Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πήγα οτεshop πρίν απο 2 εβδομάδες και μου είχαν πει οτι θα το έφερναν την προηγούμενη πέμπτη που πέρασε. Αντί για την συσκευή όμως, με ενοιμέρωσαν οτι είμαι πρώτη στην λίστα αναμονής και οτι από μεσα οκτώβρη θα το παραλάβουν. Παρόλα αυτά δεν υπάρχει καμία εξέλιξη μέχρι τώρα που φτάνει τέλος Σεπτέμβρη........:worry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δε μιλάει για το gps...αλλά για το Α-gps

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

εγω σας αποχαιρετω...

 

τελειωσε δεν ξαναγοραζω iPhone εκτος αν βρεθω στην Ρωμη και το ανοιξω μεσα στο apple store Ο ΙΔΙΟΣ και το ελεγξω εγω...

 

ηταν 2 χρονια ομορφα...κριμα που τελειωνουν ετσι.

το gps μου δεν δουλεψε ποτε και πηρα τα χρηματα μου πισω γιατι βαρεθηκα την διαδικασια.

700Ε και να ψαχνω κατασκευαστικα σφαλματα ειναι κουτο.

και αυτο για να μην εχω πολλα πραγματα αυτονοητα σε αλλα κινητα...

ΟΧΙ...

ειπαμε τουλαχιστον να ειχε ποιοτητα...

 

θα τα λεμε συχνα ομως...

 

τωρα βλεπω προς HTC...

 

καλο weekend...

 

Τι να πω φίλε δημήτρη, από τα χέρια έχουν περάσει 7 συσκευές 3 iPhone 4 iPod touch, και ουδέ ποτέ δεν υπήρξε πρόβλημα με κανένα, και ούτε υπάρχει.

Και να σκεφτείς ότι το S το πήρα 31/7 και είναι άψογο!

 

Καλή τύχη εκεί στα ξένα...:happy:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

όλα ειναι σχετικά νομίζω..αν θες απλά ενα navi,απλά ίσως αργεί να φορτίσει λίγο περισσότερο...δε πιστεύω οτι θα`χεις κάποιο πρόβλημα όμως να μην τρέχει εφαρμογή κλπ

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την άγνοια.

το iphone

1. δεν θέλει σήμα κινητής τηλεφωνία για να βρει το στίγμα............................................................................................................................................................κτλ.........

 

Δεν αντιλέγω σε όλα αυτά που λες και ίσως να έχεις αγανάκτηση διαβάζοντας σε διάφορα forum λάθη και ίσως ανακρίβειες, αλλά μην ξεχνάς ότι είμαστε άγνωστοι μεταξύ αγνώστων και μάλιστα σε μεγάλο αριθμό, άρα είναι λογικό να διαβάσεις διάφορα. Δεν νομίζω ότι είναι σωστός ο τρόπος που διαλέγεις να πεις κάτι, οκ κάποιος είπε κάτι λάθος δεν τον ξέρεις προσωπικά για να τον αρπάξεις και ούτε σε νοιάζει αν θες αν αυτός τα ξέρει λάθος (δεν μιλάω για το συγκεκριμένο)

 

Δίνεις τα φώτα σου σαν γνώστης που είσαι και το διαβάζουν όσοι δεν ξέρουν. Τώρα απλά έμεινε ο κακός τρόπος που εκφράστηκες και όχι η ουσία..

 

Και εγώ πολλές φορές θέλω να τα πω έτσι αλλά τελικά απλά διορθώνω και τελειώνει εκεί, δεν το ξέρω τον απέναντι μου για το κρίνω για το λάθος του και ας είπε την όποια μαμακία..

 

Φιλικά:

Σπύρος Π.

 

:)

 

Παιδιά στο θέμα μας! Μην ξεφύγουμε παραπάνω

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα παρακαλούσα να διατηρήσουμε το επίπεδο της συζήτησης και να μην προσφύγουμε σε προσωπικές αντιπαραθέσεις (αναφέρομαι κυρίως στο μήνυμα του μέλους chrisv).

