Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειμαι καινουρια κατοχος, πως θα το σπασω και τι αρνητικα θα εχω.

Σας παρακαλω βοηθεια...

 

Καλησπέρα :)

Αν θες ρίξε μια ματιά στο Θέμα: Μόλις παρέλαβα το νέο μου iPhone. Και τώρα; :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

προσωπικά αν και ξέρω την "λυση" του προβλήματος,δε με βολεύει να ψάχνω ανάμεσα στις αλλες εφαρμογές για να γράψω ενα μήνυμα..προτιμώ αγγλικά ή έστω,70χαρακτήρες..

 

μια φορά ψάχνεις, δε ψάχνεις 100. Και η λύση είναι μόνιμη.

Link to comment
Share on other sites

μα εννοώ κάθε φορά να βρώ το εικονίδιο,βέβαια θα μου πεις θα μπορούσα να το βάλω στη πρώτη οθόνη,αλλά εντάξει,δε με πολύ-καίει..δε στελνω πολλά σμς

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

πολυ πιθανο..αλλα δεν ξερεις τι μεταφορικα θα σου χρεωσουν!!οποτε μπορει να βγει το ιδιο κ λιγακι φθηνοτερο απο το να το παρεις απο μαγαζιι!
Link to comment
Share on other sites

Η Πλοηγηση σε σελίδες secure, τύπου ssl είναι εξίσου ασφαλής μπαινωντας από iPhone όσο άμα εμπαινες από υπολογιστή;

 

Επίσης ψάχνω κάποιο προγραμματακι τύπου task manager που να ανοίγεις-τερματιζεις εφαρμογές και να μεταβαινεις από την μια στην άλλη; Ξέρει κανείς κάποιο τέτοιο προγραμμα;

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

για jailbroken συσκευη?
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Η Πλοηγηση σε σελίδες secure, τύπου ssl είναι εξίσου ασφαλής μπαινωντας από iPhone όσο άμα εμπαινες από υπολογιστή;

 

Επίσης ψάχνω κάποιο προγραμματακι τύπου task manager που να ανοίγεις-τερματιζεις εφαρμογές και να μεταβαινεις από την μια στην άλλη; Ξέρει κανείς κάποιο τέτοιο προγραμμα;

Όσο ασφαλής είναι και στον "μεγάλο" Safari.

 

Για task switcher, αν απλώς θες να κλείνεις μία και να ανοίγεις άλλη... το Springboard της συσκευής:) Κλείνεις ένα πρόγραμμα, ανοίγεις το άλλο - και έχεις και το Spotlight για βοήθεια. Αν εννοείς τύπου task manager που να μπορείς να μεταβαίνεις από ανοιχτή εφαρμογή σε ανοιχτή εφαρμογή - αυτό προϋποθέτει jailbroken συσκευή (δεν επιτρέπονται background apps κανονικά στο iPhone OS), και κάποιο από τα Kirikae/ProSwitcher σε συνδυασμό με το Backgrounder.

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Springboard τι εννοεις?Μιλαμε για απειραχτη συσκευη, αρα δεν γινονται και πολλα να φανταστω...

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Springboard τι εννοεις?Μιλαμε για απειραχτη συσκευη, αρα δεν γινονται και πολλα να φανταστω...

Παιδιά είπαμε, πριν ρωτήσουμε πάμε στο Google πρώτα: link

 

Σε μη σπασμένη συσκευή δε μπορείς να έχεις πολλά προγράμματα ταυτόχρονα ανοιχτά - δεν το επιτρέπει η Apple για λόγους ταχύτητας, σταθερότητας και εξοικονόμησης ενεργείας. Τα μόνα προγράμματα που επιτρέπεται να μένουν suspended στο υπόβαθρο είναι της "μαμάς": το MobileiPod.app, το MobilePhone.app, και ειδικά το MobileMail.app όταν αποστέλλει ή όταν ελέγχει για νέα μηνύματα. Όλα τα υπόλοιπα - και της ιδίας της Apple, κλείνουν αυτομάτως κατά την επιστροφή στο Springboard.

