Jump to content

[Service] Προβλήματα / Απορίες / DOA


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο οτι ρωτησα σημερα φαινεται οτι η Cosmote και Vodafone δεν καλυπτουν συσκευη με αποδειξη απο Wind.

Οποτε η μονη λυση ειναι η Wind να δωσει αποδειξη απο μια απο τις δυο συγκεκριμενες εταιρειες.

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση

 

Απόδειξη από άλλον δύσκολα θα σου δώσουν. Απλά αν πάθει κάτι η συσκευή εσύ πας στη Wind με την απόδειξη τη δική τους και ας κανονίσουν μόνοι τους πώς θα στο φτιάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Απόδειξη από άλλον δύσκολα θα σου δώσουν. Απλά αν πάθει κάτι η συσκευή εσύ πας στη Wind με την απόδειξη τη δική τους και ας κανονίσουν μόνοι τους πώς θα στο φτιάξουν.

 

Μιλησα σημερα με τον πωλητη της Wind και συννενοηθηκαμε να φερει αποδειξη απο Cosmote ή Vodafone ωστε να ειναι καλυμενη η συσκευη και να μην μπλεκουμε με την WInd. Εξαλλου και η Wind απο καποια Vodafone ή Cosmote θα το παρει λογικα (υπαρχει εξαιρετικη συνεργασια μεταξυ των τοπικων καταστηματων σε τετοια θεματα απο οτι ξερω).

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα σημερα με τον πωλητη της Wind και συννενοηθηκαμε να φερει αποδειξη απο Cosmote ή Vodafone ωστε να ειναι καλυμενη η συσκευη και να μην μπλεκουμε με την WInd. Εξαλλου και η Wind απο καποια Vodafone ή Cosmote θα το παρει λογικα (υπαρχει εξαιρετικη συνεργασια μεταξυ των τοπικων καταστηματων σε τετοια θεματα απο οτι ξερω).

Μια χαρά είσαι τότε :)

Link to comment
Share on other sites

Πριν προχωρήστε σε ταρζανιές με αποδείξεις από άλλες εταιρίες κλπ κλπ ασχοληθείτε λίγο με τα δικαιώματά σας.

http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1589&langID=1

 

Επειδή οι ημερομηνίες ανανεώνονται συνεχώς καλό είναι να το τυπώστε για να είστε σίγουροι.

 

Επίσης η wind φέρνει κανονικά το iphone. Στο σύστημα της είναι περασμένο με την ονομασία "Έξυπνο τηλέφωνο" και δε τίθεται θέμα αγοράς από γειτονικά τοπικά μαγαζιά για εξυπηρέτηση.

Link to comment
Share on other sites

Πριν προχωρήστε σε ταρζανιές με αποδείξεις από άλλες εταιρίες κλπ κλπ ασχοληθείτε λίγο με τα δικαιώματά σας.

http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1589&langID=1

 

Επειδή οι ημερομηνίες ανανεώνονται συνεχώς καλό είναι να το τυπώστε για να είστε σίγουροι.

 

Επίσης η wind φέρνει κανονικά το iphone. Στο σύστημα της είναι περασμένο με την ονομασία "Έξυπνο τηλέφωνο" και δε τίθεται θέμα αγοράς από γειτονικά τοπικά μαγαζιά για εξυπηρέτηση.

Συμφωνω με το ποστ σου 100%. Ομως το iPhone ειναι ειδικη περιπτωση. Δεν εχει σερβις απο τριτη εταιρεια ή απο την μαμα Apple. Το μονο service ειναι η Vodafone και η Cosmote. Οποτε αν το εχεις με αποδειξη Wind Μπλεκει το πραγμα. Εννοειται οτι η Wind ειναι υποχρεωμενη να στο φτιαξει αλλα μπορει να μπλεξεις και σε ενα λαβυριθνο ατελειωτο.

 

Επισης να σε πληροφορησω οτι η Wind δεν το φερνει επισημα το iphone καθως δεν υπαρχει σχετικη συμφωνια με την Apple. Το οτι μπορει να ειναι περασμενο στο συστημα της δεν λεει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με το ποστ σου 100%. Ομως το iPhone ειναι ειδικη περιπτωση. Δεν εχει σερβις απο τριτη εταιρεια ή απο την μαμα Apple. Το μονο service ειναι η Vodafone και η Cosmote. Οποτε αν το εχεις με αποδειξη Wind Μπλεκει το πραγμα. Εννοειται οτι η Wind ειναι υποχρεωμενη να στο φτιαξει αλλα μπορει να μπλεξεις και σε ενα λαβυριθνο ατελειωτο.

Όλα αυτά είναι εικασίες. Η wind σου λέει ότι δεσμεύεται να στο επισκευάσει σε 7 μέρες και εσείς μιλάτε για θεωρίες.

