Jump to content

Αγορά iPhone από το Eξωτερικό


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε ξέρω μήπως έχεις κάνει λάθος διατύπωση φίλε μου.. Και βέβαια δεν έπρεπε να ολοκληρώσει τη συναλλαγή το PayPal, όπως και έκανε!

 

Τώρα αν εννοείς ότι είναι ευθύνη του PayPal να επιστρέψει τα χρήματα, δε ξέρω που πραγματικά βρίσκονται αυτά.. Εκείνοι πάντως με παρεπεμψαν στην Εθνική και μου είπαν ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μη πάρω τα χρήματα μετά την έρευνα..

 

Ελπίζω να τα βρουν μεταξύ τους κ να γίνει όντως έτσι!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 799
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τέλος καλό όλα καλά, απλά περάσαμε από χίλια κύματα κ ειδικά με το άγχος του σαββατοκυριακου που συνέβη αυτό..

 

Μπορείς να μας εξιστορήσεις το καλό τέλος, ίσως ενδιαφέρει κι άλλους χρήστες! :)

Link to comment
Share on other sites

τι διαφορετικο θα μπορουσε να ειναι το καλο τελος, περα του οτι επεστραφηκαν τα χρηματα στη καρτα...

 

Ανέφερες χίλια κύματα, τα οποία παραπέμπουν σε εμπόδια any way, όλα καλα λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

Αγορά iphone 6 από duty free Dubai, το καλύπτει η infoquest; Μου είπε κάποιος ότι αν είναι duty free θεωρείται αμερικανικό για αυτό υποστηρίζει και FaceTime. Είναι αλήθεια για να το πάρω η όχι;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας .

Έλαβα μόλις εχθές απο Αμερική (να'ναι καλά ο θείος) ένα κλειδωμένο iphone 5s ...Δουλεύει κανονικά σαν tablet αλλά δεν αναγνωρίζει την κάρτα δυκτίου μου .Δεν μου ζητάει κάποιο κωδικό ...

*Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ξεκλειδώσω ; Αν ναι ,ποιός ενδύκνεται ;

Σaς ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς πες μας σε ποιο αμερικάνικο δίκτυο είναι κλειδωμένη η συσκευή σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Μια φιλη θελει να αγορασει ενα Iphone 6 και βρηκε αυτον τον πωλητη απο το alibaba http://nl1004651038.trustpass.alibaba.com/product/151610847-0/Best_App_Offer_For_I_Phons_5_5s_and_6_6_plus_All_Phons_Are_New_And_Unlocked_With_1_Year_Warranty.html

Εχει κανεις καποια εμπειρια η να μου δωσει συμβουλη;

Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Μια φιλη θελει να αγορασει ενα Iphone 6 και βρηκε αυτον τον πωλητη απο το alibaba http://nl1004651038.trustpass.alibaba.com/product/151610847-0/Best_App_Offer_For_I_Phons_5_5s_and_6_6_plus_All_Phons_Are_New_And_Unlocked_With_1_Year_Warranty.html

Εχει κανεις καποια εμπειρια η να μου δωσει συμβουλη;

Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

 

ουτε καν.μακρυα

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας .

Έλαβα μόλις εχθές απο Αμερική (να'ναι καλά ο θείος) ένα κλειδωμένο iphone 5s ...Δουλεύει κανονικά σαν tablet αλλά δεν αναγνωρίζει την κάρτα δυκτίου μου .Δεν μου ζητάει κάποιο κωδικό ...

*Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ξεκλειδώσω ; Αν ναι ,ποιός ενδύκνεται ;

Σaς ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

 

Πρωτα μαθε σε ποιον παροχο ειναι κλειδωμενο.Μετα για μενα το πιο αξιοπιστο site για μονιμο και νομιμο ξεκλειδωμα ειναι αυτο : https://chronicunlocks.com

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα!! Δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο μερος για να ποστραρω αλλα επειδη σε αναζητηση για συκευη iphone θα ηθελα λιγη βοηθεια.

Σεκεφτομαι την αγορα του 5s και θα ηθελα αν αξιζει αυτη την στιγμη η αγορα του για μεταζειρισμενο μεχρι 300 ευρω.

