Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι αλλα δεν απαιτει συνδεση δικτυου? αμα πεσει το ρευμα δεν εχεις και τηλεφωνο,ισως να κανω και λαθος :O

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, ok. Στα 4 χρόνια που είμαι συνδρομητής, να μου έπεσε το ρεύμα 1-2 ώρες. Βάζεις ένα UPS και είσαι ok. Για ένα φθηνό μιλάμε, όχι για ακριβό.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εξαρτάται από τον πάροχο και το στήσιμο του δικτύου του. Σύγκρινε το VoIP της NetOne με το VoIP της HOL. Η μέρα με τη νύχτα.

 

καλα το voip της hol ειναι απλα τραγικο!!!

@pgetsopoulos ποσες φορες να εχει πεσει πια αυτο το ρευμα και εξαλλου ακομα και στο χωριο μου οταν πεφτει το ρευμα δεν κανουμε τηλεφωνα!!! ασε που τωρα ολοι στα σπιτια τους εχουν πιο πολυ ασυρματα τηλεφωνα αρα παλι με το ρευμα υπαρχει προβλημα... εκει που θα επρεπε να εστιασουμε ειναι τι γινεται οταν εχει βλαβη το internet - εγω πως θα καλεσω το τεχνικο τμημα να μου το φτιαξει; ε;

Edited by stathis123

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

νταξει δεν λεω μονο γ το ρευμα... ερννος και βλαβη στο νετ...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

καλα το voip της hol ειναι απλα τραγικο!!!

@pgetsopoulos ποσες φορες να εχει πεσει πια αυτο το ρευμα και εξαλλου ακομα και στο χωριο μου οταν πεφτει το ρευμα δεν κανουμε τηλεφωνα!!! ασε που τωρα ολοι στα σπιτια τους εχουν πιο πολυ ασυρματα τηλεφωνα αρα παλι με το ρευμα υπαρχει προβλημα... εκει που θα επρεπε να εστιασουμε ειναι τι γινεται οταν εχει βλαβη το internet - εγω πως θα καλεσω το τεχνικο τμημα να μου το φτιαξει; ε;

 

Το ότι δεν έχεις ίντερνετ δεν σημαίνει ότι δεν έχεις και τηλέφωνο.

Όπως και το αντίθετο.

Link to comment
Share on other sites

καλα το voip της hol ειναι απλα τραγικο!!!

@pgetsopoulos ποσες φορες να εχει πεσει πια αυτο το ρευμα και εξαλλου ακομα και στο χωριο μου οταν πεφτει το ρευμα δεν κανουμε τηλεφωνα!!! ασε που τωρα ολοι στα σπιτια τους εχουν πιο πολυ ασυρματα τηλεφωνα αρα παλι με το ρευμα υπαρχει προβλημα... εκει που θα επρεπε να εστιασουμε ειναι τι γινεται οταν εχει βλαβη το internet - εγω πως θα καλεσω το τεχνικο τμημα να μου το φτιαξει; ε;

 

απο το κινητο σου.

και οπως αναφερει μεσα στην σελιδα της η cyta :

 

<< Τώρα μπορείτε να καλείτε τη Cyta από άλλα δίκτυα σταθερής και κινητής, με αστική χρέωση (σύμφωνα με τις εκάστοτε χρεώσεις των εταιρειών) στα νέα τηλέφωνα επικοινωνίας: 215 50 13877 (εξυπηρέτηση οικιακών πελατών), 215 50 13878 (εξυπηρέτηση εταιρικών πελατών) και 215 50 13811 (τεχνική εξυπηρέτηση).>>

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση είναι να στείλεις από κάπου ένα mail στο techsupport@hq.cyta.gr

και να αναφέρεις το πρόβλημα σου.

Μόλις το δουν αυτοί θα σε καλέσουν στο κινητό που έχεις δώσει. εντος της επόμενης ώρας θα σε καλέσουν σίγουρα.

