Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ασύρματη μεταφορά δεδομένων μπορείς να χρησιμοποιήσεις το wifi μέσω της εφαρμογής SymSMB ;)

Και η εφαρμογή Dukto προσφέρει επίσης μεταφορά δεδομένων μέσω wi-fi.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραία, το SymSMB 4.00.61 είναι ότι ακριβώς χρειαζόμουν :-) ευχαριστώ!

κάποιος τρόπος για μπακ-απ των επαφών μου χωρίς Outlook ??

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, το SymSMB 4.00.61 είναι ότι ακριβώς χρειαζόμουν :-) ευχαριστώ!

κάποιος τρόπος για μπακ-απ των επαφών μου χωρίς Outlook ??

 

Καλημέρα.

Πήγαινε στις επαφές, επέλεξε τις όλες και μετά επέλεξε να αντιγράφουν στην κάρτα μνήμης.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όχι, χωρίς καλώδιο. Αν ανοίξεις το bluetooth θα αναγνωρίσει τη συσκευή σου όπως όταν την έχεις συνδεδεμένη με το καλώδιο. Εγώ αυτό κάνω συνήθως.
Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο που μιλούσα για κανονικό υπολογιστή επιτραπέζιο (όχι λάπτοπ) και άρα δεν έχω μπλουτουθ στο πισι :) την βρήκα την λύση με το SymSMB που πρότεινε ο φίλος παραπάνω! :-)

 

ερώτηση: ThreadSMS ή Free_iSMS ? τι προτιμάτε ?

Link to comment
Share on other sites

@Someone

Όταν είχα το 5800 είχα δοκιμάσει το Free iSMS αλλά δεν είναι τίποτα το σπουδαίο σαν εφαρμογή. Το μόνο που αλλάζει είναι η εμφάνιση, δεν έχει κάποια παραπάνω λειτουργικότητα. Επίσης έχει ένα μείον στο ότι επιτρέπει έως 70 χαρακτήρες. Απ' ότι είδα το ThreadSMS έχει πιο πολλές λειτουργίες, το μόνο θέμα είναι να είναι συμβατό με την συσκευή σου.

 

Αλλά αν είναι δοκίμασε και τις 2 και όποια σε βολέψει πιο πολύ. Αυτό κάνω πάντα όταν είμαι ανάμεσα σε 2 εφαρμογές.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα α ρωτησω το πως δουλευουν τα συγκεκριμενα προγραμματα: SymSMB 4.00.61 και Dukto.Στο Dukto οταν το ανοιγω κανει connecting και μετα μου βγαζει ενα μηνυμα Error: The specified configuration cannot be used. Κατεβασα κ το προγραμμα στον υπολογιστη, μου αναφερει να βαλω το ip connection μπαινω στο συγκεκριμενο site για να την βρω αλλα τιποτα και το προγραμμα στον υπολογιστη μου αναφεριε error, με το αλλο προγραμμα δεν καταλαβα πως στελνω. τι κανω λαθος, εχω το nokia x6
Link to comment
Share on other sites

ok :-) παιδιά μια εφαρμογή Java που είχε μέσα το κινητό ονόματι "snapfish-prints" τι είναι ? το κάνω εγκατάσταση αλλά δεν υπάρχει πουθενά εικονάκι και απ'ότι βλέπω το τρέχει όμως το αρχείο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα α ρωτησω το πως δουλευουν τα συγκεκριμενα προγραμματα: SymSMB 4.00.61 και Dukto.Στο Dukto οταν το ανοιγω κανει connecting και μετα μου βγαζει ενα μηνυμα Error: The specified configuration cannot be used. Κατεβασα κ το προγραμμα στον υπολογιστη, μου αναφερει να βαλω το ip connection μπαινω στο συγκεκριμενο site για να την βρω αλλα τιποτα και το προγραμμα στον υπολογιστη μου αναφεριε error, με το αλλο προγραμμα δεν καταλαβα πως στελνω. τι κανω λαθος, εχω το nokia x6

 

Εχω και ενα αλλο προβλημα με το Quickoffice παω να ανοιξω ενα αρχειο word και μου βγαινει η επιγραφη no aplication licence παταω continue και με πεταει εξω ενω πριν μου τα ανοιγε. το ξερω οτι δεν εχω την πληρη εκδοση.Τα αρχεια pdf μου τα ανοιγει κανονικα. Ξερετε κανενα προγραμμα να ειναι δωρεαν και να μπορω να διαβαζω αρχεια word-excel pdf κ.α.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ευχαριστώ! Το μόνο "κακό" είναι ότι το πιστοποιητικό από OPDA λήγει τέλη του 2013 σε μένα, αλλά μέχρι τόοοοοοοοοοτε... και φαντάζομαι πως όταν λήξει θα μπορέσω να βγάλω άλλο, αν όχι απο το ίδιο site από άλλο.

