Jump to content

Αγορά iPhone από το Eξωτερικό


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρηκα το apple iPhone 6 Plus 16Gb 710 euro με μεταφορικα στο expansys. Ξερει κανεις με ποια κουριερ συνεργαζεται; Και εαν ειανι αξιοπιστο;

 

έρχεται με DHL και ναι είναι αξιόπιστο on line shop, στην τιμή κάνεις κάπου λάθος, ξεκινά από 864€ +13,52€ μεταφορικά :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 799
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έρχεται με DHL και ναι είναι αξιόπιστο on line shop, στην τιμή κάνεις κάπου λάθος, ξεκινά από 864€ +13,52€ μεταφορικά :)

 

Δεν κανω λαθος, απλα δεν πληρωνω ΦΠΑ ;)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

groupon? τι ειναι αυτο; Θελει register...

 

Εδώ είσαι: http://www.groupon.gr/deals/special-deal/gg-innovations-international-7-7/46054840

Link to comment
Share on other sites

 

εκτός του ότι είχαν (θεωρητικά) μόνο 8 τμχ… αυτή η innovationsint.org που τα πουλά πια είναι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζει ο φίλος και λέει διάφορα.

Έχει αλλάξει η πολιτική του eBay. Πριν μήνες.

Μόνο για eBay μιλάμε.

Υπάρχει παγκόσμιο τελωνείο και όλες οι χώρες ειναι μέσα. Το eBay παίρνει τα χρήματα και τα δίνει στην κάθε χώρα. Για να μην μπορείς να γλιτώσεις όπως παλιά που έγραφαν δώρο και λοιπά.

Στην αγορά το πληρώνεις αναγκαστικά.

 

μπορει να ειμαι ανενημερωτος ..... τα στελνουν ομως μεσω αλλης χωρας και παιρνει η Ελλαδα το μεριδιο της και γιατι δεν το στελνουν απευθειας Ελλαδα αφου ειναι ετσι?? γιατι να μπουν σε τοσο μεγαλη διαδικασια μεσω Γερμανιας η Ολλανδιας η Αγγλιας ? γιατι απλα θα πληρωσει τελωνειο εδω και διαφορα εξοδα .

Μακαρι να μην βρεθει κανεις σε τετοια διαδικασια αλλα αν κανενας εχει καποια απορια και δεν θελει να ρισκαρει η να υπολογιζει στη τυχη να μην ανοιχτει το δεμα του η να του ζητησουν αποδειξη αγορας που μερικοι δεν τις βαζουν μεσα ας ρωτησει την αρμοδια υπηρεσια Τελωνειου για εισαγωγες και θα του πουν.

 

Απλα προσεχετε

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι στο δρόμο προς παράδοση. Όλα έγιναν όπως είχαμε πει. Τα χρήματα στο ebay κάλυπταν τα πάντα. Δεν πέρασε καν τελωνείο Ελλάδα γιατί προφανώς στη Γερμανία έγινε αλλαγή πακέτου και σαν χώρα αποστολής στη UPS φαίνεται η Γερμανία και όχι η Αμερική.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα στην Γερμανια δεν εχει τελωνειο αφου ηρθε απο Αμερικη;

 

Πληρώθηκε με τα custom fees που σε χρεώνει το Ebay. Απλά δεν πληρώνεις κάτι άλλο πέρα από αυτά που πληρώνεις στο checkout

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα.

 

Δευτέρα θα είμαι Ελβετία και έλεγα να το πάρω από εκεί. Πρέπει να προσέξω κάτι συγκεκριμένο;;;

 

Να κοιτάξεις να πάρεις μοντέλο SIM FREE (Unlocked) για να υποστηρίζει LTE στην Ελλάδα. Αν και δεν γνωρίζω αν θέλεις το 6 ή το 6 Plus, δες το παρακάτω link και βρες το μοντέλο που θέλεις.

 

https://www.apple.com/iphone/LTE/

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο ξερω οποιο μοντελο να παρει θα υποστηριζει LTE στην Ελλαδα... γιατι υποστηριζουν περισσοτερες μπαντες και απο την σελιδα που εδωσες αυτο καταλαβαινω. Και οι 2 τυποι εχουν τις συχνοτητες που (θα) εχει η Ελλαδα.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το iPhone 6 plus 64 Gb + δερμάτινη θήκη original Apple απο κατάστημα applestore της Αμερικής . Θα μου κοστίσει περίπου 730€ μαζί με τα μεταφορικά . Θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας σχετικά με τον αν μου το στείλουν με express μεταφορική και δηλωμένο ως δώρο θα πληρώσω τίποτε φόρους στο τελωνείο ;
-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Samsung Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - HTC One 32Gb Silver - LG G3 16Gb Shine Gold -
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το iPhone 6 plus 64 Gb + δερμάτινη θήκη original Apple απο κατάστημα applestore της Αμερικής . Θα μου κοστίσει περίπου 730€ μαζί με τα μεταφορικά . Θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας σχετικά με τον αν μου το στείλουν με express μεταφορική και δηλωμένο ως δώρο θα πληρώσω τίποτε φόρους στο τελωνείο ;

 

ούτε να το σκεφτείς ....

