Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα ωραίο προγραμμα για την χρησιμοποίηση του proximity sensor.

το βάζεις στη θήκη ή την τσέπη και κλειδώνει, και μολις το βγάλεις ξεκλειδώνει.

 

 

http://www.speedyshare.com/files/21192788/PhonePhreak.Software.PocketSensor.v1.0.S60v5.SymbianOS9.4.Retail-F.rar

 

Φίλε το προγραμματάκι είναι πολύ καλό, όμως δυστυχώς με ένα μειονέκτημα που δεν έχω βρει πως διορθώνεται. Δεν φορτώνει αυτόματα με την εκκίνηση του κινητού!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ένα ωραίο προγραμμα για την χρησιμοποίηση του proximity sensor.

το βάζεις στη θήκη ή την τσέπη και κλειδώνει, και μολις το βγάλεις ξεκλειδώνει.

 

 

http://www.speedyshare.com/files/21192788/PhonePhreak.Software.PocketSensor.v1.0.S60v5.SymbianOS9.4.Retail-F.rar

 

Μπορούμε με κάποιο τρόπο να το ρυθμίσουμε να ενεργοποιήται σε κάθε ανοιγμα (εκκίνηση) της συσκευής ????????????

ΣΥΓΝΩΜΗ: Πρώτα το εγραψα και μετα είδα οτι και άλλος εχει την ιδια απορία:!::O:O

Edited by petpap
Double post
Nobody's perfect
Link to comment
Share on other sites

Φίλε το προγραμματάκι είναι πολύ καλό, όμως δυστυχώς με ένα μειονέκτημα που δεν έχω βρει πως διορθώνεται. Δεν φορτώνει αυτόματα με την εκκίνηση του κινητού!

 

σας δουλεύει;; Εμένα στο 5230 δεν κάνει τίποτα!:zzz:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε το προγραμματάκι είναι πολύ καλό, όμως δυστυχώς με ένα μειονέκτημα που δεν έχω βρει πως διορθώνεται. Δεν φορτώνει αυτόματα με την εκκίνηση του κινητού!

 

Μπορούμε με κάποιο τρόπο να το ρυθμίσουμε να ενεργοποιήται σε κάθε ανοιγμα (εκκίνηση) της συσκευής ????????????

ΣΥΓΝΩΜΗ: Πρώτα το εγραψα και μετα είδα οτι και άλλος εχει την ιδια απορία:!::O:O

Yπάρχουν εφαρμογές που κανουν αυτή αυτή την δουλειά, να τρέχουν δηλαδή εφαρμογές κατα το άνοιγμα τις συσκευής.

Τέτοιες είναι η PowerBoot αλλά και η ExeMaster.:)

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει εφαρμογή που να κλειδώνει το τηλ χωρίς την χρήση του πλάγιου κουμπιού; Δηλ να ορίσω εγώ άλλο κουμπί.

 

edit: βρήκα το Mykeylock. Κάνει λες και οπλίζει συναγερμός αυτοκινήτου.:lol:

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε το προγραμματάκι είναι πολύ καλό, όμως δυστυχώς με ένα μειονέκτημα που δεν έχω βρει πως διορθώνεται. Δεν φορτώνει αυτόματα με την εκκίνηση του κινητού!

 

το προγραμμα που βρήκα είναι απλο και δεν κανει κάτι τέτοιο, αλλα σιγουρα υπάρχουν τρόποι να το κάνεις start up και με χακαρισμα και με προγραμμα οπως παραθέτει ο stefanw. Μπορεί να μας βοηθήσει και ο χρήση butterfly με της γνώσης της.

 

Yπάρχει εφαρμογή που να κλειδώνει το τηλ χωρίς την χρήση του πλάγιου κουμπιού; Δηλ να ορίσω εγώ άλλο κουμπί.

 

edit: βρήκα το Mykeylock. Κάνει λες και οπλίζει συναγερμός αυτοκινήτου.:lol:

 

Πάντως εφαρμογή που κλειδώνει με εναλλακτικούς τρόπους, πχ το πράσινο και κόκκινο κουμπί. είναι το slideunlock. freeware απο το opda εδώ

Το κατεβάζεις χώρις νασαι και μέλος αλλά θέλει να το κάνεις sign.

Το μόνο κόλλημα είναι οτι δεν συγχρονίζεται το κουμπί της νόκια. αν το κάνεις δηλαδή lock με το κουμπί της νόκια θέλει διπλό ξεκλείδωμα. Αν όχι τοτε είναι πολύ καλό και σταθερό προγραμμα

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εφαρμογή που κλειδώνει με εναλλακτικούς τρόπους, πχ το πράσινο και κόκκινο κουμπί. είναι το slideunlock. freeware απο το opda εδώ

Το κατεβάζεις χώρις νασαι και μέλος αλλά θέλει να το κάνεις sign.