 

Ευχαριστώ για την κατανόηση....

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ για την κατανόηση....

 

 

Παρακαλούμε mister Mod!!!!!:happy:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Και για να επιστρέψουμε στο θέμα μας,

 

Επειδή αναφέρθηκε συγκεκριμένα η Ελλάδα, δε μπορώ να γνωρίζω αν συγκεκριμένα το agps λειτουργεί στην Ελλάδα όπως έχει σχεδιαστεί να δουλεύει γιατί δε ζω εκεί και άρα δε με απασχολεί. Και πάλι όμως δεν ανέφερα αν λειτουργεί ή όχι στην Ελλάδα. Απάντησα στο τι είναι και πώς λειτουργεί γενικά.

 

Όταν το aGPS υποστηρίζεται από τον πάροχο χρησιμοποιεί data για να ανταλλάξει πληροφορίες με τους assisted servers αλλιώς λειτουργεί ως κανονικό GPS. Και για να δώσω μια ακόμα πηγή, στα Ελληνικά αυτή τη φορά, για όποιον ενδιαφέρεται να διαβάσει πώς λειτουργεί το aGPS (και ξανατονίζω όχι το GPS) μπορεί να δει εδώ:

 

http://www.nokia.gr/support-and-software/software/maps/a-gps

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω μόνο ένα πλοηγό,ο πλοηγός ήταν παράδειγμα.Απλά δε θέλω να πάρω κάτι που είναι μια χρονιά πίσω τεχνολογικά.Σίγουρα οι ρυθμοί όσο πάνε και αυξάνουν επεξεργαστές κλπ απλά δεν θέλω σε λίγο να μην ασχολείται με το κινητό κανείς που εγώ θα πάρω μόλις τώρα.Έχει κάποιος προσωπική εμπειρία απο το 3g να μου πει τη γνώμη του?

Ευχαριστώ για την απάντησή σου και περιμένω και άλλες απαντήσεις

Επίσης τα 8 giga γεμίζουν εύκολα αν κάποιος θέλει να το φέρει στα μέτρα του με κάποιες εφαρμογές?

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα κάθε τεχνικό επαΐοντα και ειδικά τον «συνάδελφο» chrisv να τοποθετηθεί ως προς το παρακάτω link: http://forums.mactech.com/ubbthreads.php/topics/434787/SERIOUS_iPhone_GPS_issue

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς σχετικά με το αν δεν λειτουργεί καθόλου το GPS όταν δεν υπάρχει σήμα και γενικά data connection; Αν ναι, τότε απλά λένε ανοησίες οι φιλοι του mactech. Με εξαίρεση το maps και τα άλλα "Γκουγκλο-Μπινγκ-οειδή" που απαιτούν σύνδεση για τους χάρτες, το GPS αυτό καθεαυτό λειτουργεί μια χαρά. Την προηγούμενη εβδομάδα για παράδειγμα, στην περιοχή Αργιθέας στα σύνορα Καρδίτσας - Ν.Άρτας και συγκεκριμένα στην ορεινή διάβαση των τούνελ της εκτροπής του Αχελώου, περιοχή που η Vodafone οπου και ανήκω δεν έχει ίχνος σήμα το Navigon λειτουργούσε μια χαρά, το ίδιο και το iGO.

 

Αντίστοιχα το καλοκαίρι σε σκάφος στην περιοχή δυτικά του Κ.Κουφονησίου και συγκεκριμένα μεταξύ Κέρου και Ικαρίας για όποιον γνωρίζει, όπου οι πλησιέστερες κεραίες της Vodafone (αυτές της Νάξου) κουφαίνονται, το GPS του iPhone σε συνεργασία με το Navionics Marine:Mediterranean καθώς και τα MotionX και Harry's Sailor (εκτός των χαρτών) λειτουργούσαν μια χαρά παρόλο που η συσκευή ήταν συνεχώς σε (μάταιη) αναζήτηση σήματος. Και για να πω την αλήθεια όχι απλά λειτουργούσε άψογα το GPS αλλά ανταγωνιζόταν σε ακρίβεια και response το πανάκριβο Garmin plotter του σκάφους.

