Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μου εβγαλε μηνυμα το iTunes οτι βγηκε νεο software, το 4.0! Το κινητό μου ειναι JB.. Οποτε, δεν την περναω, ε? Αν την περασω αυτη τη νεα έκδοση τι γινεται? Χανω το JB και μετα δεν μπορω να ξανακανω? Τι διαφορές εχει η 4.0 από την παλιά??

 

Ευχαριστω!

φιλε μου καλημερα. υπαρχει jb για ios4. οι προυποθεσεις ειναι να εισαι με παλια bootrom και το jb να μην εχει γινει με spirit...με το pwnage tool 4 και ακολουθοντας τις οδηγιες φτιαχνεις μια υπεροχη custom ios4 και εχεις τα παντα. βεβαια προς το παρον υπαρχει μια συμβατοτητα με εφαρμογες απο cydia.

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Που μπορω να βρω το πισω κομματι για το κινητο?? Δεν με ενδιαφερει αν ειναι απο εξωτερικο, απλα σε καλη τιμη, και αν γινεται να το αλλαξω εγω. Ευχαριστω!!

φιλε μου ψαξε ebay για iphone 3gs back cover full assembly.υπαρχουν καπακια που ειναι συναρμολογημενα με ολα τα εξαρτηματα και το μονο που κανεις ειναι να βαλεις στο καινουριο καπακι την logicboard και την οθονη και εισαι ετοιμος. μια διαδικασια αντε το πολυ μιση ωρα. με 60 ευρω μαζι με τα μεταφορικα θα το εχεις και μιλαμε για ποιοτητα ΟΕΜ.στην ελλαδα τα εχουν πανακριβα και σκετα (115 ευρω???και πριν μερικους μηνες οι ιδιοι το ειχαν στα 140 ευρω!!!),ειναι μονο το πισω καπακι που καθιστα την τοποθετηση πανδυσκολη και κινδυνευεις να βγαλεις οφ το κινητο σου.

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, αλλα ειναι ζορικο για μενα που δεν κατεχω το αθλημα, οποτε αν χρεαστει θα το παω να το αλλαξουν!
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μια εταιρεια ifixit.com που εχει τα παντα απο iphone ipad σε τελειως λογικες τιμες και με εγχειριδιο χρησης ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Όταν ανακοίνωσε η Apple το iPhone 4 μαζί με τις τιμές, μήπως είπε τίποτα για την τιμή του 3GS; Θα πέσει καθόλου και αν ναι πόσο;

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Aν κανω το restore θα διαγραφουν ολα απο το κινητο ετσι?? Μετα θα συγχρονιστουν αυτοματα ολα απο την αρχη οπως πριν ή υπαρχει περιπτωση να εχω κανενα προβλημα?? (επαφες, τα παντα?)

 

 

Περισσοτερο αυτο με ενδιαφέρει παιδια...

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Περισσοτερο αυτο με ενδιαφέρει παιδια...

 

Εάν το κάνεις restore θα σβηστούν τα πάντα! Πριν το restore μπορείς να πάρεις ένα backup της συσκευής έτσι ώστε μετά το restore μπορείς να επιλέξεις restore from backup και να σου επαναφέρει όλα τα δεδομένα όπως επαφές - ημερολόγιο - ρυθμίσεις συσκευής - μηνύματα sms κτλ. Αυτός ο τρόπος ενδείκνυται στην περίπτωση που το κινητό δεν ήταν πριν jailbreaked. Σε αυτήν την περίπτωση τώρα, δεν ενδείκνυται η επιστροφή από backup αλλά το set up as new device. Βέβαια με αυτόν τον τρόπο θα σβηστούν τα πάντα από το κινητό και εσύ θα πρέπει να μετά να συγχρονίσεις από το iTunes τις επαφές - το ημερολόγιο - τις εφαρμογές κτλ.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Dj! Απλα τρεμω στην ιδέα οτι θα χασω τις επαφές μου! ΚΑθε φορα που συνδεω την συσκευη στο pc, ανοιγει το itunes και συγχρονιζονται ολα! Μεταξυ αυτων και οι επαφές μεσω outlook!

 

Οποτε λογικα, μετα το restore, δεν θα εχω προβλημα να ξανασυγχρονισω τις επαφες μου, ετσι?? Ξερεις την διαδικασία? Θα γίνει αυτοματα ή θα πρεπει να κανω εγω κατι?

 

Ευχαριστω!!

