Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Settings / General / Network / Cellular Data (OFF)

 

Ευχαριστω πολυ.Ειχε ενεργοποιησει η μικρη μια φορα με αποστολη sms δεδομενα internet και προλο που δεν το ξαναεκανε (να στειλει sms) το κινητο μολις εβλεπε υπολοιπο στην καρτα τα ενεργοποιουσε .Πηρα την cosmote και μου ειπαν οτι αυτο το κανει το Iphone και τα smartphone και εκανα τις ρυθμισεις που λες κι εσυ. Μου ειοαν και εστειλα και ενα sms Εnd starter στο 1333.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα!

Μια βοηθεια και σε εμενα παρακαλω.

Ηρθε σημερα το Iphone4 της γυναικας μου και πρεπει να της περασω οτι εχει στο 3gs στο 4. Αλλα το προβλημα ειναι οτι τα βιντεο και την μουσικη πλεον δεν την εχω καπου για να την συγχρονίσω. Τα ειχα βαλει με drag & drop και τωρα τα βιντεο δεν τα εχω καθολυ και η μουσικη ειναι διασπαρτη. Υπαρχει λοιπον καποιο προγραμμα για να παρω απο μεσα απο το 3gs τα δεδομενα αυτα?

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Μια βοηθεια και σε εμενα παρακαλω.

Ηρθε σημερα το Iphone4 της γυναικας μου και πρεπει να της περασω οτι εχει στο 3gs στο 4. Αλλα το προβλημα ειναι οτι τα βιντεο και την μουσικη πλεον δεν την εχω καπου για να την συγχρονίσω. Τα ειχα βαλει με drag & drop και τωρα τα βιντεο δεν τα εχω καθολυ και η μουσικη ειναι διασπαρτη. Υπαρχει λοιπον καποιο προγραμμα για να παρω απο μεσα απο το 3gs τα δεδομενα αυτα?

Ευχαριστω πολυ!

 

Δοκίμασε την εφαρμογή TuneAid. Τουλάχιστον για το θέμα της μουσικής θα σε καλύψει. ;)

 

 

Sent from my iPhone 4 using tapatalk...

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την εφαρμογή TuneAid. Τουλάχιστον για το θέμα της μουσικής θα σε καλύψει. ;)

 

 

Sent from my iPhone 4 using tapatalk...

 

Σε ευχαριστω πολυ!

Εκανα την δουλεια μου αψογα!!!!

Να εισαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ειμαι κατοχος ενος iphone 3g.

Μου εφυγε το κουμπι που ειναι για την ενταση τις προαλλες(που το βαζει αθορυβο) και το εχασα.

Πριν απο λιγο διαπιστωσα οτι λειπει και αυτο που ειναι για την ενταση του ακουστικου...Υπαρχει περιπτωση να βαλω αλλα?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος ενος iphone 3g.

Μου εφυγε το κουμπι που ειναι για την ενταση τις προαλλες(που το βαζει αθορυβο) και το εχασα.

Πριν απο λιγο διαπιστωσα οτι λειπει και αυτο που ειναι για την ενταση του ακουστικου...Υπαρχει περιπτωση να βαλω αλλα?

 

Eιναι σιγουρα Apple, ή μηπως καμια "κινεζιά";

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Aν και βλεπω οτι το thread δεν εχει και πολυ κινηση, ας κανω την προσπαθεια μου (μιας και ειμαι απελπισμενος!)

 

Εχω ανοιξει αρκετες φορες το κινητο, μιας και χρειαστηκε να αντικαταστησω το digitizer (το γυαλι πανω σπο την lcd οθονη) τρεις φορες. Ενω ολα λειτουργουσαν κανονικα ομως, και χωρις να γινει κατι (να πεσει κατω δηλαδη το κινητο ή να βραχει) σταματησε να λειτουργει το κατω μερος του.

 

Για να ειμαι ακριβης, πρωτα το "slide to unlock" πηγαινε μεχρι τη μεση και τα νουμερα κατα την πληκτρολογηση δεν λειτουργουσαν ολα, και μετα σταματησε να ανταποκρινεται τελειως το κατω μερος. Δοκιμασα να κανω hard reset, restore, upgrade στην 4.2 (αρχικα) και στη συνεχεια να αλλαξω την lcd display, χωρις να αλλαξει κατι (λειτουργει ακριβως το ιδιο μερος της οθονης).

 

Υπαρχει καποιος ο οποιος ειχε αντιστοιχο προβλημα και καταφερε να το λυσει; Εψαξα και στο google αλλα, ενω πολλοι λενε οτι εχουν ακριβως το ιδιο προβλημα (με το κατω μερος της οθονης) , δεν εχω βρει καποια σαφη προταση για λυση.

