment
Share on other sites

Αν όλα είναι ok θα το βάλω την άλλη Δευτερα στο επίσημο repo..

Σαν την παρθένα στο κρεββάτι το περιμένουμε...:lol::lol:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το youTube που δεν δουλεύει έχει βρεθεί κάποια λύση ? Αν ναί που μπορώ να την βρώ ?

 

 

 

 

ΥΓ. σορρυ για το offtopik βρήκα που αναφέρεται και θα επικοινωνήσω από εκεί ......

 

Περικλή αν μπορείς διέγραψε αυτό το μήνυμα Ευχαριστώ.....

peterv
Link to comment
Share on other sites

Σαν την παρθένα στο κρεββάτι το περιμένουμε...:lol::lol:

Ναι αλλά αν δεν το δοκιμάσετε πως θα ξέρουμε ότι είναι ΟΚ;;; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Απορία (L10n χτύπα, θα τ' αντέξω :p)

 

Αν κατεβάσω κάποιο deb του Cydia μέσω Firefox και το μεταφέρω στη συσκευή, δίνοντας την εντολή dpkg -i το_όνομα_του.deb θα μου το εγκαταστήσει κανονικά, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε τόσο απλά.Πως νομίζεις ότι τα δοκιμάζουμε τόσο καιρο?? Το remove γίνεται αντιστοιχως με dpkg -r arxeio.deb ή dpkg -r bundleidentifier(com.myphone.blabla) .Πάντα σε root
Link to comment
Share on other sites

Θα τα δοκίμαζα όλα αυτά που ρωτάω κατά καιρούς αλλά θέλω να αποφύγω το ενδεχόμενο για restore και δεν το τολμώ :)

 

Περιμένω να πάρω το 3G και θα κρατήσω μετά το παλιό για πειράματα :D

 

BTW, γιατί τα πακέτα από το repo σου δεν εμφανίζονται στο pwnagetool; Είναι διαφορετικός ο τρόπος που έχουν "πακετοποιηθεί" τα συγκεκριμένα;

 

http://img143.imageshack.us/img143/8192/picture1am5.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν το έφτιάξα θυμάσαι τι φωτιά είχε πάρει το forum και δεν προλάβαινα να μάθω για debian repository compliance.Χρησημοποίησα τις οδηγίες του Saurik για το απλότερο δυνατόν repo για Cydia.

 

Υποψιάζομαι ότι είναι είτε γιατί δεν εχω signing στα πακέτα ,ή repository info file ή απλά δεν ακολοθω το debain directory listing.Για να παίξω με οποιοδήποτε από τα τρία πρέπει να κατεβάσω τα πάντα κάτω και από ότι είδες δεν έχουμε αυτήν την πολυτέλεια.Αν θές μπορουμε να δοκιμάσουμε με το beta repo από Σαββατοκύριακο

Link to comment
Share on other sites

mpa neo pc kai palia ginaika = no adeia ;) (greeklish logo jaadu posting)
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην διαβάζει η γυναίκα το myphone γιατί τότε θα μείνεις με το... :secret: ποντίκι στο χέρι
Link to comment
Share on other sites

mpa neo pc kai palia ginaika = no adeia ;) (greeklish logo jaadu posting)

 

minos197 πρόσεχε αγόρι μου, δεν τα λένε αυτά τα πράγματα!!! :lol: Δεν θα προλάβεις να χαρείς το pc σου...

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

To endiaferon ton ginakon gia tin texnologia ftanei mexri na anakalipsoun ta popcap kai to WorldOfGoo....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τη δικιά μου που είναι gadgetού τι να την κάνω;; (ο λόγος που έφτιαξα ελληνικό μενού στο iphone btw :p Μην αρχίσετε τα "δούλε" :lol:)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τη δικιά μου που είναι gadgetού τι να την κάνω;; (ο λόγος που έφτιαξα ελληνικό μενού στο iphone btw :p Μην αρχίσετε τα "δούλε" :lol:)

 

Την ευχαριστούμε ΒΤW!! Για το keyboard τουλάχιστον standard :p

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Το "νινί" εκτός από το καράβι που σέρνει, τελικά φτιάχνει και ελληνικά μενού στο iPhone ε...; χαχα!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...