 

ΕDIT: Ρε συ! Κ γω Πατρα σπουδαζω.. Olo kai kαπου πρεπει να σε εχω πετυxει μ φαινεται..! :P

Edited by Sharp GX20 Video

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
την καλημερα μου σε ολους:)screen protector εχετε στο 3gs παιδια;ειναι ευκολο να γινει γρατζουνια στην οθονη;:cry:μιλαμε σε νορμαλ χρηση,οχι να το βαλω στην τσεπη με κλειδια κλπ
Link to comment
Share on other sites

Ερχόμενος από WM του είχα βάλει SP Γιάννη. Το έβγαλα 20 μέρες μετά. Από τότε (Σεπτέμβρης) δεν έχει το παραμικρό σημάδι η οθόνη. Τα προστατευτικά χαλάνε όλη την αίσθηση της αφής στην οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Ερχόμενος από WM του είχα βάλει SP Γιάννη. Το έβγαλα 20 μέρες μετά. Από τότε (Σεπτέμβρης) δεν έχει το παραμικρό σημάδι η οθόνη. Τα προστατευτικά χαλάνε όλη την αίσθηση της αφής στην οθόνη.

 

Ετσι, εχει δικιο ο Νικος Γιαννη. Και εγω το εβγαλα και απο τα Χριστουγεννα το εχω χωρις SP χωρις κανενα προβλημα :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

την καλημερα μου σε ολους:)screen protector εχετε στο 3gs παιδια;ειναι ευκολο να γινει γρατζουνια στην οθονη;:cry:μιλαμε σε νορμαλ χρηση,οχι να το βαλω στην τσεπη με κλειδια κλπ

 

Kι εγώ ειχα βάλει το Invisible Shield!To εβγαλα όμως και είμαι τώρα 7 μήνες χωρίς και δεν εχει παθει τίποτα!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ ειχα βάλει το Invisible Shield!To εβγαλα όμως και είμαι τώρα 7 μήνες χωρίς και δεν εχει παθει τίποτα!

 

Μια απο τα ίδια και εγώ!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
αυτα τα @@@@@@@ wm αφηνουν καταλοιπα τελικα:pευχαριστω παιδια θα το βγαλω,γιατι σημερα επαιζα με ενα iphone φιλου χωρις screen και η αισθηση ηταν η μερα με την νυχτα με το δικο μου:(
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Dj! Απλα τρεμω στην ιδέα οτι θα χασω τις επαφές μου! ΚΑθε φορα που συνδεω την συσκευη στο pc, ανοιγει το itunes και συγχρονιζονται ολα! Μεταξυ αυτων και οι επαφές μεσω outlook!

 

Οποτε λογικα, μετα το restore, δεν θα εχω προβλημα να ξανασυγχρονισω τις επαφες μου, ετσι?? Ξερεις την διαδικασία? Θα γίνει αυτοματα ή θα πρεπει να κανω εγω κατι?

 

Ευχαριστω!!

 

ΕDIT: Ρε συ! Κ γω Πατρα σπουδαζω.. Olo kai kαπου πρεπει να σε εχω πετυxει μ φαινεται..! :P

 

Kάποιος..? :O

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ...δεν εχεις πορβλημα.Αμα τα εχεις ολα στο itunes , outlouk κανε restore και μετα θα εισαι ενταξει με το sync.Εγω βεβαια εκανα restore from backup.Δεν βρισκω λογο να μην το κανεις restore from backup ακομα και να εισαι jailed.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το backup αν είσαι JB περιέχει σκουπίδια από το προηγούμενο JB μέσα και μερικές φορές μπορούν να δημιουργηθούν προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως ακομα και τωρα που περασα την 4 καθε φορα που μιλαω εξαφανιζεται το 3G και εμφανιζεται το κυκλακι.Νομιζα οτι ειχε να κανει με το προηγουμενο Firmware και το JB αλλα εκανα λαθος.Μονο σε εμενα γινεται αυτο?Εχω Cosmote (Carrier Settings 7.1),μπορει να διορθωθει καπως αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως ακομα και τωρα που περασα την 4 καθε φορα που μιλαω εξαφανιζεται το 3G και εμφανιζεται το κυκλακι.Νομιζα οτι ειχε να κανει με το προηγουμενο Firmware και το JB αλλα εκανα λαθος.Μονο σε εμενα γινεται αυτο?Εχω Cosmote (Carrier Settings 7.1),μπορει να διορθωθει καπως αυτο?

