Jump to content

[App Store] Γενικές Πληροφορίες και Εύρεση εφαρμογών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω βιντεο και mp3 περασμενα στο optimus g mp4 και μεγαλα σε μεγεθος 250mb(τα βιντεο).πως μπορω να τα περασω και να τα αποθηκευσω στο ipad (mini) χωρις τη μεσολαβηση υπολογιστη?

μια εφαρμογη (η λεγομενη bump) κανει δουλεια,αλλα μονο μεχρι 20 mb αρχεια.

ειδα αλλη μια εφαρμογη την filexchange και εχω στειλει mail στους devs της για να ρωτησω μεχρι ποσα mb αρχεια μεταφερει(περιμενω απαντηση).

υπαρχει καποια εφαρμογη που να κανει αυτη τη δουλεια?

ή καποιος αλλος τροπος,εστω? (μπορει να μου διαφευγει κατι...)

για τα βιντεο ενδιαφερομαι περισσοτερο μιας και ειναι μεγαλα σε μεγεθος

Ευχαριστω

 

Εντιτ:μου απαντησαν απο το filexchange και μου λεν πως δεν υπαρχει περιορισμος στο διαμοιρασμο αρχειων(οπως πχ στο bump).

Καλο αυτο

 

Βρηκα μια εφαρμογη που στην free version αφηνει απο ios (και android) να στελνεις με wifi αρχεια εως 50 mb και μεχρι 10 σε αριθμο και στην paid version τα παντα ολα!τσεκαρισμενη απο ipad mini σε android τηλεφωνο απο και προς.μενει να δω αν δουλευει με υπολογιστη

 

https://itunes.apple.com/gr/app/send-anywhere-pro/id596660475?mt=8

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει φραγή όλων όσων με καλούν από απόκρυψη (ισχύει από φέτος ρωτήστε την εταιρεία κινητής που ανήκετε) και πρόσφατα ξεκίνησε να με καλεί κάποιος με φανερό αριθμό κινητού Cosmote, να το κλείνει κι επίσης να το κλείνει όταν τον καλώ από άλλο κινητό.

 

Χρειάζομαι λοιπόν ένα πρόγραμμα Blacklist για το iPhone 4 που έχω. Ποιο όμως; Θέλω να μου προτείνετε κάποια συγκεκριμένα τα οποία να έχετε δοκιμάσει ότι δουλεύουν. Βλέπω διαρκώς σε σχόλια όσων είχαν παρόμοιο θέμα ότι λέτε απλά "Blacklist". Έχω δοκιμάσει διάφορα αλλά κανένα δεν δουλεύει.

 

Σημείωση: Θέλω να μπλοκάρω μόνο έναν αριθμό. Δεν θέλω πρόγραμμα Whitelist που θα επιτρέπει μόνο συγκεκριμένους γιατί έτσι θα χάσω κλήσεις από τελείως αγνώστους.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ποια συσκευή έχεις; Στο iOS 7 υπάρχει ενσωματωμένη αυτή η δυνατότητα...

 

http://howto.cnet.com/8301-11310_39-57602643-285/you-can-block-people-from-contacting-you-on-ios-7/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

υπαρχει καποια εφαρμογη αντιστοιχη του S health που εχει το galaxy για iphone??? :O

 

 

κανεις??:(

εχω βρει μονο το sports tracker αλλα δουλευει μονο με ιντερνετ..:(:(:O

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και αυτο θελει ιντερνετ για να δουλεψει..:(

Τι ακριβώς κάνει το s health?

Είναι σαν το sports tracker ή το endomondo?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Είμαι σχετικά νέα άλλα ψάχνομαι γενικά στο θέμα των i phone! Έχω το i phone 4s.. Υπάρχει κάποια ρύθμιση ή εφαρμογή για να βάλω κωδικό στα μηνύματα ή στις φωτογραφίες;;

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς κάνει το s health?

Είναι σαν το sports tracker ή το endomondo?

 

Μετράει τον χρόνο που περπατάς ,βήματα ,χιλιόμετρα και θερμίδες που καις στον χρόνο που περπατάς αυτά αν δεν κάνω λάθος ..

Link to comment
Share on other sites

Μετράει τον χρόνο που περπατάς ,βήματα ,χιλιόμετρα και θερμίδες που καις στον χρόνο που περπατάς αυτά αν δεν κάνω λάθος ..

