Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η θηκη αυτη, ειναι οτι ακριβως ψαχνω! Εχεις δει να την εχει καποιο shop στην Ελλαδα ??

 

Είχα πετύχει μια παρόμοια στο E-market ρίξε μια ματια μπορεί να βρείς πάντως να ξέρεις θα είναι τριπλάσια τιμή μπορεί και παραπάνω αν τιη βρεις Ελλαδα.

 

Πρέπει να είναι η 4 που παρήγγειλα...δε ξέρω τι κολημα είναι αυτό με τις θήκες μου αρέσουν η ρουφιάνες...:O και καμια πάνω από 2 ευρώ :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατι ενω βαζω ηχους φτιαγμενους μεσα στο κινητο στην επιλογη για sms δεν μου τους βγαζει και τους βγαζει μονο στους ηχους κλησεις;:(
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιια βοηθεια

το ασυρματο δε πιανει πια δικτυα. Το περιεργο ομως ειναι οτι εχω κανονικα διευθυνση wifi στο about. Πιανει μια στις τοσες!

Σημερα το εμφανισε.

3.1.2 σπασμενη. Δε μου πεσε ουτε μια φορα.

Link to comment
Share on other sites

Παιια βοηθεια

το ασυρματο δε πιανει πια δικτυα. Το περιεργο ομως ειναι οτι εχω κανονικα διευθυνση wifi στο about. Πιανει μια στις τοσες!

Σημερα το εμφανισε.

3.1.2 σπασμενη. Δε μου πεσε ουτε μια φορα.

 

Το ότι έχεις δ/νση wifi (που δεν αρχίζει ελπίζω από 169.) σημαίνει ότι συνδέεσαι κανονικά με το router αλλά δεν βγαίνεις στo internet. Η σύνδεση με τον πάροχο λειτουργεί, για παράδειγμα άλλο pc μέσα στο σπίτι βλέπει internet; Μήπως δεν δουλεύει ο DNS server; Δοκίμασε να μπεις από το safari σε μια αριθμητική διεύθυνση (π.χ. το myphone είναι 69.20.16.199) αν μπορείς να μπεις με αυτό τον τρόπο τότε έχεις σίγουρα πρόβλημα DNS. Δες αυτά και βλέπουμε :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπαινω με το αριθμητικο.

Και ναι το βλεπουν. Εμενα δε βλεπει τιποτα η το βλεπει μια φορα.

Μονο μη μου πειτε οτι θελει σερβις. Προχθες το πηρα απο εκει.

Και ρεσετ εκανα ρυθμισεις δικτυου. Τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δε ξερω αν καταλαβες αλλα δεν εντοπιζει καθολου δικτυα. Οχι απλα δε συνδεεται. Δε τα βρισκει. Και η διευθυνση δεν αρχιζει απο 169. Διαευθυνση εννοω του wifi chip στο general about
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπαινω με το αριθμητικο.

Και ναι το βλεπουν. Εμενα δε βλεπει τιποτα η το βλεπει μια φορα.

Μονο μη μου πειτε οτι θελει σερβις. Προχθες το πηρα απο εκει.

Και ρεσετ εκανα ρυθμισεις δικτυου. Τιποτα.

 

Αν μπαίνεις με το αριθμητικό αλλά δεν μπαίνεις με το "λεκτικό" τότε έχει σίγουρα πρόβλημα DNS ο πάροχός σου, ή οι ρυθμίσεις σου. Δοκίμασε να βάλεις στα πεδία που δηλώνεις DNS server τις δ/νσεις 8.8.8.8 και 8.8.8.4 σαν primary και secondary DNS servers (είναι οι ανοιχτοί σε όλους DNS servers της google) οι οποίοι θα σου επιτρέψουν να δεις και λεκτικές δ/νσεις ανεξάρτητα από το αν έχει πρόβλημα ή όχι ο πάροχος σου.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ενω βαζω ηχους φτιαγμενους μεσα στο κινητο στην επιλογη για sms δεν μου τους βγαζει και τους βγαζει μονο στους ηχους κλησεις;:(

 

Γιατι μονο οι ηχοι κλησεις αλλαζουν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μα δεν εντοπιζει καν τα δικτυα. Δε βρισκει τπτ.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ενω βαζω ηχους φτιαγμενους μεσα στο κινητο στην επιλογη για sms δεν μου τους βγαζει και τους βγαζει μονο στους ηχους κλησεις;:(

 

Από όσο ξέρω ,και έχω κάνει,γίνεται μόνο με hack & jailbreak.