Επισης να σε πληροφορησω οτι η Wind δεν το φερνει επισημα το iphone καθως δεν υπαρχει σχετικη συμφωνια με την Apple. Το οτι μπορει να ειναι περασμενο στο συστημα της δεν λεει κατι.

Τι πάει να πει επίσημο; Χάρη σου κάνει το κατάστημα δηλαδή και στο φέρνει; 'Η το παίρνει από τη Cosmote ή τη Vodafone;

Το πουλάει κανονικά, με σύνδεση ή χωρίς, με απόδειξη και σφραγισμένο με αυτοκόλλητο της wind.

Και για να ρωτήσω και το άλλο. Αν πας στο service της Cosmote με απόδειξη από Vodafone θα το δεχθούν;

 

 

υ.γ. Η μόνη σχέση που με συνδέει με τη wind είναι το πρόγραμμα Medium.

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά είναι εικασίες. Η wind σου λέει ότι δεσμεύεται να στο επισκευάσει σε 7 μέρες και εσείς μιλάτε για θεωρίες.

 

Τι πάει να πει επίσημο; Χάρη σου κάνει το κατάστημα δηλαδή και στο φέρνει; 'Η το παίρνει από τη Cosmote ή τη Vodafone;

Το πουλάει κανονικά, με σύνδεση ή χωρίς, με απόδειξη και σφραγισμένο με αυτοκόλλητο της wind.

Και για να ρωτήσω και το άλλο. Αν πας στο service της Cosmote με απόδειξη από Vodafone θα το δεχθούν;

 

 

υ.γ. Η μόνη σχέση που με συνδέει με τη wind είναι το πρόγραμμα Medium.

 

Ναι χάρη μου κάνει που το φέρνει.η wind δεν έχει κάνει συμφωνία με την apple για να πουλάει τηλέφωνα της.είναι γνωστό αυτό.τώρα αν έχει αγοράσει 5000 κομμάτια από Vodafone ή Cosmote είναι άλλο θέμα.επίσημα όμως δεν μπορεί να πουλάει.γιαυτο άλλωστε και ο πωλητής της Wind μας είπε ότι η συσκευή δεν έχει service (ενοωντας από την μεριά της Wind).

Link to comment
Share on other sites

Eδώ και λίγο καιρό η διάχυση φωτός μου έχει σπάσει τα νεύρα και με αποκορύφωση κάτι εσωτερικές χαρακιές στο digitizer, που δε ξέρω και πώς έγιναν, αύριο πάω γραμμή στο σέρβις. Οι αισθητήρες είναι όλοι άσπροι.

Πόσο καιρό λέτε, να περιμένω; Υπάρχει έλλειψη αποθέματος και σε 8GB??? Ρωτώ επειδή δεν έχω ούτε το 3GS αυτή τη στιγμή και θα μείνω χωρίς κινητό, όσο θέλουν αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σημερα παρελαβα το iphone apo to service. τελικα μου το αλαξανε αλλα ηταν σε σακουλακι που δεν ηταν σφραγισμενο. μονο ενα χαρτακι με το imei ειχε. Οι υπολοιποι πως το παραλαβατε????? επισης δε μου ζητησε ενεργοποιηση απο itunes. περιεργα πραγματα !!!!!!!!!!!!!! δειχνει ομως 0 usage! Edited by gv_liou
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σημερα παρελαβα το iphone apo to service. τελικα μου το αλαξανε αλλα ηταν σε σακουλακι που δεν ηταν σφραγισμενο. μονο ενα χαρτακι με το imei ειχε. Οι υπολοιποι πως το παραλαβατε????? επισης δε μου ζητησε ενεργοποιηση απο itunes. περιεργα πραγματα !!!!!!!!!!!!!! δειχνει ομως 0 usage!

 

λογικα ειτε το δικο σου ειτε refurbished σου δωσανε

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

λογικα ειτε το δικο σου ειτε refurbished σου δωσανε

 

To δικο μου δε νομιζω γιατι του ειχα κανει κατι σημαδακια για να το γνωρισω σε περιπτωση που δε μου το αλλαζανε ολολκηρο παρα μονο τη μητρικη. Μαλλον refurbished μπορει να ειναι , αλλα το καλο ειναι πως εν αντιθεση με το δικο μου που επεστρεψα αυτο εχει τη παλια bootrom :w00t: !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι;

Με τι πρόβλημα το παρέδωσες-πόσες μέρες έκανε να σου έρθει;

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι;

Με τι πρόβλημα το παρέδωσες-πόσες μέρες έκανε να σου έρθει;

 

δε μου επιανε σημα gprs. Moνο 3G. Tο εδωσα στις 19 και ηρθε χθες

Link to comment
Share on other sites

Πωπω, είσαι και Αθήνα και έκανε και 10 μέρες.

