Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελπίζω να έχω πάλι την ίδια άμεση και σωστή απάντηση στην ερώτησή μου..

Λοιπον ενεργοποίησα το προγραμμα για να μπαινω στο internet και χωρις wifi, το μονο που μπορω να κανω ειναι μονο απο safari, ολες τις αλλες εφαρμογες οπως (facebook , mail , rss κλπ κλπ) δεν με αφήνει, ενω στα mail μου με την εφαρμογη μπορω να δεχτω και να στείλω οταν μπαινω με 3g μου λεει οτι ο διακομιστης δεν βρέθηκε..

Πως μπαινω με wifi και δεχομαι ενω με 3gs οχι?

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομιζω οτι και στελνοντας μήνυμα στην κοσμοτε που σου λεει το διαθέσιμο υπόλοιπο σε χρονο ομιλίας sms.... σου αναφέρει και το υπόλοιπο όγκου δεδομένων... Τουλάχιστον το έκανε σε εμένα που ειχα εταιρικό συμβόλαιο.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

τελικα ουτε η comoste ηξερε, εκανα ενα restore στις ρθυμισεις διτκυου μονο και ετοιμο, μπαινω απο ολες τις εφαρμογες στο internet..
Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
εχω καποιες αποριες,η μπαταρια του iphone συνηθως μετα απο ποσο διαστημα θελει αλλαγη;εχει αλλαξει ποτε κανενας;κοστος;το πας voda η κοσμοτε σωστα;σε ποσο καιρο στο δινουν πισω;
Link to comment
Share on other sites

εχω καποιες αποριες,η μπαταρια του iphone συνηθως μετα απο ποσο διαστημα θελει αλλαγη;εχει αλλαξει ποτε κανενας;κοστος;το πας voda η κοσμοτε σωστα;σε ποσο καιρο στο δινουν πισω;

 

Τι ανησυχίες είναι αυτές ακόμα δεν το πήρες???:confused:

 

To 2G το έχω κοντά 3 χρόνια και η μπαταρία είναι πραγματικά βράχος!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Αν θα μπορούσα να πω ότι παρατήρησα κάτι αρνητικό μετά την εγκατάσταση του iOS 4, θα έλεγα ότι το wi-fi μου δεν συνδέεται όσο γρήγορα συνδεόταν με 3.1.3.

Το'χει κανείς άλλος αυτό το θεματάκι;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αν θα μπορούσα να πω ότι παρατήρησα κάτι αρνητικό μετά την εγκατάσταση του iOS 4, θα έλεγα ότι το wi-fi μου δεν συνδέεται όσο γρήγορα συνδεόταν με 3.1.3.

Το'χει κανείς άλλος αυτό το θεματάκι;

 

Εμένα μου σκότωσε τελείως το σήμα στο iPod Touch 2G.

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
προσωπικα μολις δοκιμασα να κλεισω και να ανοιξω το wifi στο cafe που ειμαι τωρα και εκανε ακριβως 3'' να κανει συνδεση,μηπως παιζει ρολο και το εκαστοτε ρουτερ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, περασα την iOs 4.0..!

 

Μια χαρα, μεχρι τη στιγμη που καταλαβα οτι δεν μπορουσα να μπω πια στο ιντερνετ μεσω της συνδεσης μου!! Εχω Κοσμοτε.. Ξέρετε τι μπορει να παιζει...?? :S

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν είναι μόνο το wi-fi που αργεί να συνδεθεί... Πολλές από τις εφαρμογές που υποτίθεται έχουν αναβαθμιστεί για να υποστηρίζονται από το iOS 4 κρασαρουν εν ριπή οφθαλμού..

Και ναι, στα καλά του καθουμένου το σήμα από full 3G εξαφανίζεται ( δεν μένει ούτε μισή μπάρα).

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μερες τωρα δεν ειδα καμια απαντηση αλλα το προβλημα λυθηκε. Τωρα θελω να μαθω πως μπορω να στειλω αρχεια με ΒΤ σε αλλες συσκευες, εχοντας ως εφαρμογη το photo sharing ειναι εφικτο μονο σε αλλλες συσκευες iphone.
Link to comment
Share on other sites

παιδια σορυ αν υπαρχει καπου(διαβασα κ τον οδηγο αλλα φοβαμαι να το προχωρησω)

,,θα ηθελα να μου πει καποιος αν εχει βαλει dual sim adapter στο κινητο του κ κατα ποσο αυτο υποστηριζεται απο την συσκευη..πρεπει να παρω κ καινουργιες-ειδικες καρτες SIM σωστα?αν παω ρυθμισεις-τηλεφωνο-εφαρμογες σιμ δεν εχω διαθεσιμη την επιλογη για αλλαγη γραμμης

να κ ενα βιντεακι που ειδα

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μετα την αναβαθμιση δειχνει πλεον μονο το σημα 3G και οχι E EDGE.....? Edited by cyberbop
LG G4
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, περασα την iOs 4.0..!

