Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω το ειχα παθει και τελίκα τα επελεγα ενα ενα για να περασουν στο τηλεφωνο και μονο ετσι περασαν

 

Αντι δηλαδη για "ΟΛΑ", τα επελεξες ενα-ενα και περασαν ?? Γιατι το'χω κανει και αυτο αλλα τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι! Να σου πω κατι αλλο... στο Library βλεπεις κατι που να λεει ringtone. Το εχει ρυθμισει σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Ναι! Να σου πω κατι αλλο... στο Library βλεπεις κατι που να λεει ringtone. Το εχει ρυθμισει σωστα?

 

Χχχμμμ..τι εννοεις αν "Το εχει ρυθμισει σωστα" ? Βλεπω στα αριστερα στο iTunes, την κατηγορια "Ringtones" και κανωντας click εκει βλεπω στα δεξια μου το συγκεκριμενο ringtone.

 

Αλλα μαλλον κατι αλλο εννοεις ,ε ?

Link to comment
Share on other sites

Apn: gint.b-online.gr

 

Username και password κενά.

 

Πρόσεξε όμως.. Καλό θα ήταν να μην βάλεις ρυθμίσεις wind στο iPhone.... Σε χρεώνει πολύ ακόμα και όταν δεν μπαίνεις..

 

Για εναν φιλο ειναι.. Φανταζομαι εχει data plan... Γιατι να χρεωνει ομως χωρις λογο? :wacko:

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Για εναν φιλο ειναι.. Φανταζομαι εχει data plan... Γιατι να χρεωνει ομως χωρις λογο? :wacko:

 

Ακόμα και με data plan υπάρχουν προβλήματα ... Δες κι εδώ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=257473

 

Έχει αναφερθεί πολλές φορές πρόβλημα στη wind σχετικά με το wap, gprs και 3g για internet..

Σε χρεώνει σαν είσοδο κάθε φορά που μπαίνεις.. Δηλαδή πέρα από τα mb σε χρεώνει και κάθε φορά που ανοίγεις τον browser του κινητού σου.. Και είχα διαβάσει και ότι ακόμα και αν βάλεις λάθος ρυθμίσεις apn σε χρεώνει πολλές φορές πάλι, επειδή πάει να μπει το κινητό σου στο internet , χωρίς να τα καταφέρει, αλλά ακόμα και αυτό χρεώνεται σαν ''εισιτήριο''

 

Πέρα από αυτό το topic αν κάνεις μια αναζήτηση θα βρεις κι άλλα και με χρήστες με iPhone και με άλλα κινητά.. Καλό θα είναι να το προσέξεις.

Ακόμα και άτομα με πρόγραμμα data έχουν πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και με data plan υπάρχουν προβλήματα ... Δες κι εδώ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=257473

 

Έχει αναφερθεί πολλές φορές πρόβλημα στη wind σχετικά με το wap, gprs και 3g για internet..

Σε χρεώνει σαν είσοδο κάθε φορά που μπαίνεις.. Δηλαδή πέρα από τα mb σε χρεώνει και κάθε φορά που ανοίγεις τον browser του κινητού σου.. Και είχα διαβάσει και ότι ακόμα και αν βάλεις λάθος ρυθμίσεις apn σε χρεώνει πολλές φορές πάλι, επειδή πάει να μπει το κινητό σου στο internet , χωρίς να τα καταφέρει, αλλά ακόμα και αυτό χρεώνεται σαν ''εισιτήριο''

 

Πέρα από αυτό το topic αν κάνεις μια αναζήτηση θα βρεις κι άλλα και με χρήστες με iPhone και με άλλα κινητά.. Καλό θα είναι να το προσέξεις.

Ακόμα και άτομα με πρόγραμμα data έχουν πρόβλημα.

 

Εγώ πάντως που είχα Wind με το iPhone πριν ενεργοποιηθεί η φορητότητα σε Cosmote προσπαθούσε συνεχώς να μπει στο net, αλλά επειδή δεν είχε ρυθμίσεις δεν γινόταν τίποτα.

Όταν πήρα τον τελευταίο αναλυτικό λογαριασμό είχε καμιά 90 σελίδες όπου φαινόταν ανά μερικά δευτερόλεπτα συνεχώς ότι προσπαθούσε να συνδεθεί αλλά χωρίς καμία χρέωση.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που είχα Wind με το iPhone πριν ενεργοποιηθεί η φορητότητα σε Cosmote προσπαθούσε συνεχώς να μπει στο net, αλλά επειδή δεν είχε ρυθμίσεις δεν γινόταν τίποτα.

Όταν πήρα τον τελευταίο αναλυτικό λογαριασμό είχε καμιά 90 σελίδες όπου φαινόταν ανά μερικά δευτερόλεπτα συνεχώς ότι προσπαθούσε να συνδεθεί αλλά χωρίς καμία χρέωση.