Εχω κανει μια ερευνα στο ebay και βρηκα αυτο εδω σε πολυ καλη τιμη για να ειναι αληθινο. να το τολμισω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!! Δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο μερος για να ποστραρω αλλα επειδη σε αναζητηση για συκευη iphone θα ηθελα λιγη βοηθεια.

Σεκεφτομαι την αγορα του 5s και θα ηθελα αν αξιζει αυτη την στιγμη η αγορα του για μεταζειρισμενο μεχρι 300 ευρω.

Εχω κανει μια ερευνα στο ebay και βρηκα αυτο εδω σε πολυ καλη τιμη για να ειναι αληθινο. να το τολμισω?

 

Γιατί να μην πάρεις συσκευή από εδώ μεταχειρισμένο να την δεις από κοντά και τιμή όπως είπες κοντά στα 300€

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην πάρεις συσκευή από εδώ μεταχειρισμένο να την δεις από κοντά και τιμή όπως είπες κοντά στα 300€

 

Απο την στιγμη που υπαρχει η δυνατοτητα για καινουργιο σιγουρα ειναι πολυ καλυτερη.

Και για μεταχειρισμενο θα ειναι δυσκολο να το δω απο κοντα για να το τσεκαρω.

Link to comment
Share on other sites

Με €300 θα βρείτε στο myphone μεταχειρισμένο 5s με €100 περισσότερα θα πάρετε καινουργιο Γιατι να αγοράσετε απο το eBay για τοσο μικρή οικονομική διαφορα?
Link to comment
Share on other sites

Με €300 θα βρείτε στο myphone μεταχειρισμένο 5s������ με €100 περισσότερα θα πάρετε καινουργιο������ Γιατι να αγοράσετε απο το eBay για τοσο μικρή οικονομική διαφορα?������

 

Νομίζω κάνεις λάθος. Ακόμα και στα σκρουτζομαγαζα κοστίζει 460.

μεταχειρισμενο κατώτερο να βρεις 360 με 370 σήμερα.

 

Κατά τα αλλά καινουριο καλύτερα να πάρεις και λόγω εγγύησης

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Ο τυπος απο το ebay εγινε καπνος η προσφορα του δεν υπαρχει πλεων.

Του ειχα στελει mail και του ελεγα οτι ενδιαφερομαι για το 16αρι και αν το εχει αμεσα διαθεσιμο.

Δεν περασε ουτε ωρα και ελαβα την εξης απαντηση.

 

The phones are brand new,100% ORIGINAL factory unlocked (so you can use them worldwide with any GSM carrier), all accessories included + 1 year warranty. For payment we will use ebay checkout and for delivery we will use UPS or DHL and it takes around 3 to 5 days.

 

The prices for iPhone 5s Space Grey , white and gold :

 

16 GB = 300 eur

32 Gb = 330 eur

64 GB = 350 eur

 

+10 eur the shipping fees for international.

if you buy 2 unit i offer 5 to 10% discount.

 

Δεν ξερω αν τον εκανε διαγραφη το ebay η αν εβγαλε την προσφορα διοτι δεν θυμαμαι το username που ειχε.

Μπορει να μην ηταν και μουφα διοτι απο την στιγμη που η αγορα θα γινοταν μεσω ebay-paypal δεν βλεπω το λογο ειναι εκτεθιμενος.

 

Δεν ειχα ποτε μου iphone και επειδη ειμαι στην αναζητηση συσκευης ειναι ευκαιρια να αποκτησω.

 

Αυτες οι αγγελιες εδω εδω και εδω πιστευετε οτι ειναι μουφα?

Link to comment
Share on other sites

μιας και σε βλεπω και ψαχνεσε για τα καλα ενα θα σου πω

προσφορες σε iphone δεν υπαρχουν τελος!