 

θενξ!!!! :D Εχω χακαρισμένο το κινητάκι μου.:cool:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

το προγραμμα που βρήκα είναι απλο και δεν κανει κάτι τέτοιο, αλλα σιγουρα υπάρχουν τρόποι να το κάνεις start up και με χακαρισμα και με προγραμμα οπως παραθέτει ο stefanw. Μπορεί να μας βοηθήσει και ο χρήση butterfly με της γνώσης της.

 

Εδώ είμαι! :happy: :lol:

Δε χρειάζεται να έχεις hackαρισμένη συσκεύη (βέβαια, όπως για κάε εφαρμογή, πρέπει να την υπογράψεις για να εγκατασταθεί) και υπάρχει το PowerBoot που είναι δωρεάν (αλλά δε δίνει τη δυνατότητα να ξεκινήσει μια εφαρμογή στο παρασκήνιο) και το ExeMaster το οποίο είναι η πιο πλήρης εφαρμογή γι αυτή τη χρήση. Σου δίνει τη δυνατότητα να ξεκινήσει όποια εφαρμογή θέλεις κατά την εκκίνηση, ακόμα και minimised. ;)

 

Πάντως εφαρμογή που κλειδώνει με εναλλακτικούς τρόπους, πχ το πράσινο και κόκκινο κουμπί. είναι το slideunlock. freeware απο το opda εδώ

Το κατεβάζεις χώρις νασαι και μέλος αλλά θέλει να το κάνεις sign.

Το μόνο κόλλημα είναι οτι δεν συγχρονίζεται το κουμπί της νόκια. αν το κάνεις δηλαδή lock με το κουμπί της νόκια θέλει διπλό ξεκλείδωμα. Αν όχι τοτε είναι πολύ καλό και σταθερό προγραμμα

 

Προτείνω το MyKeylock, που είναι επίσης δωρεάν και δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα με το κουμπί της nokia, καθώς, αν το επιλέξεις, το απενεργοποιεί εντελώς ως μέσο κλειδώματος. Εγώ, για παράδειγμα, το έχω απενεργοποιήσει και το έχω κάνει assign στο LanguageSwitcher κι έτσι όταν κατεβάζω το διακοπτάκι, αλλάζει η γλώσσα γραφής.

Επίσης, οι ήχοι "συναγερμού" αλλάζουν εύκολα ή ακόμα και απενεργοποιούνται! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Oντως το Mykeylock δεν το αλλάζω, πολύ βολικό. Γλυτώνεις το αισχρό πλάγιο σύρτη.

 

Υπάρχει εφαρμογή καιρού που να μπαίνει στην κεντρική οθόνη ? (μην μου προτείνετε το handy weather με το handy shell :down: )

 

To Accuweather είναι καλούτσικο αλλά δεν μπαίνει στην αναμονή. (δεν έχω το Ν97 δυστυχώς)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εψαξα να βρω το LanguageSwitcher στα γνωστα μερη αλλά το μονο που βρηκα ειναι ενα του 2006 που οταν πηγα να το εγκαταστησω το 5800 δεν το δεχτηκε.

Μπορει κανεις να βοηθησει;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή καιρού που να μπαίνει στην κεντρική οθόνη ? (μην μου προτείνετε το handy weather με το handy shell :down: )

 

To Accuweather είναι καλούτσικο αλλά δεν μπαίνει στην αναμονή. (δεν έχω το Ν97 δυστυχώς)

 

Δοκίμασε το SPB Weather.Υπάρχει και για Symbian συσκευές.Έχει λειτουργία για κεντρική οθόνη.Απλά τσέκαρε αν δουλεύει και για την συσκευή σου

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Απο που? δεν βλέπω πουθενα την εφαρμογή..

 

Το παρακάτω μπορεί να βοηθήσει νομίζω:

 

Info:

Enhance The Kinetic Scrolling In Nokia 5800 without hacking your Nokia phone.

 

This will install a modded '20021192.txt' into /private/10202be9/

with new kinetic scrolling settings.

 

Reference:

 

0x1 = 8-0 = Scrolling speed control if 0 no speed just scroll.

0x2 = 10-0 = Control de-acceleration if 0 scrolls constant speed untill start and end appear.

0x3 = 50-0 = If scrollbar exits list start or list end list never get back to default position when 0.

0x4 = List end start "Bouce Back / Surface end end Rigidity Factor if 0 over bounce occurs.

0x5 = 50-0 = UNKNOWN

0x6 = 25-0 = Click accuracy decrease and increase scrolling sensitivity.

0x8 = 20-0 = Flick trace speed controls.

0x9 = 1 = Kinetic Scroll Enabled.

0xA = 100-0 = UNKNOWN

0xB = 100-0 = Percentage of start end dragability, If 0 list start end stucks.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά....

Δοκίμασα κι εγώ το MyKeyUnlock,αλλά δεν μου δουλευει το πράσινο κουμπί όταν το βάζω να ξεκλειδωνει με αυτον τον τρόπο...

