Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε το Advanced Device Lock, νομίζω να σε καλύψει. Επίσης υπάρχει και το Best Crypto.

 

Το βρήκα το Advanced Device Lock αλλά ειναι trial.... άμα μπορείς στείλε μου είναι pm από που κατέβασες την full έκδοση, εκτός αν έχεις και εσύ την trial...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια προσπαθησα να βρω στο impart καποια εφαρμογη ασφαλειας για να κλειδωνω τομεις του τηλεφωνου....!Αλλα δεν εβγαλα ακρη...!Συγκεκριμενα θα ηθελα να βρω το smartphoneware Best Crypto αλλα δεν μπορεσα να το βρω σπασμενο αλλα unsinged...!για να το υπογραψω και να το εγκαταστησω...!Αν το εχει βρει καποιος ας μου πει σας παρακαλω....!Επισης καθε αλλη επιλογη για προγραμμα "κλειδωματος" ευπροσδεκτη...!Ευχαριστω....!
Link to comment
Share on other sites

ειχα ακουσει οτι υπαρχει εφαρμογη οπου ξανεις block καποια νουμερα που δε θελεις να σε καλεσουν. Υπαρχει κατι για το 5800?

 

Ναι φιλε μου και βεβαι υπαρχει...τσεκαρε το στα γνωστα μαγαζακια...!Νομιζω πως λεγεται Best blacklist....!:):):ninja::ninja::ninja::ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθησα να βρω στο impart καποια εφαρμογη ασφαλειας για να κλειδωνω τομεις του τηλεφωνου....!Αλλα δεν εβγαλα ακρη...!Συγκεκριμενα θα ηθελα να βρω το smartphoneware Best Crypto αλλα δεν μπορεσα να το βρω σπασμενο αλλα unsinged...!για να το υπογραψω και να το εγκαταστησω...!

Βάλε το advanced device locks.

 

Σε συμβουλεύω να βγάλεις ένα πιστοποιητικό για το κινητό σου για να μπορείς να υπογράφεις τις εφαρμογές. Θα σου φανεί απίστευτα χρήσιμο και δεν θα περιορίζεσαι μόνο σε εφρμογές που είναι ήδη signed.

 

Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το advanced device locks.

 

Σε συμβουλεύω να βγάλεις ένα πιστοποιητικό για το κινητό σου για να μπορείς να υπογράφεις τις εφαρμογές. Θα σου φανεί απίστευτα χρήσιμο και δεν θα περιορίζεσαι μόνο σε εφρμογές που είναι ήδη signed.

 

Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed

 

Ναι...εχω κανει την διαδικασια και εχω στειλει το ΙΜΕΙ(τςρα ποτε θα μου απαντησουν για το νουμερο μου δεν ξερω:blink:)...Εσυ μου προτεινεις το advanced device locks?Θελω να μπορω να κλειδωνω τις περιοχες μηνυματων εκθεσης κλησεων και ετσι....!Γινεται ε?:):):):D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι...εχω κανει την διαδικασια και εχω στειλει το ΙΜΕΙ(τςρα ποτε θα μου απαντησουν για το νουμερο μου δεν ξερω:blink:)...Εσυ μου προτεινεις το advanced device locks?Θελω να μπορω να κλειδωνω τις περιοχες μηνυματων εκθεσης κλησεων και ετσι....!Γινεται ε?:):):):D:D:D

 

Γίνετε αυτό που θέλεις με το advanced lock όχι με το best crypto όμως.

Για πιο γρήγορο τρόπο δες το 2ο post στο θέμα με signed εφαρμογές, μέσα σε δυο ωρίτσες θα είσαι έτοιμος

Link to comment
Share on other sites

Limited Offer: Free licenses Handy Shell & Weather!

http://www.symbian-freak.com/news/009/02/limited_offer_get_free_handy_shell_codes_us.htm

http://www.s60.com/life/mys60/myExclusives.do

 

Ο κωδικος λειτουργει και για την εκδοση 5th edition που κατεβαζετε

απο εδω

 

http://nokia-5800-xpress-music-software.epocware.com/Handy_Shell/articles/Download_area_for_Handy_Shell.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα όλα οκ. Η έκδοση touch ποια είναι γιατί είχα δοκιμάσει την 1.0.4 και δεν μου άρεσε αν είναι πάλι αυτή να μην τη δοκιμάζω τσάμπα πάλι
Link to comment
Share on other sites