 

Θα μπορούσα να αναφέρω αρκετές ακόμα περιοχές όπου έτυχε να χρησιμοποιήσω απόλυτα επιτυχώς το GPS του iPhone και όπου δεν υπήρχε ίχνος σήματος Vodafone (ή άλλου), όπως π.χ. την παλιά σιδηροδρομική παραποτάμια διάβαση του Νέστου, την περιοχή Ανδράκι - Αμμοληψία του Ολύμπου Πιερίας, το Βρυσοχώρι - περιοχή φράγματος στο Ζαγόρι και αρκετές ακόμα.

 

Σε όλες αυτές τις περιοχές, υπάρχει όπως είναι φυσικό μια κάπως μεγαλύτερη καθυστέρηση lock (στο πρώτο ON) λόγω έλλειψης της βοήθειας του A-GPS, αλλά στη συνέχεια κανένα σπολύτως πρόβλημα. Να προσθέσω, πως ακόμα και αυτή η αρχική καθυστέρηση ήταν πολύ μικρή και μόνο στην πρώτη χρήση από οποιοδήποτε πρόγραμμα εντός της ευρύτερης περιοχής. Οι διαδοχικές εκκινήσεις οποιονδήποτε εφαρμογών, και εφόσον δεν είχα απομακρυνθεί αρκετές δεκάδες χιλιόμετρα, ήταν ταχύτατες και ο χρόνος κλειδώματος κάτι λίγα δευτερόλεπτα (ελέω καθαρού ουρανού). :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα κάθε τεχνικό επαΐοντα και ειδικά τον «συνάδελφο» chrisv να τοποθετηθεί ως προς το παρακάτω link: http://forums.mactech.com/ubbthreads.php/topics/434787/SERIOUS_iPhone_GPS_issue

Πολύ ενδιαφέρον το συγκεκριμένο λινκ αλλά έχω κάποιες επιφυλάξεις. Αν και δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το iphone ακόμα για πλοήγηση εκτός Βελγίου όπου και

έχω data plan μου φαίνεται λίγο τραβηγμένο.

 

Και συγκεκριμένα οι απορίες μου είναι οι εξής:

 

Πώς αναφέρουν πολλοί ότι το GPS λειτουργεί (εγώ προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει) χωρίς τη sim card άρα και άρα χωρίς δυνατότητα να έχει ιντερνετ (εκτός του wifi);

 

Επίσης το ότι στην Ελλάδα όπως έχουν γράψει πολλοί η τεχνολογία agps δεν υποστηρίζεται από τους παρόχους, πώς είναι δυνατόν να κάνουν πλοήγηση όσοι το έχουν;

 

Τέλος, από αυτά που έχω διαβάσει τόσο καιρό δεν προκύπτει από πουθενά ότι αν δεν έχεις ιντερνετ δε μπορείς να κάνεις πλοήγηση με το agps. Απλά μεγαλώνει το TTFF (time to first fix) με αποτέλεσμα να αργεί το πρώτο κλείδωμα. Αυτό μάλιστα είναι κάτι που κάποιες εταιρείες προσπάθησαν να διορθώσουν με άλλους τρόπους εφόσον δε χρησιμοποιούσαν agps αλλά απλό gps. Μιλάω συγκεκριμένα για την HTC και την εφαρμογή quickGPS η οποία δεν κάνει τίποτα αλλά από το να κατεβάζει μέσω ιντερνετ (όποτε βρίσκει) την "εφημερίδα" των δορυφόρων με στοιχεία για το που βρίσκονται για να μπορεί η συσκευή να κλειδώνει γρηγορότερα. Όσοι είχαν/έχουν HTC γνωρίζουν πόσο πιο αργά κλειδώνει η συσκευή αν τύχει να έχουν μη ενημερωμένο quickgps.

