Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eκανα βλακεια και αναβαθμισα το google maps στο 5800 μου. Ομως δε μου συνδεεται με wifi με τιποτα!! Τωρα θελω την προηγουμενη εκδοση που μου δουλευε ρολοι. Ρε παιδια αν σας βρισκεται προχειρο δωστε το μου παρακαλω! thanks
Link to comment
Share on other sites

Nimbuzz for Symbian S60 loves Twitter!

http://dailymobile.se/2009/12/11/nimbuzz-for-symbian-s60-loves-twitter/

 

Here is a list of the new features and improvements:

- Full Twitter client -- Timelines, Tweet, DM, Searches, Trends, Profiles and much more!!

- Kinetic scroll – available for Symbian 5th edition touch screen phones (e.g. Nokia 5800, Nokia N97, N97 mini, Nokia 5730, Nokia X6 )

- Chat History –see all your past conversations

- Pop-Up notification -- for new chats and other events whenever Nimbuzz runs in the background

- DTMF tones in calls – now you can press 1 in a call , when the robot tells you so

- NimbuzzOut rate calculator – see the rates for calling to different countries

- Upgraded UI - new chat screen layout & contact list layout .

And a few reasons why you should install Nimbuzz on your Symbian mobile now:

- Twitter! The best Twitter client available on Symbian!

- More battery life – only one app for chatting, calling, tweeting and more

- Centralized communication – no need to switch between apps with Nimbuzz

- Über-slick design and integration – upgraded look and feel

 

Download Nimbuzz from here

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα stendor για το νεο Nimbuzz!!!!:)

 

Μια ερωτηση μονο. Παλαιοτερα (δεν θυμαμαι πώς!) ειχα κατεβασει το youtube application και δουλευε ρολοι στο 5800... τωρα μετα απο φορματ δεν βρισκω το αρχειο εγκαταστασης στον υποιλογιστη μου και εχω φαει ολο το ιντερνετ να το βρω και μπαινω και στο m.youtube.com απο το κινητο μα ΤΙΠΟΤΑ! εχει κανεις το αρχειο αυτο να μου το στειλει με λινκ ή pm? υπενθυμιζω πως το προγραμμα ειναι freeware αρα αυτο που ζηταω ειναι εντος των ορων του φορουμ ...

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

@stagml

Για δοκίμασε το sis από το παρακάτω link, http://www.allaboutsymbian.com/news/item/10342_YouTube_for_S60_gains_full-scr.php

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Eκανα βλακεια και αναβαθμισα το google maps στο 5800 μου. Ομως δε μου συνδεεται με wifi με τιποτα!! Τωρα θελω την προηγουμενη εκδοση που μου δουλευε ρολοι. Ρε παιδια αν σας βρισκεται προχειρο δωστε το μου παρακαλω! thanks

 

Πέρασα το Googlemaps 3.3.1 αλλά δεν μπορώ να κάνω χρήση σύνδεσης μέσω wi-fi κάτι που θα χρειαστώ οπωσδήποτε γιατί φεύγω για εξωτερικό. Ιδέα κανείς;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το Handy Shell 2.0.

Eνώ έπαιζε μια χαρά μέχρι πριν λίγο, μετά που άρχισα να κάνω hidden κάποια εικονίδια για να μην βγαίνουν στην έκθεση, σταμάτησε να δουλεύει.

Κοίταξα τα αρχεία του, αλλά δεν έχουν σχέση με images.

Μου βγάζει την οθόνη για να επιλέξω Δοκιμή ή κάτι από τα υπόλοιπα και μόλις πατάω Δοκιμή, με γυρνάει στην αρχική οθόνη του κινητού..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το Googlemaps 3.3.1 αλλά δεν μπορώ να κάνω χρήση σύνδεσης μέσω wi-fi κάτι που θα χρειαστώ οπωσδήποτε γιατί φεύγω για εξωτερικό. Ιδέα κανείς;

 

Τι ακριβώς εννοείς ότι δε μπορείς; Έχεις επιλέξεις ως προορισμό το Διαδίκτυο ή όποια ομάδα έχεις αποθηκευμένα τα WiFi access point σου;

Νομίζω πάντως ότι μόνο με αποθηκευμένους προορισμούς μπορεί να συνδεθεί, όχι να αναζητήσει εκείνη την ώρα κάποιον, δυστυχώς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείς ότι δε μπορείς; Έχεις επιλέξεις ως προορισμό το Διαδίκτυο ή όποια ομάδα έχεις αποθηκευμένα τα WiFi access point σου;

Νομίζω πάντως ότι μόνο με αποθηκευμένους προορισμούς μπορεί να συνδεθεί, όχι να αναζητήσει εκείνη την ώρα κάποιον, δυστυχώς.

