Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν λέει κάπου ότι τα 200' λεπτά θα είναι μόνο για τον πρώτο μήνα. Η προσφορά που βλέπω είανι από την Getaline.

 

Ναι, μη βιάζεσαι να έρθεις Cyta. Είμαι χρόνια και ψάχνω να φύγω...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και η μπίλια έκατσε στην vodafone.

 

Η ΑΡΧΗ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΚΥΠΡΟΥ ανακοινώνει ότι τα Διοικητικά Συμβούλια της ΑΡΧΗΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΚΥΠΡΟΥ και της θυγατρικής της εταιρείας DIGIMED COMMUNICATIONS LTD (Πωλητές), στα πλαίσια του διεθνούς διαγωνισμού που προκήρυξαν, ανακήρυξαν την Πέμπτη 18/1/2018 την εταιρεία VODAFONE - PANAFON HELLENIC TELECOMMUNICATIONS S.A. ως προτιμώμενο πλειοδότη (Preferred Bidder) για την εξαγορά του συνόλου των μετοχών της εταιρείας CYTA HELLAS TELECOMMUNICATIONS S.A.

 

Η PricewaterhouseCoopers Business Solutions S.A. (Ελλάδα) ενήργησε ως χρηματοοικονομικός σύμβουλος και οι Μπερνίτσας Δικηγορική Εταιρεία (Ελλάδα) και Γεωργιάδης & Πελίδης LLC (Κύπρος) ενήργησαν ως νομικοί σύμβουλοι των Πωλητών κατά την εν λόγω συναλλαγή.

 

ΠΗΓΗ

Link to comment
Share on other sites

και η μπίλια έκατσε στην vodafone.

 

Η ΑΡΧΗ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΚΥΠΡΟΥ ανακοινώνει ότι τα Διοικητικά Συμβούλια της ΑΡΧΗΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΚΥΠΡΟΥ και της θυγατρικής της εταιρείας DIGIMED COMMUNICATIONS LTD (Πωλητές), στα πλαίσια του διεθνούς διαγωνισμού που προκήρυξαν, ανακήρυξαν την Πέμπτη 18/1/2018 την εταιρεία VODAFONE - PANAFON HELLENIC TELECOMMUNICATIONS S.A. ως προτιμώμενο πλειοδότη (Preferred Bidder) για την εξαγορά του συνόλου των μετοχών της εταιρείας CYTA HELLAS TELECOMMUNICATIONS S.A.

 

Η PricewaterhouseCoopers Business Solutions S.A. (Ελλάδα) ενήργησε ως χρηματοοικονομικός σύμβουλος και οι Μπερνίτσας Δικηγορική Εταιρεία (Ελλάδα) και Γεωργιάδης & Πελίδης LLC (Κύπρος) ενήργησαν ως νομικοί σύμβουλοι των Πωλητών κατά την εν λόγω συναλλαγή.

 

ΠΗΓΗ

 

Πφφ.... :down:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσο αυτή η εξέλιξη θα επηρεάσει τη Wind και τη Nova.

Λογικά η Wind για να επιβιώσει στη σταθερή θα κάνει τα αδύνατα δυνατά για να εξαγοράσει τη Forthnet

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για εμάς που έχουμε dsl στη Cyta, η εξαγορά από Vodafone θα μας επηρεάσει κάτι όσον αφορά το πρόγραμμα που είμαστε, τιμές κλπ; Υποθέτω οχι, απλά είπα να ρωτήσω...

Επίσης, είχα κάνει σύνδεση πέρυσι το Δεκέμβρη με δέσμευση ενός έτους, η οποία έχει λήξει, ωστόσο δε με κάλεσε κάποιος να μου πει για ανανέωση... Προς το παρόν συνεχίζω στο πρόγραμμα που είμαι, με την ίδια τιμή (απλό 24άρι, χωρίς κλήσεις 22 ευρώ τελική)... Ξέρει κανείς τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Για εμάς που έχουμε dsl στη Cyta, η εξαγορά από Vodafone θα μας επηρεάσει κάτι όσον αφορά το πρόγραμμα που είμαστε, τιμές κλπ; Υποθέτω οχι, απλά είπα να ρωτήσω...

