Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

έχει κανείς να προτείνει κανένα καλό - δοκιμασμένο tempered glass απο e-bay κυρίως για iPhone 5S?

ευχαριστώ.

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχει κανείς να προτείνει κανένα καλό - δοκιμασμένο tempered glass απο e-bay κυρίως για iPhone 5S?

ευχαριστώ.

 

Ό,τι και να πάρεις μάλλον δε θα δεις κάποια διαφορά. 2-3 φορές έχω αγοράσει, ήταν διαφορετικές μάρκες, αλλά το γυαλί και η ποιότητα ήταν ίδια. Πλέον τα κάνουν σχεδόν όλοι να είναι «καμπυλωτά» στις άκρες για να μην έχεις θέμα με θήκες.

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Και όμως ότι πληρώσεις παίρνεις. IMOS SOLID EX 0.33mm 9H Glass film.Ή τιμή μπορεί να τσούζει λίγο αλλά προσωπικά δεν έχω συναντήσει τίποτα καλύτερο κ πίστεψέ με έχω δοκιμάσει παρά πολλά γυαλιά.
Link to comment
Share on other sites

Για iPhone 6 έχετε να προτείνετε κάποιο screen protector/tempered glass, που να καλύπτει όμως ολόκληρη την οθόνη;

Επίσης λόγω της καμπυλότητας της οθόνης, έχω την εντύπωση πως δεν "κάθονται" σωστά με αποτέλεσμα να μην

αποφεύγονται κενά αέρος και να μην κολλάνε καλά.

Μια 6αδα(είμαι ήδη στο 2ο μέσα σε 10-12 μέρες) από screen protectors που πήρα από eBay (σχεδόν τσάμπα,

όπως είχα και στα προηγούμενες συσκευές μου), είναι εντελώς χάλια αυτή τη φορά, αρκετά μικρά, δεν "κάθονται" καλά και τραβάνε σκόνη.

 

Επίσης,

Για ένα καλώδιο (Lighting) για το iPhone 6, μεταφορά/φόρτιση πρέπει να είναι MFi αλλιώς δεν, ε;;

Μήπως έχει δοκιμάσει κάποιος/α ένα από τα παρακάτω;

 

1. http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/kalwdia-kinitwn/Sentio-Lightning-Data-Transfer-kai-Power-Charger-Cable-iPhone-5-iPad-1-2m-Grey.htm

 

2. http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/kalwdia-kinitwn/Sentio-Kalwdio-USB-to-Lightning-MFI-1m-Aspro-L8U-WH.htm

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά,

Θέλω να αγοράσω μια θήκη για το iphone 5s της κοπέλας μου. Κάποια πρόταση?

Εδώ έχω δει ότι έχουν πολλές http://themrgadget.gr/thikes-kiniton/apple/iphone-5---5s-c-40.html

Έχει αγοράσει κανείς από αυτό το μαγαζί? Είναι καλής ποιότητας οι θήκες τους? (Μην τρέχω τζάμπα στη Μοναστηρίου :p )

Don't worry.. Everything is getting nicely out of control !
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια εχω το iphone 6 και θελω να βαλω μια θηκη ακουω γνωμες για επωνυμες

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το iphone 6 και θελω να βαλω μια θηκη ακουω γνωμες για επωνυμες

Spigen Neo Hybrid Metal

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα παιδιά, νέος κάτοχος iPhone 6, ήθελα να ρωτήσω: θέλω μια θήκη πουγκί, που να παίρνει όμως και το κινητό με την silicone case της apple. Όχι τίποτα παρδαλά χρώματα. Έχει κανεις να προτείνει κάτι; Ευχαριστω εκ των προτερων
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, νέος κάτοχος iPhone 6, ήθελα να ρωτήσω: θέλω μια θήκη πουγκί, που να παίρνει όμως και το κινητό με την silicone case της apple. Όχι τίποτα παρδαλά χρώματα. Έχει κανεις να προτείνει κάτι; Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Και εμένα θα με ενδιέφερε κάτι τέτοιο..

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα θα με ενδιέφερε κάτι τέτοιο..