 

Φυσικά το Mail θα το στείλεις η απο το κντ σου η από κάποιο άλλο υπολογιστή σε περίπτωση που δεν δουλεύει ούτε η τηλεφωνία σου ούτε το ίντερνετ.

Αν και επιμένω ότι δεν είναι απαραίτητο να υπάρχει βλάβη και στις 2 υπηρεσίες.

Link to comment
Share on other sites

καλα το voip της hol ειναι απλα τραγικο!!!

@pgetsopoulos ποσες φορες να εχει πεσει πια αυτο το ρευμα και εξαλλου ακομα και στο χωριο μου οταν πεφτει το ρευμα δεν κανουμε τηλεφωνα!!! ασε που τωρα ολοι στα σπιτια τους εχουν πιο πολυ ασυρματα τηλεφωνα αρα παλι με το ρευμα υπαρχει προβλημα... εκει που θα επρεπε να εστιασουμε ειναι τι γινεται οταν εχει βλαβη το internet - εγω πως θα καλεσω το τεχνικο τμημα να μου το φτιαξει; ε;

my point exactly. μπορεί να μην είναι απαραίτητο να συμβούν και τα 2 μαζί αλλά οι πιθανότητες είναι πολλές. Και όλα να στηρίζονται στο ρεύμα.

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και αφορούν κλήσεις προς όλους (σταθερά έτσι, για κινητά υπάρχει άλλο πακέτο).

 

Επίσης για κλήσεις μεταξύ συνδρομητών cyta υπάρχει άλλο πακέτο.

 

Νομίζω πως πακέτο για απεριόριστα προς όλους δεν έχει. Τώρα πήγα ξανά στο site της (εδώ συγκεκριμένα) και εκεί που λέει απεριόριστα έχει μια σημείωση η οποία λέει: "Συμπεριλαμβάνει τα απεριόριστα Cyta προς Cyta ΕΛΛΑΔΑ." Δε βλέπω κάπου απεριόριστα προς όλους....εκτός αν χάνω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως πακέτο για απεριόριστα προς όλους δεν έχει. Τώρα πήγα ξανά στο site της (εδώ συγκεκριμένα) και εκεί που λέει απεριόριστα έχει μια σημείωση η οποία λέει: "Συμπεριλαμβάνει τα απεριόριστα Cyta προς Cyta ΕΛΛΑΔΑ." Δε βλέπω κάπου απεριόριστα προς όλους....εκτός αν χάνω κάτι.

 

Απεριόριστα προς όλα τα σταθερά Ελλάδος 9 ευρω(περιλαμβάνει και τα cyta Ελλάδος)

Αν θες μόνο απεριόριστα προς cyta ελλάδος 2 ευρώ

 

Αν θες τα πάντα απεριόριστα εκτός απο τα κινητά φυσικά που αν δεν κάνψ λάθος κανείς δεν σου προσφέρει απεριόριστη ομιλία προς κινητά επιλέγεις το 2play ενισχυμένο με 38 ευρώ που περιλαμβάνει

24 mbps internet

Απεριόριστα σταθερά ελλάδος

Απεριόριστα διεθνή προς 38 προορισμούς

60 λεπτά προς κινητά

Edited by ilkou
Link to comment
Share on other sites

Άρα γιατί να επιλέξω CYTA και όχι ON που στο πακέτο αυτό έχει 37, ή HOl που μου δίνει 3 μήνες δώρο στα 41 ( αν κάνεις τα μαθηματικά βγαίνει 30 το μήνα) ή forthnet που με 41 σου δίνει και τσάμπα το startpack της νόβα για 1 χρόνο και έχουν πιο ευρείες διασυνδέσεις με το εξωτερικό?
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Άρα γιατί να επιλέξω CYTA και όχι ON που στο πακέτο αυτό έχει 37, ή HOl που μου δίνει 3 μήνες δώρο στα 41 ( αν κάνεις τα μαθηματικά βγαίνει 30 το μήνα) ή forthnet που με 41 σου δίνει και τσάμπα το startpack της νόβα για 1 χρόνο και έχουν πιο ευρείες διασυνδέσεις με το εξωτερικό?

