Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok, παλι ευχαριστω!!!

οποτε, υπαρχει καποιος τροπος να ελεγχω το ποτε θα μπαινει??

καποιο προγραμμα ισως που να ανοιγει κ να κλεινει το gprs κ το 3g οποτε θελω εγω??

 

διάβασε το link που σου έστειλα προηγουμένως!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τα διαβασα, αλλα δεν καταλαβαινω ολι την ορολογια κ φοβαμαι μιν κανω καμια λαμακια.

εκτοσ αυτου, εγς εχω wind, οποτε δεν ξερω τι γινεται με αυτην...

μπορεισ να μου πεις ή καποιος αλλοσ φιλος πως γιονεται η δουλεια με το apn ktl???

εγω θα ιθελα, αν δεν ειμαι καπου για να μπω μεσς wifi, να μπορω να το ανοιγω οποτε θελω για να σερφαρω λιγουλακι κ να το κλεινω οποτε θελω. γινεται???

Edited by lambros0
na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

Μιας και καταφέρατε να με συνδέσετε και να λειτουργούν όλα μια χαρά σκέφτομαι να αγοράσω το navigon :happy:

2-3 ερωτησούλες από κατόχους να μη πετάξω τσάπα 75 ευρώ.

 

1)Σαν κινητό το δουλεύει κανονικά? κολλάει? βρίσκει δορυφόρους γρήγορα η κατόπιν αιτήσεως?

2) Υπάρχει μέσα ότι τελευταίο από δρόμους οδούς κτλ η έχει ότι ένα navi πριν δυο χρονια?

3) Τις αναβαθμίσεις τώρα ξέρω δεν τις πληρώνουμε μετά? Θα μας το ράψει το κουστούμι η navigon? Υπάρχει τέτοια περίπτωση?

4)Μπορεί να συγκριθεί με το mls destinator που έχω δουλέψει η καμια σχέση?

 

Έχετε μείνει ευχαριστημένη ρε παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

Μιας και καταφέρατε να με συνδέσετε και να λειτουργούν όλα μια χαρά σκέφτομαι να αγοράσω το navigon :happy:

2-3 ερωτησούλες από κατόχους να μη πετάξω τσάπα 75 ευρώ.

 

1)Σαν κινητό το δουλεύει κανονικά? κολλάει? βρίσκει δορυφόρους γρήγορα η κατόπιν αιτήσεως?

2) Υπάρχει μέσα ότι τελευταίο από δρόμους οδούς κτλ η έχει ότι ένα navi πριν δυο χρονια?

3) Τις αναβαθμίσεις τώρα ξέρω δεν τις πληρώνουμε μετά? Θα μας το ράψει το κουστούμι η navigon? Υπάρχει τέτοια περίπτωση?

4)Μπορεί να συγκριθεί με το mls destinator που έχω δουλέψει η καμια σχέση?

 

Έχετε μείνει ευχαριστημένη ρε παιδιά?

 

1) Nαι κανονικά.. Δεν κολλάει, εγώ βρίσκω δορυφόρους μέσα σε 4 δευτερόλεπτα περίπου με το που ανοίξω την εφαρμογή (βέβαια μένω σε ανοιχτή περιοχή χωρίς πολυκατοικίες)

2) Κάνουν συνέχεια updates .. τώρα σε κανά μήνα θα βγάλουν και νέο update .. Η Navigon είχε πει ότι μέσα στο 2010 θα κάλυπτε το 90% της Ελλάδας

3) Οι αναβαθμίσεις είναι δωρεάν για πάντα !!

 

Eπίσης στο νέο update λένε ότι θα βγει και το navigon panorama που θα τα βλέπουμε έτσι

 

http://www.itechnews.net/wp-content/uploads/2008/11/navigon-8100t-uber-premium-gps-navigator.jpg

Με 10 δολλάρια παραπάνω..

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

...ερωτηση σχετικα με το ΑΡΝ....

...διαβαζωντας εδω σχετικα με το GPRS και το APN....τσεκαρα το δικο μου 3gs στα settings / network / VPN και ειναι NOT CONFIGURED και φυσικα VPN off...!!...τι σημαινει αυτο , τι ακριβως ειναι το VPN και που χρησημευει..?...επρεπε να ειναι δηλωμενο το VPN..?...

(sto settings / general / about ολα ειναι δηλωμενα..model ,serial number, carrier, imei , iccid κτλ...)

 

εχω το 3GS μοντελο MC131ZP (Hong-Kong) ξεκλειδωτο απο τη μαμα και Carrier την Orange France....

 

***** εχω internet unlimited (orange france)

 

....γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος και μεχρι τωρα δεν εχω κανενα προβλημα με το κινητο...απλα εχω αυτη την απορια....

 

ευχαριστω :)

Edited by Acodaz
Link to comment
Share on other sites

...ερωτηση σχετικα με το ΑΡΝ....