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, παραγκειλα ενα iphone 3gs 16gb στα 300ε απο αμερικη. Επειδη ειμαι ασχετος απο iphone / smarthphones γενικα θα ηθελα να κανω 1 ερωτηση. Οταν το πηρα στα specs ελεγε: Unlocked and Jailbroken

This phone can be used on any GSM carrier (T-Mobile, O2, Vodafone, etc). Not tethered like most phones you will find on eBay, which means that the phone remains unlocked when you restart it. Do not upgrade the firmware of the phone before contacting me first, or you may lose the unlock.

 

Δηλαδη καθε φορα που θα κανω καποιο update το OS μεσω pc (4.3.3 εχει), θα χανω το unlock?

Η λαθος καταλαβα? αλλο το upgrade firmware, και αλλο το update os?

Και αν ναι, to firmware θα χρειαστει να το αλλαξω καποια στιγμη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, παραγκειλα ενα iphone 3gs 16gb στα 300ε απο αμερικη. Επειδη ειμαι ασχετος απο iphone / smarthphones γενικα θα ηθελα να κανω 1 ερωτηση. Οταν το πηρα στα specs ελεγε: Unlocked and Jailbroken

This phone can be used on any GSM carrier (T-Mobile, O2, Vodafone, etc). Not tethered like most phones you will find on eBay, which means that the phone remains unlocked when you restart it. Do not upgrade the firmware of the phone before contacting me first, or you may lose the unlock.

 

Δηλαδη καθε φορα που θα κανω καποιο update το OS μεσω pc (4.3.3 εχει), θα χανω το unlock?

Η λαθος καταλαβα? αλλο το upgrade firmware, και αλλο το update os?

Και αν ναι, to firmware θα χρειαστει να το αλλαξω καποια στιγμη?

 

Τόσο το βρίσκεις και στο φόρουμ μεταχειρισμένο. Έδωσες 300€ δεν ρώταγες πρώτα; Με κάθε αναβάθμιση χάνεις το unlock και το jailbreak. Πρέπει να περιμένεις να βγει το κατάλληλο unlock σε κάθε αναβάθμιση πριν την κάνεις. Αν και λογικά δεν θα δει πολλές αναβαθμίσεις ακόμη σαν συσκευή.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

300 ευρω καινουργιο...οχι μεταχειρισμενο...και εδω το εβρισκα 500+. Δηλαδη αμα το συνδεσω στο Pc και μου πει οτι εχει διαθεσιμο update να μην το κανω ε? Αν και εχει το 4.3.3...
Link to comment
Share on other sites

300 ευρω καινουργιο...οχι μεταχειρισμενο...και εδω το εβρισκα 500+. Δηλαδη αμα το συνδεσω στο Pc και μου πει οτι εχει διαθεσιμο update να μην το κανω ε? Αν και εχει το 4.3.3...

Η 4.3.3 είναι και η τελευταία αναβάθμιση που υπάρχει.

Όσον αφορά στην τιμή, δεν είναι καινούριο για τον απλούστατο λόγο ότι έχει ανοιχτεί κι έχει δουλευτεί το κινητό(βλ. Jailbreak & Unlock);)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Και επειδη ανοιχτικε για το ξεκλειδωμα σημαινει πως ειναι μεταχερισιμενο? Σιγα.. και παλι πολυ φτηνο ειναι σε σχεση με εδω...

καποιος να μου απαντισει στην ερωτηση που εκανα παραπανω?:p

Link to comment
Share on other sites

Οχι,να μην κανεις κανενα update ακομα,αν και δεν ξερουμε ποσο συντομα θα βγει νεα εκδοση...αλλα ακομα μην κανεις τιποτα,θα χασεις το unlock
Link to comment
Share on other sites

Μηπως στην προσπαθεια επισκευης σου ξεφυγε καποιο καλωδιο ή καποια συνδεση;
Link to comment
Share on other sites

Και επειδη ανοιχτικε για το ξεκλειδωμα σημαινει πως ειναι μεταχερισιμενο? Σιγα.. και παλι πολυ φτηνο ειναι σε σχεση με εδω...

καποιος να μου απαντισει στην ερωτηση που εκανα παραπανω?:p

 

Απο όσο ξέρω δεν έχει βγει unlock για την 4.3.3 οπότε υπάρχουν 2 ενδεχόμενα. Το κινητό είναι απο την μάνα του unlocked (που δεν νομίζω γιατί δεν πουλάνε απο την μάνα τους unlocked στην Αμερική) είτε το κινητο είναι παλιό,τουλαχιστων 3 μηνών και unlocked. Να πω πως άμα αγοράζεις τώρα κινητο και έχει πάνω του την 4.3.3 ή οποιαδήποτε απο την 4.2 και μετα δεν μπορείς να το κανείς unlock. Και αυτο γιατί με την αναβάθμιση του firmware γίνεται και αναβάθμιση baseband η οποία έχει σχέση με το unlock. Υπάρχει τρόπος σε κινητο με παλιά baseband να αναβαθμίσεις το firmware διατηρώντας την baseband, οπότε μπορει να έχεις unlock και στην 4.3. Με λίγα λόγια πιστεύω ότι το κινητο του φίλου μπορει να έχει την 4.3 αλλα δεν μπορει να είναι καινούργιο,είναι τουλάχιστον κάποιων μηνών. Όπως και να χει φίλε μην αναβαθμίσεις με τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Για να το πω με απλά λόγια με κάθε αναβάθμιση λειτουργικου αναβαθμίζεται και το baseband.Το baseband απο την 4.1 και μετα δεν ξεκλειδώνει. Επίσης δεν μπορείς να κανείς downgrade στο baseband. Υπάρχει όμως τρόπος άμα βρίσκεσαι σε baseband που ξεκλειδώνει να αναβαθμίσεις μέχρι την 4.3.3 πχ χωρίς να αναβαθμίσεις το baseband,οπότε μπορείς να έχεις ένα unlocked τηλέφωνο ακόμα και στην τελευταία έκδοση λειτουργικού ( με παλιό baseband βέβαια. ) Edited by APOSTOLO
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα τι λετε γιατι πολυ απλα ειμαι ασχετος απο αυτα...εγω απλα το πηρα για να εχω viber/skype που τα χρειαζομαι :P.