Επίσης, είχα κάνει σύνδεση πέρυσι το Δεκέμβρη με δέσμευση ενός έτους, η οποία έχει λήξει, ωστόσο δε με κάλεσε κάποιος να μου πει για ανανέωση... Προς το παρόν συνεχίζω στο πρόγραμμα που είμαι, με την ίδια τιμή (απλό 24άρι, χωρίς κλήσεις 22 ευρώ τελική)... Ξέρει κανείς τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις;

 

Αν είχες δέσμευση συμβολαίου θα ίσχυε κανονικά ακομα και αν είχε ολοκληρωθεί η εξαγορά. Απλά όταν θα έληγε το συμβόλαιο είτε θα ανανεωνες με προγραμμα της Vodafone είτε θα αποχωρουσες αζημίως. Εφόσον λες πως δεν έχεις ανανεώσει τότε φεύγεις οποτε θες. Οι ανανεώσεις, τα νέα πακέτα και οι προσφορές της Cyta συνεχίζουν κανονικά, έχει δρόμο ακόμα η διαδικασία εξαγοράς!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες δέσμευση συμβολαίου θα ίσχυε κανονικά ακομα και αν είχε ολοκληρωθεί η εξαγορά. Απλά όταν θα έληγε το συμβόλαιο είτε θα ανανεωνες με προγραμμα της Vodafone είτε θα αποχωρουσες αζημίως. Εφόσον λες πως δεν έχεις ανανεώσει τότε φεύγεις οποτε θες. Οι ανανεώσεις, τα νέα πακέτα και οι προσφορές της Cyta συνεχίζουν κανονικά, έχει δρόμο ακόμα η διαδικασία εξαγοράς!!!

 

Eυχαριστώ για την απάντηση.... Αυτό που δεν κατάλαβα και δεν αφορά τη Cyta, είναι στη σταθερή/dsl εφόσον λήξει η δέσμευσή σου, σε καλούν για ανανέωση ή συνεχίζει επ' αόριστον αυτό που είχες;

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για την απάντηση.... Αυτό που δεν κατάλαβα και δεν αφορά τη Cyta, είναι στη σταθερή/dsl εφόσον λήξει η δέσμευσή σου, σε καλούν για ανανέωση ή συνεχίζει επ' αόριστον αυτό που είχες;

 

Κανονικά εφόσον λήξη θα έπρεπε να σε καλέσουν, και συνήθως το καταλαβαίνεις πως έληξε επειδή ο λογαριασμός αυξάνεται λόγο της λήξης του συμβολαίου. Σίγουρα ήταν για ένα χρόνο; Κάνε ένα κόπο καλού κακού και πάρτους ένα τηλέφωνο ή στειλ τους στο Facebook pm.

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά εφόσον λήξη θα έπρεπε να σε καλέσουν, και συνήθως το καταλαβαίνεις πως έληξε επειδή ο λογαριασμός αυξάνεται λόγο της λήξης του συμβολαίου. Σίγουρα ήταν για ένα χρόνο; Κάνε ένα κόπο καλού κακού και πάρτους ένα τηλέφωνο ή στειλ τους στο Facebook pm.

 

Kαλά λες, θα τους κάνω ένα τηλ. να δούμε. Ο λογαριασμός πάντως σίγουρα δεν αυξήθηκε, 22.04 όπως όλοι οι προηγούμενοι...

Link to comment
Share on other sites

Δελτίο Τύπου:

Η ΑΡΧΗ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΚΥΠΡΟΥ (CYTA) ανακοινώνει ότι σήμερα Τρίτη 23 Ιανουαρίου 2018 υπεγράφη μεταξύ των μερών η σχετική συμφωνία πώλησης του συνόλου των μετοχών της CYTA HELLAS TELECOMMUNICATIONS S.A. στον προτιμώμενο προσφοροδότη (Preferred Bidder) VODAFONE - PANAFON HELLENIC TELECOMMUNICATIONS S.A., σε συνέχεια της πολυδιάστατης διαδικασίας του διεθνούς διαγωνισμού διερεύνησης επενδυτικού ενδιαφέροντος για τη CYTA HELLAS, η οποία ήταν σε εξέλιξη τους τελευταίους μήνες. Κυρίαρχο μέλημα του Διοικητικού Συμβουλίου της CYTA, σε στενή συνεργασία με έγκυρους συμβουλευτικούς οίκους διεθνούς εμβέλειας, ήταν η διασφάλιση της διαφάνειας, της ακεραιότητας, της αντικειμενικότητας και της αξιοπιστίας της διαδικασίας.

