Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά έκανε κανείς την αναβάθμιση 4.3 γιατί εμένα μου φαινετε λίγο πιο αργό το μήλο απο την προηγούμενη έκδοση η είναι η ιδέα μου μπορεί να λέω και βλακιες έχει κανείς καμία ιδεα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα.

Εχω ενα προβλημα σχετικα με την μπαταρια του μηλοφωνου μου,3GS με 4.2.1 Jb...Κραταει λιγο πιστευω και μαλιστα του εκανα και μια δοκιμη προχτες.Ειχα κλειστα δεδομενα,wifi,ολες τις εφαρμογες απο το Multitasking(Οπως κανω παντα δηλαδη),ειχα κλειστο το Push και τα Locations.Το απογευμα ανοιξα παλι τα παντα ομως.Το κινητο μου εκλεισε με 4 ωρες και 15 λεπτα χρηση και 15 ωρες αναμονη.

Πως το βλεπετε,ειναι καλο;Σκεφτομαι να το κανω restore και να μην κανω jb...

 

Επισης να αναφερω οτι απο οτι εχω καταλαβει το 3g τρωει πολυ μπαταρια...!!!Οταν το ειχα κλειστο προχτες κρατησε μια μερα,ενω σημερα που το ειχα ανοικτο,εχει 8% μολις!Σε αλλους γνωστους μου γεματο με εφαρμογες-παιχνιδια και μουσικη κραταει ανετα 2 μερες,μπορει και 3!

 

Λενε οτι το Multitasking δεν τρωει καθολου μπαταρια...Αντιθετα τρωει και μαλιστα πολυ!Ετσι τουλαχιστον εχω διαπιστωσει τις τελευταιες μερες με τις δοκιμες μου.

 

Τι με συμβουλευετε να κανω;Να τονισω οτι μεσω battery detective απο cydia,ειδα οτι η μπαταρια μου ειναι 1033mah απο τα 1200mah που ειχε αρχικα.Να παω για αλλαγη μπαταριας;

Ευχαριστω!

 

Δύσκολο εώς αδύνατο να κρατήσει η μπαταρία σε κάποιον 2-3 ημέρες . Εμένα με κλειστά τα push κρατάει μία ημέρα με λιγη χρήση 3G μάλιστα με καινούργια μπαταρία

Edited by firstnc
ορθογραφία
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις απο θεσσαλονικη που μπορω να βρω Βάση Υποδοχής Κάρτας Sim Μαύρη για iPhone 3G/S ?

η έστω αν περισεύει σε κάποιον..καλοδεχούμενη..

εχει και φιλοδώρημα :p

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, ψάχνω να βρώ logic board 3gs 16 η 32gb, μου έχουνε πεί πώς υπάρχει buysell εδώ στο φορουμ αλλα δεν το βρίσκω ξέρει κανεις που είναι;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, ψάχνω να βρώ logic board 3gs 16 η 32gb, μου έχουνε πεί πώς υπάρχει buysell εδώ στο φορουμ αλλα δεν το βρίσκω ξέρει κανεις που είναι;

Σύμφωνα με το FAQ του myphone πρέπει να ξεπεράσεις τα 150 μηνύματα καθώς επίσης και τις 100 μέρες από την ημερομηνία εγγραφής σου ώστε να έχεις πρόσβαση στο Buy and Sell.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ίσως κ' να ειναι καλύτερα έτσι...

 

αλλά μάλλων θα έχει βγεί το iphone5 μέχρι τότε.: :happy:

οπότε αν έιχα το 4 ίσος να το έδινα. :happy:

προς το παρών παραμένω με μία καμένη logic board απο το 3gs μου :(

 

:confused: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα ! προχθές αγόρασα το Iphone 3gs , το τηλέφωνο μέσα είχε ήδη κάποια παιχνίδια- εφαρμογές τα οποία δεν ανοίγουν (μεταχιρισμενο το πηρα) συγκεκριμένα μόλις πατήσω πάνω τους μου βγάζει το ίδιο μήνυμα για όλες τις εφαρμογές που είναι περασμένες που είναι το έξεις : Δεν είναι δυνατό το άνοιγμα της εφαρμογής « χ »επειδή έχει λήξει το προφίλ παροχής.