Το κινητο ειναι στο κουτι του, με ζελατινες κτλ..ολοκαινουργιο μου φαινεται..τεσπα..το μονο που καταλαβα ειναι οτι δεν κανω update οταν το συνδεσω στο pc

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποια καταστήματα στην Αθήνα που κάνουν service σε iPhone και μπορούν να σου αντικαταστήσουν τα κουμπιά, τώρα αν το πας σε κατάστημα κινητής που το αγόρασες vodafone, cosmote, γερμανος, δεν σου το φτιάχνουν σου δίνουν ανακατασκευασμένο όπου το πληρώνεις χοντρά αν δεν είναι στην εγγύηση.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Θα ήθελα σας παρακαλώ την βοήθεια σας στο εξής!

 

Τον τελευταίο καιρό..διότι παλαιότερα δεν το θυμάμαι.. μου κάνει το εξής, φτάνει η μπαταρία περίπου στο 3%, το κλείνω τελείως και το συνδέω στην πρίζα για να φορτιστεί, αμέσως μετά ενεργοποιείται η συσκευή και την ξανακάνω shut down διότι θέλω να φορτίζεται τελέιως κλειστό.. αφου φορτιστεί το επόμενο πρωί που το ξεσυνδέω απο τη πρίζα αμέσως ενεργοποιείται πάλι μόνο του... είναι λογικό? το κάνει σε όλους?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μετα την αναβαθμιση της εφαρμογης Nike+ GPS στην version 3.1 δεν μπορω να συγχρονισω το τηλεφωνο και να στειλω τα δεδομενα στο Nike running. Στο site εχω προσβαση με τον λογαρασμο μου, οταν ομως παω να στειλω τα δεδομενα μου ζηταει να συνδεθω απο το τηλεφωνο και αφου συμπληρωσω τα στοιχεια μου, εμφανιζεται το εξης μηνυμα: "connection time out. please try again later". αυτο συμβαινει απο χθες το μεσημερι οπου κι εκανα την αναβαθμιση, μεχρι και πριν απο λιγο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μετα την αναβαθμιση της εφαρμογης Nike+ GPS στην version 3.1 δεν μπορω να συγχρονισω το τηλεφωνο και να στειλω τα δεδομενα στο Nike running. Στο site εχω προσβαση με τον λογαρασμο μου, οταν ομως παω να στειλω τα δεδομενα μου ζηταει να συνδεθω απο το τηλεφωνο και αφου συμπληρωσω τα στοιχεια μου, εμφανιζεται το εξης μηνυμα: "connection time out. please try again later". αυτο συμβαινει απο χθες το μεσημερι οπου κι εκανα την αναβαθμιση, μεχρι και πριν απο λιγο.

 

Δοκίμασε να απεγκαταστησεις την εφαρμογή, κανε μια επανεκκίνηση το κινητό και δοκίμασε παλι.

Δεν εχεις προβλημα με το 3G ή το WiFi σου, ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να απεγκαταστησεις την εφαρμογή, κανε μια επανεκκίνηση το κινητό και δοκίμασε παλι.

Δεν εχεις προβλημα με το 3G ή το WiFi σου, ετσι?

 

Οχι δεν εχω κανενα θεμα με το internet του κινητου. Το σκεφτηκα σαν λυση αλλα φοβαμαι μηπως χασω ολα τα δεδομενα της εφαρμογης που ειναι στο κινητο... και εχει πολλα χλμ μεσα... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω κανενα θεμα με το internet του κινητου. Το σκεφτηκα σαν λυση αλλα φοβαμαι μηπως χασω ολα τα δεδομενα της εφαρμογης που ειναι στο κινητο... και εχει πολλα χλμ μεσα... :cry:

 

ωχ... δεν ξερω εαν θα στα εχει κρατήσει καπου αμα σβησεις την εφαρμογή. Πιθανώς και να μην στα κρατήσεις.

Δοκιμασες και με 3G και με WiFi ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...