Φαντάσου το 3G μου εμένα, στην Κοζάνη :angry:

 

Τι εννοείς όταν λες αν στο αντικαταστήσουν??? Στην εγγύηση??

Αν ναι , ΞΕΧΝΑ το... θα πληρώσεις κανονικότατα την ζημιά και αν είσαι τυχερός θα το πάρεις πίσω σε λιγότερο από μήνα, αλλιώς θα περιμένεις πολύ!!!

Αν θες γρηγορότερα , δυστυχώς πρέπει να κάνεις αυτά που είπα και στον προηγούμενο φίλο!!!

Good Luck ..:)

 

Μα δεν προκλήθηκε τίποτα από πτώση, έτσι ήταν από την αρχή. Και τελικά δεν είναι βαθουλώματα, είναι κάτι μικρά marks.

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τα άτομα είναι εντελώς γκάου, μιλάμε!

Πήρα χθες να ρωτήσω αν παρέλαβαν την συσκευή. Από την Arvato με έστειλαν στην VF CC και από εκεί, αφού με συνέδεσαν με χίλια 2 τηλέφωνα, περίμενα μισή ώρα και μου παν θα με πάρουν μέσα στην εβδομάδα να με ενημερώσουν!

ΣΚ@ΤΑ!!! Μια ενημέρωση θέλω, όχι τι πρόκειται να γίνει!

Link to comment
Share on other sites

Στον Γερμανό έχει πάει κάποιος συσκευή για επισκευή;;;

 

Πόσο καιρό έκαναν να σας την στείλω πίσω;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Από γνωστό, πήρε 10 μέρες.

Καλά, παιδιά, η Vodafone είναι η χειρότερη με διαφορά.

Μου βγάλαν το κινητό εκτός εγγύησης, επειδή έχει από πίσω τη φυσιολογική φθορά και ένα μικρό χτύπημα πάνω αριστερά και κάτω δεξιά! Εεπειδή μου έπεσε κάτω μια φορά, μου το βγάλαν εκτός! Δηλαδή, τι διάολο είναι, πορσελάνη; Μια φίλη που έχει SE, της έχει πέσει 50 φορές και έχει κάνει του κόσμου τα χτυπήματα, και της επισκευάσαν κανονικά στην εγγύηση!

Τέλος πάντων, λύστε μου μια απορία. Ζητάνε 194 ευρώ. Θα μου δώσουν νέα συσκευή, ή θα επισκευαστεί αυτή; Γιατί στο κατάστημα δεν ήξεραν και έτσι και μου την επισκευάσουν και πληρώσω 195 ευρώ για μια χαραμάδα, θα τους χέσω.

Link to comment
Share on other sites

Από γνωστό, πήρε 10 μέρες.

Καλά, παιδιά, η Vodafone είναι η χειρότερη με διαφορά.

Μου βγάλαν το κινητό εκτός εγγύησης, επειδή έχει από πίσω τη φυσιολογική φθορά και ένα μικρό χτύπημα πάνω αριστερά και κάτω δεξιά! Εεπειδή μου έπεσε κάτω μια φορά, μου το βγάλαν εκτός! Δηλαδή, τι διάολο είναι, πορσελάνη; Μια φίλη που έχει SE, της έχει πέσει 50 φορές και έχει κάνει του κόσμου τα χτυπήματα, και της επισκευάσαν κανονικά στην εγγύηση!

Τέλος πάντων, λύστε μου μια απορία. Ζητάνε 194 ευρώ. Θα μου δώσουν νέα συσκευή, ή θα επισκευαστεί αυτή; Γιατί στο κατάστημα δεν ήξεραν και έτσι και μου την επισκευάσουν και πληρώσω 195 ευρώ για μια χαραμάδα, θα τους χέσω.

 

195 ευρώ για ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ και μόνο .. .Δεν έχουν δικαίωμα να κάνουν service αυτοί..

Link to comment
Share on other sites

Από γνωστό, πήρε 10 μέρες.

Καλά, παιδιά, η Vodafone είναι η χειρότερη με διαφορά.

Μου βγάλαν το κινητό εκτός εγγύησης, επειδή έχει από πίσω τη φυσιολογική φθορά και ένα μικρό χτύπημα πάνω αριστερά και κάτω δεξιά! Εεπειδή μου έπεσε κάτω μια φορά, μου το βγάλαν εκτός! Δηλαδή, τι διάολο είναι, πορσελάνη; Μια φίλη που έχει SE, της έχει πέσει 50 φορές και έχει κάνει του κόσμου τα χτυπήματα, και της επισκευάσαν κανονικά στην εγγύηση!