...διαβαζωντας εδω σχετικα με το GPRS και το APN....τσεκαρα το δικο μου 3gs στα settings / network / VPN και ειναι NOT CONFIGURED και φυσικα VPN off...!!...τι σημαινει αυτο , τι ακριβως ειναι το VPN και που χρησημευει..?...επρεπε να ειναι δηλωμενο το VPN..?...

(sto settings / general / about ολα ειναι δηλωμενα..model ,serial number, carrier, imei , iccid κτλ...)

 

εχω το 3GS μοντελο MC131ZP (Hong-Kong) ξεκλειδωτο απο τη μαμα και Carrier την Orange France....

 

***** εχω internet unlimited

 

....γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος και μεχρι τωρα δεν εχω κανενα προβλημα με το κινητο...απλα εχω αυτη την απορια....

 

ευχαριστω :)

 

Το VPN (Virtual Private Network) είναι ένα πρωτόκολλο ασφαλούς επικοινωνίας μέσα στο internet και χρησιμοποιείται κυρίως από επιχειρήσεις για ασφαλείς απομακρυσμένες συνδέσεις, δεν έχει να κάνει με το APN (Access Point Name) που είναι η διεύθυνση (αριθμητική) που ο κάθε πάροχος ορίζει για να μπορεί η συσκευή να συνδέεται με το δίκτυο δεδομένων του παρόχου και κατ' επέκταση το internet.

 

Τούτων δοθέντων, καλώς δεν είναι ενεργοποιημένο το VPN ενώ αν έχεις ήδη πρόσβαση στο internet μέσω του παρόχου σου και όχι μέσω wi-fi, αυτό σημαίνει ότι και το APN είναι ρυθμισμένο και δεν χρειάζεται να ανησυχείς για τίποτα :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Το VPN (Virtual Private Network) είναι ένα πρωτόκολλο ασφαλούς επικοινωνίας μέσα στο internet και χρησιμοποιείται κυρίως από επιχειρήσεις για ασφαλείς απομακρυσμένες συνδέσεις, δεν έχει να κάνει με το APN (Access Point Name) που είναι η διεύθυνση (αριθμητική) που ο κάθε πάροχος ορίζει για να μπορεί η συσκευή να συνδέεται με το δίκτυο δεδομένων του παρόχου και κατ' επέκταση το internet.

 

Τούτων δοθέντων, καλώς δεν είναι ενεργοποιημένο το VPN ενώ αν έχεις ήδη πρόσβαση στο internet μέσω του παρόχου σου και όχι μέσω wi-fi, αυτό σημαίνει ότι και το APN είναι ρυθμισμένο και δεν χρειάζεται να ανησυχείς για τίποτα :)

 

...ουπς...μπερδευτηκα μεταξυ vpn και apn....:O

 

....σευχαριστω πολυ για την βοηθεια...:happy:

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες :)

καληνύχτα!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και απο μενα τελικα το πηρα το κινητακι και ειναι πολυ ωραιο.Φυσικα ακομα το ψαχνω και διαβαζω τις σελιδες ειμαι στην 165.Θα τις διαβασω ολες αλλα θελω να μου πειτε αν γινεται οταν παταω τον safari να μην μου ανοιγει απο gprs αλλα απο wifi η εστω να με ρωταει οπως τα νοκια:O

Kαι κατι αλλο ποια ειναι η καλυτερη θηκη για το κινητακι μας;

Edited by gjimmys
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΙΜΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!

μειλ παιρνει μονο οταν το ανοιξω καποια στιγμη κ βρει wifi 'η αν το ανοιξω καπου κ δεν βρει wifi θα αρχισει να κατεβαζει απο gprs κ να χρεωνομαι??

φχαριστωωωωωωωω

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και απο μενα τελικα το πηρα το κινητακι και ειναι πολυ ωραιο.Φυσικα ακομα το ψαχνω και διαβαζω τις σελιδες ειμαι στην 165.Θα τις διαβασω ολες αλλα θελω να μου πειτε αν γινεται οταν παταω τον safari να μην μου ανοιγει απο gprs αλλα απο wifi η εστω να με ρωταει οπως τα νοκια:O

Kαι κατι αλλο ποια ειναι η καλυτερη θηκη για το κινητακι μας;

 

Mα όταν έχεις ενεργοποιήσει το wi-fi kαι συνδεθείς σε κάποιο δίκτυο και μετά ανοίξεις τον safari , μπαίνεις μέσω wi-fi.. όχι μεσω gprs ή 3g

 

Θήκη εξαρτάται.. Θες σκληρή για να μην παθαίνει τίποτα όταν πέφτει κάτω? θες απλά μια λεπτή για να το προστατεύει από σκόνες? θες μόνιμη θήκη ή απλά κάτι για να το βάζεις μέσα και όταν θες να το χρησιμοποιήσεις να το βγάζεις?