Αντικαθιστάς κάποιον από τους υπάρχοντες ήχους

 

πχ

sms-received1.caf - is the sound called Tri-tone,

sms-received2.caf - is the sound called Chime,

sms-received3.caf - is the sound called Glass,

sms-received4.caf - is the sound called Horn,

sms-received5.caf - is the sound called Bell, .

sms-received6.caf - is the sound called Electronic.

 

με τον ήχο της επιλογής σου .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Θα σε συμβουλευα να κατεβασεις την εφαρμογη wifitrak απο το appstore. Εμενα με εχει βοηθησει παρα πολυ διοτι ουτε σε εμενα βρισκει το δικτυο του σπιτιου μου στα διαθεσιμα δικτυα μεσα στις ρυθμισεις. Ενω εκει το βρισκει παντα!!! Καλη τυχη
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μα δεν εντοπιζει καν τα δικτυα. Δε βρισκει τπτ.

 

Με συγχωρείς αλλά δεν καταλαβαίνω τι πρόβλημα έχεις. Δεν εντοπίζει δίκτυα αλλά έχεις wi-fi διεύθυνση και μπαίνεις με αριθμητικές διευθύνσεις σε σελίδες. Ελπίζω κάποιος άλλος να μπορέσει να σε βοηθήσει.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

το ειπα πολυ μπερδεμένα!

το πρόβλημα είναι πως, δεν εντοπίζει καν το router. Όχι απλά ότι δε συνδέεται. Δεν εντοπίζει hot spots.

Link to comment
Share on other sites

πηρα το αιφον και ειναι στην 3,1 3 μπορει να γινει jb ;και οταν το ξεκλειδωσω το κινητο μιας και ειναι κλειδωμενο αυτη τη στιγμη με το jb θα ξανακλειδωθει; η να το κανω πρωτα jb και μετα unlock?

εαν δεν μπορει με την 3,1 ,3 να γινει χακαρισμα που μπορω να κατεβασω τη προηγουμενη firmware

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

...απορια...:confused:

 

....οταν εχω ενεργοποιημενο το wifi και το τηλ.(3gs) κλειδωσει....μετα πατωντας το home εμφανιζεται πανω αριστερα το Ε και οχι το σημα του wifi....οταν το ξεκλειδωσω συνεχιζει για 1" να δειχνει το Ε και στη συνεχεια φυσικα το αλλαζει με το σημα του wifi...

 

....που σημαινει οτι οταν το τηλεφωνο κλεδωνει κλεινει το wifi (για λογους προφανως οικονομιας της μπαταριας) και οταν ξεκλειδωνει επανερχεται το wifi...??....

 

...θα ηταν χρησιμο να ξερω γιατι μεχρι τωρα οταν δε θελω να χρησημοποιησω αλλο το τηλ. πηγαινω στα settings και απενεργοποιω εγω το wifi.....

 

...ευχαριστω...:)

Link to comment
Share on other sites

Όταν το iPhone μπει σε stand-by mode, κλείσει δηλαδή η οθόνη του (κλειδώσεις το τηλέφωνο και το αφήσεις), θα κλείσει και το Wi-Fi.

Όπως είπες και μόνος σου, για λόγους εξοικονόμησης της μπαταρίας.

 

Μόλις το ανοίξεις πάλι το τηλέφωνο (πατήσεις home/power) και το ξεκλειδώσεις, θα ξανασυνδεθεί στο ίδιο Wi-Fi που ήσουν (αν και εφόσον είσαι στην εμβέλειά του βέβαια) ή σε κάποιο άλλο που είσαι κοντά και έχεις συνδεθεί στο παρελθόν.

 

Άλλα έτσι γίνεται.

 

Αυτό αναιρείται με ένα πρόγραμμα από το Cydia (απαιτεί jailbroken iPhone).

 

Η εφαρμογή ονομάζεται Insomnia. Αλλά θέλει σύνεση γιατί ρουφάει την μπαταρία.

πηρα το αιφον και ειναι στην 3,1 3 μπορει να γινει jb ;και οταν το ξεκλειδωσω το κινητο μιας και ειναι κλειδωμενο αυτη τη στιγμη με το jb θα ξανακλειδωθει; η να το κανω πρωτα jb και μετα unlock?

