Jump to content

Αγορά iPhone από το Eξωτερικό


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά,αν αγοραστεί το τηλέφωνο από το apple store δηλαδή από Αμερική θα έχει μέσα ελληνικά?Αν όχι γίνεται να περαστούν?

 

Και πόσο πάει απο εκεί χωρίς διετές AT&T?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 799
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και πόσο πάει απο εκεί χωρίς διετές AT&T?

 

Εξαρτάται απο τη χώρα,και με βασική προυπόθεση να πωλείται ως ξεκλείδωτη συσκευή,χωρίς τη δέσμευση σύναψης συμβολαίου.Στην Αμερική π.χ δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Διευκολύνσεις και στους προγραμματιστές

Αίρονται οι περιορισμοί της Apple για την επιδιόρθωση των προϊόντων της εντός ΕΕ

Η επιδιόρθωση των iPhone θα είναι πλέον πιο εύκολη εντός ΕΕ

Η επιδιόρθωση των iPhone θα είναι πλέον πιο εύκολη εντός ΕΕ

 

Βρυξέλλες, Βέλγιο

Η Ευρωπαϊκή Επιτροπή ανακοίνωσε πως εξασφάλισε από την αμερικανική εταιρεία υπολογιστών Apple την άρση των περιορισμών στην χρήση εργαλείων για την υλοποίηση εφαρμογών στα κινητά τηλέφωνα iPhone, όπως επίσης και εγγυήσεις για την επιδιόρθωση του υλικού της εντός της ΕΕ.

 

Ο αντιπρόεδρος της Κομισιόν, επίτροπος αρμόδιος για θέματα ανταγωνισμού, Χοακίν Αλμούνια χαιρέτισε τις αποφάσεις του αμερικανικού ομίλου και ανακοίνωσε τον τερματισμό των ερευνών για την ικανοποίηση των ευρωπαϊκών αιτημάτων.

 

«Η ανακοίνωση της Apple για την προκαταρκτική μας έρευνα δείχνει πως η Κομισιόν μπορεί να χρησιμοποιήσει τους κανονισμούς για τον ανταγωνισμό προκειμένου να εξασφαλίσει τάχιστα αποτελέσματα για την αγορά με εμφανή πλεονεκτήματα για τους καταναλωτές, χωρίς να ξεκινήσει μία επίσημη διαδικασία», αναφέρει το σχετικό ανακοινωθέν της επιτροπής.

 

Η έρευνα της Κομισιόν είχε αρχίσει την περασμένη άνοιξη και περιελάμβανε τις εταιρικές πρακτικές της Apple σχετικά με τα iPhone.

 

Πρόσφατα, η Apple χαλάρωσε τους περιορισμούς στα εργαλεία ανάπτυξης και τις γλώσσες προγραμματισμού των εφαρμογών στο iPhone. Επιπλέον επέτρεψε τις διασυνοριακές εγγυήσεις επιδιόρθωσης για τις χώρες της ΕΕ.

 

Αυτή η αλλαγή πολιτικής θα θέσει τέλος στις δυσκολίες που αντιμετώπιζαν οι Ευρωπαίοι καταναλωτές για την επιδιόρθωση ενός iPhone που είχαν αγοράσει σε άλλη χώρα από αυτήν που κατοικούν.

 

Newsroom ΔΟΛ, με πληροφορίες από ΑΠΕ/Γαλλικό

in.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπερα και καλη χρονια ! Αυτες τις μερες θα προχωρησω σε αγορα μεταχειρισμενου iphone 4 16gb. Mπορειτε να μου πειτε τι θα πρεπει να προσεξω πριν το αγορασω? Υπαρχει κατι το οποιο θα πρεπει να προσεξω ιδιαιτερα ? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια ! Αυτες τις μερες θα προχωρησω σε αγορα μεταχειρισμενου iphone 4 16gb. Mπορειτε να μου πειτε τι θα πρεπει να προσεξω πριν το αγορασω? Υπαρχει κατι το οποιο θα πρεπει να προσεξω ιδιαιτερα ? Ευχαριστω

 

Το μονο που πρεπει να προσεξεις για μενα ειναι να μην ειναι κλωνος και να ειναι Ελληνικο για να δεχετε ολες τις καρτες σιμ και να σου δωσουν και αποδειξη αγορας και να κοιταξεις οτι ΙΜΕΙ γραφει στην αποδειξη να εχει το ιδιο ΙΜΕΙ και η συσκευη

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια ! Αυτες τις μερες θα προχωρησω σε αγορα μεταχειρισμενου iphone 4 16gb. Mπορειτε να μου πειτε τι θα πρεπει να προσεξω πριν το αγορασω? Υπαρχει κατι το οποιο θα πρεπει να προσεξω ιδιαιτερα ? Ευχαριστω

 

Πρώτα απ όλα θα πρέπει να είναι αγορασμενο απο Ελλάδα δηλαδή απο vodafone, cosmote η Γερμανός.