Link to comment
Share on other sites

Mα όταν έχεις ενεργοποιήσει το wi-fi kαι συνδεθείς σε κάποιο δίκτυο και μετά ανοίξεις τον safari , μπαίνεις μέσω wi-fi.. όχι μεσω gprs ή 3g

 

Θήκη εξαρτάται.. Θες σκληρή για να μην παθαίνει τίποτα όταν πέφτει κάτω? θες απλά μια λεπτή για να το προστατεύει από σκόνες? θες μόνιμη θήκη ή απλά κάτι για να το βάζεις μέσα και όταν θες να το χρησιμοποιήσεις να το βγάζεις?

 

Οχι λεω οταν παταω το safari πριν ανοιξω το wifi μπας και με ρωταει οπως κανουν τα νοκια.Θηκη λεω για καποια που να ειναι μονιμη θηκη να μην το κανει πολυ χοντρο και να ειναι γενικα για ολα ]Κτυπημα,σκονη....]:D

Οταν ανοιγω το safari και παω στο google να κανω αναζητηση δεν μου βγαζει στο πληκτρολογιο τα αγγλικα αλλα μονο ελληνικα ξερει κανεις γιατι;

Edited by gjimmys
Link to comment
Share on other sites

Το iphone μου είχε ένα πρόβλημα με την μπαταρία.Τέλειωνε σε λιγότερο από μία μέρα χωρίς να το χρησιμοποιώ καθόλου.Μάλλον έφταιγε το jailbreak με κάποια εφαρμογή.Έκανα hard reset μέσω itunes και έβαλα την 3.1.3.Νομίζω πως το πρόβλημα είχε αποκατασταθεί.Σήμερα πήγα να το κάνω jailbreak ξανά στη νέα έκδοση.Δεν ξέρω γιατί αλλά στο τέλος προέκυψε σφάλμα και δεν έγινε.Είπα να το κάνω ξανά restore.Κάπου στα μέσα της διαδικασίας πάλι έβγαλε error.Τώρα όταν συνδέω το iphone και πάω στο itunes μου λέει: iTunes could not connect to this iPhone because an unknown error occurred (0xE800000A).

Το κινητό από την άλλη λέει Emergency call only.Έμεινε στα μέσα της διαδικασίας και δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω.

Τί κάνω?

έχω το 3GS αν έχει κάποια σημασία.

Link to comment
Share on other sites

1) Nαι κανονικά.. Δεν κολλάει, εγώ βρίσκω δορυφόρους μέσα σε 4 δευτερόλεπτα περίπου με το που ανοίξω την εφαρμογή (βέβαια μένω σε ανοιχτή περιοχή χωρίς πολυκατοικίες)

2) Κάνουν συνέχεια updates .. τώρα σε κανά μήνα θα βγάλουν και νέο update .. Η Navigon είχε πει ότι μέσα στο 2010 θα κάλυπτε το 90% της Ελλάδας

3) Οι αναβαθμίσεις είναι δωρεάν για πάντα !!

 

Eπίσης στο νέο update λένε ότι θα βγει και το navigon panorama που θα τα βλέπουμε έτσι

 

http://www.itechnews.net/wp-content/uploads/2008/11/navigon-8100t-uber-premium-gps-navigator.jpg

Με 10 δολλάρια παραπάνω..

 

 

Θα το αγοράσω τότε και ο θεός βοηθός...Ελπίζω όταν το χρειαστώ να δουλέψει και να με πάει εκεί που θέλω.

 

Έχει κανονικά φωνητικές οδηγίες στα Ελληνικά έτσι?

 

 

Kαλημερα και απο μενα τελικα το πηρα το κινητακι και ειναι πολυ ωραιο.Φυσικα ακομα το ψαχνω και διαβαζω τις σελιδες ειμαι στην 165.Θα τις διαβασω ολες αλλα θελω να μου πειτε αν γινεται οταν παταω τον safari να μην μου ανοιγει απο gprs αλλα απο wifi η εστω να με ρωταει οπως τα νοκια:O

Kαι κατι αλλο ποια ειναι η καλυτερη θηκη για το κινητακι μας;

 

 

εγώ έχω αυτή http://cgi.ebay.com/Soft-Suede-Pouch-Pocket-Case-Holster-iPhone-2G-3G-Touch_W0QQitemZ250583752520QQihZ015QQcategoryZ20336QQcmdZViewItemQQ_trksidZp4340.m444QQ_trkparmsZalgo%3DCRX%26its%3DC%252BS%26itu%3DSI%252BUA%252BLM%252BLA%26otn%3D5%26ps%3D63%26clkid%3D8007260438162455698#ht_2041wt_1165

πολύ καλή μέχρι τώρα και τσάπα έτσι..

