Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερωτηση προς τους παραπανω γνωριζοντες.

Στελνω εφαρμογες Sis με Bluetooth στο 5800, αλλα δεν μπορει μετα να τις στειλει σε αλλο κινητο παλι μεσω Bluetooth, εντομεταξυ δεν τις βρισκω ουτε στον X-plore με find file.

Αν τις μεταφερεις κανονικα μεσω καλωδιου σαν file μπορεις βεβαια να τις μεταφερεις.

 

Εχουμε καμια εξηγηση γιατι το κανει αυτο?

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση προς τους παραπανω γνωριζοντες.

Στελνω εφαρμογες Sis με Bluetooth στο 5800, αλλα δεν μπορει μετα να τις στειλει σε αλλο κινητο παλι μεσω Bluetooth, εντομεταξυ δεν τις βρισκω ουτε στον X-plore με find file.

Αν τις μεταφερεις κανονικα μεσω καλωδιου σαν file μπορεις βεβαια να τις μεταφερεις.

 

Εχουμε καμια εξηγηση γιατι το κανει αυτο?

Τα αρχεία sis που λαμβάνεις με ΒΤ αποθηκεύονται στα εισερχόμενα μηνύματα. Για να τα δεις μέσα από τον x-plore θα πρέπει να πας Menu > Tools > Messaging. Από εκεί μπορείς να τα μεταφέρεις σε όποιο φάκελο θες κ ύστερα να τα στείλεις πάλι με ΒΤ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

To αναποδο παντως δεν γινεται ετσι? Δοκιμασα να στειλω κατι φωτογραφιες απο το κινητο στο pc μεσω bluetooth και δεν γινοταν συνδεση... Ενω το αντιστροφο, δουλευε κανονικα....
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται, πως δεν γίνεται!

Αυτό το έκανα με το αρχαίο πλέον 6600, με το 5800 δεν θα γίνεται...

Μάλλον κάτι δεν κάνεις καλά στον υπολογιστή.

Για να λάβει κάτι ο η/υ θα πρέπει να έχεις επιλέξει την αντίστοιχη επιλογή "Λήψη αρχείου" ώστε να μπορέσει να το λάβει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σε αλλο κινητο που εχω, ναι γινεται. Κανενα προβλημα. Αλλα στο 5800, χωρις το pc suite, δεν μπορω να στειλω μεσω bluetooth τιποτα στο pc. :wacko: Moυ βγαζει το σφαλμα "συνδεση αδυνατη"

 

 

edit... το bluetooth εφταιγε τελικα... εβαλα ενα αλλο και ολα ok

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία sis που λαμβάνεις με ΒΤ αποθηκεύονται στα εισερχόμενα μηνύματα. Για να τα δεις μέσα από τον x-plore θα πρέπει να πας Menu > Tools > Messaging. Από εκεί μπορείς να τα μεταφέρεις σε όποιο φάκελο θες κ ύστερα να τα στείλεις πάλι με ΒΤ.

 

:respect:

Thanks Stendor μαλλον πρεπει να δω καλυτερα τα καλουδια του Xplore

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η καινουργια εκδοση του PowerMp3 (v1.17) στα μαγαζακια.Δεν εχω δει ακομα τι αλλαγες εχουν γινει

http://img32.imageshack.us/img32/9544/powermp3s60v3c.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να με κατευθύνετε σε προγράμματα που να κάνουν τα εξής:

 

Φωτογραφίες: είναι απίστευτα σπαστικό να μου βγάζει φωτογραφίες/βιντεο μαζί σε ένα αχανές περιβάλλον.

Ψάχνω λοιπόν πρόγραμμα που να μου βγάζει στο μενού του τις φωτογραφίες με τον ίδιο τρόπο που έχω το structure στην κάρτα μνήμης και όχι όλα χύμα στο κύμα.....

 

Μουσική: Ψάχνω πρόγραμμα που να μου βγάζει την μουσική με τον ίδιο τρόπο που είναι οι φάκελοι στην κάρτα μνήμης. Με εκνευρίζει που αν το mp3 tag είναι λάθος ή δεν υπάρχει μου το βγάζει σε ότι να είναι θέση.

 

Είμαι ακόμα στην αναζήτηση προγράμματος που να ...... κόβει απο το bluetooth κάποιους ήχους.......Να περνάει δηλαδή η ήχος την ομιλίας μιας κλήσης αλλά να μην περνάει ο ήχος του GPS προγράμματος.

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να με κατευθύνετε σε προγράμματα που να κάνουν τα εξής:

 

1. Φωτογραφίες: είναι απίστευτα σπαστικό να μου βγάζει φωτογραφίες/βιντεο μαζί σε ένα αχανές περιβάλλον.

Ψάχνω λοιπόν πρόγραμμα που να μου βγάζει στο μενού του τις φωτογραφίες με τον ίδιο τρόπο που έχω το structure στην κάρτα μνήμης και όχι όλα χύμα στο κύμα.....

 

2. Μουσική: Ψάχνω πρόγραμμα που να μου βγάζει την μουσική με τον ίδιο τρόπο που είναι οι φάκελοι στην κάρτα μνήμης. Με εκνευρίζει που αν το mp3 tag είναι λάθος ή δεν υπάρχει μου το βγάζει σε ότι να είναι θέση.

