Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πας Ρυθμίσεις > Διαχείριση εφαρμογών > Εγκατεστημένες εφαρμογές και στο εικονίδιο του opera mini θα πατήσεις Επιλογές > Ρυθμίσεις εφαρμογής > Πληκ/γιο επί της οθόνης > Απενεργοποιημένο.

 

άψογος ευχαριστώ

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ανεβασα εδω για σενα & τους υπολοιπους, Windows Live Messenger v5.501.1003

http://www.sendspace.com/file/q4vcbk

 

1. Δεν βρήκα επιλογή για σύνδεση Wi-Fi

2. Μόλις έκανα sign-in μου κόλησε το 5800 ! Έπρεπε να βγάλω την μπαταρία...

(Την εγκατάσταση την έκανα στην κάρτα)

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν βρήκα επιλογή για σύνδεση Wi-Fi

2. Μόλις έκανα sign-in μου κόλησε το 5800 ! Έπρεπε να βγάλω την μπαταρία...

(Την εγκατάσταση την έκανα στην κάρτα)

 

Στο N97 μου κάνει κανονικά log in, εμφανίζει όλες μου τις επαφές, με τις φωτό τους και τα pm τους... και μόλις πάει κάποιος να μου στείλει im... αποσυνδέεται! :mad:

Fring και πάλι Fring!

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το msn, πολυ διαφημιση στο προγραμμα... Και μαλιστα στα κινεζικα :lol:

Εγω θα μεινω στο nimbuzz και θα περιμενω μια καλυτερη και πιο τακτοποιημενη εκδοση του live messenger :)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το msn, πολυ διαφημιση στο προγραμμα... Και μαλιστα στα κινεζικα :lol:

Εγω θα μεινω στο nimbuzz και θα περιμενω μια καλυτερη και πιο τακτοποιημενη εκδοση του live messenger :)

 

Ακριβως τα ιδια και απο εμενα. Μενω στο fring μεχρι νεοτερας

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

MobiLex για Symbian S60 3rd- 5th (Touch) Edition

http://img4.imageshack.us/img4/3770/mobi20.jpg

 

Δωρεάν

- Ελληνικό Ερμηνευτικό - Ορθογραφικό - Ετυμολογικό λεξικό 68.145 λημμάτων,

- Ελληνική Εγκυκλοπαίδεια (wikipedia),

- World Factbook η γνωστή ετήσια έκδοση της CIA τύπου Αλμανάκ με βασικά στοιχεία και πληροφορίες για όλες τις χώρες του κόσμου.

 

Οδηγίες Εγκατάστασης :

 

1) Εγκατάσταση της πλατφόρμας Python από ΕΔΩ

και συγκεκριμένα ΑΥΤΟ το signed αρχείο.2) Sign και εγκατάσταση του appuifw2 module

3) Αποσυμπίεση και Αντιγραφή του φακέλου MobiLex που βρίσκεται ΕΔΩ στην κάρτα μνήμης

4) Τέλος για συσκευές 3rd Edition, εγκατάσταση του MobiLex v3.0.5 signed

Ενώ για συσκευές 5 th (touch) Edition εγκατάσταση του MobiLex v3.1.5 signed

 

Το κατέβασμα του αρχείου της παραγράφου 1 δεν είναι δυνατόν! Μήπως μπορείς να το ξανανεβάσεις καπου αλλού?

Nobody's perfect
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το ωραιο θεμα flash με τα 7, το εβαλα στο 5800 ειναι δοκιμαστικο αλλα μου δουλεψε μονο το αρχειο του ν97 και ειναι τελειο, αλλου δεν εχουμε αναλογα apps layers για το κινητο? Επισης ποιος player παιζει ολα τα αρχεια και ιδιως mp4?
Link to comment
Share on other sites

Κανένας, τουλάχιστον δεν υπάρχει κάποιος που να έχει βγει σε έκδοση πλήρως συμβατή με τα 5th edition. Ο smartmovie παίζει μεν avi αρχεία αλλά κάποιες φορές κολλάει, ιδίως στα mp4. Ο ενσωματωμένος player, είναι ο καλύτερος μέχρι στιγμής αλλά, δεν αναπαράγει avi.
Link to comment
Share on other sites

Κανένας, τουλάχιστον δεν υπάρχει κάποιος που να έχει βγει σε έκδοση πλήρως συμβατή με τα 5th edition. Ο smartmovie παίζει μεν avi αρχεία αλλά κάποιες φορές κολλάει, ιδίως στα mp4. Ο ενσωματωμένος player, είναι ο καλύτερος μέχρι στιγμής αλλά, δεν αναπαράγει avi.

 

Αν αναφερεσαι στον real player σε εμενα δεν αναγνωριζει ουτε αλλα mp4 (απο μετατροπη), παρα μονο αυτο της επιδειξης του Ν97.

 

 

Επισης το FingerPrint Scanner for 5800 & N97, ειναι μονο για να παιζεις και να κανεις πλακα στους φιλους σου, αφου για να εμφανιστει η οθονη με το αποτυπωμα πρεπει πρωτα να ξεκλειδωσεις την συσκευη μηχανικα (με το πλαινο κουμπι). Αρα δεν ξεκλειδωνει απο μονο του την συσκευη.