Να μην δεχθεις να αγοράσεις απο κάποιον που η απόδειξη αγοράς δεν είναι στο όνομα του. Διαφορετικά μπορει να έχει αλλάξει 3 και 4 χέρια πριν φθάσει σε σένα.

Η συνηθισμένη ατάκα είναι το προέρχεται απο εταιρική επιδότηση η το αγόρασε ο ξαδελφος μου στο όνομα του επειδή είχε μεγάλη επιδότηση.

 

Αν το αγοράσεις απο τις αγγελίες εδω η σε κάποιο άλλο site, ρίξε μια ματια στα προηγούμενα post του πωλητή. Αν δεις ότι η μοναδική του επαφή με το φόρουμ είναι συνεχεις αγοροπωλησιες αποφυγε τον. Παράλληλα ψάχνοντας τα post του θα βρεις ποτε το αγόρασε και αν το πήρε καινούργιο.

 

Όσον αφορά την συσκευη, θα πρέπει να είναι σε άψογη κατάσταση χωρίς γρατζουνιες η σημάδια εμπρός πίσω και στις γωνίες.

Ειδικά σημάδια στις γωνίες σημαίνουν πτώση.

 

Να τσεκαρεις τις δυο βίδες στο κάτω μέρος της συσκευής για σημάδια που θα σημαίνουν ότι έχει ανοιχτεί η συσκευη.

Αν όλα αυτα είναι ένταξη θα ανοίξεις διάφορες εφαρμογές, θα τσεκαρεις την συμπεριφορά του home και power button.

Θα το κλείσεις και θα το ανοίξεις. Θα μπεις στο Ίντερνετ μέσω wifi και 3G, θα ανοίξεις το myphone στον browser του και θα κινηθεις σε διάφορα threads.

Θα πρέπει να δοκιμασεις το ηχείο παίζοντας κάποιο τραγούδι αλλα και το ακουστικό πραγματοποιοντας μια κλήση.

 

Τέλος να προτιμήσεις άτομα που γράφουν συχνά στο φόρουμ και είναι κάπως γνωστοί. Μακριά απ αυτούς που βγάζουν χρήματα απο αγοροπωλησιες και διαμορφώνουν τιμές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Να μην δεχθεις να αγοράσεις απο κάποιον που η απόδειξη αγοράς δεν είναι στο όνομα του. Διαφορετικά μπορει να έχει αλλάξει 3 και 4 χέρια πριν φθάσει σε σένα.

Η συνηθισμένη ατάκα είναι το προέρχεται απο εταιρική επιδότηση η το αγόρασε ο ξαδελφος μου στο όνομα του επειδή είχε μεγάλη επιδότηση.

 

Δεν πιστεύω οτι κάποιος θα έχει πρόβλημα,αρκει να προσκομισει νόμιμη απόδειξη αγορας που αποδεικνύει οτι η συσκευή είναι εντός εγγύησης,ανεξαρτήτως ονόματος κτλ.

Ούτως ή άλλος,εφόσον η συσκευή πρόκειται ν'αλλάξει ιδιοκτησία,δεν φαντάζομαι τι σκοπό θα εξυπηρετούσε αφου ο νέος ιδιοκτήτης που θα απολαμβανει πλεον τα δικαιωματα της εγγύησης,θα έχει προφανώς διαφορετικό ονοματεπώνυμο απο το αναγραφόμενο στην απόδειξη.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

αν το κινητό έχει κλείδωμα θα πρέπει να γίνει ενεργοποίηση με την κάρτα του φορέα ή δεν παίζει ρόλο;
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω οτι κάποιος θα έχει πρόβλημα,αρκει να προσκομισει νόμιμη απόδειξη αγορας που αποδεικνύει οτι η συσκευή είναι εντός εγγύησης,ανεξαρτήτως ονόματος κτλ.

Ούτως ή άλλος,εφόσον η συσκευή πρόκειται ν'αλλάξει ιδιοκτησία,δεν φαντάζομαι τι σκοπό θα εξυπηρετούσε αφου ο νέος ιδιοκτήτης που θα απολαμβανει πλεον τα δικαιωματα της εγγύησης,θα έχει προφανώς διαφορετικό ονοματεπώνυμο απο το αναγραφόμενο στην απόδειξη.

