Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μα επειδη ξερω γι αυτο τουλαχιστον να μην χανω χρονο...

 

Για το 3GS μιλάς ? με ενδιαφέρει να μάθω τις τιμές αν τις ξέρεις ?

 

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καταρχήν φίλε μου, επειδή βλέπω πως δεν λες να καταλάβεις, σου υπενθυμίζω ότι από Αμερική θα είναι κλειδωμένο (όπως και στις ευρωπαϊκές χώρες πλην Ιταλίας και Ελλάδας) και ότι στο απλό 3G το ξεκλείδωμα βγήκε 31/12/08, ενώ το 3G κυκλοφόρησε Ιούνη. Επιμένεις λοιπόν ότι θα περιμένουμε άλλους 6 μήνες (εάν υποθέσουμε ότι θα πάρει το ίδιο) για να ξεκλειδωθεί το 3G ?

Επιπλέον, ποιος σου είπε ότι στην Αμερική πωλείται σκέτη συσκευή? Ο μόνος τρόπος να το αγοράσεις χωρίς συμβόλαιο και εκεί οι τιμές είναι ανάλογες των ελληνικών. :rolleyes:

Επομένως σταμάτα να επιμένεις για Αμερική :p

:X

 

 

ετσι οπως τα λες τοτε φιλε μου καλε , καλε μου φιλε , δεν θα επαιρνε κανεις iphone. το πρωτο iphone 2g που ειχα απο εξω το εφερα, μαλλον το πηρα απο καποιον που τα εφερνε απ'εξω.

 

τωρα να παρεις κατι και να σπασει σε 1 μηνα σε 3 μηνες δεν θα με χαλαγε καθολου αν το επαιρνα 200 ευρω αντι για 700 οπως νομιζω οτι θα κανει εδω.

 

αρα το να επιμενω μπορω οσο θελω , το να το αποδειξω υπομονη λιγες μερες , ισως μου φερουν ενα εδω. οσον αφορα το ποσο θα κοστισει περιμενε να δουμε,,,

 

και ποιος σου ειπε οτι η συσκευη χωρις συμβολαιο ατ&τ θα κανει το ιδιο με εδω?????

 

αρα μαλλον εσυ επιμενεις και οχι εγω.

 

-- υπομονη --

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το 3G S έχει νόημα σαν αναβάθμιση για όσους πήραν το original iPhone και για όσους δεν έχουν ακόμα πάρει ένα! Οι κάτοχοι 3G μια χαρούλα βολεύονται με το OS 3.0 και καλύτερα να περιμένουν... Αυτή εξάλλου η τάση θα φανεί σε λίγες εβδομάδες από την ανάλυση των πωλήσεων του 3G S. Τα λεφτά είναι πολλά, και ακόμα και στην Αμερική η AT&T δεν κατόρθωσε να δώσει ικανοποιητικές τιμές αναβάθμισης στους ήδη κατόχους iPhone...
Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως τα λες τοτε φιλε μου καλε , καλε μου φιλε , δεν θα επαιρνε κανεις iphone. το πρωτο iphone 2g που ειχα απο εξω το εφερα, μαλλον το πηρα απο καποιον που τα εφερνε απ'εξω.

 

τωρα να παρεις κατι και να σπασει σε 1 μηνα σε 3 μηνες δεν θα με χαλαγε καθολου αν το επαιρνα 200 ευρω αντι για 700 οπως νομιζω οτι θα κανει εδω.

 

αρα το να επιμενω μπορω οσο θελω , το να το αποδειξω υπομονη λιγες μερες , ισως μου φερουν ενα εδω. οσον αφορα το ποσο θα κοστισει περιμενε να δουμε,,,

 

και ποιος σου ειπε οτι η συσκευη χωρις συμβολαιο ατ&τ θα κανει το ιδιο με εδω?????

 

αρα μαλλον εσυ επιμενεις και οχι εγω.

 

-- υπομονη --

Hint: Το πρώτο iPhone κυκλοφόρησε μόνο Αμερική (πολύ αργότερα σε μερικές άλλες χώρες).

Hint2: Το πρώτο iPhone ξεκλειδώθηκε πολύ γρήγορα και τότε ξεκίνησαν οι εισαγωγές από μη Αμερικάνους.

Hint3: Στα 200 ευρώ δε μπορείς να το πάρεις με τίποτα. Εκτός αν έχεις κάποιον που θα σου πληρώνει για 2 χρόνια συμβόλαιο στην ΑΤ&Τ χωρίς να κρατήσει το iPhone. :rolleyes:

Αυτά

Link to comment
Share on other sites

τωρα να παρεις κατι και να σπασει σε 1 μηνα σε 3 μηνες δεν θα με χαλαγε καθολου αν το επαιρνα 200 ευρω αντι για 700 οπως νομιζω οτι θα κανει εδω.