 

Δηλαδή θα πρέπει πριν συνδεθώ με το Googlemaps να κάνω αναζήτηση σημείων πρόσβασης μέσω Wi-Fi έτσι ώστε να τα κρατήσει στη μνήμη του και μετά να ανοίξω το Googlemaps και να πάω στην συνδεσιμότητα θα τα βρω και θα τα επιλέξω;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα πρέπει πριν συνδεθώ με το Googlemaps να κάνω αναζήτηση σημείων πρόσβασης μέσω Wi-Fi έτσι ώστε να τα κρατήσει στη μνήμη του και μετά να ανοίξω το Googlemaps και να πάω στην συνδεσιμότητα θα τα βρω και θα τα επιλέξω;

 

Ναι, θα πρέπει στο μενού>ρυθμίσεις>συνδεσιμότητα>προορισμοί να υπάρχουν αποθηκευμένα wifi access points με δυνατότητα πρόσβασης στο διαδίκτυο.

Κάθε φορά που κάνεις αναζήτηση WLAN και συνδέεσαι με κάποιο, αυτό αποθηκεύεται αυτόματα.

Μετά το Google Maps θα μπορεί να συνδεθεί μέσω αυτού. ;)

 

Nimbuzz for Symbian S60 loves Twitter!

http://dailymobile.se/2009/12/11/nimbuzz-for-symbian-s60-loves-twitter/

 

Here is a list of the new features and improvements:

- Full Twitter client -- Timelines, Tweet, DM, Searches, Trends, Profiles and much more!!

- Kinetic scroll – available for Symbian 5th edition touch screen phones (e.g. Nokia 5800, Nokia N97, N97 mini, Nokia 5730, Nokia X6 )

- Chat History –see all your past conversations

- Pop-Up notification -- for new chats and other events whenever Nimbuzz runs in the background

- DTMF tones in calls – now you can press 1 in a call , when the robot tells you so

- NimbuzzOut rate calculator – see the rates for calling to different countries

- Upgraded UI - new chat screen layout & contact list layout .

And a few reasons why you should install Nimbuzz on your Symbian mobile now:

- Twitter! The best Twitter client available on Symbian!

- More battery life – only one app for chatting, calling, tweeting and more

- Centralized communication – no need to switch between apps with Nimbuzz

- Über-slick design and integration – upgraded look and feel

 

Download Nimbuzz from here

 

Καταπληκτικό το νέο Nimbuzz!!

Έχει νέο interface, υποστηρίζει πλήρως Twitter και -για μένα το πιο σημαντικό-

αποθηκεύει ιστορικό συνομιλιών!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα stendor για το νεο Nimbuzz!!!!:)

 

Μια ερωτηση μονο. Παλαιοτερα (δεν θυμαμαι πώς!) ειχα κατεβασει το youtube application και δουλευε ρολοι στο 5800... τωρα μετα απο φορματ δεν βρισκω το αρχειο εγκαταστασης στον υποιλογιστη μου και εχω φαει ολο το ιντερνετ να το βρω και μπαινω και στο m.youtube.com απο το κινητο μα ΤΙΠΟΤΑ! εχει κανεις το αρχειο αυτο να μου το στειλει με λινκ ή pm? υπενθυμιζω πως το προγραμμα ειναι freeware αρα αυτο που ζηταω ειναι εντος των ορων του φορουμ ...

 

@stagml

Για δοκίμασε το sis από το παρακάτω link, http://www.allaboutsymbian.com/news/item/10342_YouTube_for_S60_gains_full-scr.php

 

Στο browser της συσκευής γράψε

m.youtube.com/app

και θα κατεβάσεις την τελευταία έκδοση ;)

 

Πηγή

Link to comment
Share on other sites

Στο browser της συσκευής γράψε

m.youtube.com/app

και θα κατεβάσεις την τελευταία έκδοση ;)

 

Πηγή

 

Αν ενδιαφέρεσαι να βλέπεις video από YouTube στο κινητό σου,

υπάρχει η πολλά υποσχόμενη δωρεάν εφαρμογή OpenVideoHub.