 

Το ποσό της συμφωνίας ανέρχεται σε €118,1 εκατομμύρια και η ολοκλήρωση της συναλλαγής τελεί υπό την αίρεση λήψης των απαιτούμενων εγκρίσεων από τις αρμόδιες αρχές στην Ελλάδα. Στο μεταβατικό στάδιο και μέχρι την ολοκλήρωση της συμφωνίας και τη λειτουργική της εφαρμογή, λαμβάνονται οι απαραίτητες πρόνοιες με γνώμονα τη διατήρηση της ομαλής λειτουργίας της CYTA HELLAS και τη συνέχιση παροχής υψηλού επιπέδου υποστήριξης στους πελάτες της.

 

Η συμφωνία με μια από τις ισχυρότερες εταιρείες τηλεπικοινωνιών της ελληνικής και διεθνούς αγοράς, με μεγάλο κύρος και αναγνωρισμένη αξιοπιστία, δίνει επιχειρηματική συνέχεια στα όσα έχει δημιουργήσει η CYTA HELLAS στην Ελλάδα και αξιοποιεί τις υφιστάμενες υποδομές της εταιρείας, παρέχοντας ταυτόχρονα νέες δυνατότητες για ποιοτικές και τεχνολογικά προηγμένες υπηρεσίες προς όφελος των πελατών της.

 

Στo πλαίσιo του αξιοκρατικού και δυναμικά αναπτυσσόμενου περιβάλλοντος ενός σημαντικού διεθνούς τηλεπικοινωνιακού ομίλου, οι εργαζόμενοι της CYTA HELLAS, έχουν τη δυνατότητα να αναδείξουν την τεχνογνωσία, την εμπειρία και τις δεξιότητές τους, μπροστά στις νέες προοπτικές που ανοίγονται για την επαγγελματική τους ανέλιξη. Η ΑΡΧΗ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΚΥΠΡΟΥ (CYTA) ευχαριστεί θερμά τη διοίκηση, τα στελέχη και το σύνολο των εργαζομένων της CYTA HELLAS για τον επαγγελματισμό και την αφοσίωσή τους στην ανάπτυξη της εταιρείας όλα αυτά τα δύσκολα χρόνια. Η συμβολή τους στην επιτυχημένη ολοκλήρωση της διαδικασίας θα είναι ουσιαστική στο επόμενο διάστημα.

 

Ως στρατηγική κατεύθυνση, η ΑΡΧΗ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΚΥΠΡΟΥ (CYTA) επικεντρώνεται απρόσκοπτα στην τεχνολογική ανάπτυξη και πρωτοπορία των κυπριακών τηλεπικοινωνιακών υποδομών, παρέχοντας ολοκληρωμένες, αξιόπιστες και καινοτόμες υπηρεσίες στους πελάτες της. Παράλληλα, ο Οργανισμός στοχεύει σε διεθνείς στρατηγικές συνεργασίες, με προσήλωση στη μεγιστοποίηση της αξίας του. Στο πλαίσιο του καταλυτικού ρόλου της CYTA για να καταστεί η Κύπρος ισχυρός διεθνής τηλεπικοινωνιακός κόμβος, έχει ληφθεί πρόνοια στη συμφωνία ώστε η μητρική CYTA και οι θυγατρικές της να έχουν τη δυνατότητα ενδεχόμενης πρόσβασης σε υποδομές της CYTA HELLAS, αν τυχόν αξιοποίησή τους κριθεί χρήσιμη μεσοπρόθεσμα.