και άμα είσαι από Βέροια, ψάχνε Αθηναίο να χάσει ένα πρωινό για να στο εκτελωνίσει

Edited by argic
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας σχετικά με τον αν μου το στείλουν με express μεταφορική και δηλωμένο ως δώρο θα πληρώσω τίποτε φόρους στο τελωνείο ;

 

 

Βάλε από τώρα στην τσέπη κανένα +300ρι ευρώ και στήσου στο τελωνείο. :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!επειδη ειμαι εντελως ασχετη απο αυτα θα ηθελα να μου προτεινετε μερικα σαιτ που μπορω να βρω φθηνοτερα το iphone 5s ή το iphone 6, αν δεν σας ειναι κοπος!Σας ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

θέλω να πάρω κινητό απο Αμερική (iphone 6) και οι δύο ξεκλείδωτες εκδόσεις είναι: verizon & tmobile.

 

Γνωρίζει κάποιος αν κάποιο απ' τα δύο θα έχει πρόβλημα με vodafone και LTE?

 

Γενικά, υπάρχει κάποιος λόγος να προτιμήσω το ένα ή το άλλο?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

θέλω να πάρω κινητό απο Αμερική (iphone 6) και οι δύο ξεκλείδωτες εκδόσεις είναι: verizon & tmobile.

 

Γνωρίζει κάποιος αν κάποιο απ' τα δύο θα έχει πρόβλημα με vodafone και LTE?

 

Γενικά, υπάρχει κάποιος λόγος να προτιμήσω το ένα ή το άλλο?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Καλημέρα δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα, εαν έχεις την επιλογή προσπάθησε να είναι Α1586, έχεις περισσότερες μπάντες LTE.

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλημερα. Το στορυ έχει ως εξής: πήρα ένα iphone 6 από Αμερική factory unlocked. Το χάρηκα 2 βδομάδας και μου έπεσε κάτω και έσπασε το digitizer. Η οθόνη λειτουργεί απροβλημάτιστα. Υπάρχει επίσημο σέρβις apple στην Ελλάδα για τις συσκευές που αγοράστηκαν από το εξωτερικό; Στο 9volto μου ζητάνε €290 για να το φτιάξουν που μου φαίνεται εξωφρενικό σα νούμερο. Έχει κανείς καθόλου εμπειρία παρόμοια;
Link to comment
Share on other sites

Το επίσημο service της apple στην Ελλάδα για τα iPhone που δεν πωλούνται από ελληνικούς παροχους είναι της info quest. Αν και πιστεύω πως ούτε αυτοί μπορούν να σου κάνουν πολύ καλύτερη τιμή. Πάνω κάτω 200-300€ θα σου ζητήσουν. Δεν το καλύπτει η εγγύηση μια τέτοιου είδους ζημιά.
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Το στορυ έχει ως εξής: πήρα ένα iphone 6 από Αμερική factory unlocked. Το χάρηκα 2 βδομάδας και μου έπεσε κάτω και έσπασε το digitizer. Η οθόνη λειτουργεί απροβλημάτιστα. Υπάρχει επίσημο σέρβις apple στην Ελλάδα για τις συσκευές που αγοράστηκαν από το εξωτερικό; Στο 9volto μου ζητάνε €290 για να το φτιάξουν που μου φαίνεται εξωφρενικό σα νούμερο. Έχει κανείς καθόλου εμπειρία παρόμοια;

 

Δυστυχώς ειναι ακόμα πολυ νωρίς ξαι αυτες ειναι οι τιμές. Δεν τίθεται θέμα service με εγγύηση.

Όπου θέλεις το πας.

Παλιά που ηταν 3.5" η οθόνες κόστιζαν 80-100€ τώρα λογικό ειναι να εχει ανεβεί το κασέ.

Νομίζω θα πρέπει να μείνεις ετσι ξαι να περιμένεις κανά 6μηνο να βγουν κομμάτια στην αφορά για να πέσει η τιμή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Τελικά βρέθηκα σε ένα apple store στο Λονδίνο και μπήκα μέσα. Με 85 λίρες (100 ευρώ) μου το άλλαξαν με καινούριο τηλέφωνο. Not bad συγκριτικά με τους κλέφτες εδώ (μιλάω για τα επίσημα service)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Θα πάνε οι γονείς μου για τις γιορτές στο Ντουμπάι, και έλεγα να τους πω να μου φέρουν ένα 6άρι.

Γνωρίζω ότι υπάρχει θέμα με το Face Time,απλά ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζεται, αν το φέρουμε εδώ αν θα λειτουργεί το Face Time ή αν υπάρχει από κει κάποιος τρόπος, πχ κάποιο μαγαζί που δίνει κινητά με αυτήν την δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...