Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

έχω 2 ερωτήσεις.

1) Υπάρχει εφαρμογή (free ή εμπορική) εκτός από το quickoffice για επεξεργασία office files? Για pdf files?

2) Πως μπορώ να κάνω unistall το quickoffice και το acrobat από το κινητό?

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

έχω 2 ερωτήσεις.

1) Υπάρχει εφαρμογή (free ή εμπορική) εκτός από το quickoffice για επεξεργασία office files? Για pdf files?

2) Πως μπορώ να κάνω unistall το quickoffice και το acrobat από το κινητό?

 

Ευχαριστώ!!

 

1)Δεν έχω πετύχει ακόμα κάτι στις αναζητήσεις μου για προγράμματα...

2)Δεν στα εμφανίζει στις "εγκατεστημένες εφαρμογές"?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Θα ηθελα να μου πει καποιος τισ ρυθμισεισ που πρεπει να κανω για να δουλεψει το προγραμμα SymRdp 1.00 αν ειναι ευκολο και αν γνωριζει κανεις. Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Nokia Image Space provides you a new view to your own photos, as well as to those from your friends and other people.

 

http://betalabs.nokia.com/files/beta/IS_web_02.jpg

 

You simply link your Flickr account to Image Space. You can then start browsing and sharing photos in Image Space and this way building a view to your part of the world. Your account, the privacy settings and contact lists are handled in Flickr. You see your Flickr contacts and those photos you have access to. Moreover, the comments, tags and photo descriptions can be viewed and edited in Image Space.

 

When there are enough photos of a given area which have been made publicly available, Image Space generates a 3D presentation from them. This feature will be ramped up in phases during the next two months, so please be patient. You can see some examples now at Helsinki and Tampere.

 

Notice: Nokia Image Space is an experimental research project by Nokia Research Center. Uploading photos by using Nokia Share Online client in the phone generates data traffic between the mobile phone and the service. The traffic costs depend on your network operator and data plan.

 

http://betalabs.nokia.com/apps/nokia-image-space

Link to comment
Share on other sites

Στο 5800 στην ενημερωση εφαρμογων εμφανιστηκε ενα python for s60 2.0 μαζι με ενα συνοδευτικο προγραμματακι-ζωγραφικης scribble 0.2

Αποτυχανε συνεχεια ομως στην εγκατασταση μεχρι που πηγα και απεγκαταστησα πρωτα το python 1.9.7 μονος μου. για αυτο προσοχη.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την τελευταία έκδοση

 

Το είχα κατεβάσει από το Ovi store... Δεν ξέρω αν είναι η τελευταία... Θα πάω στο m.opera.com/mobile και θα δω...

Link to comment
Share on other sites

1.9.7 και αλήθεια σου λέω έχω προσπαθήσει και άλλες εκδόσεις από διάφορα sites αλλά τζίφος.Είμαι σε απόγνωση δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.

 

Μπορείς να κατεβάσεις από την Ενημέρωση Εφαρμογών την έκδοση 2.

Python for s60 2.0

 

Στο 5800 στην ενημερωση εφαρμογων εμφανιστηκε ενα python for s60 2.0 μαζι με ενα συνοδευτικο προγραμματακι-ζωγραφικης scribble 0.2

Αποτυχανε συνεχεια ομως στην εγκατασταση μεχρι που πηγα και απεγκαταστησα πρωτα το python 1.9.7 μονος μου. για αυτο προσοχη.

 

Με πρόλαβες.. :p

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα...

 

Έκανα ότι αναφέρεται εδώ για να βάλω το εορτολόγιο και το MobiLex αλλά όταν τα πατάω να τρέξουν,δεν γίνεται τίποτα...

Έβαλα και την ενημέρωση της python 2.0 αλλά τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Αν ακολούθησες τις οδηγίες τότε κανονικά θα έπρεπε να τρέχουν κανονικά.Να σημειώσω ότι δουλεύουν με την 1.45 έκδοση της python.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κατεβάσεις από την Ενημέρωση Εφαρμογών την έκδοση 2.Python for s60 2.0

 

:wacko: Δεν κατάλαβα από που... Satio έχουμε!

 

Παρ' όλα αυτά ακόμα προσπαθώ να εγκαταστήσω το python... Θέλω πολύ να εγκαταστήσω το εορτολόγιο του Porfyras.

Tο έχω αναφέρει κι εδώ

 

Έχω δοκιμάσει τα πάντα και μέσω Bluetooth και με Pc Suite.

Μη μου άπτου!
Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλους με υγεία.DARVANA επειδή έχω και εγώ Satio,έχω το ίδιο πρόβλημα με σένα και δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση το εορτολόγιο.Ενώ μου το κάνει εγκατάσταση κανονικά όταν παώ να το ανοίξω,δεν το ανοίγει(παρεμπιπτόντως όταν γίνεται η διαδικασία εγκατάστασής του,κάποια στιγμή μου γράφει ότι "το στοιχείο python for S60 λείπει.Συνέχεια;" Ας μας πει κάποιος τι να κάνουμε;
Link to comment
Share on other sites

:wacko: Δεν κατάλαβα από που... Satio έχουμε!