 

Εγώ ρε φίλε πληρώνω 22 ευρώ το μήνα. Με 8αρι ιντερνετ και 200 λεπτά σταθερά.Και με καλύπτει.Γιατί να μην κάνω cyta μου λές?

Μπορείς να καταλάβεις ότι η cyta είναι η μοναδική εταιρεία που σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις όσο χρόνο πραγματικά καταναλώνεις.Βρες μου μια άλλη εταιρεία που σου δίνει τόσο ευέλικτα προγράμματα.

 

Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι λέω σε κάποιον να κάνει cyta. Ο καθένας πρέπει να κοιτάξει αρχικά τις ανάγκες του και στην συνέχεια με κατάλληλη έρευνα στην περιοχή του να επιλέξει την πιο αξιόπιστη εταιρεία.

Edited by ilkou
Link to comment
Share on other sites

αντι να λεμε καλα που ηρθε και η cyta μας πιανουν οι μαζοχισμοι...
http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθησω λιγο το θεμα παιδια....Οποτε για να βαλω στο πατρικο μου double play στα 4,που μου αρκει αν τα πιανει full(αν εχει καποιος να μου επιβεβαιωσει για το κλειδωμα ειτε στα 4,ειτε στα 8 :) ) +απεριοριστα σταθερα+40 ' προς κινητα βγαινει 16+9+5=30 ευρω!!!Δεν ειναι και ασχημα!!!Πλεον ποιος εχει πανω απο 13αρα internet?Λιγοι...
Link to comment
Share on other sites

Ποιος μίλησε για μαζοχισμούς. Εγώ απάντησα στο ότι αν κάποιος θέλει 24αρι με απεριόριστα και κινητά γιατί να επιλέξει cyta? Δεν τα ισωπέδωσα όλα. Αλλά κι έτσι να είναι όλοι έχουν Lite προγράμματα που είναι στα 20-25 ευρώ και πάντα με 24άρι νετ.

Anw εγώ σκέφτομαι άπό την πλευρά μου που το γρήγορο νετ είναι η πρώτη προτεραιότητα και όχι τόσο τα τηλ.

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθησω λιγο το θεμα παιδια....Οποτε για να βαλω στο πατρικο μου double play στα 4,που μου αρκει αν τα πιανει full(αν εχει καποιος να μου επιβεβαιωσει για το κλειδωμα ειτε στα 4,ειτε στα 8 :) ) +απεριοριστα σταθερα+40 ' προς κινητα βγαινει 16+9+5=30 ευρω!!!Δεν ειναι και ασχημα!!!Πλεον ποιος εχει πανω απο 13αρα internet?Λιγοι...

 

Εγώ έχω 8άρι και ποιάνω σταθερά τα 7. Αυτοί με τα 4αρια ποιάνουν συνήθως 3.5

Για Αθήνα που μένεις εσύ στο Αιγάλεω έχει κάνει η κοπέλα μου εδώ και 2 μήνες και ποιάνει ακριβώς τα ίδια με εμένα και είναι απόλυτα ευχαριστημένη

 

Ποιος μίλησε για μαζοχισμούς. Εγώ απάντησα στο ότι αν κάποιος θέλει 24αρι με απεριόριστα και κινητά γιατί να επιλέξει cyta? Δεν τα ισωπέδωσα όλα. Αλλά κι έτσι να είναι όλοι έχουν Lite προγράμματα που είναι στα 20-25 ευρώ και πάντα με 24άρι νετ.

Anw εγώ σκέφτομαι άπό την πλευρά μου που το γρήγορο νετ είναι η πρώτη προτεραιότητα και όχι τόσο τα τηλ.

 

Από την μικρή μου εμπειρία οι περισσότεροι συνδρομητές cyta δεν έχουν 24αρα γραμμή. Συνήθως επιλέγουν 4άρα η 8άρα προσθέτοντας τον χρόνο ομιλίας που τους καλύπτει.

