Jump to content

Προβλήματα αυτονομίας ελληνικών OMNIA


oregon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

OMNITECH

1. Μαρούσι - Αγ.Κωνσταντίνου 40 (εμπορικό κέντρο ΑΙΘΡΙΟ, 1ος όροφος) τηλ: 210 6106816-7

2. Γλυφάδα - Λ.Βουλιαγμένης 60, τηλ: 210 9640165

3. Αθήνα - Τζωρτζ 26, τηλ: 210 3304550

 

και αν δεν κάνω λάθος

τηλ.κέντρο: 801 11 810 810

 

thanx dude

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 529
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δηλ για να καταλαβω.. με την νεα ρομ που βαλατε στην omnitech ολα καλα με την καταναλωση κ την μπαταρια? Αν ειναι ετσι, να το παω μια βολτα κ εγω.. αλλα μονο αθηνα παιζει service omnitech?

 

ακριβώς!!!!!

το μόνο αρνητικό είναι ότι το κράτησαν 10 ημέρες !!!!

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς!!!!!

το μόνο αρνητικό είναι ότι το κράτησαν 10 ημέρες !!!!

 

ναι, το παρατήρησα για τις 10 μερες.. ζορικα πολυ.. αλλα αν ειναι να βελτιωθεί το προβλημα.. πρεπει να το υποστούμε..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ να βρω πουθενά την ελληνική official rom να την περάσω μόνος μου? 7-10 μέρες είναι πάρα πολυ για να το αφήσω στο service :( Είδα στη σελίδα της samsung ότι δεν υπάρχει κάτι για Ελλάδα και μερικές νέες χώρες που έβαλαν πριν 4 μέρες τώρα τις έχουν αφαιρέσει!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, είχα και εγώ πρόβλημα με την μπαταρία, δεν διαρκούσε πάνω από 20 ώρες (30 λεπτά ομιλία και λίγο παιγνίδι με τις ρυθμίσεις). Την προηγούμενη Τετάρτη το άφησα στο service και ακόμα περιμένω νέα. (rom BDHI2). Μόλις επιστρέψει θα σας ω τις εντυπώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το άφησα και ήταν έτοιμο μεσ'σε 7 μέρες από το Omnitech..., στο κέντρο. Όλα πήγανε κατεύχην. Το πως κρατάει; Ξεχνάω το πότε το φόρτησα τελευταία! Μίλαμε ότι απίστευτο..., το να φορτίζεις μία ή έστω 2 φορές την εβδομάδα το Omnia είναι όνειρο. Παλιά ήτανε σαν εφιάλτης, χαίρομαι που ξύπνησα... να το κάνετε κι εσείς. Αλλαγή "ρομ"! Τώρα μάλιστα! Κορυφαίο.
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σασ..πιρα προχτεσ το ομνια με τα 8 γιγα..εχο φοβιθει με αυτα που ακουο για τιν μπαταρια..το φορτισα τιν πρωτη φορα περιπου 13 ορεσ..τορα με τιν πρωτη φορτιση ειναι στο 90% μετα απο 11 ωρεσ..με μονο τηλ περιπου 30 λεπτα,και λιγο πειραγμα στο μενου..ειναι καλα???

α τι ρομ που εχω ειναι

PDA:i900BDHJ2/BDHJ2

ΤΗΛΕΦΩΝΟ:i900XXHI4

να σασ ροτησω αυτη ειναι ι καλη ρομ που λετε οτι σασ εβαλαν στο service??σασ παρακαλω απαντιστε μου..εχω αγχωθει με αυτα που διαβαζω..σασ ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Την "καλη" ρομ εχεις. Μην αγχωνεσαι γιατι το αγχος σου δημιουργει προβλημα στην ορθογραφια :lol:
Link to comment
Share on other sites

σευχαριστω πολυ φιλε..ειμαι καινουργιοσ στο forum γιαυτο δεν ξερω πολλα..θα ξανα γραψω οταν εχω χρονο γιατι το κινητο ειναι παρα πολυ καλο και διστιχωσ για μενα εχει παρα πολλα που δεν τα ξερω ολα και με δισκολευουν πολυ..ειναι φοβερο
Link to comment
Share on other sites

