Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

άνοιξα το iphone 3G για να του αλλάξω το καπάκι από πίσω και μετά τα ξανά τοποθέτησα με την σειρά αλλά όταν έβαλα και την οθόνη δεν έμπαινε καλά η πρώτη καλωδιοταινία και έτσι όταν το άνοιξα δεν δουλεύει το home κουμπί και το ηχείο, όσες φορές και την έβαλα και ξανά έβγαλα τίποτα !!!!

Προσπαθώ να την βάλω πιο μέσα αλλά δεν βλέπω να μπαίνει, πριν το ανοίξω δούλευαν και τα δυο μια χαρά !!!!

 

καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει ;

 

http://s21.postimg.org/m8dohi8wm/DSC00011.jpg

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ρε παιδια εχω ενα iphone 4s Ελβετικό, κ οπου παω να ρωτησω για να το ξεκλειδωσω ολοι μου λενε ααα θελει πολλα λεφτα κ υπαρχει περιπτωσει να μη γινει η δουλεια, ο αλλος λεει δε γινετε καθολου επειδη εχουν εξελιγμενο συστημα ασφαλεις κ δε γινετε... πφφ εν το μεταξυ το πηγα στη Κοσμοτε κ μου ειπαν πως μπορουν να το ξεκλειδωσουν αλλα σε καθε αναβαθμιση θα πρεπει να δινω 80 ευρο για να το ξανα ξεκλειδωσουν... Λοιπον ξερει κανεις καμοια λυση ? ( Iphone 4s Ελβετικο)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω ενα iphone 4s Ελβετικό, κ οπου παω να ρωτησω για να το ξεκλειδωσω ολοι μου λενε ααα θελει πολλα λεφτα κ υπαρχει περιπτωσει να μη γινει η δουλεια, ο αλλος λεει δε γινετε καθολου επειδη εχουν εξελιγμενο συστημα ασφαλεις κ δε γινετε... πφφ εν το μεταξυ το πηγα στη Κοσμοτε κ μου ειπαν πως μπορουν να το ξεκλειδωσουν αλλα σε καθε αναβαθμιση θα πρεπει να δινω 80 ευρο για να το ξανα ξεκλειδωσουν... Λοιπον ξερει κανεις καμοια λυση ? ( Iphone 4s Ελβετικο)

 

Σε ποιόν πάροχο είναι κλειδωμένο;

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς 1η καλωδιοταινία το τμήμα που περιλαμβάνει dock, ηχείο κτλ. (μάλλον αυτό εννοείς), δοκίμασε (έχοντας ξεκουμπώσει την οθόνη για να μη χαλάσει κάποια άλλη καλωδιοταινία στο μεταξύ) να πατήσεις στη θέση του τον κονέκτορα της καλωδιοταινίας στη μητρική ώστε να "κουμπώσει" σωστά, και χρησιμοποίησε ταινία για να το "κολλήσεις" στη θέση αυτή ώστε να μην ξεκουμπώσει κατά το κλείσιμω/βίδωμα της οθόνης. Επίσης δες μήπως το όλο μπλοκ του dock δεν έχει κάτσει σωστά (π.χ. το έχεις βάλει 'κάτω' από τα λαμάκια στα οποία βιδώνονται οι 2 βίδες στο εκατέρωθεν του dock. Υπάρχουν στο youtube/web πολλοί οδηγοί για το πώς τοποθετείται.

 

άνοιξα το iphone 3G για να του αλλάξω το καπάκι από πίσω και μετά τα ξανά τοποθέτησα με την σειρά αλλά όταν έβαλα και την οθόνη δεν έμπαινε καλά η πρώτη καλωδιοταινία και έτσι όταν το άνοιξα δεν δουλεύει το home κουμπί και το ηχείο, όσες φορές και την έβαλα και ξανά έβγαλα τίποτα !!!!

Προσπαθώ να την βάλω πιο μέσα αλλά δεν βλέπω να μπαίνει, πριν το ανοίξω δούλευαν και τα δυο μια χαρά !!!!