 

Τώρα όσον αφορά τα 24αρια όλες οι εταιρείες παίζουν με τις ίδιες τιμες με διαφορά 2-3 ευρώ το πολύ. Εκεί απλά επιλέγεις την εταιρεία που εμπιστεύεσαι περισσότερο.

 

Προσωπικά αν με ενδιέφερε τόσο πολύ το γρήγορο ίντερνετ θα προτιμούσα τον ΟΤΕ.

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 8άρι και ποιάνω σταθερά τα 7. Αυτοί με τα 4αρια ποιάνουν συνήθως 3.5

Για Αθήνα που μένεις εσύ στο Αιγάλεω έχει κάνει η κοπέλα μου εδώ και 2 μήνες και ποιάνει ακριβώς τα ίδια με εμένα και είναι απόλυτα ευχαριστημένη

ναι πολυ καλα....ευχαριστω!!!τωρα προσεξα μια προσφορα που εχει για αττικη...Με 9 ευρω προς σταθερα,παιρνεις το 9 ευρω πακετο προς κινητα δωρεαν,αν καταλαβα καλα...Παιρνω τηλ αυριο εξυπηρετηση πελατων να κανω αιτηση :lol::p:D

 

Από την μικρή μου εμπειρία οι περισσότεροι συνδρομητές cyta δεν έχουν 24αρα γραμμή. Συνήθως επιλέγουν 4άρα η 8άρα προσθέτοντας τον χρόνο ομιλίας που τους καλύπτει.

 

Τώρα όσον αφορά τα 24αρια όλες οι εταιρείες παίζουν με τις ίδιες τιμες με διαφορά 2-3 ευρώ το πολύ. Εκεί απλά επιλέγεις την εταιρεία που εμπιστεύεσαι περισσότερο.

 

Προσωπικά αν με ενδιέφερε τόσο πολύ το γρήγορο ίντερνετ θα προτιμούσα τον ΟΤΕ.

 

ναι απο ο,τι καταλαβα και εγω ,εκει στοχευει η εταιρεια...Σε αυτο το target group!!Και ποσο δικιο εχεις για οτε!!Αυτο λενε απο το 2007 και στο adslgr...Δεν ξερεις με τις ιδιωτικες σε τι πορτα θα σε πεταξουν!!Εμενα απο 17αρα οτε,16αρα χολ ,στο τελος με πεταξαν σε 7,5αρα wind!!!Στο ιδιο σπιτι ολα αυτα και με dslam 200 μ μακρια !!

Link to comment
Share on other sites

Ναι για Αθήνα μόνο ισχύει αυτό που λές. Για τις υπόλοιπες περιοχές νομίζω αν επιλέξεις για παράδειγμα 5 ευρώ σταθερά και 5 ευρώ κινητά πληρώνεις σύνολο 7,5

 

Εγώ είχα Παλια ΟΤΕ και έπιανα 17-18 σταθερά. Μετά απο ένα διάστημα έκανα HOL αλλά την διέκοψα πριν τις 2 πρώτες βδομάδες γιατί με άφησαν χωρίς ίντερνετ από την δεύτερη μέρα και εδώ και 4 μήνες έχω cyta στα 8 και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Το θετικό είναι ότι σηκώνουν το τηλ κατευθείαν και δεν περιμένεις με τις ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Και ποσο δικιο εχεις για οτε!!Αυτο λενε απο το 2007 και στο adslgr...Δεν ξερεις με τις ιδιωτικες σε τι πορτα θα σε πεταξουν!!Εμενα απο 17αρα οτε,16αρα χολ ,στο τελος με πεταξαν σε 7,5αρα wind!!!Στο ιδιο σπιτι ολα αυτα και με dslam 200 μ μακρια !!