 

Αυτά είναι που με κάνουν να έχω τις αμφιβολίες μου ως προς το παραπάνω ποστ. Αυτό που φαντάζομαι είναι ότι απλά δεν είχε την υπομονή να περιμένει να κλειδώσει την πρώτη φορά, κάτι το οποίο αναλόγως τη θέση μπορεί να πάρει και μερικά λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται,κολλητός μου μου δίνει το iphone 3g ( όχι 3gs )σχεδόν του κουτιού στα 250ευρώ.Αξίζει η αγορά του με επεξεργαστή στα 412Mhz και RAM 128ΜΒ όταν πλέον στα 528Mhz και 256Mb είναι σχεδόν σε όλες τις συσκευές που κυκλοφορούν εδώ και καιρό?Να πω την αλήθεια δεν έχω τρελές απαιτήσεις αλλά αν θέλω να χρησιμοποιήσω για παράδειγμα ένα πλοηγό δεν θέλω να σέρνεται ή γενικά κάποιο πρόγραμμα.Εϊναι πλέον ξεπερασμένος ο επεξεργαστής για νέες εφαρμογές?Εϊναι στα 8 gigα θα γεμίσει εύκολα?Περιμένω τις απόψεις σας χωρίς φανατισμούς και εξαρτημένα με το κινητό τους άτομα.Η αποψή σας θα με βοηθήσει αρκετά στη απόφασή μου.Σας ευχαριστώ

 

φιλε μου καλημερα. μεχρι και πριν μια εβδομαδα ειχα το ιphone 3g kai το εδωσα τοσο οσο και ο φιλος σου για δικους μου λογους. η συσκευη ειναι καλη και πλοηγο ειχα μεσα και ηταν μια χαρα απλα φορτονε λιγο πιο αργα απο οτι στο 3gs που ειχε φιλος. γενικα τα 8gb ειναι καλα προσωπικα δεν τα γεμισα ποτε ειχα μεσα μουσικη γυρω στα 3 gb και προγραμματα αλλα 3 gb και ημουν καλα. προσωπικα δεν θα παρω το 3gs γιατι δεν με εντιποσιασαν οι αλλαγες απο το 3g. για μενα ειναι πολυ καλη αγορα να το παρεις απο το φιλο σου την δουλια σου θα την κανεις καλα.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα οτεshop πρίν απο 2 εβδομάδες και μου είχαν πει οτι θα το έφερναν την προηγούμενη πέμπτη που πέρασε. Αντί για την συσκευή όμως, με ενοιμέρωσαν οτι είμαι πρώτη στην λίστα αναμονής και οτι από μεσα οκτώβρη θα το παραλάβουν. Παρόλα αυτά δεν υπάρχει καμία εξέλιξη μέχρι τώρα που φτάνει τέλος Σεπτέμβρη........:worry:

πηγα προχθες στο οτεσοπ στο πεζοδρομο περιστεριου και ειχανε 5-6 32αρια ομως

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 32 3gs,δεν έχω data plan,δεν λειτουργω 3g,έχω δοκιμάσει το igo και το navigon.Και στις δύο περιπτώσεις κλειδώνει μέσα σε λίγα δεύτερα.Έχω δοκιμάσει και windows mobile και κανονικό gps.Εντάξει το iphone δεν έχει gps srf star3 αλλά έχει πολύ καλή ακρίβεια,τέλος.
Ipgone 3GS 32 GB Black :ninja:
Link to comment
Share on other sites

εχθες το βραδι το 3g μου ειχε 24% μπαταρια και το πρωι το βρηκα κλειστο...τοσο γρηγορα επεσε???και το πιο παραξενο ειναι οτι οταν το εβαλα να φορτισει, στα πρωτα δευτερολεπτα εδειξε 52%!!!!πως γινεται αυτο??σε γενικες γραμμες παντως η μπαταρια καλα κρατει με normal χρηση...
Link to comment
Share on other sites

Εχει καταντήσει γελοίο το θέμα πλέον.