 

Η ΑΡΧΗ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΚΥΠΡΟΥ (CYTA) εκφράζει τις ευχαριστίες της προς τους ιδιαίτερα αξιόλογους προσφοροδότες που επέδειξαν επενδυτικό ενδιαφέρον για τη CYTA HELLAS. Ευχαριστεί επίσης όλους τους συμβουλευτικούς οίκους που συνέβαλαν στην ομαλή ολοκλήρωση του διαγωνισμού, με αποτελεσματικότητα και υποδειγματικό επαγγελματισμό. Ως χρηματοοικονομικός σύμβουλος για τη συναλλαγή ενήργησε η PricewaterhouseCoopers Business Solutions S.A. (Ελλάδα) και ως νομικοί σύμβουλοι για τη συναλλαγή ενήργησαν οι Μπερνίτσας Δικηγορική Εταιρεία (Ελλάδα) και Γεωργιάδης & Πελίδης LLC (Κύπρος).

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα σε ολους. μολις εκανα φορητοτητα σε cyta 2play VDSL 35Mbps με 25,73 μηνα απεριοριστα σταθερα και λοιπα. το σημαντικο ειναι το δωρεαν τελος φορητοτητας που μονο αυτοι εδωσαν! η μεταφορα θα γινει απο την απαραδεκτη wind. για να δουμε. η cosmote αδιαφορη οτι γραφει στο σαιτ της και οτι λενε στα καταστηματα τιποτε αλλο. θα δειξει παντως οικονομικα φαινεται η καλυτερη επιλογη.

(απο παραδρομη το μηνυμα μπηκε και στην γενικη ενοτητα για cyta)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους χρήστες του myphone.gr θα ήθελα λοιπόν να σας πω και εγώ την προσωπική μου γνώμη και το λέω αυτό για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις όσο αφορά τον πάροχο τηλεπικοινωνίας σταθερής και ίντερνετ που βρίσκομαι αυτή την στιγμή εδώ και δύο χρόνια τώρα.Ξεκινώντας λοιπόν έχω πάρει γύρω στον ενάμιση μήνα τηλέφωνο συνέχεια στην τεχνική υποστήριξη.Εχω αλλάξει ρούτερ καλώδια τα πάντα έχω κάνει και ουσία καμία έχω συχνές αποσυνδέσεις στην γραμμή κόβεται το ίντερνετ το τηλέφωνο συνέχεια.Δύο φορές που πείρα τηλέφωνο την μία ο υπάλληλος μου το έκλεισε το τηλέφωνο στην άλλη μου είπε να μπαίνω μόνος μου στο ρούτερ και να κάνω αλλαγή στα κανάλια του ρούτερ όλο αυτό λοιπόν η "εταιρεία" το λέει άμεση τεχνική υποστήριξη.Έχω κάνει φυσικά καταγγελία στον ΕΕΤΤ έχω εξηγήσει και επίσεις έχω ζητήσει γραφτώ έτοιμα αποδέσμευσης από την εταιρεία ατελώς από την στιγμή που δεν μου παρέχουν τις υπηρεσίες που έχω υπογράψει και πληρώνω κανονικότητα τους λογαριασμούς στην ώρα τους και φυσικά ζήτησα να μην πληρώσω και των λογαριασμό αυτού του μήνα φυσικά καμία απάντηση ακόμα με προθεσμία απάντησης από τών ΕΕΤΤ μέχρι 7/3/18.Κλείνοντας λοιπόν και χωρίς να κρύβομαι πίσω από το δάκτυλο μου μιλάω για την εταιρεία CYTA HELLAS τα συμπεράσματα δικά σας.

 

Υ.Γ Ζητώ συγγνώμη άμα κούρασα με όλο αυτό το άρθρο αλλά πρέπει να ακούγονται οι γνώμες των ανθρώπων απέναντι σε όλες αυτές τις εταιρείες τηλεφωνίας και ίντερνετ στην Ελλάδα που τάζουν το ένα μετά το άλλο και στο τέλος δεν κάνουν ούτε τα μισά.