 

Αν αποφασίσεις να το σπάσεις το ξανασυζητάμε, εκεί υπάρχουν λύσεις.

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα. Τώρα? :rolleyes:

 

Καλορίζικο και Χρόνια Πολλά .:)

 

Τώρα ,αρχίζεις το διάβασμα ... :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Και ναι! Μολις το παρελαβα. Το εβαλα να φορτισει για 3 ωριτσες και καθησα να ψαξω τι θα χρειαστει να κανω. Ομολογω πως δεν εχω ιδεα τι πρεπει να κανω. Ο σχετικος οδηγος δεν ειναι και πολυ ξεκαθαρος... Μηπως θα μπορουσε να μου εξηγησει καποιος τι να διαβασω για να πραγματοποιησω τις απαραιτητες ενεργειες? Το κινητο ειναι 3G S 16GB αν αυτο βοηθα >_<
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα. Τώρα? :rolleyes:

Διάβασμα περισσότερο κι από πανελλήνιες. Δε συνίσταται αποστήθιση. :p

Link to comment
Share on other sites

Και ναι! Μολις το παρελαβα. Το εβαλα να φορτισει για 3 ωριτσες και καθησα να ψαξω τι θα χρειαστει να κανω. Ομολογω πως δεν εχω ιδεα τι πρεπει να κανω. Ο σχετικος οδηγος δεν ειναι και πολυ ξεκαθαρος... Μηπως θα μπορουσε να μου εξηγησει καποιος τι να διαβασω για να πραγματοποιησω τις απαραιτητες ενεργειες? Το κινητο ειναι 3G S 16GB αν αυτο βοηθα >_<

 

καλοριζικο!

 

Διάβασε όλα τα guides στη σχετική ενότητα του forum. Κάθε ένα από αυτά καλύπτει διαφορετικές διαστάσεις του τηλεφώνου και των δυνατοτήτων χρήσης του.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ :] Διαβασα τους οδηγους και απο ο,τι καταλαβα υπαρχουν διαφοροι τροποι για να το κανω jailbreak. Νομιζω οτι το blackra1n ειναι ο πιο ευκολος τροπος για να το κανω, σωστα? :confused:

 

EDIT: Και ναι το εκανα jb. btw κατεβασα μερικες apps ομως δεν βρηκα κατι για να μπορω να ανταλλασω αρχεια μεσω bluetooth με αλλα τηλεφωνα. επισης δεν βρηκα τιποτα σε σχεση με gps :/

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και καλοταξιδο:lol:

 

btw...και εγω το πηρα:D

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

kanena screenshot programmataki? ;)

 

Δεν χρειάζεται. Πάτησε συγχρόνως τα home και on/off και θ' ακούσεις το ...κλικ. :)

 

Θα βρεις το screenshot στις φωτογραφίες...

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Και ναι! Μολις το παρελαβα. Το εβαλα να φορτισει για 3 ωριτσες και καθησα να ψαξω τι θα χρειαστει να κανω. Ομολογω πως δεν εχω ιδεα τι πρεπει να κανω. Ο σχετικος οδηγος δεν ειναι και πολυ ξεκαθαρος... Μηπως θα μπορουσε να μου εξηγησει καποιος τι να διαβασω για να πραγματοποιησω τις απαραιτητες ενεργειες? Το κινητο ειναι 3G S 16GB αν αυτο βοηθα >_<

 

Καλησπέρα :)

 

Δες εδώ και μην βιαστείς να το "πειράξεις" αν δεν πληροφορηθείς αρκετά για τα όσα θες να κάνεις...:ninja:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

 

Δες εδώ και μην βιαστείς να το "πειράξεις" αν δεν πληροφορηθείς αρκετά για τα όσα θες να κάνεις...:ninja:

Μηπως σου ξεφυγαν μερικα posts? Ιts too late :p Το εκανα ηδη jailbreak...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...