Σιγα σιγα θα τα βρεις ολα.. ψαξιμο θελει και διαβασμα.. Καλη αγορα εκανες παντως, καλοριζικο :)
Link to comment
Share on other sites

παντως αυτο το θεμα με τη μπαταρια εχει καταντησει αηδια.. με ανοιχτο τηλεφωνο, ολες τις ρυθμισεις εξοικονομησης και χωρις gps, wifi, bluetooth καθε βραδυ πρεπει να το φορτιζω.. απαραδεκτο:mad::mad::mad:

ποτε θαρθει και στη βορεια Ελλαδα αυτη η ευλογημενη νεα rom ηθελα ναξερα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

παντως αυτο το θεμα με τη μπαταρια εχει καταντησει αηδια.. με ανοιχτο τηλεφωνο, ολες τις ρυθμισεις εξοικονομησης και χωρις gps, wifi, bluetooth καθε βραδυ πρεπει να το φορτιζω.. απαραδεκτο:mad::mad::mad:

ποτε θαρθει και στη βορεια Ελλαδα αυτη η ευλογημενη νεα rom ηθελα ναξερα..

 

Γιατί δεν παίρνες ένα τηλ. την Omnitech ή την Samsung μήπως υπάρχει κάποιο service στην περιοχή σου να σου περάσει το firmware?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω κάτι... Αφού προφανώς έχουν βγει στην αγορά κομμάτια με την αναβαθμισμένη ROM και επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω την συσκευή υπάρχει τρόπος να δω ποια ROM έχει αυτό που θα πάρω;
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο, θα τηλεφωνησω σημερα κι ολας.

-----

και βεβαια υπαρχει τροπος, θα ρωτησεις στο καταστημα που θα το παρεις να σου πουν αν ειναι καινουριες παραλαβες και τι ρομ εχει, ετσι θα εισαι σιγουρος, διαφορετικα το παιρνεις και το δινεις αμεσως μετα για δωρεαν αναβαθμιση

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Από της 26/11 που άφησα το OMNIA στο service (στην Κέρκυρα, οι οποίοι μου είπαν πως θα το έστελναν στην Αθήνα), ακόμα δεν έχω νέα του. Σε θέμα ταχύτητας είναι :X:X:X:X. Η OMNITECH στο τηλέφωνο δεν μου απαντάει (λέει θα σας πεί το service στην Κέρκυρα. Το service απαντάει δεν έχω ενημέρωση από την OMNITECH). Φαύλος κύκλος......
Link to comment
Share on other sites

Σε email μου ΑΠΟ 16/11/08 στη samsung που τους ρωταγα απλα ποτε θα ειναι διαθεσιμη η νεα ρομ για κατεβασμα μεσω ιντερνετ, οπως ειναι διαθεσιμες οι ρομ σε τοσες αλλες χωρες ελαβα ΣΗΜΕΡΑ την εξης απαντηση :

 

Αξιότιμε κύριε/α,

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών συσκευών κινητής τηλεφωνίας και αξεσουάρ Samsung.

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, λόγω της ιδιαιτερότητας του ζητήματος θα θέλαμε να μας αποστείλετε ένα τηλέφωνο επικοινωνίας, προκειμένου να σας καλέσουμε και να σας ενημερώσουμε άμεσα.

 

Δηλαδη τους πηρε 1 μηνα να απαντησουν αυτη τη μαλ..#$%@#

 

Πηρα τηλεφωνο στο 801 11 64000 και το τι μου ελεγε ο τυπος δεν περιγραφεται..

Απιστευτα πραγματα, που αν δε με εκνευριζαν τοσο πολυ, θα γελαγα πολυ πραγματικα.

Τον ενημερωσα οτι εχουν βγει νεες ρομ στο ιντερνετ μεχρι και για χωρες οπως η Νιγηρια και γιατι δε βγαζουν την ελληνικη επισημη αφου ειναι ετοιμη εδω και τοσο καιρο. Η απαντηση ηταν οτι χρειαζεται μετατροπη για να μπορει να την εγκαταστησει ενας απλος χρηστης. ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ. Τοτε τον ενημερωσα οτι κυκλοφορει ανεπισημα στο ιντερνετ εδω και 1 μηνα η νεα ρομ και το βουλωσε.

