Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
28 minutes ago, dimtsag said:

Καλησπέρα, χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα!
Πρόσφατα απέκτησα ένα ipad pro 12.9 2021. Του πήρα μια θήκη την Spigen Ultra Hybrid pro καθώς και ένα tempered glass για την οθόνη. Αλλά βάζοντας την θήκη ανασηκώνει το γυαλί. Η συγκεκριμένη θήκη έχει ένα εσωτερικό χειλακι να το πω με αποτέλεσμα να μην αφήνει το τζαμακι να πατήσει σωστά.

Ξέρει κανείς κάποιο τζαμακι που να ταιριάζει ίσως με την θήκη;

Αφού έχεις θήκη Spigen, θα έπρεπε να πας κατευθείαν σε Spigen tempered glass που είναι συμβατά. Εναλλακτικά και της ESR είναι επίσης συμβατά,

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τελικά της esr. Έρχεται μαζί με πλαίσιο για εύκολη τοποθέτηση. Της Spigen είδα την ezfit αλλά με (λίγο η αλήθεια) ψάξιμο την έβρισκα μόνο μέσω της ίδιας της Spigen.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimtsag said:

Πήρα τελικά της esr. Έρχεται μαζί με πλαίσιο για εύκολη τοποθέτηση. Της Spigen είδα την ezfit αλλά με (λίγο η αλήθεια) ψάξιμο την έβρισκα μόνο μέσω της ίδιας της Spigen.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Εγώ την Spigen EZ FIT παρέλαβα από skroutz την περασμένη Πέμπτη.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dimtsag said:

Δεν μου βγάζει κάτι το λινκ. Από ποιό κατάστημα την πήρες;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Εμένα μου ανοίιγει κανονικά το λινκ πάντως. Με καλάθι skroutz, δεν επέλεξα εγώ κατάστημα αλλά μόνο του (μετά είδα πως ήταν από το Wrap). Πολύ γρήγορα κιόλας. Τρίτη αργά απόγευμα παραγγελία, Πέμπτη μεσημέρι παρέλαβα.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, soiramk said:

Εμένα μου ανοίιγει κανονικά το λινκ πάντως. Με καλάθι skroutz, δεν επέλεξα εγώ κατάστημα αλλά μόνο του (μετά είδα πως ήταν από το Wrap). Πολύ γρήγορα κιόλας. Τρίτη αργά απόγευμα παραγγελία, Πέμπτη μεσημέρι παρέλαβα.

Το λινκ είναι για iPhone 13 pro, για iPad ρώτησε ο φίλος 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
10 ώρες πριν, dimtsag said:

Πήρα τελικά της esr. Έρχεται μαζί με πλαίσιο για εύκολη τοποθέτηση. Της Spigen είδα την ezfit αλλά με (λίγο η αλήθεια) ψάξιμο την έβρισκα μόνο μέσω της ίδιας της Spigen.

Καλή αγορά. Η ESR, έχει ανεβεί πολύ τελευταία και κοντεύει να ξεπεράσει και την Spigen.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, leo06 said:

Το λινκ είναι για iPhone 13 pro, για iPad ρώτησε ο φίλος 

Συγγνώμη δεν το πρόσεξα

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει όλα καλά. Πήρα μια ezfit για το iPhone μου. Για το ipad πάντως μόνο μέσω της ίδιας της Spigen βρίσκω.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
49 minutes ago, dimtsag said:

Δεν πειράζει όλα καλά. Πήρα μια ezfit για το iPhone μου. Για το ipad πάντως μόνο μέσω της ίδιας της Spigen βρίσκω.

Και αυτή που έβαλες μια χαρά είναι και εφάμιλλης ποιότητας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν την παρέλαβα ακόμα. Βλέπεις είμαι Ηράκλειο και έχουν μια καθυστέρηση όλα. Κυρίως με ενδιαφέρει να μην έχω θέμα με την θήκη της Spigen κι ας είναι και από τον τζαμά της γειτονιάς ( που λέει ο λόγος)!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
22 minutes ago, dimtsag said:

Δεν την παρέλαβα ακόμα. Βλέπεις είμαι Ηράκλειο και έχουν μια καθυστέρηση όλα. Κυρίως με ενδιαφέρει να μην έχω θέμα με την θήκη της Spigen κι ας είναι και από τον τζαμά της γειτονιάς ( που λέει ο λόγος)! emoji16.png

Δεν είναι έτσι ακριβώς. Ένα καλό tempered glass έχει διαφορά που φαίνεται από την πρώτη στιγμή σε σχέση με τα κινεζικά του 1€. Αυτό το βλέπεις τόσο στην χρωματική απεικόνιση και ευκρίνεια, όσο και στην ολεοφοβικη επίστρωση και τις δαχτυλιές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο. Είναι ένα αξεσουάρ που καταλαβαίνεις την διαφορά μεταξύ του φτηνού και ενός ανώτερης ποιότητας.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, athanaso77 said:

Δεν είναι έτσι ακριβώς. Ένα καλό tempered glass έχει διαφορά που φαίνεται από την πρώτη στιγμή σε σχέση με τα κινεζικά του 1€. Αυτό το βλέπεις τόσο στην χρωματική απεικόνιση και ευκρίνεια, όσο και στην ολεοφοβικη επίστρωση και τις δαχτυλιές.