Δε συμφωνώ. Μπορεί ο ΟΤε να έχει καλύτερα pings, αλλά κ οι εναλλακτικοί έχουν αυξήσει τη διασύνδεση με το εξωτερικό και είναι πολύ ανεβασμένες οι συνδέσεις.

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Ναι Dimp3 για να το λες...Σταματησα να ασχολουμαι με τις ταχυτητες εδω και δυο χρονια,οταν σταματησα να παιζω και παιχνιδια!!!Οποτε τo ping μετραγe για μενα :D

Προσωπικα παντως στη wind σερνομαι σε καθε σελιδα εκτος Ευρωπης,κατι που δεν εβλεπα στις αλλες εταιρειες..

Συγγνωμη για το off topic,Eιπαμε θα βαλω αυριο cyta :p:p και θα πω εντυπωσεις και χρονο ενεργοποιησης!!Μακαρι να εβγαινε και προσφορα να γλυτωσουμε τα 30 ευρω ενεργοποιησης

Link to comment
Share on other sites

Όντως αυτό που αναφέρεις παραπάνω ότι έχουν κάνει με τις διαβαθμίσεις στις χρεώσεις είναι πραγματικά έξυπνο και βολεύει τον τελικό. Εγώ ακόμα δεν έχω σιγουρευτεί ότι τα απεριόριστα είναι πράγματι απεριόριστα, αλλά αν θες 200 λεπτά, απλά αγοράζεις 200 λεπτά και δεν έχει σημασία αν είναι απεριοριστα ή όχι. Αυτό το voip γιατί το κρατάνε όμως; Δε θα πρεπε να δίνουν επιλογή να μην έχει κάποιος voip;
Link to comment
Share on other sites

Όντως αυτό που αναφέρεις παραπάνω ότι έχουν κάνει με τις διαβαθμίσεις στις χρεώσεις είναι πραγματικά έξυπνο και βολεύει τον τελικό. Εγώ ακόμα δεν έχω σιγουρευτεί ότι τα απεριόριστα είναι πράγματι απεριόριστα, αλλά αν θες 200 λεπτά, απλά αγοράζεις 200 λεπτά και δεν έχει σημασία αν είναι απεριοριστα ή όχι. Αυτό το voip γιατί το κρατάνε όμως; Δε θα πρεπε να δίνουν επιλογή να μην έχει κάποιος voip;

 

Για το voip έχεις δίκιο. Πιστεύω ότι θα έπρεπε να υπάρχει εναλλακτική λύση. Παρόλαυτα εγώ δεν βλέπω καμία διαφορά στην ποιότητα ήχουν ούτε συναγερμό έχω για να με ενοχλεί. Τα απεριόριστα είναι όπως ακριβώς σου το λέω.Εγώ σκέφτομαι τον επόμενο μήνα να προσθέσω με 2 ευρώ τα απεριόριστα προς cyta για να μιλάω με την κοπέλα μου. Η cyta σου δίνει τη δυνατότητα να αφαιρείς η να προσθέτεις προγράμματα ομιλίας κάθε 3 μήνες.

Επίσης πολύ σημαντικό είναι ότι η χρέωση είναι ανα δευτερόλεπτο σε όλα τα προγράμματα ομιλίας

Link to comment
Share on other sites

Για Αθήνα τι ισχύει για τη Cyta ακριβώς; Πόσο είναι το τέλος ενεργοποίησης; Τι router δίνει στην Αττική;

 

30 ευρώ είναι το τέλος ενεργοποίησης. Η κοπέλα μου μένει Αιγάλεω και είναι πολύ ευχαριστημένη. Και σε εμένα και στην κοπέλα μου έστειλαν ενα πιρέλι μαύρο.

Για Αθήνα τσέκαρε αυτό το λινκ

http://www.cyta.gr/uploads/files/1948.pdf

Link to comment
Share on other sites

28€ μου βγαίνουν τα 8MBps και απεριόριστα για Ελλάδα ένω 31€ δίνω με την NetOne με απεριόριστα για Ελλάδα και εξωτερικό..
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...