 

οτι αγγελια εχεις βαλει μεχρι τωρα κοιταζουν να φανε τα λεφτα των ανθρώπων η στο εξωτερικο η εδω

 

εντος Ελλαδας επελεξε να σου στειλουν συσκευει χωρις να δωσεις χρηματα μπροστά και εννοειτε οχι με paysafe

και να ζητησης ελενχο κατα την αγορα

απο εξωτερικο μονο με paypal εννοειτε

 

καλη τυχη γιατι ειμαι σιγουρος οτι θα την χρειαστείς

 

αν αγορασεις απο Ελληνικο μαγαζη η εγγυηση θα ειναι 2 χρονια

μεταχειρισμενο με αποδηξη απο Ελληνικο καταστημα επισεις 2 χρονια (και οσο εχει χασει κατα την χρηση αναλογα την παλαιοτητα)

ολα τα υπολοιπα εχουν 1 χρονο εγγυηση (αναλογα την παλαιοτητα)

Edited by mz3stelios
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θα ηθελα μια διευκρινηση σχετικα για μια αγορα ενος αμερικανικου iphone 6.

Η συσκευη ειναι σφραγισμενη καινουργι factory unlocked και ειναι χωρις αποδειξη αγορας.

Ο πωλητης ισχυριζεται οτι εχω εγγυηση και μετραει απο την ωρα που θα γινει η ενεργοποιηση της συσκευης.

Αυτο οντως αληθευει η θα ψαχνομαι?

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι

με το ιμει βλεπουν την εγγυηση

και εδω στην Ελλαδα με την αποδιξει αγορας απο Ελληνικο καταστημα εχεις και 2 χρονο εγυυησης

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

καλησπερα

ενδιαφερομαι για την αγορά iPhone5s

καθως δεν εχω προηγουμενη εμπειρια με παρομοια αγορα διαβασα στο φορουμ τα σχετικα και θα ηθελα τη γνωμη για τις ακολουθες προσφορες στις οποιες και κατεληξα:

http://www.ebay.com/itm/apple-iphone-5s-32gb-space-grey-unlocked-smartphone-box-and-accessories/161801821100?hash=item25ac23dbac

http://www.ebay.com/itm/apple-iphone-5s-32-gb-silver-unlocked-with-box-and-accessories/161804524195?hash=item25ac4d1aa3

ευχαριστω εκ των προτερων :O

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ενδιαφερομαι για την αγορά iPhone5s

καθως δεν εχω προηγουμενη εμπειρια με παρομοια αγορα διαβασα στο φορουμ τα σχετικα και θα ηθελα τη γνωμη για τις ακολουθες προσφορες στις οποιες και κατεληξα:

http://www.ebay.com/itm/apple-iphone-5s-32gb-space-grey-unlocked-smartphone-box-and-accessories/161801821100?hash=item25ac23dbac

http://www.ebay.com/itm/apple-iphone-5s-32-gb-silver-unlocked-with-box-and-accessories/161804524195?hash=item25ac4d1aa3

ευχαριστω εκ των προτερων :O

 

Καλημέρα, νομίζω πως αυτό το διάστημα δεν μπορείς να κάνεις αγορές από ebay λόγω capital controls. Παρόλα αυτά ο seller 'εχει πολύ λίγες πωλήσεις πράγμα που εμένα με αποτρέπει. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, νομίζω πως αυτό το διάστημα δεν μπορείς να κάνεις αγορές από ebay λόγω capital controls. Παρόλα αυτά ο seller 'εχει πολύ λίγες πωλήσεις πράγμα που εμένα με αποτρέπει. :)

Ακόμη και στην εποχή των capital controls υπάρχουν λύσεις για αγορές με paypal μέσω ebay, αρκεί να έχεις ήδη funds στο paypal (π.χ. από προηγούμενες πωλήσεις που έχεις κάνει, ή και αν κάνεις register μια VISA prepaid κάρτα άλλης χώρας (tricky, αλλά σε μένα "δουλεύει"-προϋπόθεση γνωστός ΦΙΛΟΣ στο εξωτερικό.....). Ελληνική πιστωτική στο amazon είναι ΟΚ, πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γνωρίζει κανείς εαν με την υπηρεσια forward2me και καρτα debit ελληνική ή ΟΧΙ Αγγλικη, μπορεί κάποιος να παραγγείλει το iPhone απο το apple store UK; Η θα πρεπει η καρτα να ειναι και αυτη αγγλικη;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...