 

Φίλε μου αυτό κατά πάσα πιθανότητα είναι πρόβλημα σήματος του δικτύου στην περιοχή που βρίσκεσαι, και όχι του τηλεφώνου, ή του λειτουργικού. Εκτός αν στο κάνει παντού και πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια το 3g στην ελλαδα ειναι για τον @@@@@,εδω στην αθηνα και δουλευει στις μισες περιοχες σωστα,για την επαρχια δεν το συζηταμε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ελπίζω να είμαι στο σωστό θέμα,. Λοιπόν, θέλω να βάλω απο την cosmote τα 120mb που δίνει για internet, θελω να ρωτήσω:

1) που μπορώ να βλέπω πόσα mb έχω χρησιμοποιήσει,

2) με τα 120mb μονο για mail και σπανια internet φτάνουν για 1 μήνα?

3) μπορώ να ελαχιστοποιήσω σε KB το κάθε mail που θα λαμβάνω, όπως πχ , να μην εμφανίζει εικόνες και τέτοια ?

4) πως θα ορίζω να χρησιμοποιεί το wifi ή τα προπληρωμένα mb απο την cosmote?

5) το έχει χρησιμοποιήσει κανείς?

 

Υ.Γ : Ευχαριστώ πάρα πολύ για όποιον έχει υπομονή και μου απαντήσει στις ερωτήσεις μου..:D:D

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ελπίζω να είμαι στο σωστό θέμα,. Λοιπόν, θέλω να βάλω απο την cosmote τα 120mb που δίνει για internet, θελω να ρωτήσω:

1) που μπορώ να βλέπω πόσα mb έχω χρησιμοποιήσει,

2) με τα 120mb μονο για mail και σπανια internet φτάνουν για 1 μήνα?

3) μπορώ να ελαχιστοποιήσω σε KB το κάθε mail που θα λαμβάνω, όπως πχ , να μην εμφανίζει εικόνες και τέτοια ?

4) πως θα ορίζω να χρησιμοποιεί το wifi ή τα προπληρωμένα mb απο την cosmote?

5) το έχει χρησιμοποιήσει κανείς?

 

Υ.Γ : Ευχαριστώ πάρα πολύ για όποιον έχει υπομονή και μου απαντήσει στις ερωτήσεις μου..:D:D

 

Καλησπέρα :)

 

1) Στο Settings / General / Usage βλέπεις τα MB που έχεις χρησιμοποιήσει από το δίκτυο της κινητής (όχι WiFi) μετρημένα από την τελευταία φορά που "μηδένισες"

2) Λογικά φτάνουν εκτός αν λαμβάνεις τεράστια συνημμένα

3) Τα συνημμένα δεν στα κατεβάζει την πρώτη φορά που βλέπεις ένα μήνυμα, εκτός αν "πατήσεις" την εικόνα του συνημμένου για να "κατέβει"

4) Όταν βρίσκει wi-fi με το οποίο έχει ήδη συνδεθεί στο παρελθόν συνδέεται με αυτό κατά προτεραιότητα, μάλιστα με την έκδοση 4 αυτή η σύνδεση παραμένει ακόμη και όταν το τηλέφωνο μπει σε standby.

5) Δεν κατάλαβα καλά την ερώτηση :confused:

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Είσαι πρώτος!!

Όσο για την 5 ερώτηση , έλεγα αν έχει χρησιμοποιήσει κανείς το πακέτο με τα mb είτε από cosmote ή άλλη υπηρεσία !

Βασικά θα μπω φαντάρος σύντομα και κοιτώ αν βολεύει μιας και στα κατσαβραχα που θα είμαι για wifi δεν το συζητω ( εδώ δεν ξέρω αν θα πιάνω gsm) για να μπαίνω σε διαδίκτυο μέσω 3G

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Είσαι πρώτος!!

Όσο για την 5 ερώτηση , έλεγα αν έχει χρησιμοποιήσει κανείς το πακέτο με τα mb είτε από cosmote ή άλλη υπηρεσία !

Βασικά θα μπω φαντάρος σύντομα και κοιτώ αν βολεύει μιας και στα κατσαβραχα που θα είμαι για wifi δεν το συζητω ( εδώ δεν ξέρω αν θα πιάνω gsm) για να μπαίνω σε διαδίκτυο μέσω 3G

 

Καλή θητεία εύχομαι. Δεν έχω εμπειρία από αυτό το πακέτο που αναφέρεις, το οποίο καταλαβαίνω ότι δεν είναι με συμβόλαιο αλλά καταναλώνεται με τη χρήση / χρόνο;

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ ελπίζω να περάσουν οι 9 μήνες ανετα, ..

Ναι ειναι υπηρεσια της cosmote με καρτα που έχω, χρεωνει τα 60 mb με 3 ευρώ απλα μεχρι τον Αυγουστο στα κανει 120 μb με 3 ευρώ.

Κλεψια μεγάλη αλλα τεσπα..

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...