 

Αυτό λέω.. Μεγάλη απάτη αυτή από τη μεριά της Wind.. Και επιδή σε χρεώνει με εισιτήριο εισόδου όπως είπα μπορεί να σου έρθει πολύ εύκολα ένας φουσκωμένος λογαριασμός χωρίς να έχεις χρησιμοποιήσει το internet :lol::lol: Έχει αναφερθεί πολλές φορές αυτό..

Γι αυτές τις ''προσπάθειες'' σε χρέωσαν εσένα?

Link to comment
Share on other sites

οποιοι εχουν Voda κανει κ εκει προσπαθειες να μπει στο ιντερνετ?να εχω το νου μου?

 

Όχι. Αυτό ισχύει ΜΟΝΟ για τη wind.. Εγώ voda έχω συμβόλαιο και δεν έχω δει τίποτα στο λογαριασμό μου.. Ούτε έχει αναφέρει κάτι τέτοιο κάποιος.. Και ούτε και με τη Cosmote υπάρχει θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Kαμμια χρησιμη freeware ή εστω φθηνη εφαρμογη απο το app stores μεχρι να βγει jailbreak για μας τους καινουριους..?

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Kαμμια χρησιμη freeware ή εστω φθηνη εφαρμογη απο το app stores μεχρι να βγει jailbreak για μας τους καινουριους..?

 

Το πήρες? Μεγεια :D

Πάνω σε τι ? Game? Ή application για κάτι συγκεκριμένο? Ειδικά με 0,79 ευρώ υπάρχουν πάρα πολλές εφαρμογές..

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

Το πήρες? Μεγεια :D

Πάνω σε τι ? Game? Ή application για κάτι συγκεκριμένο? Ειδικά με 0,79 ευρώ υπάρχουν πάρα πολλές εφαρμογές..

 

Eλα Αλεξ...Δευτερα θα παω να το παρω.. Καλα δεν κοιμομαστε ποτε εμεις? :lol:Οποιεσδηποτε ψιλοχρησιμες!! Ψαχνω και εγω..!

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Kαμμια χρησιμη freeware ή εστω φθηνη εφαρμογη απο το app stores μεχρι να βγει jailbreak για μας τους καινουριους..?

 

καλοριζικο!

 

Το pandora box είναι μια δωρεάν εφαρμογή που παρακολουθεί τις τιμές άλλων εφαρμογών (πολλές από τις εφαρμογές έχουν διακυμάνσεις στις τιμές τους και κατα διαστήματα δίνονται εως και δωρεάν) οπότε μπορείς να διαλέξεις από εκεί πολλές δωρεάν εφαρμογές η με χαμηλή τιμή που μπορεί να μην είναι ορατές στο app store.

 

Σε συνδυασμό με το παραπάνω υπάρχει το appvee επισης δωρεάν το οποίο έχει παρουσιασεις με κριτικές και video που δείχνουν εφαρμογές στη χρήση τους οπότε μπορείς να δεις καλύτερα τι κάνει μια εφαρμογή πριν την κατεβασεις. Για τα video μόνο προσεχεις να είσαι σε wifi δίκτυο για να μην σπαταλάς πολύ από το data plan σου άδικα.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Δεν το φέρνουν άρα δε μπορούν και να στο δώσουν.

Το φερνουν αρα μπορουν να το δωσουν. Για να το παρεις ομως πρεπει να μπεις σε ειδικο προγραμμα με internet πακετο.

Link to comment
Share on other sites

Το φερνουν αρα μπορουν να το δωσουν. Για να το παρεις ομως πρεπει να μπεις σε ειδικο προγραμμα με internet πακετο.

 

H wind φέρνει το iPhone; από πότε; :confused:

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Eλα Αλεξ...Δευτερα θα παω να το παρω.. Καλα δεν κοιμομαστε ποτε εμεις? :lol:Οποιεσδηποτε ψιλοχρησιμες!! Ψαχνω και εγω..!

 

Προσπαθώ να ξεμεθήσω , μήπως διαβάσω τίποτα για την εξεταστική αλλά να χαζεύω στο internet καταλήγω (λέω να το πάω σερί) :p

 

Eγώ θα σου πρότεινα

 

Shazam (που ακούει το τραγούδι και σου βγάζει ποιο είναι)

Αlarm Clock Pro (εμένα τουλάχιστον μου χρησιμεύει αρκετά :p )

Bluetooth Photo Share (αν έχεις άλλον με iPhone για ανταλλαγή photos με bluetooth) (free κι όλας νμζ)

Ραδιόφωνο (έχει αρκετούς σταθμούς γνωστούς, ενώ οι άλλες παρόμοιες όχι)

Skype (free)

Facebook (free)

ΙΜ+ (αν χρησιμοποιείς msn, υπάρχει και η free έκδοση αλλά δεν υποστιρίζει καλά το push και για πολλές ώρες)