γμτ πότε θα το φτιάξουν, στην 1.04 μόνο ραντεβού φαίνονται στην αρχική οθόνη. Αν έχεις περασμένα στο ημερολόγιο γενέθλια, γιορτές κτλ δεν εμφανίζονται εκτός αν υπάρχει κάποια επιλογή που δεν ξέρω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχει κανεις χρησιμοποιησει το windows live messenger και να λειτουργει γιατι σε εμενα δεν παιζει κανει συνδεση αλλα μετα βγαζει ενα μηνυμα οτι δεν γινετε συνδεση.ενω ολα τα αλλα applications παιζουν μια χαρα.χρειαζετε καμια ρυθμιση??κατεβασα και το talkonaut αλλα κατι δεν μου αρεσει που πρεπει να κανεις register σε αυτους και δεν το περασα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχει κανεις χρησιμοποιησει το windows live messenger και να λειτουργει γιατι σε εμενα δεν παιζει κανει συνδεση αλλα μετα βγαζει ενα μηνυμα οτι δεν γινετε συνδεση.ενω ολα τα αλλα applications παιζουν μια χαρα.χρειαζετε καμια ρυθμιση??κατεβασα και το talkonaut αλλα κατι δεν μου αρεσει που πρεπει να κανεις register σε αυτους και δεν το περασα.

Οχι, δεν παίζει σε κανέναν μέχρι στιγμής το Messenger.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ολα καλα...μεχρι σημερα...εγκαετστησα στο κινητο απο το pc suite την εφαρμογη step counter....!την αποθηκευσα στο τηλεφωνο...στην αρχη ολα τελεια....!δουλευε την ρυθμισα...ολα καλα...και μετα πατησα να τρεχει στο background....!Επειτα απο 4-5 ωρες...παω να το ανοιξω και μου βγαζει το εξης "Unable to start engine.Exiting." τι μπορει να φταιει?πως φτιαχνετε?ευχαριστω εκ των προτερων...!
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις ξανα εγκατασταση το αρχειο .sis απο επανω!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις ξανα εγκατασταση το αρχειο .sis απο επανω!

 

Λεγοντας απο επανω?εγω το απεγκατεστησα και το εγκαεστησα και παλι τα ιδια...!:)

Επισης κατι ακομη...βρηκα το advanced denice locks μονο σε s60v3 ξερει κανεις αν λειτουργει καλα?

Link to comment
Share on other sites

Τοτε ειναι το ιδιο πραγμα και ακομη καλυτερα! Με πιο τροπο κανεις εγκατασταση το αρχειο?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τοτε ειναι το ιδιο πραγμα και ακομη καλυτερα! Με πιο τροπο κανεις εγκατασταση το αρχειο?

 

Οταν λες ακομη καλυτερα που το βρηκα απο s60v3?Το κανω εγκατασταση απο τον υπολογιστη απο το pc suite...!Λες να προσπαθησω απο το κινητο?Αν ναι σε ποιο φακελο πρεπει να βαλω το αρχειο...?και αυτο το κανω με μαζικη αποθηκευση?Συγνωμη αν σε κουραζω....

 

Τελικα το εκανα...εκανα συνδεση "μαζικη αποθηκευση" μπηκα στην καρτα μνημης εσβησα ενα φακελο που λεγοταν "Step counter" και αυτο ηταν...την εκανα εγκατασταση με pc suite και δουλεψε....!Μονο που μολις ανοιξε μου εγραψε στα αγγλικα "ανακτηση πληροφοριων.επειτα απο crash." γιατι το εκανε ολο αυτο τωρα? :(

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα που το εκανες απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση.

 

Συνδεσε την συσκευη σου με το pc και βαλε ολοκληρο το αρχειο .sis σε ενα φακελο που της αρεσκιας σου που θα τον θυμασε αργοτερα. Μετα αποσυνδεσε την συσκευη σου μπες στο Μενου\ Εφαρμογες\ Διαχειρ. αρχειων\ Πηγαινε επανω στο αρχειο .sis (που ειχες κανει αποθηκευση)\ Επιλογες\ Ανοιγμα\ ...και εγκατασταση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το απόγευμα το Advanced Device Locks για να το δοκιμάσω αλλά τελικά δεν δουλεύει και πολύ καλά στο 5800, δεν σε αφήνει να αλλάξεις κωδικό και όταν πας να βάλεις κωδικό για ανοίξεις μία εφαρμογή προστατευμένη δεν εμφανίζει το εντάξει με αποτέλεσμα να μην μπορείς να κάνεις τίποτα και να χρειάζεται επανεκκίνηση το τηλέφωνο.

Το πρόβλημά μου είναι ότι τώρα δεν μπορώ να το βγάλω από το κινητό.. Με το που πάω να κάνω απεγκατάσταση μου βγάζει μήνυμα ότι πρώτα πρέπει να κλείσουν κάποια προγράμματα, πατάω ναι και κάνει επανεκκίνηση το τηλέφωνο χωρίς να το βγάζει. Όσες φορές και να το δοκίμασα αυτό γίνεται...

Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να το βγάλω?? :worry::confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να κανεις το hack για να μπαινεις σε ολους τους φακελους της συσκευης σου και μετα να το διαγραψεις χειροκινητα με την βοηθεια του UnSIS

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253361#post2253361

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...