Jump to content

Sony Ericsson W705


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικά τα SE έχουν ένα θέμα με την ένταση, τα NOKIA παίζουν πολύ δυνατά και καθαρά...πχ ένας φίλος μου έχει το w595 και όταν μου βάζει να ακούσω ένα τραγούδι άμα δεν το βάλω δίπλα στο αυτί δεν...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 622
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γενικά τα SE έχουν ένα θέμα με την ένταση, τα NOKIA παίζουν πολύ δυνατά και καθαρά...πχ ένας φίλος μου έχει το w595 και όταν μου βάζει να ακούσω ένα τραγούδι άμα δεν το βάλω δίπλα στο αυτί δεν...

 

Μα το W595 βρήκες για παράδειγμα; Επειδή το έχω, είναι ένα από τα πιο δυνατά της αγοράς. Μήπως είναι άλλο μοντέλο; :offtopic:

Link to comment
Share on other sites

Το w595 το δυνατότερο της αγοράς; Δεν παίζει. Δύο άτομα που το έχουν ακούγεται σχετικά σιγά. Μπορεί για εσένα να είναι δυνατά. Το N73 το έχεις ακούσει στην ένταση; Ούτε ηχεία υπολογιστή 2.0 να ήταν :p
Link to comment
Share on other sites

Το w595 το δυνατότερο της αγοράς; Δεν παίζει. Δύο άτομα που το έχουν ακούγεται σχετικά σιγά. Μπορεί για εσένα να είναι δυνατά. Το N73 το έχεις ακούσει στην ένταση; Ούτε ηχεία υπολογιστή 2.0 να ήταν :p

 

Χωρις παρεξηγηση αλλα καπου σας εχει κατι ξεφυγει. Το W595 εχει απο τα δυνατοτερα/ποιοτικοτερα ηχεια αυτη την στιγμη στην αγορα.

 

Το εχω συγκρινει με 5800 διπλα διπλα και ειναι ανωτερο και στα δυο αυτα σκελη.

 

Τωρα πως εσενα σου φανηκε χαμηλη η ενταση τι να πω....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γίνεται να περάσεις την ελληνική γλώσσα στο κινητό άμα το πάρεις από έξω ή μόνο από SE και πόσο κοστίζει να το κάνεις;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γίνεται να περάσεις την ελληνική γλώσσα στο κινητό άμα το πάρεις από έξω ή μόνο από SE και πόσο κοστίζει να το κάνεις;

Γινετε να την περασεις αλλα οχι απο το site της sony ericsson οπως κανεις αναβαθμιση.μονο σε service point με αποδειξη αγορας και ειναι Δωρεαν.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια σχετικα με το W705 και το G705 σας φενονται καπως γυναικια(ειδικα το πρωτο..) η μονο εγω εχω αυτην την εντυπωση;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!εχω παρει το G705 εδω κ 2 βδομαδες κ εχθες χρειαστηκε να στειλω μια φωτο με bluetooth αλλα μου ακυρωσε την αποστολη!το ψαξα λιγο κ απο οτι ειδα ουτε στελνει ουτε δεχεται με bluetooth!στις ρυθμισεις του bluetooth ειναι ολα οκ!κ επισης οταν παω να το απενεργοποιησω δν απενεργοποιειται...μενει ανοιχτο!!

τι μπορει να ειναι?ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Nα κανω μια ερωτηση που μ΄εχει απασχολησει τι ακουστικα δινει το W705 τελικα (προφανως ρωταω τα παιδια που το εχουν στα χερια τους και γνωριζουν σιγουρα..) ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!εχω παρει το G705 εδω κ 2 βδομαδες κ εχθες χρειαστηκε να στειλω μια φωτο με bluetooth αλλα μου ακυρωσε την αποστολη!το ψαξα λιγο κ απο οτι ειδα ουτε στελνει ουτε δεχεται με bluetooth!στις ρυθμισεις του bluetooth ειναι ολα οκ!κ επισης οταν παω να το απενεργοποιησω δν απενεργοποιειται...μενει ανοιχτο!!

τι μπορει να ειναι?ξερει κανεις?

 

Μαλλον κολημα στο λειτουργικο μου μυριζεται. Παρε ενα backup και κανε ενα software update με το SEUS. Ακομα και αν σου πει οτι εχεις ηδη το τελευταιο διαθεσιμο λειτουργικο περασε το ξανα εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Παρε ενα backup και κανε ενα software update με το SEUS.....

πως θα το κανω αυτο?το to back up που θα το βρω?