Το καλυτερο απο ολα παντως ειναι οτι σας βγαζει μαλ..κες οσους το πηγατε για αναβαθμιση και ειχατε προβλημα μπαταριας. Μου ειπε οτι οσα ομνια ειχα προβλημα μπαταριες δεν οφειλοταν στη ρομ, αλλα σε hardware προβλημα.

Τα συμπερασματα δικα σας.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μπράβο για τις ενέργειες σου και την υπομονή σου...

Εντελώς ανεύθυνη η στάση της εταιρείας..

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι σημερα πηρα και γω το τελειο ΟΜΝΙΑ! εχω την ρομ ι900BDHH4/NVHH2 πρεπει να αλλαξω ρομ; Ευχαριστω

 

Καποια απαντηση φιλοι μου? τελικα χρειαζεται αναβαθμιση το δικο μου.....ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά. Επειδη σκοπεύω να αγοράσω σύντομα το Omnia θα μπορούσε κάποιοσ ή να συμβάλλουμε ολοι μαζι και να φτάξουμε μία λίστα με τις rom οι οποίες είναι οι καλές που δεν έχουν πρόβλημα για να ξέρω και εγώ και ο καθένας που θα πάει να το αγοράσει ώστε να γλυτώνει την διαδικασία της αναβάθμισης.......

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καποια απαντηση φιλοι μου? τελικα χρειαζεται αναβαθμιση το δικο μου.....ευχαριστω

 

Ean den exeis kapoio problima... giati na xreiazetai ypoxrewtika na to anabathmiseis?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το τηλ. τη προηγουμενη Πεμπτη. Ειχε πανω την BDHJ1 και η αυτονομια του 1 μερα με ελαχιστη χρηση. Ορμομενος απο αυτο το τοπικ τη Δευτερα το πρωι το παρεδωσα στην omnitech Γλυφαδας απ΄οπου και το παρελαβα σημερα πριν απο μια ωρα. Δεν ειχα μαζι μου τη μπαταρια και ετσι οταν το εφερα εδω την εβαλα και το ανοιξα. Προς μεγαλη μου εκπληξη ομως το τηλ εξακολουθει να εχει την BDHJ1. Επικοινωνησα αμεσως με την Omnitech και η υπαλληλος της υποδοχης μου ειπε πως η τελευταια που εχουν ειναι αυτη και οχι η BDHJ2. Αποφασισα να επιλεξω την νομοτυπη οδο για την αναβαθμιση και το μονο που κερδισα ηταν δυο χαμενες ωρες. Ειναι τοσο δυσκολο η μαμα samsung να την ανεβασει στο σαιτ τους να γλυτωνουμε αυτη την ταλαιπωρια; Ποιο το οφελος να τρεχουν τοσοι ανθρωποι στα σερβις, μερικοι τζαμπα,οταν δεν υπαρχει οικονομικο οφελος ουτε για την samsung ουτε για την omnitech;
Link to comment
Share on other sites

Σε δευτερη επικοινωνια που ειχα μαζι τους, μου πεταξαν στα μουτρα την δικαιολογια πως για τα τηλ της cosmote δεν υπαρχει αλλη αναβαθμιση απο την BDHJ1.

Στη συνεχεια επικοινωνησα με την samsung και μου ειπαν πως αυτα που γραφουν οι χρηστες εδω στο φορουμ ειναι ψεμα και πως δεν υπαρχει BDHJ2 σαν επισημη ρομ. Τη στιγμη που αλλοι χρηστες εχουν αναβαθμιστει απο την omnitech. Μετα μου προτειναν να το ξαναπαω και θα δουμε. Να χασω αλλες δυο ωρες δηλαδη.

Φυσικα ουτε λογος για συγνωμη. Απλα ειμαι ατυχος που το πηρα απο την cosmote ή ειμαι ατυχος που το πηρα γενικα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...