Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλισπερα....μολις παρελαβα το 3gs( xexexe...)...Βελγικο αγορασμενο απο Μοσχα ( νανε καλα η φιλη μου)...παραξενο DNA αλλα ελπιζω να ειναι οκ.....

απλα μια ερωτηση.....η πρωτη φορτιση της μπαταριας πρεπει να διαρκεσει περισσοτερο η μολλις παει στο 100% μπορω να το βγαλω απο τη μπριζα....

 

ευχαριστω.. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η πρωτη φορτιση της μπαταριας πρεπει να διαρκεσει περισσοτερο η μολλις παει στο 100% μπορω να το βγαλω απο τη μπριζα....

ευχαριστω.. :)

Δεν υπαρχουν "πρωτες φορτισεις" πλεον, μολις φτασει στο 100%, βγαλτο απο την πριζα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν "πρωτες φορτισεις" πλεον, μολις φτασει στο 100%, βγαλτο απο την πριζα!

 

οκ...ευχαριστω για την αμεση απαντηση :)

 

...και κατι ακομα...

1. περιμενω να αποφορτιστει τελειως η μπαταρια που εχει ερθει απτη μανα του και μετα να του κανω τη πρωτη φορτιση ?

2. μπορω χωρις sim καρτα να κανω την ενεργοποιηση μεσω itunes ?

3. μπορω χωρις sim καρτα και μεσω wifi να σινδεομαι στο ιντερνετ ? (οπως κανω με το Ν900 μου ?) :confused:

 

ευχαριστω και παλι... :)

Link to comment
Share on other sites

οκ...ευχαριστω για την αμεση απαντηση :)

 

...και κατι ακομα...

1. περιμενω να αποφορτιστει τελειως η μπαταρια που εχει ερθει απτη μανα του και μετα να του κανω τη πρωτη φορτιση ?

2. μπορω χωρις sim καρτα να κανω την ενεργοποιηση μεσω itunes ?

3. μπορω χωρις sim καρτα και μεσω wifi να σινδεομαι στο ιντερνετ ? (οπως κανω με το Ν900 μου ?) :confused:

 

ευχαριστω και παλι... :)

 

1. Πραγματικα δε νομιζω οτι σε αυτες τις μπαταριες παιζει καποιο ρολο αυτο, κι εγω με το που το πηρα το εβαλα κατευθειαν να φορτισει. Εκεινο που μπορεις να κανεις αν θελεις να συντηρεις τη μπαταρια σωστα ειναι:

 

α: Να τη φορτιζεις μεχρι το 100% και τοτε να το βγαζεις απο το ρευμα.

β: Μια φορα το μηνα να το αφηνεις να αποφορτιζει τελειως (να κλεινει απο μονο του αν γινεται) και μετα πληρη φορτιση μεχρι το 100%.

 

Για τα αλλα δεν μπορω να βοηθησω, καποιο απο τα παιδια εδω σιγουρα θα μπορει! (νομιζω ομως οτι για το 2. χρειαζεσαι τη sim...)

Edited by objectref
Link to comment
Share on other sites

...μολις ανηκσα τι καινουργιο 3gs αλλα η μπριζα του φορτιστη δεν κανει για τη μπριζα μου..:( πρεπει να παω αυριο να αγορασω adapter......

 

....σημαντικη ερωτηση : επειδη δεν αντεχω μεχρι αυριο μπορω να κανω την 1η φορτιση απο το mac μου μεσω usb η ειναι καλυτερα να περιμενω μεχρι αυριο και να κανω την 1η φορτιση απο τη μπριζα.. :confused:

 

επισης εαν κανω την 1η φορτιση απο το mac...μπορω συγχρονως με τη φορτιση να κανω χρηση του κινιτου η πρεπει να το αφησω μονο του να φορτισει χωρις να 'παιζω' μαζι του....

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ ειναι τελειο το τηλεφωνο... αλλα.. ουτε καλα αρχεια δεν μπορει να στειλει αρχεια μεσω blutooth!.. μου φενεται πως θα μου ξινυσει μετα απο ΝΟΚΙΑ τηλεφωνα... Απο αποψεις φιλων μου? ενας το πηρε του επεσε κατω και εμεινε χωρις μνημη! το εστειλε και καλα για σερβις του λενε σε 1-2 μερες ετοιμο.. παει σε 2 μερες και τι του λενε? το στειλαμε Αγγλια! μετα απο καμια εβδομαδα... αποτελεσμα? να κλαιει τα χρηματα του και να το πουλησει σε οποιον βρει... ισχυει? δηλαδη αν πεσει κατω αντε γεια? καθω επισης και με το σερβις?

και ακτι αλλο που επεσε στα ματια μου... για να κανεις εγκατασταση εφαρμογες θελει οπωσδηποτε το joulpreak (καπως ετσι ειναι) σωστα? αν λοιπον σε καθε επαννεκινηση θελει φτου και απο την αρχη? το joulpreak και εγκατασταση εφαρμογων??