 

Υ.Γ.: σόορυ mirrorofsorrow ξεχάστηκα και δεν έκανα edit το ποστ μου! :/

 

που βλεπουμε ποτε ληγει το πιστοποιητικο μας?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Privateer2004/7783/221488/0/karaiskakh2.jpg
Link to comment
Share on other sites

που βλεπουμε ποτε ληγει το πιστοποιητικο μας?

 

διπλο κλικ πανω στο πιστοποιητικο και μετα ανοιγμα!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

κανω εγκατασταση το x-plore 1.52 αλλα στην εγκατασταση μου λεει δεν δοθηκε η ζητηθεισα προσβαση στην εφαρμογη...γιατι τ λεει αυτο?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

ξαχνω εφαρμογη calculator για το 5800 που να εχει μετατροπες απο δεκαδικα σε οκταδικα,δεκαεξαδικα και δυαδικα...

αν εχει κανεις κανα υποψιν του ας μου πει:)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να δείχνει τα πιο φτηνά βενζινάδικα?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο το ramblow υπάρχει κανενα άλλο καλό πρόγραμμα για απελευθέρωση μνήμης?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/Privateer2004/7783/221488/0/karaiskakh2.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!ρε παιδια εχει παρατηρησει κανεις δυσλειτουργια του ν97μινι μετα την εγκατασταση του τριπ αντβαισ.....ειναι η τριτη φορα που το ειχα εγκαταστησει και αναγκαστηκα να κανω χαρτ ριζετ.Δηλ καθυστερουσε εκανε μονο του επανεκινησεις γενικα ηταν.....γριπομενο.Μπορει να ειναι και η ιδεα μου,αλλα μετα απο καθε ξαναστησιμο του τηλ. ολα ειναι καλα.Ας το σχολιασει καποιος αυτο.
Link to comment
Share on other sites

μηπως υπαρχει καμια εφαρμογη που να εμφανιζει τις πιο κοντινες κεραιες καλυψης των εταιρειων?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εγκατεστησα τους χαρτες google αλλα δεν εχει επιλογη συνδεσης σε wifi δικτυο, γιατι;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω το εξης προβλημα.ξαφνικα ενω μπορουσα στον x-plore να κρυψω μια φωτογραφια ,τωρα δεν μπορω.Δηλαδη ειμαι στην φωτο παταω file μετα attributes μετα hiden και μετα change οποτε γινοταν η φωτο θολη ,εδειχνε δηλ. απο κατω οτι υπαρχει καποιο file και την ανοιγα οποτε ηθελα τωρα τα κανω ολα αυτα και εξαφανιζεται η φωτο και δεν ξερω που πηγαινει.ξαναεγκατεστησα τον x-plore αλλα τιποτα απλα εξαφανιζεται η φωτο η το βιντεακι.Σας παρακαλω αν καποιος φανταζεται τι συμβαινει ας μπει στον κοπο να με βοηθησει.Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω το εξης προβλημα.ξαφνικα ενω μπορουσα στον x-plore να κρυψω μια φωτογραφια ,τωρα δεν μπορω.Δηλαδη ειμαι στην φωτο παταω file μετα attributes μετα hiden και μετα change οποτε γινοταν η φωτο θολη ,εδειχνε δηλ. απο κατω οτι υπαρχει καποιο file και την ανοιγα οποτε ηθελα τωρα τα κανω ολα αυτα και εξαφανιζεται η φωτο και δεν ξερω που πηγαινει.ξαναεγκατεστησα τον x-plore αλλα τιποτα απλα εξαφανιζεται η φωτο η το βιντεακι.Σας παρακαλω αν καποιος φανταζεται τι συμβαινει ας μπει στον κοπο να με βοηθησει.Ευχαριστω!

Έχεις επιλέξει να φαίνονται τα κρυφά αρχεία από τις επιλογές του X-Plore? Αν δεν το έχεις κάνει γι' αυτό χάνονται τα αρχεία όταν τα κάνεις κρυφά. Επέλεξε να φαίνονται τα κρυφά αρχεία και θα είναι εντάξει μετά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχεις επιλέξει να φαίνονται τα κρυφά αρχεία από τις επιλογές του X-Plore? Αν δεν το έχεις κάνει γι' αυτό χάνονται τα αρχεία όταν τα κάνεις κρυφά. Επέλεξε να φαίνονται τα κρυφά αρχεία και θα είναι εντάξει μετά.

κατ'αρχην σε ευχαριστω που μπηκες στον κοπο να απαντησεις κατα δευτερον δεν ξερω πως γινεται αυτο αν θελεις ξαναμπες στον κοπο να ξαναγραψεις, ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

menu-tools-configuration-show-hidden files και τσεκάρεις το κουτάκι.

http://img546.imageshack.us/img546/121/scr000032.th.jpg http://img831.imageshack.us/img831/5714/scr000033.th.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...