Σου δίνει τη δυνατότητα να τα κατεβάσεις κιόλας! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους! Θέλω να σας ευχαριστήσω για τις αναλυτικότατες

οδηγίες πως να κάνω hack to nokia 5800 που έχω...:D:D:D

 

Μπαίνω σε κάποιες σελίδες απο το κινητό μου και μου λέει οτι θέλει flash player...Mπορεί κάποιος να μου πει απο πού μπορώ να το κατεβάσω και να εμφανίζει κανονικά τις σελίδες???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους! Θέλω να σας ευχαριστήσω για τις αναλυτικότατες

οδηγίες πως να κάνω hack to nokia 5800 που έχω...:D:D:D

 

Μπαίνω σε κάποιες σελίδες απο το κινητό μου και μου λέει οτι θέλει flash player...Mπορεί κάποιος να μου πει απο πού μπορώ να το κατεβάσω και να εμφανίζει κανονικά τις σελίδες???

Καλησπέρα!

Δεν μπορείς να κατεβάσεις κάποια έκδοση του flash για να εμφανίζονται οι σελίδες που είναι εξ ολοκλήρου βασισμένες πάνω σε flash, π.χ. το zoo.gr. Αυτό μάλλον θα γίνει με την έλευση του Flash 10, το πότε θα έρθει δεν το γνωρίζω προσωπικά. Το μόνο που υποστηρίζει το 5800 είναι μια lite έκδοση του Flash.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου..Αυτή την flash lite που ανέφερες μπορω να την βρώ κάπου?:worry::worry:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου..Αυτή την flash lite που ανέφερες μπορω να την βρώ κάπου?:worry::worry:

Είναι ήδη ενσωματωμένη στο 5800. Για να καταβάσεις την τελευταία διαθέσιμη αναβάθμιση του flash πήγαινε στην διαδρομή Εφαρμογες/ Ενημερωση εφαρμογων/ Αναζητηση και δες εαν στο εμφανιζει για εγκατασταση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση για το fring δε μπορω να κανω log in στο facebook acount Μου. του βαζω το μαιλ μου και τον κωδικο και δε μπενει ξερει κανεις καμια λυση??
Link to comment
Share on other sites

Πολλοί έχουν αυτό το πρόβλημα.

Αν ψαξεις στο google θα βρεις πολλά θέματα για αυτό.

Προσωπικά το έλυσα αντικαθιστώντας το fring με το Nimbuz.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Με εγκατεστημένα ndrive, sygic,opera,hellox, και κανα δυο προγραμματακια στη c. Χωρίς φοτο μουσική βίντεο κ.α ,έχω ελεύθερα 5 mb. Είναι φυσιολογικό ; Υπάρχει μήπως κάτι σαν το c cleaner;
Link to comment
Share on other sites

Με εγκατεστημένα ndrive, sygic,opera,hellox, και κανα δυο προγραμματακια στη c. Χωρίς φοτο μουσική βίντεο κ.α ,έχω ελεύθερα 5 mb. Είναι φυσιολογικό ; Υπάρχει μήπως κάτι σαν το c cleaner;

Δεν ξέρω το 5800 πόση c έχει αλλά φυσιολογικό μου ακούγεται γιατί του έχεις βάλει 2 προγράμματα πλοήγησης.

Εγώ και τα δύο τα έχω στην κάρτα γιατί πιάνουν πολύ χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ τώρα να τα μεταφέρω στην κάρτα μνήμης ή πρέπει να τα απεγκαταστήσω και μετά εγκατάσταση στην κάρτα μνήμης?
Link to comment
Share on other sites

Απεγκατάσταση και μετά εγκατάσταση στη κάρτα μνήμης.

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Με εγκατεστημένα ndrive, sygic,opera,hellox, και κανα δυο προγραμματακια στη c. Χωρίς φοτο μουσική βίντεο κ.α ,έχω ελεύθερα 5 mb. Είναι φυσιολογικό ; Υπάρχει μήπως κάτι σαν το c cleaner;

Για αυτό υπάρχει η κάρτα μνήμης.

Για να τη φορτώνεις και να αφήνεις τη βασική μνήμη του κινητού, όσο γίνεται πιο άδεια.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν Εορτολόγιο για όλες τις Symbian 3rd-5th Edition συσκευές.

Όσοι πιστοί (στην κυριολεξία :) )...προσέλθετε.

http://porfyras.blogspot.com/2009/11/eortologio-v100.html

 

P.S.= Οι mods μπορούν ελεύθερα να αντιγράψουν απο το blog μου ότι επιθυμούν.

 

Καλημέρα!

 

Το eortologio του Porfyras[/member] παίζει αυστηρά με την έκδοση 1.4.5 της python (την οποία αναφέρει στο blog του) ή παίζει και με την 1.9.7?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...