 

Το Restart S60v5 Unsigned by yuelongr ειναι ομως αυτο που λεει και το ονομα του. Μια εφαρμογη μεσω της οποιας μπορεις να κανεις επανεκιννηση χωρις το πατημα του κουμπιου on-off. (για αυτους που φοβουνται την μηχανικη καταπονηση του κουμπιου απο τις συχνες επανεκινησεις.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι και εγω.με στειλαν ενα εγγραφο.και οταν απο να το ανοιξω απο τα μηνυματα το εμφανιζει σαν σελιδοδεικτη του ιντερνετ.πως θα το κανω να το εμφανιζει και μεσα απο το office, ωστε να μπορεσω να το επεξεργαστω?εχω περασει την version 6.0.169 am,την οποια την πηρα απο τα γνωστα μαγαζακια.μηπως πρεπει να περασω αλλη εκδοση.μηλαω για το Ν97 αν αυτο μπορει να βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το X-plore, πήγαινε menu-tools-messaging, πάρε το αρχείο κια βάλτο σε έναν φάκελο της επιλογής σου και, από εκεί, άνοιξέ το με το quickoffice.
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω και εγω κάτι;

Αν θυμάμαι καλά το 5800 ειχε επεξεργασία video, συνχωνευση, αλλαγή ηχου, προσθήκη κειμένου, αποκοπή. Βλέπω οτι στο HDi8910 (πρόσφατα το πήρα) ενω υπάρχει το εικονίδιο για αυτή την επιλογή δεν σου δίνει τη δυνατοτητα να τη χρησιμοποιήσεις... Υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξει αυτο ή κάποιο προγραμματάκι;

Το ειχα βολευτεί πάρα πολυ και μου κακοφαίνετε...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ένα προβληματάκι προσπαθώ να βάλω το καινούριο adobe acrobat και δεν το παίρνει δεν το κάνει εγκατάσταση μου λέει σφάλμα ενημέρωσης γιατί?? και δεν το βρίσκω και πουθενά για να το σβήσω

 

Καλημέρα παιδιά σχετικά με το acrobat και το office δεν υπάρχει τρόπος να σβηστούς όσο και αν έψαξα αυτή η Nokia δηλαδή το έχει παρακάνει όσο και να προσπαθώ να περάσω το acrobat από το γνωστό μαγαζάκι μου γραφή σφάλμα ενημέρωσης και έχω κάνει και hack το n97.Καμια ιδέα κάποιος που να έχει καταφέρει κάτι??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή σε περίπτωση αλλαγής sim να στέλνει sms σε κάποιο αριθμό για να μάθουμε τον τηλ. του "κλέφτη"? Και με ενα sms στο νούμερο εκείνο να κλειδώνει η συσκευή? Το είχα δει σε παλιές εκδόσεις s60..

 

Επίσης είδα και υπάρχει κάτι σχετικό αλλά δεν μπορώ να το κάνω να λειτουργήσει στο μενού της ασφάλειας στο 5800.....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή σε περίπτωση αλλαγής sim να στέλνει sms σε κάποιο αριθμό για να μάθουμε τον τηλ. του "κλέφτη"? Και με ενα sms στο νούμερο εκείνο να κλειδώνει η συσκευή? Το είχα δει σε παλιές εκδόσεις s60..

 

Επίσης είδα και υπάρχει κάτι σχετικό αλλά δεν μπορώ να το κάνω να λειτουργήσει στο μενού της ασφάλειας στο 5800.....

 

Δοκιμασε το Advance Device Lock Pro. Περα απολα τα αλλα νομιζω κανει ακριβως αυτο που ζητασς.

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασμα του αρχείου της παραγράφου 1 δεν είναι δυνατόν! Μήπως μπορείς να το ξανανεβάσεις καπου αλλού?

 

Ποιο αρχειο θελεις? εξηγησε μας για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε.

 

Δες και στο παρακατω link:

http://porfyras.blogspot.com

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ποιο αρχειο θελεις? εξηγησε μας για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε.

 

Δες και στο παρακατω link:

http://porfyras.blogspot.com

Ηθελα το αρχείο του Python για να δουλέψει το Mobilex στο Ν97.

Εντάξει το βρήκα. Χίλια ευχαριστώ

Nobody's perfect
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχετε δει αυτο http://betalabs.nokia.com/betas/view/nokia-photo-browser το εχει βαλει κανεις??

 

αυτό απότι κατάλαβα είναι για να έχει εφέ το κινητό έτσι δεν είναι??

επειδή δεν το έχω βαλει αργή το κινητό βαραίνει κολλάει η είναι για κάνα πεντάλεπτο και μετά βγάλσιμο

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχετε δει αυτο http://betalabs.nokia.com/betas/view/nokia-photo-browser το εχει βαλει κανεις??