Ευχαριστω εκ των προτερων.. :)

Edited by vgnFE31h
Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

...μολις ανηκσα τι καινουργιο 3gs αλλα η μπριζα του φορτιστη δεν κανει για τη μπριζα μου..:( πρεπει να παω αυριο να αγορασω adapter......

 

Περιεργο...Απο Ελλαδα το πηρες ?

EDIT: Τωρα ειδα το "Fr.Riviera"...

....σημαντικη ερωτηση : επειδη δεν αντεχω μεχρι αυριο μπορω να κανω την 1η φορτιση απο το mac μου μεσω usb η ειναι καλυτερα να περιμενω μεχρι αυριο και να κανω την 1η φορτιση απο τη μπριζα.. :confused:

 

Καντο απο το usb του Mac. Απλα θα κανει περισσοτερη ωρα να φορτισει.

 

επισης εαν κανω την 1η φορτιση απο το mac...μπορω συγχρονως με τη φορτιση να κανω χρηση του κινιτου η πρεπει να το αφησω μονο του να φορτισει χωρις να 'παιζω' μαζι του....

 

Εγω στη θεση σου θα το αφηνα στην ησυχια του και οταν εφτανε στο 100% (πληρης φορτιση) θα το εβγαζα απο το usb και θα το ελιωνα...:)

Link to comment
Share on other sites

εγω παντος την 1η μερα φορτισης..το ψιλοεψαξα(επαφες και κατι αλλες ρυθμισουλες) και δεν μπορω να πω οτι επιρεασε το κινητο...με μεση χρηση...μου κραταει 2 μερες ανετα..!!αν το λιωσω σε games..1 μερα..!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως καταλαβαινουμε οτι η μπαταρια εχει φορτιστει πληρως..?

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως καταλαβαινουμε οτι η μπαταρια εχει φορτιστει πληρως..?

 

Settings / General / Usage / Battery Percentage [on] για να βλέπεις τη φόρτιση σε %.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Settings / General / Usage / Battery Percentage [on] για να βλέπεις τη φόρτιση σε %.

kkalog, εγω που δεν εχω σιμ?? :lol: δεν το εχω ενεργοποιησει ακομα...

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως καταλαβαινουμε οτι η μπαταρια εχει φορτιστει πληρως..?

 

Πάνω δεξιά εμφανίζει "πρίζα" ,αντί "κεραυνό" ...

(ένδειξη με φορτιστή)

Edited by nervous

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

kkalog, εγω που δεν εχω σιμ?? :lol: δεν το εχω ενεργοποιησει ακομα...

 

η εικόνα του κεραυνού μέσα στην εικόνα της μπαταρίας επάνω δεξιά γίνεται πρίζα.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν "πρωτες φορτισεις" πλεον, μολις φτασει στο 100%, βγαλτο απο την πριζα!

 

Aυτό πες το και στους άσχεετους υπάλληλους στα μαγαζιά που δεν ξέρουν τη τύφλα τους.. Πρέπει κάποιος να τους το πει επιτέλους :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Aυτό πες το και στους άσχεετους υπάλληλους στα μαγαζιά που δεν ξέρουν τη τύφλα τους.. Πρέπει κάποιος να τους το πει επιτέλους :lol::lol:

 

Δεν είμαστε καλά... θα τους αποκαλύψεις τέτοιο πράγμα; :wacko:

 

Θα καταρρεύσει η αγορά! :lol: :p :p

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Aυτό πες το και στους άσχεετους υπάλληλους στα μαγαζιά που δεν ξέρουν τη τύφλα τους.. Πρέπει κάποιος να τους το πει επιτέλους :lol::lol:

Γι'αυτο το πηρα απο oteshop.gr και μου ηρθε με courier για να μην αναγκαστω ν'ακουσω παλι παρομοιες μπουρδες ("βαλτο να φορτιζει το σαβατοκυριακο" και κατι αλλα τετοια γραφικα) :lol:

Link to comment
Share on other sites

οι σημερινες μπαταριες δεν εχουν καμια σχεση με τις μπαταριες πριν 4-5 ετων..!!ειναι ετοιμες στρωμενες..χαχαχα

εγω οταν ειχα ανοιξει το μηλο μου...ειχε ηδη 70% μπαταρια μεσα..!!αλλα το αφισα ολο το βραδυ στην μπριζα(αφου κοιμομουν)..χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

οι σημερινες μπαταριες δεν εχουν καμια σχεση με τις μπαταριες πριν 4-5 ετων..!!ειναι ετοιμες στρωμενες..χαχαχα

εγω οταν ειχα ανοιξει το μηλο μου...ειχε ηδη 70% μπαταρια μεσα..!!αλλα το αφισα ολο το βραδυ στην μπριζα(αφου κοιμομουν)..χαχαχα

 

Δεν ειναι ακριβως "ετοιμες στρωμενες", αποδειξη οτι μετα τις πρωτες 3-4 φορτισεις βλεπεις μια καπως καλυτερη συμπεριφορα της μπαταριας.