 

3. Είμαι ακόμα στην αναζήτηση προγράμματος που να ...... κόβει απο το bluetooth κάποιους ήχους.......Να περνάει δηλαδή η ήχος την ομιλίας μιας κλήσης αλλά να μην περνάει ο ήχος του GPS προγράμματος.

1. Δεν υπάρχει ακόμα. Περιμένουμε νέα έκδοση του photo resco viwer.

 

2. Power mp3, δες το προηγούμενο ποστ. :)

 

3. Δεν γίνεται. Δεν το επιτρέπει το λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν υπάρχει ακόμα. Περιμένουμε νέα έκδοση του photo resco viwer.

 

2. Power mp3, δες το προηγούμενο ποστ. :)

 

3. Δεν γίνεται. Δεν το επιτρέπει το λειτουργικό.

 

1. τώρα που ξέρω το πρόγραμμα θα το περιμένω και εγώ σαν τρελός. Είναι απίστευτα βαρετό να κάνω κατηγορίες από το πρόγραμμα της Nokia για 2000 φωτογραφίες.

 

2. Το κατεβάζω αμέσωωωωωωωως. Ευχαριστώωωωω

 

3. Δεν υπάρχει περίπτωση δηλαδή να καταφέρει κανείς να το κάνει bypass με πρόγραμμα που θα φτιάξει? Ούτε να μας βάλει η Nokia την επιλογή του ποιου προγράμματος θα περνάει ο ήχος από το bluetooth? Ρε γμτ.....

 

Ευχαριστώ πολύ φίλτατε για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

3. Δεν υπάρχει περίπτωση δηλαδή να καταφέρει κανείς να το κάνει bypass με πρόγραμμα που θα φτιάξει? Ούτε να μας βάλει η Nokia την επιλογή του ποιου προγράμματος θα περνάει ο ήχος από το bluetooth? Ρε γμτ.....

Μπα, δεν το νομίζω να ασχοληθεί κανείς για κάτι τέτοιο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα την έκδοση 1.32 του CorePlayer αλλά, δυστυχώς, δεν είναι συμβατό με symbian 9.4. Ακόμα περιμένουμε...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα την έκδοση 1.32 του CorePlayer αλλά, δυστυχώς, δεν είναι συμβατό με symbian 9.4. Ακόμα περιμένουμε...

 

thanks για την ενημερωση...

Link to comment
Share on other sites

thanks για την ενημερωση...

 

Το δοκιμασα και ειναι μπορω να πω πολυ καλο.

Δεν παιζει ακομη στο 5800?

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πιο πάνω λέει πως όχι, δεν είναι συμβατό με το Symbian OS 9.4 και κατ' επέκταση με το 5800.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!!! Ποιο προγραμμα για notes μ προτεινετε γτ εχουν βγει πολλα... Οχι οτι θελω να το χρησιμοποιησω τωρα αλλα καλο ειναι να εχεις ενα. Ποιο λετε οτι ειναι το καλυτερο??? Και ποιον player να κατεβασω για να παιζω avi γτ και εδω εχει πολλους και δεν ξερω ποιον. Αυτος της smartphoneware ειναι καλος???
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!!! Ποιο προγραμμα για notes μ προτεινετε γτ εχουν βγει πολλα... Οχι οτι θελω να το χρησιμοποιησω τωρα αλλα καλο ειναι να εχεις ενα. Ποιο λετε οτι ειναι το καλυτερο??? Και ποιον player να κατεβασω για να παιζω avi γτ και εδω εχει πολλους και δεν ξερω ποιον. Αυτος της smartphoneware ειναι καλος???

 

Απο οτι ξερω δεν εχει βγει καποιος καλος Player για avi αρχεια.Καλητερα να κανεις μετατροπη τα αρχεια avi σε Mp4 και να τα παιξεις με τον Real player του 5800

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το 1.17 PowerMP3, to κάνω ιnstall και λέει "ΣΦάλμα Ενημέρωσης"! Γιατί;

 

YΓ. μαζί με το αρχείο, στο φάκελο είχε και το installserv και ένα hellox. πρεπει να τα κανω ινσταλλ;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις εγκατεστημένη τη προηγούμενη έκδοση;

Αν ναι, κάνε τη απεγκατάσταση και μετά κάνε εγκατάσταση τη τελευταία.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εχω σεταρει το κινητο να κατεβαζω mail απο τη δουλεια τα οποια περιεχουν αρχεια doc,xls κτλπ.

Υπαρχει κανα προγραμμα για εφαρμογες office?

Thanx

Link to comment
Share on other sites

Εχω σεταρει το κινητο να κατεβαζω mail απο τη δουλεια τα οποια περιεχουν αρχεια doc,xls κτλπ.

Υπαρχει κανα προγραμμα για εφαρμογες office?

Thanx

 

Υπαρχει η αναζητηση.Γραψε σε αυτη office και θα βρεις απαντησεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που δεν μπορώ να κάνω με το Nimbuzz είναι να συνδεθώ στο Facebook chat και στο MySpace... Τα στοιχεία που βάζω είναι σωστά... (το e-mail μου για όνομα χρήστη)...

 

Έχει κανείς καμία ιδέα τι παίζει;;;

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Δε κάνει το κόπο κάποιος να ανεβάσει το facebook app διότι στο mobie site γραφεί πως δεν είναι διαθέσιμο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...