εαν δεν μπορει με την 3,1 ,3 να γινει χακαρισμα που μπορω να κατεβασω τη προηγουμενη firmware

 

Ένα ένα να τα πάρουμε. Αρχικά, από που το αγόρασες; Αν το αγόρασες από την Ελλάδα δεν χρειάζεται unlock (με την ακριβή έννοια του unlock στο iPhone που σημαίνει να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις με οποιαδήποτε SIM σε οποιοδήποτε πάροχο).

 

Όσο για το Jailbreak, προς το παρόν ξέχνα το. Δεν υπάρχει jailbreak για την 3.1.3 στην παρούσα φάση. Και ούτε θα υπάρξει για την 3.1.3.

 

Για να «κατέβεις» στην 3.1.2 που γίνεται jailbreak, θα πρέπει να το είχες ήδη jailbroken (δεν σε κουράζω με λεπτομέρειες μιας και δεν σε ενδιαφέρουν στην παρούσα φάση μιας και το αγόρασες με την 3.1.3, οπότε δεν έχει νόημα).

Edited by soom
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχεις, δεν σκοπεύω φυσικά να σε αμφισβητήσω χωρίς να ξέρω... αλλά είσαι σίγουρος ότι οι αναβαθμίσεις είναι δωρεάν για πάντα; Στην περιγραφή του ίδιου του Navigon (όταν πας να το δεις από το AppStore), δεν αναφέρεται ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ για αναβαθμίσεις ή ενημερώσεις χαρτών.

Εκτός αν εννοείς ότι δωρεάν είναι οι αναβαθμίσεις του προγράμματος μόνο, και όχι των χαρτών.

 

Ως προς τους χάρτες, το ερώτημα απαντήθηκε πεντακάθαρα κάνοντας μια "βόλτα" από το FAQ section της ιστοσελίδας του Navigon.

 

Συγκεκριμένα αναφέρεται η εξής ερώτηση και απάντηση:

Is it possible to update the map material for the iPhone?

 

Answer:

At the moment, the software has the newest NAVTEQ maps available. Questions concerning map updates will be answered at a later time.

 

Και κατά πάσα πιθανότητα, οι αναβαθμίσεις χαρτών (που θα βγουν στο μέλλον) δεν θα προσφέρονται δωρεάν. Το πολύ-πολύ να προσφερθούν για μία φορά, για όσους έχουν αγοράσει την υφιστάμενη έκδοση. (Όπως δηλαδή κάνει και το iGo, που δίνει δωρεάν τις τυχόν αναβαθμίσεις χαρτών μέχρι το τέλος του 2010.)

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις γιατι δεν μπορω να συνδεθω σε wi-fi οταν εχει 1 η 2 μπαρες σημα?Συνδεεται μονο οταν εχει και τις 3 μπαρες.Δεν εχω πειραξει ρυθμισεις.
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις γιατι δεν μπορω να συνδεθω σε wi-fi οταν εχει 1 η 2 μπαρες σημα?Συνδεεται μονο οταν εχει και τις 3 μπαρες.Δεν εχω πειραξει ρυθμισεις.

 

Γενικά το κατώφλι της default ευαισθησίας έντασης σήματος wifi στο iPhone είναι ψηλά και ενδέχεται γι αυτό το λόγο να μην μπορείς να συνδεθείς (αν και εγώ έχω βιώσει περιπτώσεις που και με 1 μπάρα συνδέεται - αυτό όμως ίσως οφείλεται και στην πλευρά του router).

 

Δοκίμασε την εφαρμογή WiFiFoFum από AppStore η οποία επιτρέπει - μεταξύ άλλων - τη σύνδεση με δίκτυα ακόμη και όταν η στάθμη σήματος είναι χαμηλότερη από αυτή που επιτρέπουν οι default ρυθμίσεις του τηλεφώνου. Αυτό έχει σαν ρίσκο βέβαια τις συχνότερες αποσυνδέσεις αν η στάθμη πέσει ακόμη χαμηλότερα ή χαθεί τελείως.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το κατώφλι της default ευαισθησίας έντασης σήματος wifi στο iPhone είναι ψηλά και ενδέχεται γι αυτό το λόγο να μην μπορείς να συνδεθείς (αν και εγώ έχω βιώσει περιπτώσεις που και με 1 μπάρα συνδέεται - αυτό όμως ίσως οφείλεται και στην πλευρά του router).