Ανδρέας:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους χρήστες του myphone.gr θα ήθελα λοιπόν να σας πω και εγώ την προσωπική μου γνώμη και το λέω αυτό για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις όσο αφορά τον πάροχο τηλεπικοινωνίας σταθερής και ίντερνετ που βρίσκομαι αυτή την στιγμή εδώ και δύο χρόνια τώρα.Ξεκινώντας λοιπόν έχω πάρει γύρω στον ενάμιση μήνα τηλέφωνο συνέχεια στην τεχνική υποστήριξη.Εχω αλλάξει ρούτερ καλώδια τα πάντα έχω κάνει και ουσία καμία έχω συχνές αποσυνδέσεις στην γραμμή κόβεται το ίντερνετ το τηλέφωνο συνέχεια.Δύο φορές που πείρα τηλέφωνο την μία ο υπάλληλος μου το έκλεισε το τηλέφωνο στην άλλη μου είπε να μπαίνω μόνος μου στο ρούτερ και να κάνω αλλαγή στα κανάλια του ρούτερ όλο αυτό λοιπόν η "εταιρεία" το λέει άμεση τεχνική υποστήριξη.Έχω κάνει φυσικά καταγγελία στον ΕΕΤΤ έχω εξηγήσει και επίσεις έχω ζητήσει γραφτώ έτοιμα αποδέσμευσης από την εταιρεία ατελώς από την στιγμή που δεν μου παρέχουν τις υπηρεσίες που έχω υπογράψει και πληρώνω κανονικότητα τους λογαριασμούς στην ώρα τους και φυσικά ζήτησα να μην πληρώσω και των λογαριασμό αυτού του μήνα φυσικά καμία απάντηση ακόμα με προθεσμία απάντησης από τών ΕΕΤΤ μέχρι 7/3/18.Κλείνοντας λοιπόν και χωρίς να κρύβομαι πίσω από το δάκτυλο μου μιλάω για την εταιρεία CYTA HELLAS τα συμπεράσματα δικά σας.

 

Υ.Γ Ζητώ συγγνώμη άμα κούρασα με όλο αυτό το άρθρο αλλά πρέπει να ακούγονται οι γνώμες των ανθρώπων απέναντι σε όλες αυτές τις εταιρείες τηλεφωνίας και ίντερνετ στην Ελλάδα που τάζουν το ένα μετά το άλλο και στο τέλος δεν κάνουν ούτε τα μισά.

 

τι λες ρε φιλε τετοια συμπεριφορα; ευτυχως που επειδη εχω ακομη χρονικα περιθωρια μερικων ημερων δεν υπεγραψα ακομη την μεταφορα στη Cyta. να δω που θα καταληξω τελικα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους χρήστες του myphone.gr θα ήθελα λοιπόν να σας πω και εγώ την προσωπική μου γνώμη και το λέω αυτό για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις όσο αφορά τον πάροχο τηλεπικοινωνίας σταθερής και ίντερνετ που βρίσκομαι αυτή την στιγμή εδώ και δύο χρόνια τώρα.Ξεκινώντας λοιπόν έχω πάρει γύρω στον ενάμιση μήνα τηλέφωνο συνέχεια στην τεχνική υποστήριξη.Εχω αλλάξει ρούτερ καλώδια τα πάντα έχω κάνει και ουσία καμία έχω συχνές αποσυνδέσεις στην γραμμή κόβεται το ίντερνετ το τηλέφωνο συνέχεια.Δύο φορές που πείρα τηλέφωνο την μία ο υπάλληλος μου το έκλεισε το τηλέφωνο στην άλλη μου είπε να μπαίνω μόνος μου στο ρούτερ και να κάνω αλλαγή στα κανάλια του ρούτερ όλο αυτό λοιπόν η "εταιρεία" το λέει άμεση τεχνική υποστήριξη.Έχω κάνει φυσικά καταγγελία στον ΕΕΤΤ έχω εξηγήσει και επίσεις έχω ζητήσει γραφτώ έτοιμα αποδέσμευσης από την εταιρεία ατελώς από την στιγμή που δεν μου παρέχουν τις υπηρεσίες που έχω υπογράψει και πληρώνω κανονικότητα τους λογαριασμούς στην ώρα τους και φυσικά ζήτησα να μην πληρώσω και των λογαριασμό αυτού του μήνα φυσικά καμία απάντηση ακόμα με προθεσμία απάντησης από τών ΕΕΤΤ μέχρι 7/3/18.Κλείνοντας λοιπόν και χωρίς να κρύβομαι πίσω από το δάκτυλο μου μιλάω για την εταιρεία CYTA HELLAS τα συμπεράσματα δικά σας.