 

Μην μπερδευεσαι φιλε μου. Ο τυπος που παρουσιαζε το 3GS οταν ελεγε 199$ για το 16GB εννουσε με 24μηνο συμβολαιο στην Αμερικη.

Την τιμη σκετης συσκευης στην Αμερικη δεν την ξερει κανεις. Αυριο πιθανον να ξερουμε.

Αν το 199$ ηταν τιμη συσκευης αυριο oι Αμερικανοι με φορτηγα θα πηγαιναν για να παρουν iphone.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ξερω τι να κανω γιατι τα ασπρα πχ 3G ειχαν προβληματα με ρωγμες στο πλαστικο ειδικα κοντα στην εισοδο των ακουστικων.

 

αρα τι κανουμε;

μαυρο;

δεν ξερω μου μοιαζει πολυ κοινο το μαυρο...

προερχομαι απο EDGE και το μαυρο δεν μου αρεσει πολυ...

καμμια ιδεα;

 

οσον αφορα αν αξιζει τον κοπο να συμφωνησω απολυτα οτι για κατοχους 3G ειναι μαλλον περιττο να αναβαθμισουν αφου δεν αλλαζει κατι το απτο γι αυτους...

 

για οσους ειχαμε ομως EDGE 2 χρονια σχεδον πιστευω οτι αξιζει...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω ότι είναι πρόβλημα των άσπρων αυτό, αφού έχουν τα ίδια υλικά και τρόπο συναρμολόγησης. Απλά μπορεί να έτυχε. Το γενικό πρόβλημα που ελπίζω να διορθώθηκε είναι το light leaking στα πλαϊνά...

Εγώ πάντως έκανα κράτηση για άσπρο 32άρι (έχω το 3G σε μαύρο), αφού μου φαίνεται πιο... class!

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν φίλε μου, επειδή βλέπω πως δεν λες να καταλάβεις, σου υπενθυμίζω ότι από Αμερική θα είναι κλειδωμένο (όπως και στις ευρωπαϊκές χώρες πλην Ιταλίας και Ελλάδας) και ότι στο απλό 3G το ξεκλείδωμα βγήκε 31/12/08, ενώ το 3G κυκλοφόρησε Ιούνη. Επιμένεις λοιπόν ότι θα περιμένουμε άλλους 6 μήνες (εάν υποθέσουμε ότι θα πάρει το ίδιο) για να ξεκλειδωθεί το 3G ?

Επιπλέον, ποιος σου είπε ότι στην Αμερική πωλείται σκέτη συσκευή? Ο μόνος τρόπος να το αγοράσεις χωρίς συμβόλαιο και εκεί οι τιμές είναι ανάλογες των ελληνικών. :rolleyes:

Επομένως σταμάτα να επιμένεις για Αμερική :p

:X

 

Οι τιμες σε καμμια περιπτωση δεν ειναι ιδιες με τις ελληνικες.

Να σου υπνθυμισω την ανακοινωση της AT&T που ελεγε οτι ορισμενοι συνδρομητες που δεν ειναι ετοιμο για ανανωση το συμβολαιο τους θα πρεπει να πληρωσουν 699$ (κατι που δε θα γινει τελικα) η full ουσιαστικα τιμη που θα το αγοραζε κανεις αν μπορουσε χωρις συμβολαιο.

Τα 699$ σε καμμια περιπτωση δεν ειναι 720€. Η ακριβης μετατροπη ειναι 502,99€.

Αυτο σημαινει 200 περιπου ευρω που μαλλον θα τα τσεπωσουν οι εταιριες...

Link to comment
Share on other sites

ισως στα ασπρα απλα να φαινεται η ατελεια ενω στα μαυρα οχι!

σωστο...αρα καλυτερα ασπρο να βλεπουμε τι μας γινεται...

 

 

Don Karlos!

Mutsas Gracias!

 

Hasta la victoria siempre!!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ξερω τι να κανω γιατι τα ασπρα πχ 3G ειχαν προβληματα με ρωγμες στο πλαστικο ειδικα κοντα στην εισοδο των ακουστικων.

 

αρα τι κανουμε;

μαυρο;

δεν ξερω μου μοιαζει πολυ κοινο το μαυρο...

προερχομαι απο EDGE και το μαυρο δεν μου αρεσει πολυ...

καμμια ιδεα;

 

οσον αφορα αν αξιζει τον κοπο να συμφωνησω απολυτα οτι για κατοχους 3G ειναι μαλλον περιττο να αναβαθμισουν αφου δεν αλλαζει κατι το απτο γι αυτους...

 

για οσους ειχαμε ομως EDGE 2 χρονια σχεδον πιστευω οτι αξιζει...

 

Να ενημερωσω σε περιπτωση που σε βοηθησω στην αποφαση σου οτι εγω εχω ασπρο 3g.