 

Πραγματι. Πριν απο 2-3 ωρες, οχι μονο συνδεθηκα με το WLAN της εταιρειας αλλα εκανα και update 3 applications και ολα αυτα με μολις μια μπαρα σημα...

Link to comment
Share on other sites

Όταν το iPhone μπει σε stand-by mode, κλείσει δηλαδή η οθόνη του (κλειδώσεις το τηλέφωνο και το αφήσεις), θα κλείσει και το Wi-Fi.

Όπως είπες και μόνος σου, για λόγους εξοικονόμησης της μπαταρίας.

 

Μόλις το ανοίξεις πάλι το τηλέφωνο (πατήσεις home/power) και το ξεκλειδώσεις, θα ξανασυνδεθεί στο ίδιο Wi-Fi που ήσουν (αν και εφόσον είσαι στην εμβέλειά του βέβαια) ή σε κάποιο άλλο που είσαι κοντά και έχεις συνδεθεί στο παρελθόν.

 

Άλλα έτσι γίνεται.

 

Αυτό αναιρείται με ένα πρόγραμμα από το Cydia (απαιτεί jailbroken iPhone).

 

Η εφαρμογή ονομάζεται Insomnia. Αλλά θέλει σύνεση γιατί ρουφάει την μπαταρία.

 

 

Ένα ένα να τα πάρουμε. Αρχικά, από που το αγόρασες; Αν το αγόρασες από την Ελλάδα δεν χρειάζεται unlock (με την ακριβή έννοια του unlock στο iPhone που σημαίνει να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις με οποιαδήποτε SIM σε οποιοδήποτε πάροχο).

 

Όσο για το Jailbreak, προς το παρόν ξέχνα το. Δεν υπάρχει jailbreak για την 3.1.3 στην παρούσα φάση. Και ούτε θα υπάρξει για την 3.1.3.

 

Για να «κατέβεις» στην 3.1.2 που γίνεται jailbreak, θα πρέπει να το είχες ήδη jailbroken (δεν σε κουράζω με λεπτομέρειες μιας και δεν σε ενδιαφέρουν στην παρούσα φάση μιας και το αγόρασες με την 3.1.3, οπότε δεν έχει νόημα).

 

και ούτε θα υπάρξει???από που πηγάζει αυτή η σιγουριά ρε Αλέξανδρε???στο λέω αυτό γιατί κάτι τέτοια λέγανε και για άλλες συσκευές και τελικά....

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα το navigon μέσα στο Αγρίνιο και τα έκανε λίαν επιεικώς π@3$%^α.:(

 

Δρόμοι που έχουν αλλάξει τουλάχιστον μια πενταετία (παραπάνω είναι αλλα τέλος πάντων) τους είχε ανάποδα..

 

Αν εξαιρέσω κάνα δυο κεντρικούς που ευτυχώς τους είχε κατά τα αλλα μαύρα μεσάνυχτα.:mad:

 

Μετά έξω επαρχιακό δρόμο από τι μια να λέει κανε αναστροφη και στα καπάκια προχωρα μεγάλε!!!

 

Δεν αξίζει όχι 75 ευρώ ούτε 10...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα το navigon μέσα στο Αγρίνιο και τα έκανε λίαν επιεικώς π@3$%^α.:(

 

Δρόμοι που έχουν αλλάξει τουλάχιστον μια πενταετία (παραπάνω είναι αλλα τέλος πάντων) τους είχε ανάποδα..

 

Αν εξαιρέσω κάνα δυο κεντρικούς που ευτυχώς τους είχε κατά τα αλλα μαύρα μεσάνυχτα.:mad:

 

Μετά έξω επαρχιακό δρόμο από τι μια να λέει κανε αναστροφη και στα καπάκια προχωρα μεγάλε!!!

 

Δεν αξίζει όχι 75 ευρώ ούτε 10...:mad:

 

Φιλε k_m_l, CoPilot Live - Greece... Ειναι πολυ καλο και σχετικα φθηνο..! ;)

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Λέγανε το navigon κορυφή...Έτσι είναι η κορυφές?

Να πω ότι έκανα κάτι λάθος? τι? Να το βάζω πχ για Αρτα και να θέλει να με πάει από δρόμο που δε περναει ούτε άρμα!! :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...