 

Ε, ωραια. Δοκιμασε το sports tracker.

Τα ιδια κανει. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ε, ωραια. Δοκιμασε το sports tracker.

Τα ιδια κανει. :)

 

Μόνο με wifi η τα δεδομένα ανοιχτά δουλεύουν όλα όμως χωρίς αυτά μετράει μόνο την ώρα που περπατάς απο ότι εχω δει ..

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με wifi η τα δεδομένα ανοιχτά δουλεύουν όλα όμως χωρίς αυτά μετράει μόνο την ώρα που περπατάς απο ότι εχω δει ..

 

Οχι μονο μετραει την ωρα που περπατας, αλλα καταγραφει και τη διαδρομη σου (και θερμιδες, μεση ταχυτητα, μεγιστη ταχυτητα κλπ )

Απλα, χωρις δεδομενα αργει να κλειδωσει το gps. (Υποθετω, για παντα εχω δεδομενα ανοιχτα).

Παντως, δεν χρειαζεται data για να δουλεψει. Το χρησιμοποιω χρονια το συγκεκριμενο προγραμμα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο μετραει την ωρα που περπατας, αλλα καταγραφει και τη διαδρομη σου (και θερμιδες, μεση ταχυτητα, μεγιστη ταχυτητα κλπ )

Απλα, χωρις δεδομενα αργει να κλειδωσει το gps. (Υποθετω, για παντα εχω δεδομενα ανοιχτα).

Παντως, δεν χρειαζεται data για να δουλεψει. Το χρησιμοποιω χρονια το συγκεκριμενο προγραμμα.

μαλλον τοτε δεν το εχω δουλεψει σωστα..:O

αυριο που θα παω για περπατημα θα σου πω!!:p

σε ευχαριστω παρα πολυυυυυυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

μαλλον τοτε δεν το εχω δουλεψει σωστα..:O

αυριο που θα παω για περπατημα θα σου πω!!:p

σε ευχαριστω παρα πολυυυυυυ!!!!

 

Καλο περπατημα.!!

Και αν σου αρεσει, πες μου να γινουμε φιλοι στο sports tracker. :p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλο περπατημα.!!

Και αν σου αρεσει, πες μου να γινουμε φιλοι στο sports tracker. :p

 

:lol::p ενταξειιι!!!

σε ευχαριστω πολυ κ παλι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!! Εχω κατεβάσει την εφαρμογή nike + running και μου πετάει συνέχεια αυτήν την επιλογή αλλά δεν βρίσκω που ειναι η ρύθμιση .. Γνωρίζει κάποιος ;; Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!! Εχω κατεβάσει την εφαρμογή nike + running και μου πετάει συνέχεια αυτήν την επιλογή αλλά δεν βρίσκω που ειναι η ρύθμιση .. Γνωρίζει κάποιος ;;

 

Πρέπει να πας ρυθμίσεις γενικά ανανέωση εφαρμογών στο υπόβαθρο και να την τσεκάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πας ρυθμίσεις γενικά ανανέωση εφαρμογών στο υπόβαθρο και να την τσεκάρεις.

 

ευχαριστωωω πολυυυυ !!!!!

γνωριζεις αν για να δουλεψει θελει τα δεδομενα ανοιχτα??

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστωωω πολυυυυ !!!!!

γνωριζεις αν για να δουλεψει θελει τα δεδομενα ανοιχτα??

 

Λογικά ναι για να δουλέψει καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ποια εφαρμογή προτείνετε για διαχείρηση οικονομικών; Βρήκα διάφορες ψάχνοντας αλλά επειδή είναι όλες επί πληρωμή θα ήθελα να διαβάσω τη γνώμη όσων από εσάς χρησιμοποιούν ήδη κάποια πριν κάνω αγορά...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, εχω ενα προβλημα με την εφαρμογη του "Facebook"..

Πηγα να την κανω update που μου ειχε βγαλει ενημερωση στο AppStore και, εβγαλε μηνυμα οτι δεν μπορει να γινει ληψη της εφαρμογης αυτη τη στιγμη και εχει "κολλησει". Εχει γινει γκρι το εικονιδιο και δεν λειτουργει/ανοιγει η εφαρμογη.

Την διεγραψα, πηγα να την κατεβασω απ'την αρχη αλλα και παλι τιποτα.