 

Μια χαρα, μεχρι τη στιγμη που καταλαβα οτι δεν μπορουσα να μπω πια στο ιντερνετ μεσω της συνδεσης μου!! Εχω Κοσμοτε.. Ξέρετε τι μπορει να παιζει...?? :S

 

Πηγαινε και κανε επαναφορα ρυθμισεων δικτυου στο κινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε και κανε επαναφορα ρυθμισεων δικτυου στο κινητο σου.

 

Δεν επιασε! Μου ειπαν απο την κοσμοτε (να το ξερετε σε οσους συμβει..), πως χρειαζεται ανανεωση του carrier, απο 7.0 σε 7.1..

 

Αυτο γίνεται με restore as new device!! Και μετα ολα καλα! Μου δουλεύει κανονικα..! ;)

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Δεν επιασε! Μου ειπαν απο την κοσμοτε (να το ξερετε σε οσους συμβει..), πως χρειαζεται ανανεωση του carrier, απο 7.0 σε 7.1..

 

Αυτο γίνεται με restore as new device!! Και μετα ολα καλα! Μου δουλεύει κανονικα..! ;)

 

Παιδιά, πλάκα πλάκα .. βρίζουνε όλοι το iphone 4, και ότι χάνεται το σήμα κτλ ...

αλλά ειλικρινά από τότε που έχω βάλει την 4 πάνω στο 3gs μου το σήμα εξαφανίζεται κι εμφανίζεται δια μαγείας .. σε σημεία ανοιχτά από εμπόδια και υποτίθεται σε περιοχές με full κάλυψη 3g, κτλ .. (και στην Αγγλία έτσι..;) να φταίει ο carrier?

 

Επίσης, τις προάλλες μου crash-αρε τρελά ο safari .. είχα 5-6 σελίδες ανοιχτές, και σε μία από τις εναλλαγές κόλλησε η οθόνη κι ήταν σαν να έμπαινε ένα έξτρα παράθυρο μπροστά στην "καρτέλα" και να "άσπριζε" την οθόνη ...

Πολλά κουλά συμβαίνουν κι ανησυχώ για την υγεία του iPhone μου ...

 

υ.γ. βγήκε καινούργια εφαρμογή appstore.. την κατεβάσατε; εγώ σε λίγο θα τη δοκιμάσω..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

υ.γ. βγήκε καινούργια εφαρμογή appstore.. την κατεβάσατε; εγώ σε λίγο θα τη δοκιμάσω..

 

Τι εννοείς ?? τι καινούργια εφαρμογή ??

Link to comment
Share on other sites

παιδία εγω μετα την αναβάθμιση μπαίνω στο ιντερνετ μόνο με gprs και όχι με πιο γρήγορες ταχύτητες που είχα πριν. Αμα κάνω restore as new device θα χάσω οτιδήποτε ειναι αποθηκευμένο? θα λυθεί το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο διαπιστωσα οτι το iphone μου τα ειχε παιξει κ ελεγε οτι δεν εχει σιμ. Ετσι το κλειδωσα κ εβγαλα την καρτα η οποια ειχε πανω μια υγρη ουσια που εμοιαζε με μελανι η υγρα μπαταριας(?). Ξαθαρισα κ ξαναεβαλα την σιμ μεσα κ διυλευει κανονικα. Απο εδω γραφω τωρα. Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να ειναι; :cry:
Link to comment
Share on other sites

Κατι θα σου ειχε σταξει και δεν το ειχες παρει χαμπαρι.

 

Δε νομιζω. Μπορει να εχει μπει λιγο αντιηλιακο μεσα αλλα αυτη η ουσια ηταν μαυρη... Αμα ειχε τιποτα η μπαταρια δεν θα τα ειχε φτησει;

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
δεν ειναι απολυτο,γενικα καλο ειναι μα μην εχουμε ακριβες συσκευες για πολλους λογους στην παραλια,προσωπικα εχω ενα νοκια 6300 για αυτες τις περιπτωσεις
Link to comment
Share on other sites

παιδία εγω μετα την αναβάθμιση μπαίνω στο ιντερνετ μόνο με gprs και όχι με πιο γρήγορες ταχύτητες που είχα πριν. Αμα κάνω restore as new device θα χάσω οτιδήποτε ειναι αποθηκευμένο? θα λυθεί το πρόβλημα.

 

Εγω δεν εχασα τπτ... Εφοσον ειναι και οι επαφες σου συγχρονισμενες στο outlook μεσω Itunes, θα φορτωθουν αυτοματα ολα απο μονα τους..!

 

δεν ειναι απολυτο,γενικα καλο ειναι μα μην εχουμε ακριβες συσκευες για πολλους λογους στην παραλια,προσωπικα εχω ενα νοκια 6300 για αυτες τις περιπτωσεις

 

Εμένα παντως, πρωτη μερα που το πηρα παραλια, μου επεσε μες την αμμο!! Χαχαχα!!! :lol: Το εγκαινιασα!

Edited by nervous

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...