 

Εδω

 

http://www.sonyericsson.com/cws/support/softwaredownloads/w705?lc=el&cc=gr

 

ειναι ολη η πληροφορια που χρειαζεσαι. Θα πρεπει να εγκαταστησεις το SE PC Suite και το SE Update Service (Υπηρεσια αναβαθμισης)

Link to comment
Share on other sites

Εδω

 

http://www.sonyericsson.com/cws/support/softwaredownloads/w705?lc=el&cc=gr

 

ειναι ολη η πληροφορια που χρειαζεσαι. Θα πρεπει να εγκαταστησεις το SE PC Suite και το SE Update Service (Υπηρεσια αναβαθμισης)

οκ ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

απο οσο γνωρίζω μάλλον οχι.αλλα πως να το κάνεις αυτο αφου δεν εχει gps δέκτη το w705 μηπως μπερδεύεσαι με το 715 τς vodafone??εκινο εχει.
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το πήρα για την γυναίκα μου μέσω του site που τα φέρνει από Γερμανία. Ούτε εβδομάδα δεν το έχουμε και δεν μπορώ να σας πω και πολλά. Μοιάζει πάντως ωραίο. :)

Εάν κάποιος άλλος το έχει μπορεί να μου δώσει τα φώτα του σχετικά με το εάν η εφαρμογή walkmate μπορεί να τρέξει στο background, να είναι πάντα ενεργή όπως πχ στο W580i ή παρόμοια κινητά;

Thanks! ;)

Link to comment
Share on other sites

το πήρα για την γυναίκα μου μέσω του site που τα φέρνει από Γερμανία. Ούτε εβδομάδα δεν το έχουμε και δεν μπορώ να σας πω και πολλά. Μοιάζει πάντως ωραίο. :)

Εάν κάποιος άλλος το έχει μπορεί να μου δώσει τα φώτα του σχετικά με το εάν η εφαρμογή walkmate μπορεί να τρέξει στο background, να είναι πάντα ενεργή όπως πχ στο W580i ή παρόμοια κινητά;

Thanks! ;)

 

TO WALK MATE ΣΤΟ W715 ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΓΩ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟ.

ΠΑΝΤΩ ΕΙΝΑΙ ΜΠΕΛΑΣ. ΧΘΕΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ 10,000 ΒΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΦΑΡΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ 10 ΦΟΡΕΣ :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
efaromges kai paixnidia gia w705 pou tha vroume?

 

εδώ μπορεις να κατεβασεις οτι θελεις.οτι παιχνιδι θελεις μπορεις να μου στειλεις pm και να στο στειλω μετα εγω.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia x8es agorasa to w705 kalo kinito kurile....alla enta3ei dn me entiposiase....gt eixa to k800i....tespa vsk 8elw na rwtisw epeidi to w705 to pira apo to germano k emfanizei se kapoia simeia to my view tis cosmote 8a 8ela na mou peite an kserei kaneis an mporw na to kanw ergostasiako....dld opws erxetai apo tn sonyericsson xwris eikonidia my view ktl.... ginetai me tin anava8misi mesw internet?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia x8es agorasa to w705 kalo kinito kurile....alla enta3ei dn me entiposiase....gt eixa to k800i....tespa vsk 8elw na rwtisw epeidi to w705 to pira apo to germano k emfanizei se kapoia simeia to my view tis cosmote 8a 8ela na mou peite an kserei kaneis an mporw na to kanw ergostasiako....dld opws erxetai apo tn sonyericsson xwris eikonidia my view ktl.... ginetai me tin anava8misi mesw internet?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227205

 

Στο θέμα αυτό θα βρεις τις απαραίτητες οδηγίες για να το κάνεις debranded.;)

Link to comment
Share on other sites

TO WALK MATE ΣΤΟ W715 ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΓΩ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟ.

ΠΑΝΤΩ ΕΙΝΑΙ ΜΠΕΛΑΣ. ΧΘΕΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ 10,000 ΒΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΦΑΡΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ 10 ΦΟΡΕΣ :lol:

Για το walkmate αυτο που μπορεις να κάνεις ειναι να το τρτεχεις σαν φόντο. Απλά στην εφαρμογή αντί μα μπείς μέσα επέλεξε επιλογες και εκεί θα βρεις την επιλο΄γή φόντο. Επίσης μπορείς να την τρέξεις με ελαχιστοποιηση (Εγω τουλάχιστον με το δικο μου μπορώ με το κουμπί του quick menu. Ελπίζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά φίλτατοι!

Σήμερα το απογευματάκι αγόρασα το κινητό και έχω να πω ότι μου άφησε καλές πρώτες εντυπώσεις..

Θα ήθελα να κάνω ένα mini-Review για όλους τους ενδιφερόμενους..

Για αρχή θέλω να διαυκρινήσω ότι ήμουν ανάμεσα στο W595 και σε αυτό. Ήθελα ένα κινητό με άριστο ήχο αν και ήξερα ότι το W595 έχει καλύτερο ήχο από τα μεγάφωνα διότι είχε δύο στερεοφωνικά αλλά έλειπαν κάποιες σημαντικές λειτουργίες που η σημαντικότερη ήταν το Wi-Fi αλλά και η βιντεοκλήση που μπορεί να μου φανεί χρήσιμη.