 

Οδυσσέα δεν είπα ότι θα έχει πρόβλημα όσον αφορά την εγγύηση.

Απλα όταν αγοράζεις ένα τηλέφωνο που κυκλοφόρησε πρόσφατα προσπαθείς να μην έχει αλλάξει χέρια.

Μου έχει τύχει στο παρελθόν, να ψάχνω για φίλο συσκευη και ο πωλητής να μου λέει ότι το αγόρασε εκείνος καινούργιο.

Ψάχνοντας όμως τα μηνύματα του, βρήκα απο ποιον το είχε αγοράσει και για να μην τα πολυλογω, η συσκευη είχε αλλάξει 3 ιδιοκτήτες.

Δεν είναι κακο, αλλα θα πρέπει να το αναφέρουν.

Και το δικό μου iphone4 είναι αγορασμενο απο φίλο μου γιατί δεν βρισκόμουν Ελλάδα και αφου βρήκε σκέτη συσκευη μου την αγόρασε. Όμως μπορω να αποδιξω ότι έχει γίνει έτσι γιατί υπάρχουν τα μηνύματα σε διάφορα φόρουμ.

 

Το να αλλάζει πολλα χέρια μια συσκευη μπορει να είναι τυχαίο γιατί σε κάποιον δεν άρεσε το iPhone, αλλα μπορει να υπάρχουν και άλλες αιτίες.

 

Όπως και να 'χει σε κάθε αγγελία πρέπει να γράφονται όλα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες για το θέμα της απόδειξης. Μία επισήμανση μόνο. Εάν το κινητό είναι καινούριο, μέσα στην ζελατίνα, δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο το όνομα (και εάν υπάρχει καν όνομα) στην απόδειξη. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Οδυσσέα δεν είπα ότι θα έχει πρόβλημα όσον αφορά την εγγύηση.

Απλα όταν αγοράζεις ένα τηλέφωνο που κυκλοφόρησε πρόσφατα προσπαθείς να μην έχει αλλάξει χέρια.

Μου έχει τύχει στο παρελθόν, να ψάχνω για φίλο συσκευη και ο πωλητής να μου λέει ότι το αγόρασε εκείνος καινούργιο.

Ψάχνοντας όμως τα μηνύματα του, βρήκα απο ποιον το είχε αγοράσει και για να μην τα πολυλογω, η συσκευη είχε αλλάξει 3 ιδιοκτήτες.

Δεν είναι κακο, αλλα θα πρέπει να το αναφέρουν.

Και το δικό μου iphone4 είναι αγορασμενο απο φίλο μου γιατί δεν βρισκόμουν Ελλάδα και αφου βρήκε σκέτη συσκευη μου την αγόρασε. Όμως μπορω να αποδιξω ότι έχει γίνει έτσι γιατί υπάρχουν τα μηνύματα σε διάφορα φόρουμ.

 

Το να αλλάζει πολλα χέρια μια συσκευη μπορει να είναι τυχαίο γιατί σε κάποιον δεν άρεσε το iPhone, αλλα μπορει να υπάρχουν και άλλες αιτίες.

 

Όπως και να 'χει σε κάθε αγγελία πρέπει να γράφονται όλα.

 

Οκ,κατάλαβα τι εννοούσες Κώστα,και συμφωνώ.Μακάρι όλοι οι πωλητές να έδειχναν τέτοια ειλικρίνεια,αν και σήμερα έχουμε φτάσει στο σημείο,να είναι αρκετό,αρκεί που υπάρχει απόδειξη.

 

Γι αυτό απαιτείται προσοχή στην αγορά μεταχειρισμένων.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια καλημερα.

Ειμαι ολοκαινουριος στο forum και ελπιζω να τηρω ολους τους κανονες του,εαν εχω υποπεσει σε καποιο παραπτωμα πειτε μου να το διορθωσω.

 

Χρειαζομαι την βοηθεια σας καθως δεν γνωριζω παρα πολλα απο κινητα.

Οποιαδηποτε βοηθεια καλοπροαιρετη... :D

 

Πριν απο λιγο καιρο γυρισα απο Αμερικη,εκει εχω αρκετους φιλους,ενας απο αυτους εχει εναν καλο φιλο και συνεργατη (δουλευουν μαζι) που πουλαει iphone,μιας και ηθελα να αγορασω απο καιρο του ειπα να ρωτησει ποσο κανουν και εαν μπορει να λειτουργησει στην Ελλαδα.