 

καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει ;

 

http://s21.postimg.org/m8dohi8wm/DSC00011.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς 1η καλωδιοταινία το τμήμα που περιλαμβάνει dock, ηχείο κτλ. (μάλλον αυτό εννοείς), δοκίμασε (έχοντας ξεκουμπώσει την οθόνη για να μη χαλάσει κάποια άλλη καλωδιοταινία στο μεταξύ) να πατήσεις στη θέση του τον κονέκτορα της καλωδιοταινίας στη μητρική ώστε να "κουμπώσει" σωστά, και χρησιμοποίησε ταινία για να το "κολλήσεις" στη θέση αυτή ώστε να μην ξεκουμπώσει κατά το κλείσιμω/βίδωμα της οθόνης. Επίσης δες μήπως το όλο μπλοκ του dock δεν έχει κάτσει σωστά (π.χ. το έχεις βάλει 'κάτω' από τα λαμάκια στα οποία βιδώνονται οι 2 βίδες στο εκατέρωθεν του dock. Υπάρχουν στο youtube/web πολλοί οδηγοί για το πώς τοποθετείται.

 

τίποτα! φαίνεται ότι μπαίνει μια χαρά !

κανέναν οδηγό μπορείς να μου στείλεις γιατί όλο βρίσκω πως ανοίγει το iphone όχι πως κλείνει :P

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
Βάλτο στις αγγελίες για να το διαπιστώσεις. Οπουδήποτε αλλού αυτή η συζήτηση θεωρείται αγγελία και κανονικά απαγορεύεται και διαγράφεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα, έπεσε στα χέρια μου ένα κινητό iphone 4 από εναν άγγλο (θα δηλωνε πως το έχασε να του δωσουν αλλο) που το σκότωσε για 100 ευρω.

 

Έβαλα το imei σε αυτό το site http://www.simunlocks.com και αγορασα την υπηρεσια Unlock Barred IMEI Check για 2 ευρω περιπου.

 

Μου έστειλαν το παρακατω

here is your unlock code for Barred IMEI Check IMEI 0128ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ.

 

Unlock code: IMEI Blocked - Code: CM5ΧΧΧΧΧ-ΧΧΧΧ

 

αυτο το κωδικό που τον βαζω?

 

Και αν τον βάλω το κινητό είναι οκ? μπορω να βάλω καρτα ελληνικού δικτυου?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έπεσε στα χέρια μου ένα κινητό iphone 4 από εναν άγγλο (θα δηλωνε πως το έχασε να του δωσουν αλλο) που το σκότωσε για 100 ευρω.

 

Έβαλα το imei σε αυτό το site http://www.simunlocks.com και αγορασα την υπηρεσια Unlock Barred IMEI Check για 2 ευρω περιπου.

 

Μου έστειλαν το παρακατω

here is your unlock code for Barred IMEI Check IMEI 0128ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ.

 

Unlock code: IMEI Blocked - Code: CM5ΧΧΧΧΧ-ΧΧΧΧ

 

αυτο το κωδικό που τον βαζω?

 

Και αν τον βάλω το κινητό είναι οκ? μπορω να βάλω καρτα ελληνικού δικτυου?

 

ευχαριστω

 

Αυτή η υπηρεσία σου δείχνει αν ο πάροχος στον οποίο ειναι κλειδωμένο το κινητό έχει δηλώσει το κινητο ως κλεμμένο! Δεν στο ξεκλειδώνει!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η υπηρεσία σου δείχνει αν ο πάροχος στον οποίο ειναι κλειδωμένο το κινητό έχει δηλώσει το κινητο ως κλεμμένο! Δεν στο ξεκλειδώνει!

 

και εγώ αυτό πίστευα..