 

 

Λοιπόν, μετά από λίγο ψάξιμο σε μαγαζιά, καθότι από έξω δεν μπορούμε προς το παρόν, κι επίσης ήθελα να τη δω από κοντά, κατέληξα σε αυτήν:

 

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/thikes-kiniton-tilefonon/116682-puro-slim-essential-extra-large-blue

 

Και ταιριάζει άψογα. Να θυμίσω ότι έχω το κινητό μαζί με την ορίτζιναλ σιλικόνης και έκατσε κουτί. Στη σελίδα τους την έχουν 13,99 € αλλά στο μαγαζί μου τη έδωσαν 12,99 €. Διαθέσιμο εκείνη τη στιγμή είχε τη μωβ και τη ροζ, οπότε προτίμησα τη μωβ. Αν θυμάμαι καλά στη σελίδα τους πρέπει να έχουν και άσπρη...

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από λίγο ψάξιμο σε μαγαζιά, καθότι από έξω δεν μπορούμε προς το παρόν, κι επίσης ήθελα να τη δω από κοντά, κατέληξα σε αυτήν:

 

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/thikes-kiniton-tilefonon/116682-puro-slim-essential-extra-large-blue

 

Και ταιριάζει άψογα. Να θυμίσω ότι έχω το κινητό μαζί με την ορίτζιναλ σιλικόνης και έκατσε κουτί. Στη σελίδα τους την έχουν 13,99 € αλλά στο μαγαζί μου τη έδωσαν 12,99 €. Διαθέσιμο εκείνη τη στιγμή είχε τη μωβ και τη ροζ, οπότε προτίμησα τη μωβ. Αν θυμάμαι καλά στη σελίδα τους πρέπει να έχουν και άσπρη...

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Ok! Σε ευχαριστώ πολύ! Και εγώ το 6αρι με την θήκη της σιλικόνης της Apple το έχω και έψαχνα κάτι τέτοιο;

Μπαινο-βγαίνει εύκολα, έτσι; Δεν κολλάει η σιλικόνη;

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Ok! Σε ευχαριστώ πολύ! Και εγώ το 6αρι με την θήκη της σιλικόνης της Apple το έχω και έψαχνα κάτι τέτοιο;

Μπαινο-βγαίνει εύκολα, έτσι; Δεν κολλάει η σιλικόνη;

 

Καλημερα φίλε μου, λοιπόν, μετά απο μια μέρα χρήσης: αρκετά ποιοτικό, καλύτερο απο ένα που είχα πάρει πέρσι για το 5S, άσχετης μάρκας, απο Vodafone. Επίσης, αυτό έχει και αυτοκόλλητο και δεν υπάρχει περίπτωση να φύγει το κινητό (με το πεντάρι είχε χαλαρώσει η θήκη μετά απο ένα χρόνο και ήταν επίφοβο). Και ναι, μια χαρά μπαινοβγαίνει, έχει μαλακή επένδυση απο μέσα και δεν κολλάει η σιλικόνη.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Super! Και με το παραπάνω!

Ευχαριστώ!

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια εχω το iphone 6 και θελω να βαλω μια θηκη ακουω γνωμες για επωνυμες

 

Υπάρχουν πάρα μα πάρα πολλές επιλογές, πες μας πρώτα τι τύπου / γούστου θέλεις και θα δεχθείς πολλές προτάσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιος έχει την spigen neo hybrid metal? ή την απλή. Αν την έχει κάποιος ας μου πει γιατί ψήνομαι για αγορά απλά θέλω να μάθω ποσό εύκολα ειναι να μπει και να βγει. Ευχαριστώ. Τώρα είμαι με μια της πλάκας από public και θέλω μια καλή θήκη ώστε να αντέξει.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συμφορουμιτες,

 

Θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποιες θηκες flip over για Iphone 6 και Iphone 6 Plus(κατα προτιμηση λευκες) καθως και θηκες-πουγκι??

Επισης θα ηθελα να μου πειτε για ζελατινες προστασιας οθονης γυαλιστερες οχι ματ.Ευχαριστω εκ των προτερων

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συμφορουμιτες,

 

 

 

Θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποιες θηκες flip over για Iphone 6 και Iphone 6 Plus(κατα προτιμηση λευκες) καθως και θηκες-πουγκι??