 

Η απαντηση του μας μπερδεψε λιγο....

Ειπε οτι τα κινητα ειναι ολοκαινουρια iphone 3gs 16gb με το κουτι τους κοστιζουν 350$ (περιπου 250 ευρω ) (τα κινητα τα ειδαμε ηταν οντως σε καλη κατασταση)αλλα μας ειπε οτι επειδη ειναι για μας δεν το προτεινει διοτι θα ειναι ξεκλειδωτο το κινητο μεν αλλα καθε φορα που θα κλεινει ειτε εσκεμμενα ειτε απο μονο του διοτι κολλησε οταν θα ανοιξει το κινητο θα πρεπει να ξεκλειδωθει ξανα..... :confused:

 

Εδω χρειαζομαι την βοηθεια σας διοτι δεν σκαμπαζω πολλα... θα ηθελα να ξερω εαν μπορει να ξεκλειδωσει μια και καλη με καποιο τροπο...

 

απο μια γρηγορη ματια που εριξα στο ebay ειδα αρκετα τηλεφωνα να τα πουλανε πιο ακριβα βεβαια αλλα λεγανε πως ειναι ετοιμα ξεκλειδωμενα να χρησιμοποιηθουνε σε καθε δικτυο παγκοσμιως....οποτε η πουλανε παπα :mad: η με καποιο αλλο τροπο τα ξεκλειδωνουνε....

 

Παιδια sorry για το μεγαλο μηνυμα αλλα συντομα θα ξαναπαω αμερικη και μου φαινεται καλη ευκαιρια η τιμη τους και απο γνωστο κιολας που αν συμβει κατι θα μπορουμε να τον βρουμε.... οποτε θα ηθελα να το παρω εαν γινεται γιατι η τιμες στην Ελλαδα απο τι βλεπω ειναι ισαξιες πλεον μ'εναν μισθο...

 

Περιμενω την βοηθεια σας.....:)

Ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Βρήκα στο internet μια εταιρία από Λονδίνο που στέλνει το iphone 4 32GB στα 350Ε με free shiping. Λέει ότι είναι :

This phone is unlocked and can be used with Micro SIM card. No activation required (check carrier frequency requirements)

Carrier: AT&T (GSM based), T-Mobile, and Other GSM carriers*

* Please check compatibility with your service provider

Είναι ασφαλές να το πάρω; Θα λειτουργεί στην Ελλάδα ή είναι μούφα η δουλειά; Μα τέτοια διαφορά τιμής; Είναι τα μισά και λιγότερα απ ότι στην Ελλάδα. Πως γίνεται αυτό; Με φοβίζει λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Βρήκα στο internet μια εταιρία από Λονδίνο που στέλνει το iphone 4 32GB στα 350Ε με free shiping. Λέει ότι είναι :

This phone is unlocked and can be used with Micro SIM card. No activation required (check carrier frequency requirements)

Carrier: AT&T (GSM based), T-Mobile, and Other GSM carriers*

* Please check compatibility with your service provider

Είναι ασφαλές να το πάρω; Θα λειτουργεί στην Ελλάδα ή είναι μούφα η δουλειά; Μα τέτοια διαφορά τιμής; Είναι τα μισά και λιγότερα απ ότι στην Ελλάδα. Πως γίνεται αυτό; Με φοβίζει λίγο.

 

Ουτε καν να διανοηθεις να κανεις την κινηση να αγοράσεις απο αυτούς. Αν δεις το email της εταιρείας ειναι Απλά ένας λογαριασμός gmail. Η καλύτερη τιμη για το iPhone και ξεκλειδωμένο μάλιστα ειναι αυτη από το honk kong στα 500€. Εαν θελεις να το αγοράσεις φτηνά και ξέρεις καποιον από εκεί μονο έτσι θα το πάρεις φτηνά !!!!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Ουτε καν να διανοηθεις να κανεις την κινηση να αγοράσεις απο αυτούς. Αν δεις το email της εταιρείας ειναι Απλά ένας λογαριασμός gmail. Η καλύτερη τιμη για το iPhone και ξεκλειδωμένο μάλιστα ειναι αυτη από το honk kong στα 500€. Εαν θελεις να το αγοράσεις φτηνά και ξέρεις καποιον από εκεί μονο έτσι θα το πάρεις φτηνά !!!!