Το κινητό αγοράστηκε από το Γερμανό στην τιμή των 300Ε με δύο χρόνια εγγύηση και υπάρχουν δύο χρώματα: ασημί και κόκκινο-μαύρο, εγώ προτίμησα ασημί.

Με το που έκοψα την ταινία ασφαλείας αντίκρισα το κινητό και από κοντά φαινόταν πολύ ποιό Designάτο από ότι σε κάθε φωτογραφία και αυτό είναι πολύ θετικό γιατί ο βασικός κανόνας να μην βαρεθείς το κινητό γρήγορα είναι η εμφάνιση. Μόλις το έβγαλα από το σακουλάκι αντίκρισα το ολομεταλικό μπροστινό σκέλος άριστης ποιότητας και το πίσω μέρος από πλαστικό που με άρεσε προσωπικά το υλικό του και είναι αρκετά χρήσιμο για να μην γλιστράει το κινητό αλλά και να μην γρατσουνιέτε. Στην συσκευασία περιέχει μια Μ2 κάρτα μνήμης χωρητικότητας 4GB μαζί με ένα αντάπτορα, Hands-Free σιλικόνης κορυφαίας ποιότητας αλλά όχι ασύρματα, καλώδιο σύνδεσης με τον υπολογιστή, τροφοδοτικό και τα Manuals.

Ήρθε ώρα να ανοίξω το κινητό και έβαλα βιαστηκά την κάρτα σιμ και μπαταρία και άνοιξα το κινητό κατά τις 6 το απόγευμα. Πρώτο αντικρισμα; Η μεγάλη οθόνη υψηλής ανάλυσης και κορυφαίας ποιότητας. Εδώ θα ήθελα να σημειώσω ότι στις ακριανές πλευρές της οθόνης δεν υπάρχει το βαθούλωμα που έχουν άλλα κινητά της σειράς Walkman και αυτό είναι πολύ καλό διότι δεν μαζεύεται η σκόνη γύρω από την οθόνη. Η οθόνη δεν λεκεδιάζει εύκολα με δαχτυλιές και είναι αρκετά φωτεινή.

Ήρθε η ώρα να δοκιμάσω το ηχείο του, και μπαίνω στα Demo που είχε το κινητό. Βάζω ένα Demo και έμεινα κάπως έτσι: :blink::X:worry::cry:

Το ηχειάκι δεν αναπαράγε ωραία τα τραγούδια και λίγο τσιριχτά, ένα πράμα W910 ρε παιδί μου.. Κάνω πως δεν το άκουσα και συνδέω τα ακουστικά, τότε μάλλον έμεινα όπως πριν, αλλά κατέληξε έτσι: :rolleyes::D;) γιατί ήταν η αποκορύφωση. Ο καλύτερος ήχος που έχω ακούσει ποτέ από ακουστικά!!!!!! Καθαρός, κρυστάλινος, μπασάτος, δυνατός και τι δεν είχε, ένα πράμα λες και έμεινα με τα ακουστικά στο χέρι!!! Τελικά αποζημιώθηκα για την κακή ποιότητα του μεγάφωνου με το παραπάνω.

Όσο για την κάμερα, δεν έχει Autofocus, αλλά η ποιότητα της είναι πάρα πολύ καλή και μπορεί να βγάλει καθαρές φωτογραφίες. Να σημειώσω ότι διαθέτει και Led φακό πράμα που είναι βολικό για άμα ψάχνεις κάτι το βράδυ. Το βίντεο δυστηχώς δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω αλλά θα το κάνω σε αυτές τις μέρες.

Το σήμα του Wi-fi ήταν αρκετά δυνατό και πιάνει καλά και σταθερά..

Το κινητό δεν κολλησε ΠΟΥΘΕΝΑ ούτε για κλάσμα του δευτερλέπτου και είμαι πολύ ευχαριστημένος με την αγορά, γιατί είναι λεπτό, κάθεται καλά στο χέρι και έχει το καλύτερο ήχο που έχω ακούσει σε ακουστικά, πράμα για το οποιό πήρα άλλωστε.

Ακόμα και τώρα ακούω μουσική από αυτό και μαστουρώνω με τον καταπληκτικό ήχο που βγάζουν τα ακουστικά.. Όσο για το ηχείο, δεν σκάω, θα πάρω τα MPS-70 με 15Ε και είμαι κυριλέ..

 

Το προτίνω σε όλους ανεπιφύλακτα αυτό το μοντέλο που θέλουν ένα μουσικό κινητό, με αρκετές ωραίες χρήσιμες και λειτουργικές δυνατότητες..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W705

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...