Όταν συνδέθηκα στο itunes να τα τις διαγράψω μόλις πήγα να κάνω συγχρονισμό στο τέλος τις διαδικασίας εμφανίζονται ξανά. Δεν διαγράφονται! Αναγνωρίζει μονό 3-5 εφαρμογές που κατέβασα εγώ από το κατάστημα και αυτές τις διαχωρίζομαι μια χαρά (ανοίγουν-διαγράφονται κ.λ.π )

Αν ξέρει κάποιος ας με βοηθήσε να μου πει τι να κανω...να παω σε εναν τεχνικο?? Ευχαριστώ πολύ εκ τον προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Είχατε κανένα πρόβλημα με την αλλαγή της θερινής ώρας;

Εμένα μου την άλλαξε αυτόματα αλλά μετά από κάποιες ώρες μου δείχνει την παλιά.

Ούτε με restart έφτιαξε

Έχω την 4.2.1

Link to comment
Share on other sites

Είχατε κανένα πρόβλημα με την αλλαγή της θερινής ώρας;

Εμένα μου την άλλαξε αυτόματα αλλά μετά από κάποιες ώρες μου δείχνει την παλιά.

Ούτε με restart έφτιαξε

Έχω την 4.2.1

Επιβεβαιώνω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα! :worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Το ξυπνητήρι σας λειτουργεί κανονικά σε επαναλαμβανόμενο; (πχ. "καθημερινές")

 

Το τονίζω, δεν αναφέρομαι στο μεμονωμένο ξυπνητήρι

Link to comment
Share on other sites

Το ξυπνητήρι σας λειτουργεί κανονικά σε επαναλαμβανόμενο; (πχ. "καθημερινές")

 

Το τονίζω, δεν αναφέρομαι στο μεμονωμένο ξυπνητήρι

 

Ναι έχω 4 ξυπνητήρια ανά 10 λεπτά ρυθμισμένα για καθημερινές μόνο για να καταφέρω να ξυπνήσω....

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο για καθημερινές.Επαναλαμβανόμενα και κανένα πρόβλημα.

 

Δε με έχουν απολύσει ακόμα :D

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα.. σχετικα με την καταναλωση μπαταριας... η μπαταρια οταν το κινητο εχει ενεργοποιημενο το 3G καταναλωνεται γρηγοροτερα οταν φορτωνεις δεδομενα η μονο και μονο οταν το κινητο ειναι γυρισμενο σε 3G apo GSM ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Σε αυτό το thread θα μπορούμε να γράφουμε προβλήματα που αντιμετωπίζουμε με τις συσκευές μας και αφορούν το Hardware. (οθόνες, κουμπιά, μικρόφωνα, κλπ)

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα.. σχετικα με την καταναλωση μπαταριας... η μπαταρια οταν το κινητο εχει ενεργοποιημενο το 3G καταναλωνεται γρηγοροτερα οταν φορτωνεις δεδομενα η μονο και μονο οταν το κινητο ειναι γυρισμενο σε 3G apo GSM ?

 

Το 3G όταν έιναι ενεργοποιημένο καταναλώνει περισσότερη μπαταρία και ακόμα περισσότερη βέβαια όταν χρησιμοποιείς κάποια λειτουργία που το χρησιμοποιεί για να λάβει/στείλει δεδομένα και αυτό ισχύει σε όλα τα κινητά. Γι'αυτό το λόγο εξάλλου πολλές φορές και οι κατασκευαστές ακόμα στις οδηγίες εξοικονόμησης ενέργειας συνιστούν την απενεργοποίησή του όταν ο χρήστης δεν το χρειάζεται.;)

Edited by RAZR2
Link to comment
Share on other sites

Πόσο περίπου πηγαίνει η πώληση ενός μεταχειρισμένου iPhone 3G τη σήμερον ημέρα?:happy:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια επειγουσα βοηθεια.

 

Το εχει καρτοκινητο η κορη μου σαν whats up (cosmote) και συνδεεται internet και τρωει τις καρτες για πλακα.Μπορει να το κανει να μην συνδεεται με internet παρα μονο μεσω wifi ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πόσο περίπου πηγαίνει η πώληση ενός μεταχειρισμένου iPhone 3G τη σήμερον ημέρα?:happy:

 

Γιατί δεν ρίχνεις μια ματιά στο buy&sell;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια επειγουσα βοηθεια.

 

Το εχει καρτοκινητο η κορη μου σαν whats up (cosmote) και συνδεεται internet και τρωει τις καρτες για πλακα.Μπορει να το κανει να μην συνδεεται με internet παρα μονο μεσω wifi ?

 

Ευχαριστω.

 

Settings / General / Network / Cellular Data (OFF)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...