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Δεν πρόκειται να το αγοράσω από αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Βρήκα στο internet μια εταιρία από Λονδίνο που στέλνει το iphone 4 32GB στα 350Ε με free shiping. Λέει ότι είναι :

This phone is unlocked and can be used with Micro SIM card. No activation required (check carrier frequency requirements)

Carrier: AT&T (GSM based), T-Mobile, and Other GSM carriers*

* Please check compatibility with your service provider

Είναι ασφαλές να το πάρω; Θα λειτουργεί στην Ελλάδα ή είναι μούφα η δουλειά; Μα τέτοια διαφορά τιμής; Είναι τα μισά και λιγότερα απ ότι στην Ελλάδα. Πως γίνεται αυτό; Με φοβίζει λίγο.

 

Μόνο αν σου δίνει επιλογής πληρωμής για Paypal το σκέφτεσαι και πάλι με επιφύλαξη..Αν δεν έχει paypal στρίβειν ταχέως...

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν σου δίνει επιλογής πληρωμής για Paypal το σκέφτεσαι και πάλι με επιφύλαξη..Αν δεν έχει paypal στρίβειν ταχέως...

 

Ουτε και τότε Γιατί αν δεις απο Κατω την ιστοσελίδα θα δεις οτι πουλάνε και αλλα κινητά σε τιμές που ουσιαστικά ούτε οι ίδιες οι εταιρίες στους εταίρους δεν θα έδιναν. Αδύνατο να γίνει κάτι τέτοιο!!!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σε όλους,

Τελευταια ψηνομαι να αγοράσω ενα iphone 4 απο USA που έχω βρει στο ebay. Ο πωλητής γράφει (AT&T) Unlocked , jailbroken! Αυτό σημαίνει απλά ότι θα δουλέψει με τις ελληνικές sim? ή χρειάζεται αλλου είδους ξεκλείδωμα? Επίσης σε περίπτωση που χρειάζεται ξεκλείδωμα πλέον υπάρχει λύση για όλες τις εκδόσεις baseband?

ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Λοιπον τελευταια ψαχτηκα και γω για την αγορα ενος iphone clone ομως καθως εψαχνα βρηκα αυτην και αλλη μια παρομοια αγγελεια http://www.internetlocalclassifieds....tronic_Gadgets

Επικοινωνησα με τον πωλητη και μου εξηγησε πως ειναι μαγαζι στην αμερικη και πως τα iphone ειναι αυθεντικα,unlocked factory, το εξοδα αποστολης ειναι 30 $ και μεσα σε 48 ωρες θα ειναι σπιτι μου...Εχει και μια προσφορα που αν αγορασεις 2 σου δινει αλλο ενα δωρο...Πραγμα που σημαινει πως με 630 $ περνεις 3 iphone 4g 32 gb...

Ειναι δυνατον?Μου φανηκαν παντως ενταξει...Τι να προσεξω?Επισημαινω πως δεν ειναι κλωνος ειναι αυθεντικο προιον που φτιαxνεται απο την apple στην California, ετσι μου ειπε...

Οποιος μπορει ας μου δωσει μια αμεση απαντηση.Ευχαριστω εκ των προτεων!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τελευταια ψαχτηκα και γω για την αγορα ενος iphone clone ομως καθως εψαχνα βρηκα αυτην και αλλη μια παρομοια αγγελεια http://www.internetlocalclassifieds....tronic_Gadgets

Επικοινωνησα με τον πωλητη και μου εξηγησε πως ειναι μαγαζι στην αμερικη και πως τα iphone ειναι αυθεντικα,unlocked factory, το εξοδα αποστολης ειναι 30 $ και μεσα σε 48 ωρες θα ειναι σπιτι μου...Εχει και μια προσφορα που αν αγορασεις 2 σου δινει αλλο ενα δωρο...Πραγμα που σημαινει πως με 630 $ περνεις 3 iphone 4g 32 gb...

Ειναι δυνατον?Μου φανηκαν παντως ενταξει...Τι να προσεξω?Επισημαινω πως δεν ειναι κλωνος ειναι αυθεντικο προιον που φτιαxνεται απο την apple στην California, ετσι μου ειπε...

Οποιος μπορει ας μου δωσει μια αμεση απαντηση.Ευχαριστω εκ των προτεων!

 

Αν δεν έχει paypal για πληρωμή μακριά! Χώρια που κάνει μπαμ για απάτη.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
Όσοι ενδιαφέρονται να αγοράσουν το νέο τους iPhone από το εξωτερικό, θα χρησιμοποιούν αυτό το θέμα. Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...