Photoshop (για επεξεργασία , το γνωστό πρόγραμμα free κι όλας)

PDF Reader PRO (υπάρχουν και διάφορα παρόμοια free για να διαβάζεις pdf)

Wififofum (για αναζήτηση δικτύων wi-fi που δεν βλεπει αυτό που έχει από μόνο του το κινητό και με περισσότερες δυνατότητες, υπάρχουν και άλλα free γραψε στο search wi-fi)

Downloads Browse (download manager για κατέβασμα rapidhsare κτλ )

Exandas Greek (κορυφαίο , νο2 κι όλας νομίζω στο ελληνικό app store, χρησιμοποιεί το GPS του κινητού και σου βρίσκει από εκεί που είσαι φαρμακεία, βενζινάδικα, radar ταχυτήτων, cameres της τροχαίας κτλ :lol: , καταστήματα και γενικά κατάλαβες... )

 

Αυτά.... και από παιχνίδια δεν παίζω και πολλά ... τα μόνα που αξίζουν πιστεύω είναι

 

paper toss (μπασκετάκι με σκουπίδια :lol:)

need for speed Shift + Grand Theft Auto China Wars (αλλά αυτά είναι λίγο ακριβά)

 

Αυτά θεωρώ εγώ βασικά, τώρα ο καθένας με τις ανάγκες του βέβαια ;)

 

σε κάποιους είναι πολύ χρήσιμο και το iTrust, που δείχνει τι σου ψαχουλεύουν στο iPhone :lol:

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθει ότι κάποιοι το έχουν πάρει ανεπίσημα. Δεν είναι στον κατάλογο με τις συσκευές. Πιθανώς από καταστήματα ιδιωτών και όχι ιδιόκτητα. Αλλά για να περάσεις ρυθμίσεις internet θες αναγκαστικά j/b

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω και τους 2! Οπως παντα, αμμεσοι και κατατοπιστικοι!!

 

Αλεξ, χθες που εγραψα στην ιδια κατασταση με σενα ημουν.. Ψιλομεθησμενος απο μπουζουκια..! :p

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγα στο Carrefour Μακεδονια σε κανονικο καταστημα Wind και ρωτησα και μου ειπε οτι για να παραω Iphone θα επρεπε να κανω πακετο συνδεσης με δωρεαν MB. Δεν γινεται να το παρεις με αλλο τροπο. Τωρα αληθεια ειναι, ψεμματα? Δεν ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω τι λένε στη Wind. H Apple αναφέρει μόνο τη Vodafone και την Cosmote επίσημα:

 

http://www.apple.com/gr/buy/

Link to comment
Share on other sites

 

Πρωταπριλιά του 2009. :lol:

 

Anyway, ακούστε πώς έχει το πράγμα με Wind + iPhone,

Επίσημα ΔΕΝ το έχει, πολλοί όμως francisees το προμηθεύονται από άλλα καταστήματα [π.χ γνωρίζω κατάστημα που το πέρνει απο το Cosmote shop που είναι απέναντι του.] και το διαθέτουν εάν κάποιος πελάτης το ζητήσει. Θεωρητικά λοιπόν ΔΕΝ το έχουν, πρακτικά, προκειμένου να πιάσεις στόχο πρέπει να είσαι διατεθειμένος να ξεφύγεις λίγο απο τους τύπους... :)

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Αυτό ισχύει ΜΟΝΟ για τη wind.. Εγώ voda έχω συμβόλαιο και δεν έχω δει τίποτα στο λογαριασμό μου.. Ούτε έχει αναφέρει κάτι τέτοιο κάποιος.. Και ούτε και με τη Cosmote υπάρχει θέμα..

 

οκ ευχαριστω για την απαντηση καθως διαβασα εδω μεσα οτι αυτο ισχυει με την WIND απλα ρωτησα για να ειμαι πιο safe.Η μπλε βουλιτσα πανω πανω η οποια γινεται και ασπρη τι εικονιδιο ειναι?ποια υπηρεσια απεικονιζει?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Η μπλε βουλιτσα πανω πανω η οποια γινεται και ασπρη τι εικονιδιο ειναι?ποια υπηρεσια απεικονιζει?

 

Αν καταλαβαινω τι θελεις να πεις, η μπλε βουλιτσα δειχνει οτι εχεις καλυψη GPRS εκεινη τη στιγμη.

Αλλα, "ασπρη" ??

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβαινω τι θελεις να πεις, η μπλε βουλιτσα δειχνει οτι εχεις καλυψη GPRS εκεινη τη στιγμη.

Αλλα, "ασπρη" ??

 

Όταν είσαι στην αρχική οθόνη είναι άσπρη :p .. Όταν μπεις κάπου αλλού (πχ στα μυνήματα) γίνεται μπλε .. Το GPRS είναι απλά..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...