 

Υ.Γ Ζητώ συγγνώμη άμα κούρασα με όλο αυτό το άρθρο αλλά πρέπει να ακούγονται οι γνώμες των ανθρώπων απέναντι σε όλες αυτές τις εταιρείες τηλεφωνίας και ίντερνετ στην Ελλάδα που τάζουν το ένα μετά το άλλο και στο τέλος δεν κάνουν ούτε τα μισά.

 

Θα πρέπει σίγουρα να στείλουν τεχνικό, εφόσον σου άλλαξαν ρουτερ τότε μπορεί να έχει πρόβλημα είτε η εσωτερική καλωδίωση από πρίζα μέχρι πίνακας ΟΤΕ οικοδομής είτε να υπάρχει πρόβλημα στο δίκτυο. Στειλτους pm στο fb και πες τους να στείλουν τεχνικό.

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει σίγουρα να στείλουν τεχνικό, εφόσον σου άλλσαξαν ρουτερ τότε μπορεί να έχει πρόβλημα είτε η εσωτερική καλωδίωση από πρίζα μέχρι πίνακας ΟΤΕ οικοδομής είτε να υπάρχει πρόβλημα στο δίκτυο. Στειλτους pm στο fb και πες τους να στείλουν τεχνικό.

 

Δέν κάνουν τίποτα τα έχω ζητήσει χιλιάδες φορές για αυτό απευθύνθηκα στην γραμμή του ΕΕΤΤ και έκανα καταγγελία και έκανα επίσης και εγγράφως αίτηση στην εταιρεία τούς μέσα από το κατάστημα στην πόλη μου να με αποδεσμεύσουν ατελώς και να μην πληρώσω αυτόν τον λογαριασμό που θα έρθει ακόμα δεν με έχουν πάρει τηλέφωνο να μου πουν τι θα γίνει τέλος πάντων τι να πεις ευχάριστω πολύ πάντως για την βοήθεια σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τι λες ρε φιλε τετοια συμπεριφορα; ευτυχως που επειδη εχω ακομη χρονικα περιθωρια μερικων ημερων δεν υπεγραψα ακομη την μεταφορα στη Cyta. να δω που θα καταληξω τελικα...

Πρόσεχε που θα πάς εγώ δεν θα σου πω άμα είναι κακή ή καλή μόνο πρόσεχε πριν υπογράψεις και πάρε το συμβόλαιο στα χέρια σου και διάβασε το πρίν το υπογράψεις αυτό ισχύει για κάθε εταιρεία.

Ανδρέας:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

είμαι συνδρομητής της Cyta σταθερής,αλλά δέχομαι εδω και 10 μέρες απίστευτο ψηστήρι τηλεφωνικά απο Wind στο οποίο είναι αδύνατον να αντισταθείς!! Εντυπωσιακά ποιό οικονομική πρόταση (-4 ευρω μηνιαίως συν δωράκια κλπ)... καλώς ή κακώς αποχωρώ απ την συμπαθέστατη Cyta.

Υγ... τις ίδιες δελεαστικές προτάσεις δέχτηκαν κι άλλοι γνωστοί μου απ τη Wind εφ όσον λέει είστε μέχρι τώρα στη Cyta.....

Link to comment
Share on other sites

είμαι συνδρομητής της Cyta σταθερής,αλλά δέχομαι εδω και 10 μέρες απίστευτο ψηστήρι τηλεφωνικά απο Wind στο οποίο είναι αδύνατον να αντισταθείς!! Εντυπωσιακά ποιό οικονομική πρόταση (-4 ευρω μηνιαίως συν δωράκια κλπ)... καλώς ή κακώς αποχωρώ απ την συμπαθέστατη Cyta.

