Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πείτε μου ένα προγραμματάκι print screen για το 5800.

 

Υπάρχει μήπως και freeware task manager? Αν όχι προτείνετέ μου έναν καλό και ένα καλό notes που να παίρνει handwriting.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

1-2 freddy is coming, 3-4 better lock your door...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πείτε μου ένα προγραμματάκι print screen για το 5800.

 

Ευχαριστώ.

Διάβασε το πρώτο ποστ στο παρών θέμα. Αναφέρονται αρκετές free εφαρμογές και μέσα σε αυτές υπάρχει και το ScreenSnap.

 

Ευχαριστώ.

 

Υπάρχει μήπως και freeware task manager? Αν όχι προτείνετέ μου έναν καλό και ένα καλό notes που να παίρνει handwriting.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Όλα όσα ζητάς υπάρχουν στο πρώτο ποστ, γι αυτό στο είπα πριν. Ρίξε μια πιο προσεχτική ματιά. :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε να υπάρχει κάποια εφαρμογή για να κατεβάζουμε τη φωτεινότητα της οθόνης - μιλάω για επίπεδα πολύ πιο κάτω από το χαμηλότερο της σχετικής μπάρας στο μενού.

 

Ο λόγος που το χρειάζομαι είναι ότι χρησιμοποιώ το κινητό για να διαβάσω κείμενο, βιβλία στο σκοτάδι και δυστυχώς ακόμη και η χαμηλότερη ρύθμιση είναι πολύ φωτεινή και κουράζει τα μάτια - π.χ. στο symbian 9.3 υπήρχε το LightControl που βοηθούσε για τη δουλειά αυτή.

 

Τίποτα για το 5800??

Link to comment
Share on other sites

Απ ό,τι ξέρω δεν υπάρχει κάτι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που το κανω αυτο αλλα ειλικρινα δεν εχω καθολου χρονο για να ψαξω! σας παρακαλω πολυ θελω το προγραμμα για να ανοιγω pdf στο κινητο μου!!! το εχω τοσο αναγκη που δε φανταζεστε! επειδη ξερω οτι δεν επιτρεπονται λινκς αν μπορει κποιος ας μου το στειλει σε μηνυμα!

 

ευχαριστω παααααααααααρα πολυ!

Yparxoun 10 eidi anthrwpwn panw sti gi...autoi pou katalavainoun to diadiko sistima kai....autoi pou den to katalavainoun....:D
Link to comment
Share on other sites

Να θέσω κι εδώ το ερώτημά μου. Μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή για διαχείριση εξερχόμενων κλήσεων? Έχω οικογενειακό πρόγραμμα και θέλω να ξέρω τη συνολική διάρκεια κλήσης για συγκεκριμένα νούμερα. Έκανα μια αναζήτηση αλλά δε βρήκα κάτι... Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε να υπάρχει κάποια εφαρμογή για να κατεβάζουμε τη φωτεινότητα της οθόνης - μιλάω για επίπεδα πολύ πιο κάτω από το χαμηλότερο της σχετικής μπάρας στο μενού.

 

Ο λόγος που το χρειάζομαι είναι ότι χρησιμοποιώ το κινητό για να διαβάσω κείμενο, βιβλία στο σκοτάδι και δυστυχώς ακόμη και η χαμηλότερη ρύθμιση είναι πολύ φωτεινή και κουράζει τα μάτια - π.χ. στο symbian 9.3 υπήρχε το LightControl που βοηθούσε για τη δουλειά αυτή.

 

Τίποτα για το 5800??

 

Δοκίμασε να βάλεις τη συσκευή σε προφίλ εξοικονόμησης ενέργειας. Δεν ξέρω όμως αν το 5800 έχει τέτοιο προφίλ :worry:

Link to comment
Share on other sites

Εννοει κατω απο αυτο το επιπεδο φωτεινοτητας! Απ'οσο ξερω δεν υπαρχει κατι..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Έχω 3 ερωτησούλες...

1)μήπως τελικά βγήκε εφαρμογή-screensaver που να μας βγάζει όταν έχεις κλειδωμένο το κινητό την ώρα και την ημερομηνία?Γιατί είναι λίγο σπαστικό όποτε θέλει να δείς αυτά τα δύο να ξεκλειδώνει το κινητό...

2)το My Phone 2.10, η εφαρμογή που το κινητό μας μοιάζει με το μενού του

i-phone την έχει αγοράσει κανείς και αν ναι από πού?Ρωτάω γιατι χρησιμοποίησα την trial version (δεν μπόρεσα δυστηχώς να βρώ πουθενά την κανονική...:() και σκέφτομαι να την αγοράσω...Το ερώτημα μου όμως είναι το εξής:Κάθε φορά που θα ανοίγω το κινητό μου θα πρέπει να πηγαίνω στις εφαρμογές ή θα έχω την δυνατότητα να το έχω μόνιμα το προεπιλεγμένο θέμα?

3)το Quickoffice Viewer σας δουλεύει κανονικά?Δηλαδή μπορείτε να διαβάζετε οποιοδήποτε αρχείο apo word και excel?

Thanku!!:)

Link to comment
Share on other sites

1. Δε λέει γιατί θα σου φάει τη μπαταρία πολύ γρήγορα.