Μπορω να σου πω οτι δεν εχει ουτε μια ρωγμη πουθενα. Και σε καμμια π[εριπτωση δε θα ελεγα οτι το καλομεταχειριζομαι. Δεν εχω θηκη και παντοτε το βαζω χυμα στην τσεπη με τα κλειδια μου, ψιλα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Μην το φοβασαι καθολου το ασπρο. Αν ειναι να σου τυχει θα σου τυχει και στο μαυρο.

Βλεπω βγηκε και το avatar του 3GS..Αντε σιγα σιγα μπαινουμε στο κλιμα!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

απο που το προπαρηγγειλες; Εχει βγει καμμια ανακοινωση??

Θελω και'γω!!!

 

Από Voda νομίζω μπορείς...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Οι τιμες σε καμμια περιπτωση δεν ειναι ιδιες με τις ελληνικες.

Να σου υπνθυμισω την ανακοινωση της AT&T που ελεγε οτι ορισμενοι συνδρομητες που δεν ειναι ετοιμο για ανανωση το συμβολαιο τους θα πρεπει να πληρωσουν 699$ (κατι που δε θα γινει τελικα) η full ουσιαστικα τιμη που θα το αγοραζε κανεις αν μπορουσε χωρις συμβολαιο.

Τα 699$ σε καμμια περιπτωση δεν ειναι 720€. Η ακριβης μετατροπη ειναι 502,99€.

Αυτο σημαινει 200 περιπου ευρω που μαλλον θα τα τσεπωσουν οι εταιριες...

 

έχεις μερικώς δίκιο, καθώς εδώ υπάρχει και το Φ.Π.Α. :mad: που επιβαρύνει τις τιμές πέραν της αισχροκέρδιας. Είναι ο σημαντικότερος λόγος για να μην νοιάζεται η κυβέρνηση να καταπολεμήσει οποιοδήποτε φαινόμενο στρέβλωσης του ανταγωνισμού και της αισχροκέρδιας... όσο πιο πολλά πληρώνουμε, τόσο πιο πολλά κονομούν τόσο οι επιχειρήσεις όσο και το κράτος. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδευεσαι φιλε μου. Ο τυπος που παρουσιαζε το 3GS οταν ελεγε 199$ για το 16GB εννουσε με 24μηνο συμβολαιο στην Αμερικη.

Την τιμη σκετης συσκευης στην Αμερικη δεν την ξερει κανεις. Αυριο πιθανον να ξερουμε.

Αν το 199$ ηταν τιμη συσκευης αυριο oι Αμερικανοι με φορτηγα θα πηγαιναν για να παρουν iphone.

 

Το κοστος του συμβολαιου ειναι μεγαλο στην Αμερικη, γύρω στα $90 το μηνα για 2 χρονια. Παιρνεις απεριοριστα δεδομενα και πολλα λεπτα ομιλιας αλλα εκει μετρανε και τα εισερχομενα τηλεφωνηματα.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

στην Ιταλια πλεον το πουλαει και η ιδια η Apple στο Apple Online store στα 599Ε και 699Ε αντιστοιχα...

 

πολυ καλο....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμες σε καμμια περιπτωση δεν ειναι ιδιες με τις ελληνικες.

Να σου υπνθυμισω την ανακοινωση της AT&T που ελεγε οτι ορισμενοι συνδρομητες που δεν ειναι ετοιμο για ανανωση το συμβολαιο τους θα πρεπει να πληρωσουν 699$ (κατι που δε θα γινει τελικα) η full ουσιαστικα τιμη που θα το αγοραζε κανεις αν μπορουσε χωρις συμβολαιο.

Τα 699$ σε καμμια περιπτωση δεν ειναι 720€. Η ακριβης μετατροπη ειναι 502,99€.

Αυτο σημαινει 200 περιπου ευρω που μαλλον θα τα τσεπωσουν οι εταιριες...

 

Πρέπει όμως να έχεις υπόψη σου πως στις τιμές που βλέπεις στην Αμερική δεν περιλαμβάνουν το State Tax. Είναι κάτι σαν το ΦΠΑ, αλλά επειδή κάθε πολιτεία έχει διαφορετικό, στα online καταστήματα δεν το γράφουν αλλά το υπολογίζουν τη στιγμή της αγοράς, αφού τους δώσεις τη διεύθυνση σου. Βέβαια, υπάρχουν και πολιτείες που έχουν μηδενικό State Tax, όπως η Αλάσκα. Αλλά άντε να βρεις πωλητή από Αλάσκα... :rolleyes:

Namasté,

 

george

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται πως ναι. Στο μεταξύ και η vodafone Ελλάδας 'σήκωσε' στο site της φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος για το 3GS :

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/contactfrm/callBackRequest.action?reasonId=128

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω, υπάρχει τρόπος τα γράμματα που υπάρχουν δεξιά στα contacts για να βρίσκεις πιο εύκολα τις επαφές σου να γυρίσουν στα Ελληνικά;
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...