Αυτο που πραγματικα συμβαινει, ειναι οτι ΔΕΝ χρειαζονται παραπανω φορτιση απο οση χρειαζεται, οπως δηλαδη καναμε παλια με τις Νικελιου-Καδμιου.

 

Τις μπαταριες πλεον τις φορτιζουμε οποτε το χρειαζομαστε (ειτε δηλαδη εχει φτασει στο 20-%, ειτε στο 30 ειτε σε οποιο αλλο ποσοστο).

Ομως, μια φορα το μηνα, ειναι καλο να την αποφορτιζουμε ΕΝΤΕΛΩΣ και αμεσως μετα να την φορτιζουμε πληρως.

 

And that's it!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ακριβως "ετοιμες στρωμενες", αποδειξη οτι μετα τις πρωτες 3-4 φορτισεις βλεπεις μια καπως καλυτερη συμπεριφορα της μπαταριας.

Αυτο που πραγματικα συμβαινει, ειναι οτι ΔΕΝ χρειαζονται παραπανω φορτιση απο οση χρειαζεται, οπως δηλαδη καναμε παλια με τις Νικελιου-Καδμιου.

 

Τις μπαταριες πλεον τις φορτιζουμε οποτε το χρειαζομαστε (ειτε δηλαδη εχει φτασει στο 20-%, ειτε στο 30 ειτε σε οποιο αλλο ποσοστο).

Ομως, μια φορα το μηνα, ειναι καλο να την αποφορτιζουμε ΕΝΤΕΛΩΣ και αμεσως μετα να την φορτιζουμε πληρως.

 

And that's it!

 

Εχω την εντυπωση(μπορει να κανω λαθος) οτι τις μπαταριες σημερα πλεον οπως ειπες σωστα τις φορτιζουμε οποτε θελουμε, αλλα δεν τις αφηνουμε να αποφορτισουν τελειως.Μαλιστα ειναι καλο ουτε κατω απο το 20%.

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση(μπορει να κανω λαθος) οτι τις μπαταριες σημερα πλεον οπως ειπες σωστα τις φορτιζουμε οποτε θελουμε, αλλα δεν τις αφηνουμε να αποφορτισουν τελειως.Μαλιστα ειναι καλο ουτε κατω απο το 20%.

 

Μια φορα το μηνα επιβαλεται να το κανεις αυτο, ιδιαιτερα αν το φορτιζεις οποτε να'ναι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα λέτε έτσι απλά ή έχετε διαβάσει κάποια έρευνα για τις νέες μπαταρίες; Εγώ απλά έχω ακούσει από φήμες ότι μπορούμε να φορτίζουμε όποτε θέλουμε το κινητό μας (εν προκειμένω το iphone μας) και ότι 1 φορά το μήνα καλό είναι να κάνουμε πληρη φόρτιση. Αυτό με το 20% πάλι τι νέο είναι; Θα ήθελα μια έγκυρη πηγή γιατι μου αρέσει αυτά που λέω και υποστηρίζω να είναι διασταυρωμένα και όχι απλά από... στόμα σε στόμα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα λέτε έτσι απλά ή έχετε διαβάσει κάποια έρευνα για τις νέες μπαταρίες; Εγώ απλά έχω ακούσει από φήμες ότι μπορούμε να φορτίζουμε όποτε θέλουμε το κινητό μας (εν προκειμένω το iphone μας) και ότι 1 φορά το μήνα καλό είναι να κάνουμε πληρη φόρτιση. Αυτό με το 20% πάλι τι νέο είναι; Θα ήθελα μια έγκυρη πηγή γιατι μου αρέσει αυτά που λέω και υποστηρίζω να είναι διασταυρωμένα και όχι απλά από... στόμα σε στόμα.

 

Αυτες οι πληροφοριες εχουν να κανουν με τις μπαταριες λιθιου που βρισκονται στα κινητα, στα mp3 players, στα laptops κτλ κτλ. Ειναι πλεον γνωστο πως συμπεριφερονται οι συγκεκριμενες εδω και μερικα χρονια.

Πληροφοριες μπορεις να βρεις και στα site των κατασκευαστων για το συγκεκριμενο θεμα.

 

Ερωτηση: Αυτες τις...τιμημενες φωτογραφιες που παιρνουμε απο το iPhone (απο την καμερα του εννοω), πως γινεται να τις κανω sync με το iTunes και να τις περασω στο pc ??? :wacko:

 

Edit: Δε γινεται τελικα sync απο το iPhone -> PC για τις τραβηγμενες απο το iPhone photos. Πηγαινεις στο My Computer οπου ειναι το iPhone σαν δισκος και τις παιρνεις απο εκει...

Edited by objectref
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...