 

αλλά ο κωδικός που μου έστειλε τι είναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Θέλω να κάνω μία αντίστροφη ερώτηση. Τα ελληνικά iphone, υπάρχει περίπτωση να είναι κλειδωμένα και να μη δουλεύουν στο εξωτερικό, με sim κάρτες δλδ ξένων δικτύων;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Θέλω να κάνω μία αντίστροφη ερώτηση. Τα ελληνικά iphone, υπάρχει περίπτωση να είναι κλειδωμένα και να μη δουλεύουν στο εξωτερικό, με sim κάρτες δλδ ξένων δικτύων;

Ουδεμία τέτοια περίπτωση υπάρχει.

Όλα τα Ελληνικά Iphone είναι ξεκλείδωτα, επιπλέον δεν γίνεται κλείδωμα σε χώρα , αλλά σε δίκτυο

Πολύ απλά αν παίζει και Cosmote και Vodafone ή Wind θα παίζει σε όλες τίς χώρες με όλα τα δίκτυα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και εγώ αυτό πίστευα..

 

αλλά ο κωδικός που μου έστειλε τι είναι?

 

Τώρα είδα ότι έχεις απευθυνθεί και αλλού για το ίδιο πρόβλημα όπου λίγο ή πολύ η απάντηση που έχεις πάρει είναι η ίδια. Anyway, ο κωδικός έχει να κάνει με την υπηρεσία που σου πρόσφερε το συγκεκριμένο site και τίποτε άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το iphone 3gs κανει βιντεοκληση ?

 

Μόνο κάνοντας χρήση του Facetime και με ότι περιορισμούς αυτό συνεπάγεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το iphone 3gs κανει βιντεοκληση ?

 

Όχι δεν υποστηρίζει μιας και δεν έχει εμπροσθια κάμερα!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υποστηρίζει μιας και δεν έχει εμπροσθια κάμερα!

 

Το ότι δεν έχει εμπροσθια κάμερα δεν έχει σημασία. Και το HTC hd2 δεν έχει άλλα υποστηρίζει, μέσω Skype φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν έχει εμπροσθια κάμερα δεν έχει σημασία. Και το HTC hd2 δεν έχει άλλα υποστηρίζει, μέσω Skype φυσικά.

 

Hd2= windows mobile

 

iPhone 3GS= iOS!

 

Διαφορετικά λειτουργικά διαφορετική αντιμετώπιση!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά, έχω στα χέρια μου ένα iPhone 4 το οποίο είναι κλειδωμένο στην ΑΤ & Τ υπάρχει κανένας τρόπος να το ξεκλειδώσω δωρεάν. Αν όχι που μπορώ να το πάω για να μου το ξεκλειδώσουν στην Θεσσαλονίκη και πόσα λεφτά θέλει;

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω στα χέρια μου ένα iPhone 4 το οποίο είναι κλειδωμένο στην ΑΤ & Τ υπάρχει κανένας τρόπος να το ξεκλειδώσω δωρεάν. Αν όχι που μπορώ να το πάω για να μου το ξεκλειδώσουν στην Θεσσαλονίκη και πόσα λεφτά θέλει;

 

Οριστε μπορεί να μην είναι Θεσσαλονίκη αλλά θα στο κάνουν εγγυημένα σωστά και τα ελάχιστα δυνατά λεφτά:

 

http://bit.ly/1duTlXO

 

Και μπορείς να ζητήσεις τα χρήματα σου πίσω αν κανείς την αγορά μέσω PayPal αν δεν σου κάνει το unlock και θα τα πάρεις εγγυημένα.

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Οριστε μπορεί να μην είναι Θεσσαλονίκη αλλά θα στο κάνουν εγγυημένα σωστά και τα ελάχιστα δυνατά λεφτά:

 

http://bit.ly/1duTlXO

 

Και μπορείς να ζητήσεις τα χρήματα σου πίσω αν κανείς την αγορά μέσω PayPal αν δεν σου κάνει το unlock και θα τα πάρεις εγγυημένα.

 

Ευχαριστώ αλλά, το κακό είναι πως είμαι ανήλικος και δεν μπορώ να το κάνω μέσω eBay αφού δεν έχω κάρτα

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...