Υγ... τις ίδιες δελεαστικές προτάσεις δέχτηκαν κι άλλοι γνωστοί μου απ τη Wind εφ όσον λέει είστε μέχρι τώρα στη Cyta.....

 

Υπέκυψα στις σειρήνες της Wind,για 24mbbs ίντερνετ,απεριόριστα σταθερά,120 λεπτα προς όλους στο κινητό και νέα κάρτα με 1Γιγα ίντερνετ, με 19,90€ το μήνα.

Μου έδωσαν δώρο 1 ταμπλετ των 39€, αλλά ξέχασαν να μου πουν ότι δεν θα μου δώσουν ρουτερ, επίσης μου έδωσαν 100€ δώρο σε κουπόνια να ψωνίσω από οποια ηλεκτρονικά μαγαζιά θέλω και σουπερ μάρκετ, μόνο που ήταν δώρο άδωρο γιατί από τα 100€ τα 50€ ηταν σε ιατρική κάρτα που έπρεπε να κάνεις συνδρομή και τα υπόλοιπα ήταν σε κουπόνια των 2,3,5€ για συγκεκριμένα προιόντα από ένα κατάστημα (Σίδερο,καφετιέρα,αποχυμωτή κλπ)

Γιαυτό το ΑΚΥΡΩΣΑ και προτίμησα την αντιπροσφορά της CYTA με 16,28€ με 24αρι,απεριόριστα και 5ωρες κινητα.

Και ενα μήνα δώρο.

Link to comment
Share on other sites

είμαι συνδρομητής της Cyta σταθερής,αλλά δέχομαι εδω και 10 μέρες απίστευτο ψηστήρι τηλεφωνικά απο Wind στο οποίο είναι αδύνατον να αντισταθείς!! Εντυπωσιακά ποιό οικονομική πρόταση (-4 ευρω μηνιαίως συν δωράκια κλπ)... καλώς ή κακώς αποχωρώ απ την συμπαθέστατη Cyta.

Υγ... τις ίδιες δελεαστικές προτάσεις δέχτηκαν κι άλλοι γνωστοί μου απ τη Wind εφ όσον λέει είστε μέχρι τώρα στη Cyta.....

 

Ο ανταγωνισμός είναι θεμιτός και πρέπει να υπάρχει αλλά στα πλαίσια της αλήθειας. Ειδικά η Wind είναι η πρέσβειρα του αθέμιτου ανταγωνισμού. Αυτά που εκπαιδεύονται να λένε από τα τηλεφωνικά κέντρα είναι απίστευτα σχετικά με τη Cyta. Η ανακρίβεια στο μεγαλείο της.

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα σε ολους.Ειμαι συνδρομητής cyta και μου δινουν προσφορα απο wind με 16 ευρω περιπου τα ιδια πραγματα.Το ερωτημα μου ειναι αν θα πληρωσω ποινη προωρης αποχωρησης συμφωνα με αυτα που λεει το συμβολαιο.Πηρα στη cyta και μου ειπαν οτι θα πληρωσω ποινη 120 ευρω.Απο τη wind μου ειπαν οτι εφοσον εχω κανει δευτερη ανανεωση συμβολαιου τηλεφωνικως δεν υπαρχει ποινη γιατι δεν εχω υπογραψει κατι(εγινε ανανεωση προφορικα) και επισης μου ειπαν οτι το λενε αυτο σκοπιμως για να μην τους φυγουν πελατες.Εχει καποιος απο εσας γνωση του θεματος;
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και η Wind το λέει σκοπίμως για να σε κάνει πελάτη.

Φυσικά αν πεις ότι δεν ανανέωσες τηλεφωνικά το συμβόλαιο γιατί δεν το υπέγραψες η CYTA θα μπορούσε να σου πει ότι τις χρωστάς τους μήνες που πέρασαν σε τιμές χωρίς συμβόλαιο και όχι στις τιμές συμβολαίου που πλήρωσες.