 

Τι μπορω να κανω σε αυτην την περιπτωση?

 

(τρεχω την 6.1.4 χωρις κανενα αλλο προβλημα γενικοτερα)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, εχω ενα προβλημα με την εφαρμογη του "Facebook"..

Πηγα να την κανω update που μου ειχε βγαλει ενημερωση στο AppStore και, εβγαλε μηνυμα οτι δεν μπορει να γινει ληψη της εφαρμογης αυτη τη στιγμη και εχει "κολλησει". Εχει γινει γκρι το εικονιδιο και δεν λειτουργει/ανοιγει η εφαρμογη.

Την διεγραψα, πηγα να την κατεβασω απ'την αρχη αλλα και παλι τιποτα.

 

Τι μπορω να κανω σε αυτην την περιπτωση?

 

(τρεχω την 6.1.4 χωρις κανενα αλλο προβλημα γενικοτερα)

 

Welcome to the club :p

ΟΛΟΙ όσοι το κάναμε αυτό σήμερα έχουμε κολλήσει εκεί. Εάν διαβάσεις τα reviews για την νέα έκδοση, όλοι παραπονιούνται ότι δεν κατεβαίνει το πρόγραμμα, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να γίνει εγκατάσταση. Το κακό είναι ότι δεν διορθώνεται, παρά μόνο εάν βγάλουν νέο update. Υποθέτω εάν το βρεις από κάπου σαν ipa και έχει κάνει jailbreak, να το κάνεις εγκατάσταση μέσα από το iFunBox πχ (δεν το έχω δοκιμάσει στο δικό μου, ίσως πιο μετά γιατί εφημερεύω τώρα). ;)

Link to comment
Share on other sites

Welcome to the club :p

ΟΛΟΙ όσοι το κάναμε αυτό σήμερα έχουμε κολλήσει εκεί. Εάν διαβάσεις τα reviews για την νέα έκδοση, όλοι παραπονιούνται ότι δεν κατεβαίνει το πρόγραμμα, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να γίνει εγκατάσταση. Το κακό είναι ότι δεν διορθώνεται, παρά μόνο εάν βγάλουν νέο update. Υποθέτω εάν το βρεις από κάπου σαν ipa και έχει κάνει jailbreak, να το κάνεις εγκατάσταση μέσα από το iFunBox πχ (δεν το έχω δοκιμάσει στο δικό μου, ίσως πιο μετά γιατί εφημερεύω τώρα). ;)

 

ααααα.... ωραια....!!! αμα σου πω "ευχαριστω" θα σου πω ψεματα :p δεν ευχαρηστιθηκα καθολου με αυτο που εμαθα! χαχα

Αλλα σ'ευχαριστω για το ενδιαφερον και την ενημερωση, οκ!

Jailbreak δεν το εχω κανει γιατι ειμαι ακομη εντος εγγυησης και λεω να μην το "σκαλισω" για λιγο ακομα. Οποτε, περιμενω ετσι κ χρησιμοποιω το fb απο safari κλπ μεχρι νεοτερας. Απο την αρχη ειχε "θεματα" αυτη η εφαρμογη ρε γ*μωτο αλλα οχι κ ετσι..!

Για να δουμε πως θα παει. Θα τσεκαρω και εδω για τυχον εξελιξεις. Thanx maddoctor! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ααααα.... ωραια....!!! αμα σου πω "ευχαριστω" θα σου πω ψεματα :p δεν ευχαρηστιθηκα καθολου με αυτο που εμαθα! χαχα

Αλλα σ'ευχαριστω για το ενδιαφερον και την ενημερωση, οκ!

Jailbreak δεν το εχω κανει γιατι ειμαι ακομη εντος εγγυησης και λεω να μην το "σκαλισω" για λιγο ακομα. Οποτε, περιμενω ετσι κ χρησιμοποιω το fb απο safari κλπ μεχρι νεοτερας. Απο την αρχη ειχε "θεματα" αυτη η εφαρμογη ρε γ*μωτο αλλα οχι κ ετσι..!

Για να δουμε πως θα παει. Θα τσεκαρω και εδω για τυχον εξελιξεις. Thanx maddoctor! ;)

Μόλις έφτιαξε. 'Οσοι έχετε πρόβλημα ξαναδοκιμάστε τώρα και θα εγκατασταθεί το πρόγραμμα χωρίς πρόβλημα :D

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...