Αυτό μου έκανε την τρελή διαφορά/εντύπωση σε σχέση με τις κινεζικές που είχα στα προηγούμενα iPhones.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. Και σε κάθε περίπτωση δε μιλάμε για κανένα τρελό κόστος.
Με 10 ευρώ παίρνεις ενα σετάκι 2 τζαμάκια της spigen.

Δλδ δίνεις 1300 ευρώ να πάρεις κινητό και θα τσιγκουνευτείς τα 6-7 ευρώ παραπάνω για ένα καλής ποιότητας τζαμάκι;

Είναι ανοησία.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα και για το ipad και για το iPhone. Πραγματικά το πλαίσιο κάνει την τοποθέτηση πιο εύκολη κι από το άνοιγμα της συσκευασίας!
Και η θήκη της Spigen χωρίς πρόβλημα πουθενά.
Αλλά έτσι για το γούρι μάλλον μου ξέφυγε ένας κοκος σκόνης, ευτυχώς όμως είναι στην άκρη της οθόνης σε σημείο που έτσι κι αλλιώς δεν υπάρχει touch.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, dimtsag said:

Αλλά έτσι για το γούρι μάλλον μου ξέφυγε ένας κοκος σκόνης, ευτυχώς όμως είναι στην άκρη της οθόνης σε σημείο που έτσι κι αλλιώς δεν υπάρχει touch.

Μπορείς να το ανασηκώσεις προσεχτικά από την πιο κοντινή στη σκόνη γωνία και να βάλεις ένα σελοτέιπ με την κολλητική επιφάνεια πάνω προς το τζαμάκι, να το πατήσεις να κολλήσει η σκόνη και μετά να το ανασηκώσεις, να βγάλεις το σελοτέιπ και είσαι έτοιμος. Το έχω κάνει πάμπολλες φορές. Φρόντισε όμως να είσαι σε περιβάλλον με τη λιγότερη δυνατή σκόνη για να μη μπουν άλλες σκόνες ανάμεσα. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπα... Δεν θα ασχοληθώ . Αν και είμαι ψείρας λέω να το αφήσω για τώρα. Είναι σε σημείο εκτός ωφέλιμης οθόνης (στο μαύρο περίγραμμα) και τώρα πχ που είναι βράδυ δεν φαίνεται. Οπότε εντάξει προς το παρόν.
Αυτό που μου αρέσει είναι το πόσο εύκολα γλυστράει το δάχτυλο στην οθόνη και φυσικά : ελάχιστα σημάδια.... Ενώ χωρίς αυτό η οθόνη φουλ στις δαχτυλιές....


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το πλαίσιο σου λύνει τα χέρια. Ποτέ δεν είχα καταφέρει να βάλω σωστά screen protector. Στο 13 Pro Max πήρα αυτό της Torras (από Amazon) και είναι το πρώτο που έβαλα σωστά (με πολύ κόπο όμως μιας και ήμουν σε περιβάλλον με πολύ σκόνη). 2-3 μικρά χνουδάκια που μπήκαν, ανασήκωσα τη μία γωνία, έβαλα το sticker που τραβάει τις σκόνες, άφησα το τζαμάκι και μετά όλα ήταν τέλεια.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια να εχουμε!!!!

ερωτηση: το καλωδιο που εχει μεσα η συσκευασια του iphone 13 το (cable lightning usb c) ειναι το ιδιο με αυτο του 13 pro max???δεν εχει καποια διαφορα?τα ιδια δεν ειναι?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, ernesto1983 said:

καλη χρονια να εχουμε!!!!

ερωτηση: το καλωδιο που εχει μεσα η συσκευασια του iphone 13 το (cable lightning usb c) ειναι το ιδιο με αυτο του 13 pro max???δεν εχει καποια διαφορα?τα ιδια δεν ειναι?

Τα ιδια είναι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν υπαρχει ξεχωριστο θεμα , αλλα ηθελα να ρωτησω αν χρησιμοποιει καποιος milanese λουρακι για το iwatch του;;;

Εχει μεινει ικανοποιημενος;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα παλαιότερα 

Ειναι ωραίο 

Σε τραβάει όμως κάποιες φορές τις τρίχες και σε έρχεται να πετάξεις μαζί και το λουρί και το ρολοι 

Εγω τότε το φορούσα μόνο σε λίγο πιο επίσημες εξόδους που δεν ταίριαζε το λαστιχένιο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κ Καλη Χρονια σε ολους με Υγεια πανω απο ολα!

Γραφω εδω για να μην ανοιγω αλλο νημα.Εαν ξερει καποιος κ χρησιμοποιειει κατα ποσο ειναι χρησιμο η αγορα ενος

usb stick απο αυτα που συνδεεις στο κινητο επανω.μια γρηγορη ματια που εριξα στο σκρουτζ βλεπω πανε στα 30 ευρω κ πανω σαν κοστος

Δεν ειναι κατι που χρειαζομαι αμεσα βεβαια.Εκτος των δυνατοτητων μεταφορας φωτο κ βιντεο που δεν με απασχολει ιδιαιτερα μπορεις να μεταφερεις φακελους ας πουμε σε υπολογιστη? η να εχεις καποια pdf αποδειξεων για παραδειγμα κ μετα να τα μεταφερεις σε υπολογιστη η για εκτυπωση?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...