Link to comment
Share on other sites

 

Η θηκη αυτη, ειναι οτι ακριβως ψαχνω! Εχεις δει να την εχει καποιο shop στην Ελλαδα ??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο navigators δειτε παντως και το CoPilot Live - Greece... Ειναι πολυ καλο και σχετικα φθηνο..!

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο navigators δειτε παντως και το CoPilot Live - Greece... Ειναι πολυ καλο και σχετικα φθηνο..!

 

Χμμμ..εχει οντως πολυ καλες κριτικες. Το εχει καποιος απο εδω ??

Link to comment
Share on other sites

Λενε οτι ισως ειναι και το καλυτερο για Ελλαδα..! Εγω παντως σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το αγορασω!

 

Και το σκεφτομαι επειδη εχω ηδη ενα gps Navigon για το αμαξι...

Edited by Sharp GX20 Video

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Λενε οτι ισως ειναι και το καλυτερο για Ελλαδα..! Εγω παντως σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το αγορασω!

 

H τιμη του παντως ειναι ελκυστικη. Και αν το συνδυασεις και με τις κριτικες κατοχων...:)

Link to comment
Share on other sites

3) Οι αναβαθμίσεις είναι δωρεάν για πάντα !!

 

Επειδή το έχεις, δεν σκοπεύω φυσικά να σε αμφισβητήσω χωρίς να ξέρω... αλλά είσαι σίγουρος ότι οι αναβαθμίσεις είναι δωρεάν για πάντα; Στην περιγραφή του ίδιου του Navigon (όταν πας να το δεις από το AppStore), δεν αναφέρεται ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ για αναβαθμίσεις ή ενημερώσεις χαρτών.

 

Και μου φαίνεται περίεργο, γιατί το iGo, ενώ είναι γνωστό ότι υστερεί σε λειτουργικότητα (στο iPhone) έναντι του Navigon, αναφέρει ότι δίνει δωρεάν αναβαθμίσεις μόνο μέχρι το τέλος του 2010. Ένα "υποδεέστερο" πρόγραμμα θα είχε κάθε λόγο να είναι πιο ανταγωνιστικό, οπότε γιατί να δίνει και λιγότερες δωρεάν αναβαθμίσεις; Μήπως λοιπόν το Navigon δεν δίνει καθόλου; (Επαναλαμβάνω ότι δεν αναφέρεται τίποτα για αναβαθμίσεις στην ίδια του την περιγραφή.)

 

Εκτός αν εννοείς ότι δωρεάν είναι οι αναβαθμίσεις του προγράμματος μόνο, και όχι των χαρτών.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Θα ήθελα να μου προτείνετε μία καλή θήκη για το μήλο μου. Έχω παραγγείλει ήδη μία rubber μαύρη αλλά θα ήθελα και κάποια ακόμα που να το προστατεύει. Καμία πρόταση; Επίσης υπάρχει κάποιο πρόγραμμα GPS (πχ. destinator) που να μπορώ να βάλω στο κινητό χωρίς να το κάνω Jaibreak; Τέλος, κάποιο πρόγραμμα για να μοιράζω το ίντερνετ που έχω στο κινητό μέσω wi-fi (ή και ενσύρματα) στο laptop μου; Ευχαριστώ προκαταβολικά μάγκες!
Link to comment
Share on other sites

Η θηκη αυτη, ειναι οτι ακριβως ψαχνω! Εχεις δει να την εχει καποιο shop στην Ελλαδα ??

 

Στην Ελλαδα δεν υπαρχει την παραγγειλα απο Γερμανια σε περιπου 7 μερες και η θηκη ειναι μια χαρα!!! μαλλον θα παραγγειλω και δευτερη σε αλλο χρωμα

Link to comment
Share on other sites

μου'πανε για μια θηκούλα που'χει στην πίσω μεριά το σήμα του άπειρου ... την έχει πάρει το μάτι σας πουθενά; μπορούμε να τη βρούμε κάπου;

 

(και μια απορία "ξανθιάς" - αλλά δικαιολογούμαι από 2G πήγα σε 3GS - οι θήκες 3GS είναι συμβατές με 3G?)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

μου'πανε για μια θηκούλα που'χει στην πίσω μεριά το σήμα του άπειρου ... την έχει πάρει το μάτι σας πουθενά; μπορούμε να τη βρούμε κάπου;

 

(και μια απορία "ξανθιάς" - αλλά δικαιολογούμαι από 2G πήγα σε 3GS - οι θήκες 3GS είναι συμβατές με 3G?)

 

Για τη θήκη εις το άπειρο ελπίζω κάποιος να γνωρίζει, αλλά ως προς τη δεύτερη ερώτηση οι θήκες ταιριάζουν απόλυτα γιατί το κέλυφος είναι ακριβώς το ίδιο μεταξύ 3G / 3Gs.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...