Από την επίσημη κυκλοφορία στις 31/7, σήμερα σχεδόν 2 μήνες μετά και πάλι μιλάμε για τεράστιες ελλείψεις.

 

Αν δεν ήταν έτοιμη η Apple, δεν θα έπρεπε να το εχει ανακοινώσει το κινητό.

Αν το είχε κάνει αυτό άλλη εταιρεία (π.χ. Microsoft), θα είχαν πέσει όλοι πάνω της να την ξεσκίσουν.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου kopromax το έχω στα χέρια μου και το φορτίζω.Εϊναι τόσο καινούργιο ούτε την ζελατίνα δεν είχε βγάλει.Εϊναι πανέμορφο εξωτερικά.Εμπιστεύτηκα τον απλό σου λόγο και τις ακριβείς σου απαντήσεις σε αυτό που ρωτούσα και πήγα και το πήρα.Εύχομαι αν χρειαστώ κάτι να υπάρχει ανταπόκριση.Όσο μπορώ και εγώ απο πλευρά μου θα βοηθάω.Σε ευχαριστώ πολυ
Link to comment
Share on other sites

Εχει καταντήσει γελοίο το θέμα πλέον.

Από την επίσημη κυκλοφορία στις 31/7, σήμερα σχεδόν 2 μήνες μετά και πάλι μιλάμε για τεράστιες ελλείψεις.

 

Αν δεν ήταν έτοιμη η Apple, δεν θα έπρεπε να το εχει ανακοινώσει το κινητό.

Αν το είχε κάνει αυτό άλλη εταιρεία (π.χ. Microsoft), θα είχαν πέσει όλοι πάνω της να την ξεσκίσουν.

 

 

εχεις και εσυ το δικαιο σου, αλλαμηπως δε φταιει η apple? διανομεις τι κανουν?

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

[/color]

εχεις και εσυ το δικαιο σου, αλλαμηπως δε φταιει η apple? διανομεις τι κανουν?

Με κάθε επιφύλαξη νομίζω πως δεν είναι έτσι. Μιλώντας για το Βέλγιο όπου και διαμένω και έχοντας μιλήσει με διάφορους για το θέμα μιας και δω παρουσιάζεται η ίδια έλλειψη συσκευών, μου είπαν ότι η apple (μέχρι πριν 2 εβδομάδες που μίλησα με γνωστό που δουλεύει σε κατάστημα παρόχου) τους προμήθευε με 2.000 συσκευές ανά 2-3 βδομάδες για 200 καταστήματα, το οπoίο και σημαίνει 10 συσκευές ανά κατάστημα κάθε 2-3 βδομάδες, αριθμός ο οποίος αν μη τι άλλο είναι αρκετά μικρός αν αναλογιστεί κανείς τη ζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταντήσει γελοίο το θέμα πλέον.

Από την επίσημη κυκλοφορία στις 31/7, σήμερα σχεδόν 2 μήνες μετά και πάλι μιλάμε για τεράστιες ελλείψεις.

 

Αν δεν ήταν έτοιμη η Apple, δεν θα έπρεπε να το εχει ανακοινώσει το κινητό.

Αν το είχε κάνει αυτό άλλη εταιρεία (π.χ. Microsoft), θα είχαν πέσει όλοι πάνω της να την ξεσκίσουν.

Σωστό αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Με κάθε επιφύλαξη νομίζω πως δεν είναι έτσι. Μιλώντας για το Βέλγιο όπου και διαμένω και έχοντας μιλήσει με διάφορους για το θέμα μιας και δω παρουσιάζεται η ίδια έλλειψη συσκευών, μου είπαν ότι η apple (μέχρι πριν 2 εβδομάδες που μίλησα με γνωστό που δουλεύει σε κατάστημα παρόχου) τους προμήθευε με 2.000 συσκευές ανά 2-3 βδομάδες για 200 καταστήματα, το οπoίο και σημαίνει 10 συσκευές ανά κατάστημα κάθε 2-3 βδομάδες, αριθμός ο οποίος αν μη τι άλλο είναι αρκετά μικρός αν αναλογιστεί κανείς τη ζήτηση.