 

Παρ' όλα αυτά ακόμα προσπαθώ να εγκαταστήσω το python... Θέλω πολύ να εγκαταστήσω το εορτολόγιο του Porfyras.

Tο έχω αναφέρει κι εδώ

 

Έχω δοκιμάσει τα πάντα και μέσω Bluetooth και με Pc Suite.

 

Ώπα!

Συγχώρα με.. :p

Ο stefhain δεν έχει βάλει avatar και νόμιζα ότι έιχε 5800..:)

Στο δικό σου βγάζει ακόμα το σφάλμα με το πιστοποιητικό?

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλους με υγεία.DARVANA επειδή έχω και εγώ Satio,έχω το ίδιο πρόβλημα με σένα και δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση το εορτολόγιο.Ενώ μου το κάνει εγκατάσταση κανονικά όταν παώ να το ανοίξω,δεν το ανοίγει(παρεμπιπτόντως όταν γίνεται η διαδικασία εγκατάστασής του,κάποια στιγμή μου γράφει ότι "το στοιχείο python for S60 λείπει.Συνέχεια;" Ας μας πει κάποιος τι να κάνουμε;

 

Στη δικιά σου περίπτώση από ότι καταλαβαίνω δεν έχεις κάνει εγκατάσταση το Python καθόλου..

Πρέπει να το εγκαταστήσεις πρώτα και μετά να βάλεις το eortologio

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό σου βγάζει ακόμα το σφάλμα με το πιστοποιητικό?

 

Ναι το βγάζει, όσο και να ρυθμίσω την ημερομηνία του κινητού 6 μήνες ή και πιο πίσω πριν και τίποτα.

Σημειωτέον πως έκανα και την αναβάθμιση απντειν του βονταφον προχθές!

Καραδοκούμε εμείς οι σατιοτες λέμε! :p

Μη μου άπτου!
Link to comment
Share on other sites

Χρονια σας πολλα!!!

Υπαρχει μηπως ειδικη εκδοση της Python για το Omnia HD, η για το Satio γιατι και εγω δεν μπορω να εγκαταστησω την python 1.4.5 για το λεξικο του φιλου Porfyra, ενω ολα τα υπολοιπα μου τα κανει εγκατασταση κανονικα.Μηπως καποιος το εχει βαλει σε Omnia HD?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

zafevolution παράλειψα να αναφέρω ότι αυτό το μήνυμα που μου βγάζει "το στοιχείο python for S60 λείπει.Συνέχεια;",μου το εμφανίζει ενώ έχω ήδη το python μέσα στο κινητό μου.Κουφό έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους.. :)

 

Ισως εαν ενεργοποιησετε το patche installserver.rmp μεσα απο το RomPatcher να μπορεσει και να κανει εγκατασταση η python κανονικα στην συσκευη σας! Ας το δοκιμασει καποιος με Satio να μας πει..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους.. :)

 

Ισως εαν ενεργοποιησετε το patche installserver.rmp μεσα απο το RomPatcher να μπορεσει και να κανει εγκατασταση η python κανονικα στην συσκευη σας! Ας το δοκιμασει καποιος με Satio να μας πει..

 

Που μπορώ να βρω το patche installserver.rmp;

 

Χρονια σας πολλα!

Τελικα σε μενα(omnia HD) μολις το εκανα hack εγκατασταθηκε η Python κανονικα και ετσι εχω και παλι το λεξικο του φιλου Porfyras...Ευχαριστω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση....

υπάρχει και αν ναι ποιο προγραμμα είναι για να ρυθμίζεις να μη συνδέεσαι με ιντερνετ, gps , 3g μέσω κινητού και να έχεις μόνο τα mms Πχ ανοιχτά.

κάτι αντίστοιχο του nodata για τα windows miobile.

 

ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.:)

Αυτό που μπορείς να κάνεις σίγουρα είναι να διαγράψεις η να μετονομάσεις τις ρυθμίσεις που έχουν να κάνουν με το internet για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Από όσο γνωρίζω δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο για sybmian.Για να δεις τι εφαρμογές υπάρχουν μπορείς να πας εδώ:http://my-symbian.com/main/index.php

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.:)

Αυτό που μπορείς να κάνεις σίγουρα είναι να διαγράψεις η να μετονομάσεις τις ρυθμίσεις που έχουν να κάνουν με το internet για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Από όσο γνωρίζω δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο για sybmian.Για να δεις τι εφαρμογές υπάρχουν μπορείς να πας εδώ:http://my-symbian.com/main/index.php

 

ναι αυτό το έκανα, αλλά έλεγα μηπως υπάρχει κάτι πιο λογικό¨)))

 

να ρωτήσω και κάτι άλλο λεξικό ποιό να κατεβάσω???

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και κάτι άλλο λεξικό ποιό να κατεβάσω???

Αν θες Ελληνικό δες εδώ:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2761590#post2761590 :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...