Επιτέλους ένα προγραμμα απενεργοποιει τον σύρτη,αλλά το slide unlock έχει τον φοβερό τρόπο το iphone...

Link to comment
Share on other sites

Αν και διάβασα και δοκίμασα 1-2 εφαρμογές σε σχέση με internet radio δεν βρήκα κάτι ενδιαφέρον ή που να λειτουργεί.

Θα ήθελα λοιπόν έναν τρόπο ώστε να χρησιμοποιήσω το κινητό μου (5800) ως ιντερνετικό ραδίοφωνο μέσω wifi. Κάποιος καλός player ή κάτι μέσω browser. Βασική δυνατότητα θα πρέπει να είναι η αναζήτηση απο σχετικά μεγάλο όγκο σταθμών. Αναφέρω ως αντίστοιχη την περιπτωση του winamp (σε pc - λεμε τώρα!).

Υπάρχει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

αν πας ας πούμε στο http://www.e-radio.gr και ανοίξεις από εκεί τον σταθμό?
Link to comment
Share on other sites

αν πας ας πούμε στο http://www.e-radio.gr και ανοίξεις από εκεί τον σταθμό?

 

θα το δοκιμάσω. thx!!!

κάτι από εξωτερικό που να παίζει?

Link to comment
Share on other sites

βρηκα σε ξενο φορουμ ενα πολυ καλο app το οποιο οταν το εγκαταστησεις δινει τρελη ταχυτητα στο kinetik scrolling και το κανει πιο ευαισθητο γενικως.εκτος απο αυτο κανει πολυ πιο γρηγορο το μενου του κινητου.τοσο γρηγορο που για πρωτη φορα χρησιμοποιω τα εφε θεματος και το κινητο ειναι πολυ γρηγορο ενω πριν με ενεργοποιημενα τα εφε σερνοταν

hχχp://forum.dailymobile.se/index.php/topic,18485.0.html nokia KS update λεγεται και ειναι freeware

 

που μπορώ να το βρώ πάνω στο κινητό για να το απεγκαταστήσω?

(είναι ΥΠΕΡ-ευαίσθητο για μένα :p )

 

mariosxenos: το e-radio ετοιμάζει ανάλογη σελίδα για τα ραδιόφωνα του Ην.Βασιλείου :)

Link to comment
Share on other sites

που μπορώ να το βρώ πάνω στο κινητό για να το απεγκαταστήσω?

(είναι ΥΠΕΡ-ευαίσθητο για μένα :p )

 

mariosxenos: το e-radio ετοιμάζει ανάλογη σελίδα για τα ραδιόφωνα του Ην.Βασιλείου :)

 

Ρυθμισεις-διαχειριση εφαρμογων-εγκατ. εφαρμογες.

βρισκεις την εφαρμογη που θελεις, πατας επιλογες και απεγκατασταση.

εναλακτικα, απο το PC Suite, εγκατασταση εφαρμογων, δεξια εχει ολες τις εφαρμογες που εχει το κινητο και το αφαιρεις απο εκει. :)

Edited by dimitrisioak

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα λοιπόν έναν τρόπο ώστε να χρησιμοποιήσω το κινητό μου (5800) ως ιντερνετικό ραδίοφωνο μέσω wifi.

Βαλε τον browser skyfire, παιζει ολα απο live24.gr .

Link to comment
Share on other sites

Για το radio και οσους δεν το γνωριζουν υπαρχει και ο παρακατω οδηγος: :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2966451#post2966451

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πως να κάνω sign μια εφαρμογή?

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

Τις οδηγίες στο αντίστοιχο θέμα τις έχεις διαβάσει;

Αν όχι, κάνε το.

Αναλύουν διεξοδικά πως υπογράφεις τις εφαρμογές.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Προσπαθω να κατεβάσω το Skype για το 5800. Σ αυτην τη σελίδα λέει ότι υποστηρίζεται κανονικά.

 

Δεν μπορώ ομως να βρω λινκ για να το κατεβάσω, και δε θελω να δωσω τον αριθμο μου για να μου στείλουν sms.

 

Τι αλλο μπορω να κάνω;

 

Βρήκα μια εκδοση skype εδω για το 5800 ομως πρεπει να επιλέξω απο μια λιστα ένα Service Provider. Εγω θελω να συνδέομαι μεσω του WLAN μου για παράδειγμα...

 

Ευχαριστω για την οποια απάντηση.

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Μπες μέσω του κινητού σου στη σελίδα skype.com/m.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μπες μέσω του κινητού σου στη σελίδα skype.com/m.

 

ναι..ξέχασα να πω οτι σ αυτην την περίπτωση μου λεει οτι η συσκευή μου δεν το υποστηρίζει... :wacko: :blink:

 

Sorry, Skype is unavailable for your mobile. We add new handsets all the time so check back soon.
Edited by George_mob

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...