 

Το εβαλα μολις τωρα, ειναι πολυ καλο αλλα καθυστερει να φορτωσει τη φωτογραφια λιγο γεγονος που το αναφερει. Αρκετα εξυπνο αυτο με τη μεγενθυση! Το 3D τρεξιμο στις φοτο μου θυμιζει το cooliris.Συνολικα καλο, μπραβο για την ανακαλυψη Ανδρεα!

 

Δεν επηρεαζει τη λειτουργια του κινητου, εκανα εγκατασταση στη μαζικη μνημη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχετε δει αυτο http://betalabs.nokia.com/betas/view/nokia-photo-browser το εχει βαλει κανεις??

 

Το Photo Browser υπάρχει εδώ και αρκετό καιρό. Το χρησιμοποιώ συστηματικά, αντί του προεγκατεστημένου προγράμματος, και μπορώ να πω πως λειτουργεί αρκετά καλά, αν και έχει περιθώρια βελτίωσης. Γενικά το BetaLabs έχει πολύ ενδιαφέρουσες και χρήσιμες εφαρμογές, με τη λεπτομέρεια ότι είναι όλες beta, πράγμα που είναι προφανές και από την ονομασία του, οπότε πρέπει κανείς να αναμένει κάποια προβληματάκια. Υπάρχει πάντως μία χρωματική ένδειξη που δείχνει πόσο σταθερή είναι η καθεμία. Κάποιες από αυτές καταφέρνουν να "αποφοιτήσουν" (graduate), οπότε διατίθονται προεγκατεστημένες στις νέες συσκευές ή στο site της Nokia. Γενικά, πρόκειται για μια πολύ καλή ιδέα, που δίνει στη Nokia την ευκαιρία να τεστάρει τις νέες εφαρμογές προτού τις κυκλοφορήσει κανονικά, και στους "ανήσυχους" χρήστες τη δυνατότητα να εγκαθιστούν ό,τι πιο καινούριο (με την προϋπόθεση πως γνωρίζουν ότι ενδέχεται να μη λειτουργούν όλα απροβλημάτιστα).

 

Το φοβόμουν πως τελικά δε θα διόρθωναν το πρόβλημα με τα τονούμενα κεφαλαία, καθώς είναι ένα πρόβλημα που μάλλον αφορά μόνο την ελληνική γλώσσα και είναι γνωστή η μ@@@ που δέρνει την Alpha Copy. Τους έχω στείλει λεπτομερές mail εδώ και 20 μέρες, αλλά προφανώς με έγραψαν στα @@ τους. Όχι πως δεν το περίμενα βέβαια. Αθάνατο Ελλαδιστάν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχετε δει αυτο http://betalabs.nokia.com/betas/view/nokia-photo-browser το εχει βαλει κανεις??

 

αυτό απότι κατάλαβα είναι για να έχει εφέ το κινητό έτσι δεν είναι??

επειδή δεν το έχω βαλει αργή το κινητό βαραίνει κολλάει η είναι για κάνα πεντάλεπτο και μετά βγάλσιμο

 

κατι αντιστοιχο ειχα κατεβασει πριν αρκετο καιρο απο το ovi store.....νομιζω ειναι το ιδιο με αυτο που αναφερεις

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα στο MobiLex για Symbian S60 3rd- 5th

 

Τι εννοει λεγοντας Sign και εγκατάσταση του appuifw2 module, κανω εγω κατι για να γίνει η εγγραφη;

 

Εαν παω να εγκαταστησω κατευθειαν το appuifw2 module μου βγαζει:

ο ελεγχος πιστοποιητικου μεσω συνδεσης απετυχε

 

Τι πρεπει να κανω;

 

Και κατι ακομα :στις ρυθμισεις εγκαταστασης στον ελεγχο πιστοποιητικου σε συνδεση τι να βαλω(ενεργοποιημενος ή επιτυχης; )

επισης στο προεπιλεγμενη διευθυνση ιστου ειναι κενο

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα στο MobiLex για Symbian S60 3rd- 5th

 

Τι εννοει λεγοντας Sign και εγκατάσταση του appuifw2 module, κανω εγω κατι για να γίνει η εγγραφη;

 

Εαν παω να εγκαταστησω κατευθειαν το appuifw2 module μου βγαζει:

ο ελεγχος πιστοποιητικου μεσω συνδεσης απετυχε

 

Τι πρεπει να κανω;

 

Πριν το κανεις εγκατασταση θα πρεπει να το υπογραψεις ψηφιακα διαβασε στο παρακατω link εκει που λεει: Τα αρχεία εγκατάστασης του Symbian OS 9.4/9.5 ή μεταγενέστερο θα πρέπει να είναι ψηφιακά υπογεγραμμένα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651198#post2651198

 

Eπισης καλο ειναι να διαβασεις ολοκληρο το faq ετσι τα πραγματα θα ειναι ευκολοτερα και θα μαθεις τα βασικα.

 

Και κατι ακομα :στις ρυθμισεις εγκαταστασης στον ελεγχο πιστοποιητικου σε συνδεση τι να βαλω(ενεργοποιημενος ή επιτυχης; )

επισης στο προεπιλεγμενη διευθυνση ιστου ειναι κενο

 

Ευχαριστω!

Aπενεργοποιημενος

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...