Εγώ πάντος σε συμβουλεύω να μην φύγεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου πρότεινα να φύγεις. Η wind μπορεί να πει το οποιοδήποτε ψέμα προκειμένου να σε πιάσει πελάτη. Καταρχήν αυτό που σου λέει δεν ισχύει. Επειδή έχεις κάνει τηλεφωνικό συμβόλαιο δεν σημαίνει ότι δεν ισχύει σαν συμβόλαιο ή ότι δεν σε δεσμεύει επειδή δεν έχει υπογραφεί. Σε έχουν καταγράψει τηλεφωνικά να συμφωνείς και να δίνεις τα στοιχεία σου (αριθμός ταυτότητας και ημερομηνία γέννησης). Αυτό νομικά τους καλύπτει. Επειδή και εμένα έτσι μου το έκαναν (πολύ καλή προσφορά) δεν δέχθηκα και γι αυτόν τον λόγο (μην πληρώσω πέναλτι) αλλά και επειδή δεν θέλω να παω στην wind τους αρνήθηκα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Ειμαι συνδρομητής cyta και μου δινουν προσφορα απο wind με 16 ευρω περιπου τα ιδια πραγματα.Το ερωτημα μου ειναι αν θα πληρωσω ποινη προωρης αποχωρησης συμφωνα με αυτα που λεει το συμβολαιο.Πηρα στη cyta και μου ειπαν οτι θα πληρωσω ποινη 120 ευρω.Απο τη wind μου ειπαν οτι εφοσον εχω κανει δευτερη ανανεωση συμβολαιου τηλεφωνικως δεν υπαρχει ποινη γιατι δεν εχω υπογραψει κατι(εγινε ανανεωση προφορικα) και επισης μου ειπαν οτι το λενε αυτο σκοπιμως για να μην τους φυγουν πελατες.Εχει καποιος απο εσας γνωση του θεματος;
Το πέναλτι είναι 120 φίλε για το 24μηνο. Ψέμματα σου λέει η wind.

Εμένα μου έλεγαν ότι επειδή τη cyta θα τη Πάρει η Vodafone, ας φύγω και το χρέος μου δε θα υπάρχει και ότι μόλις γίνει η αλλαγή ιδιοκτησίας θα μου αλλάξουν το συμβόλαιο και θα με παν σε δικά τους στάνταρ. Τα οποία δεν ισχύουν. Απορώ πως γίνεται να μην ελέγχει κανείς τι λένε αυτοί οι άνθρωποι στα τηλ. Μερικά ξεφεύγουν αρκετά

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Το πέναλτι είναι 120 φίλε για το 24μηνο. Ψέμματα σου λέει η wind.

Εμένα μου έλεγαν ότι επειδή τη cyta θα τη Πάρει η Vodafone, ας φύγω και το χρέος μου δε θα υπάρχει και ότι μόλις γίνει η αλλαγή ιδιοκτησίας θα μου αλλάξουν το συμβόλαιο και θα με παν σε δικά τους στάνταρ. Τα οποία δεν ισχύουν. Απορώ πως γίνεται να μην ελέγχει κανείς τι λένε αυτοί οι άνθρωποι στα τηλ. Μερικά ξεφεύγουν αρκετά

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Ευχαριστω για τις απαντησεις.Αρα δεν το κουναω απο cyta μεχρι να ληξει το συμβολαιο...σε 5 μηνες....αυτο που σκεφτομαι τωρα ειναι μηπως μου λενε και ******ες για τα 16 ευρω το μηνα παγιο;;;;.....χμμ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις.Αρα δεν το κουναω απο cyta μεχρι να ληξει το συμβολαιο...σε 5 μηνες....αυτο που σκεφτομαι τωρα ειναι μηπως μου λενε και ******ες για τα 16 ευρω το μηνα παγιο;;;;.....χμμ
Αν κοιτάξεις λίγο πιο πάνω αναφέρω ότι εμένα αυτή την προσφορά,μου την έκανε η cyts για να μην φύγω, τα 16 ευρώ εννοώ.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα και εμένα με πήραν από wind για αυτή την προσφορά με τα 16 ευρώ αλλά από ότι βλέπω εδώ μέσα θα φάνε άκυρο γιατί μου είπαν ακριβώς τα ίδια που διάβασα και πιο πάνω και δεν είναι καιρός να πληρώνουμε ποινές λόγω υποχώρησης
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...