 

 

 

ισως ειναι ετσι, παντως χαλκιδα που εμεινα 2 εβδομαδες , οπου και να ζητουσα μου ελεγαν οτι σκετη συσκευη δε μου δινουν, αν θελω με συμβολαιο θα μου εφερναν σε 2 εργασμες:wacko:, πως γινεται αυτο?

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

ισως ειναι ετσι, παντως χαλκιδα που εμεινα 2 εβδομαδες , οπου και να ζητουσα μου ελεγαν οτι σκετη συσκευη δε μου δινουν, αν θελω με συμβολαιο θα μου εφερναν σε 2 εργασμες:wacko:, πως γινεται αυτο?

Επειδή είμαι από Χαλκίδα και το καλοκαίρι που ήμουν κάτω έκανα τις ίδες ερωτήσεις και πήρα τις ίδες απαντήσεις θα σου σου πω ότι το κάνουν για να τραβήξουν πελάτες στα συμβόλαια. Δίνουν προτεραιότητα σε όσους θέλουν να κάνουν νέα σύνδεση ή να ανανεώσουν την παλιά για να επωφελούνται από αυτή. Σκέψου ότι αν αγοράσεις μια συσκευή έχουν ένα μικρό κέρδος ενώ αν κάνεις και συβόλαιο στα παίρνουν μόνοι τους για ένα χρόνο τουλάχιστον. Γι' αυτό όσο υπάρχει έλλειψη δίνουν προτεραιότητα σε όσους θέλουν συμβόλαιο. Προρφανώς και αυτή η τεχνική ίσως και να είναι παράνομη αλλά την ακολουθούν κατά κόρον παντού. Και εδώ στο Βέλγιο την ίδια απάντηση πήρα την πρώτη φορά που ρώτησα. Άλλαξα εταιρία (που είχα σκοπό βέβαια ούτως ή άλλως να κάνω) για να το μπορέσω να το πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι από Χαλκίδα και το καλοκαίρι που ήμουν κάτω έκανα τις ίδες ερωτήσεις και πήρα τις ίδες απαντήσεις θα σου σου πω ότι το κάνουν για να τραβήξουν πελάτες στα συμβόλαια. Δίνουν προτεραιότητα σε όσους θέλουν να κάνουν νέα σύνδεση ή να ανανεώσουν την παλιά για να επωφελούνται από αυτή. Σκέψου ότι αν αγοράσεις μια συσκευή έχουν ένα μικρό κέρδος ενώ αν κάνεις και συβόλαιο στα παίρνουν μόνοι τους για ένα χρόνο τουλάχιστον. Γι' αυτό όσο υπάρχει έλλειψη δίνουν προτεραιότητα σε όσους θέλουν συμβόλαιο. Προρφανώς και αυτή η τεχνική ίσως και να είναι παράνομη αλλά την ακολουθούν κατά κόρον παντού. Και εδώ στο Βέλγιο την ίδια απάντηση πήρα την πρώτη φορά που ρώτησα. Άλλαξα εταιρία (που είχα σκοπό βέβαια ούτως ή άλλως να κάνω) για να το μπορέσω να το πάρω.

 

 

τωρα που θα παω παλι χαλκιδα για εκλογες πιστευω να εχουν...μακαρι δηλαδη...εδω που ειμαι το εχουν ετοιμοπαραδοτο ,αλλα στα 980 ευρω:X

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

μα αν δεν υ[ηρχε αυτη η ελλειψη θα γινοταν αυτος ο κακος χαμος?δεν το πιστευω..η αππλ εκανε μια πολυ καλη μαρκετια...εβγαλε την συσκευη ωστε να κυκλοφορησει και να πωρωθει ο κοσμος και μετα παρτε με το σταγονομετρο..σαν τα πρεζακια ενα πραγμα..ξυπνας και κοιμάσαι με τη σκεψη στο iphone 3gs
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...