2. Το παίρνεις από εδώ: http://shop.immmooo.com/product_view.php?product_id=113#Overview

το είχα εγώ αλλά δε μου άρεσε. Λειτουργεί σαν αρχική οθόνη κανονικά.

3. Εντάξει είναι. Βέβαια μην περιμένεις να ανοίγει και πολύπλοκα έγγραφα με πολλά κόλπα μέσα.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Έχω 3 ερωτησούλες...

1)μήπως τελικά βγήκε εφαρμογή-screensaver που να μας βγάζει όταν έχεις κλειδωμένο το κινητό την ώρα και την ημερομηνία?Γιατί είναι λίγο σπαστικό όποτε θέλει να δείς αυτά τα δύο να ξεκλειδώνει το κινητό...

Mπορείς να πατήσεις μια φορά το πλήκτρο On/Off...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα γνωριζει κανεις καποιο προγραμα για μετατροπη ταινειων ωστε να παιζουν στο Ν97. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα γνωριζει κανεις καποιο προγραμα για μετατροπη ταινειων ωστε να παιζουν στο Ν97. ευχαριστω

 

Αν δεν το γνωριζεις υπαρχει η αναζητηση για κατι το οποιο εχει συζητηθει πολυ εδω. Επιτελους οσοι ειναι καινουργιοι φυσικα ειναι καλοδεχουμενοι,αλλα ας ριξουν και καμια ματια στους κανονες.Τοσο δυσκολο ειναι;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εννοει κατω απο αυτο το επιπεδο φωτεινοτητας! Απ'οσο ξερω δεν υπαρχει κατι..;)

 

Ακριβώς ... Από αλλά κινητά που είχα παρατήρησα ότι π.χ. σε windows mobile η φωτεινότητα κατεβαίνει από τις ρυθμίσεις πολύ χαμηλά και μπορείς άνετα να διαβάζεις στο σκοτάδι χωρίς κούραση. Και στα series 60 non-touch όμως υπάρχουν αντίστοιχες εφαρμογές, δεν έχουν όμως μεταφερθεί ακόμα στο 5800.

Θα συνεχίσω να ψάχνω και εάν βρω κάτι θα ενημερώσω και εσάς.

Link to comment
Share on other sites

kαλημερα εψακσα τα θεματα αλλα δεν τα πολυκαταλαβα ανα μπορειτι να με βοηθησε. τελικα απο οτι καταλαβα δεν υπαρχει ακομα pleyer για Ν97 οποτε και convert να κανουμε δεν μπορουμαι να δουμε ταινειεσ σωστα τα λεω?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Να λειτουργεί πλήρως, όχι δεν υπάρχει!

Μπορείς μέσω ενός converter να μετατρέψεις τις ταινίες σε mp4 ώστε να τις αναπαράγεις με τον Real Player!

Μην πνίγεστε σε μια κουταλιά νερό!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Προσθεσα μια εφαρμογη ¨κυριες επαφες ΙΙ " αλλα δεν ξερω πως να αντιστοιχισω σε καθε "ανθρωπακι" μια απο τις επαφες μου.

Επισης απο τα ...αλλα ανθρωπακια στις κυριες επαφες πως μπορω να αλλαξω την σειρα που εμφανιζοντε ή να αντικαταστησω καποιο ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ένα κουτάκι έχει το εικονίδιο +. Το πατάς και προσθέτεις επαφή.

 

Ευχαριστω.Για να αλλαξω μια αντιστοιχιση ή να διαγραψω μονο μια απο τις 4 που εμφανιζοντε γινεται ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται. Πατάς πάνω στην επαφή, πατάς πάνω στο εικονίδιο με τις τρεις γραμμούλες (σημαίνει επιλογές αυτό το εικονίδιο) και επιλέγεις Κατάργηση από γραμμή επαφών.
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται. Πατάς πάνω στην επαφή, πατάς πάνω στο εικονίδιο με τις τρεις γραμμούλες (σημαίνει επιλογές αυτό το εικονίδιο) και επιλέγεις Κατάργηση από γραμμή επαφών.

 

Ευχαριστω.Δοκιμαζα με...το δαχτυλο αλλα ηταν δυσκολο να πετυχω στοχο.Το πενακι τα καταφερε .Μακαρι να μπορουσαμε να το βαλουμε σε καποια σαν θηκη στο κινητο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει η αναμενεται να βγει καποιο προγραμα για κατεβασμα αρχειων (οπως πχ το limewire στα pc) ???

 

μαλλον πολλα ζηταω ε?????? :p

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω και εδώ γιατί στο σημείο που είναι το θέμα ίσως μερικοί δεν το προσέξουν.

 

Ίσως μερικοί θυμάστε μια πολύ καλή προσπάθεια κάποιων παιδιών που έχει γίνει ώστε να έχουμε ένα εορτολόγιο στην αρχική οθόνη του κινητού. Επειδή τα excel που είχαν δωθεί περιείχαν αρκετά λαθάκια έγινε μαι προσπάθεια με τη βοήθεια ενός φίλου να διορθωθεί λίγο η κατάσταση.

 

Τα καινούρια excel μπορείτε να τα βρείτε στην 4η σελίδα του παρακάτω θέματος που υπάρχει για το εορτολόγιο στα κινητά.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=114320

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...