 

Επισης θα ηθελα να μου πειτε για ζελατινες προστασιας οθονης γυαλιστερες οχι ματ.Ευχαριστω εκ των προτερων

 

 

Με λίγο ψάξιμο που έχω ρίξει από προστασία οθόνης τώρα λόγο του ότι δεν μπορούμε να πάρουνε απέξω θα σου πρότεινα το tempered glass της xone το περιμένω αύριο και θα γράψω εντυπώσεις. Εμένα αυτό μου πρότειναν.

Και από θήκη πουγκί την Bugatti slim fit

Ότι καλύτερο ειχα σε τέτοια κορφή θήκης.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Με λίγο ψάξιμο που έχω ρίξει από προστασία οθόνης τώρα λόγο του ότι δεν μπορούμε να πάρουνε απέξω θα σου πρότεινα το tempered glass της xone το περιμένω αύριο και θα γράψω εντυπώσεις. Εμένα αυτό μου πρότειναν.

Και από θήκη πουγκί την Bugatti slim fit

Ότι καλύτερο ειχα σε τέτοια κορφή θήκης.

 

To tempered glass δεν θα ειναι λιγο ασχημο πανω στην οθονη??Δεν εχω δει ποτε.Για θηκη ακομα δεν εχω καταληξει αν θελω flip over η πουγκι.Μαρεσουνε πολυ οι flip over αλλα σκεφτομαι απο την μια οτι ειναι ηδη μεγαλο το plus και με την θηκη θα γινει θηριο και απο την αλλη οτι θελω να το απολαμβανω δεν θελω να χανεται η κομψοτητα και η ομορφια του σε ενα χοντρο case...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Λόγο τις κυρτοτητας στα πλαγιά δεν πιάνει μέχρι τέλος αλλα το προτιμώ από μια ζελατίνα. Αν τύχει να πέσει θα σπάσει το γυαλί και οχι η οθονη αν έχεις μεμβράνη θα την φάει η οθονη.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συμφορουμιτες,

 

Θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποιες θηκες flip over για Iphone 6 και Iphone 6 Plus(κατα προτιμηση λευκες) καθως και θηκες-πουγκι??

Επισης θα ηθελα να μου πειτε για ζελατινες προστασιας οθονης γυαλιστερες οχι ματ.Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Κατι σε flip over???

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Κατι σε flip over???

 

 

Σε φλιπ δεν έχω ιδέα φίλε μου. Αν ήταν άλλο τηλέφωνο θα ήξερα αλλα ειχα να παρω iPhone πολυ καιρό και έχω χάσει τη σειρά.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει καποιος που εχει χρησιμοποιησει αυτη την flip over θηκη να μου πει εντυπωσεις???

http://ozakiverse.com/products/iphone_6_6plus/ocoat-0.3-folio-oc558

Edited by laios23

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα στο Forum

 

Ενδιαφέρομαι για Full Body προστασία στην συσκευή μου ( iPhone 5s )

Δεδομένου ότι δεν θέλω να χρησιμοποιήσω θήκη ( δεν μου αρέσουν καθόλου ) , σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω αυτό :

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=52731

Θεωρείτε ότι είναι καλή επιλογή ???

Επίσης , tempered glass (για την οθόνη) μήπως θα ήταν καλύτερο , αλλά δεν ξέρω αν ''βαθαίνει'' ύστερα ο αισθητήρας του touch id ..

Θα χαρώ να ακούσω τις γνώμες σας και να έχω την βοήθειά σας..

Φιλικά

Θανάσης

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε γυαλί κατευθείαν με 0.3 mm πάχος. Το βαθαίνει ελάχιστα αλλα έχεις καλύτερη προστασία και αίσθηση. Εγω στο 6αρι έχω γυαλί και ειμαι πολυ ικανοποιημένος
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε γυαλί κατευθείαν με 0.3 mm πάχος. Το βαθαίνει ελάχιστα αλλα έχεις καλύτερη προστασία και αίσθηση. Εγω στο 6αρι έχω γυαλί και ειμαι πολυ ικανοποιημένος

 

Σου είναι εύκολο να βάλεις κάποιο λινκ;

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...