Τέλος πάντων, λύστε μου μια απορία. Ζητάνε 194 ευρώ. Θα μου δώσουν νέα συσκευή, ή θα επισκευαστεί αυτή; Γιατί στο κατάστημα δεν ήξεραν και έτσι και μου την επισκευάσουν και πληρώσω 195 ευρώ για μια χαραμάδα, θα τους χέσω.

 

Εχει πεσει iphone 3g απο δευτερο οροφο μιας φιλης και εκτος απο κατι σημαδια στο πισω μερος δουλευει τελεια.

Ειναι ποσο τυχερος εισαι.

195 ευρω οπως σου ειπαν ηδη και θα παρεις νεα συσκευη.

Η εγγυησγ ισχυει απο την μερα που θα την παραλαβεις για ενα χρονο.

Παλι καλα που δινουν και αυτη την επιλογη με 195 ευρω να δινουν νεα συσκευη.

Δεν ειναι υποχρεωμενοι και ειναι μια πολη καλη επιλογη για οσους εχουν χτυπησει,σπασει,ἠ βρεξει το iphone.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα, δεν είναι δίκαιο να υπάρχει αυτήν η ταρίφα για μια πτώση που, στην τελική, είναι απόλυτα ανθρώπινο, πιστεύω, να σου πέσει ΜΙΑ φορά το κινητό.

Τέλος πάντων, έχω πληρώσει τόσα και τόσα για το iPhone, ειδικά, οπότε who cares... Τουλάχιστον θα πάρω νέα συσκευή... Αλλά γιατί οι υπάλληλοι μου είπαν μπορεί και να επισκευαστεί;

Link to comment
Share on other sites

Μα, δεν είναι δίκαιο να υπάρχει αυτήν η ταρίφα για μια πτώση που, στην τελική, είναι απόλυτα ανθρώπινο, πιστεύω, να σου πέσει ΜΙΑ φορά το κινητό.

Τέλος πάντων, έχω πληρώσει τόσα και τόσα για το iPhone, ειδικά, οπότε who cares... Τουλάχιστον θα πάρω νέα συσκευή... Αλλά γιατί οι υπάλληλοι μου είπαν μπορεί και να επισκευαστεί;

 

Δεν γνωριζουν οι περισσοτεροι τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις.

Μην ανησυχεις θα σου ερθει καινουριο που θα συνοδευεται με νεο imei τυπωμενο σε αυτοκολητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σήμερα μου έπεσε πρώτη φορά κάτω το iphone 3gs μετά απο 6 μήνες που το έχω..Ευτυχώς δεν είχε καμία γρατζουνιά ούτε στην οθόνη ουτε στο κάλυμμα πίσω αλλά

έχει μπει σκόνη ανάμεσα στην οθόνη και στο γυαλί.. ενας "κοκος" σε μέγεθος 2-3 πιχελ στην μέση της οθόνης που είναι εξαιρετικά ενοχλητικός (αναλόγως το φόντο φαίνεται σαν καμένο πιχελ).

Υπάρχει καμία περίπτωση αλλαγής της συσκευής?

Διάβασα σε ένα ξένο forum πως κάποιος το άνοιξε και καθάρισε την σκόνη μόνος του.. είναι εύκολη διαδικασία? ή να κυνηγήσω την αντικατάσταση?

//~~ipod touch 2g+iphone 3gs owner:happy:~~//---> υπογραφή 2007 nostalgia
Link to comment
Share on other sites

σήμερα μου έπεσε πρώτη φορά κάτω το iphone 3gs μετά απο 6 μήνες που το έχω..Ευτυχώς δεν είχε καμία γρατζουνιά ούτε στην οθόνη ουτε στο κάλυμμα πίσω αλλά

έχει μπει σκόνη ανάμεσα στην οθόνη και στο γυαλί.. ενας "κοκος" σε μέγεθος 2-3 πιχελ στην μέση της οθόνης που είναι εξαιρετικά ενοχλητικός (αναλόγως το φόντο φαίνεται σαν καμένο πιχελ).

Υπάρχει καμία περίπτωση αλλαγής της συσκευής?

Διάβασα σε ένα ξένο forum πως κάποιος το άνοιξε και καθάρισε την σκόνη μόνος του.. είναι εύκολη διαδικασία? ή να κυνηγήσω την αντικατάσταση?

 

Aντικατάσταση για έναν κόκκο σκόνης, δύσκολο :blink:

Εγώ στη θέση σου (αν κι εγώ δεν ξέρω και πολλά από τέτοια), θα έβλεπα κάποια σχετικά videos στο youtube για το πώς θα ανοίξεις τη συσκευή και θα το καθάριζα... Εντάξει δεν είναι και τίποτα, μόνο να το καθαρίσεις θέλεις λίγο.. Γνώμη μου βέβαια... μην σε πάρω και στο λαιμό μου :)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...