Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβαλα το smartmovie το 4 και δοκιμασα.κολλαει απελπιστικα.δεν μπορεις να δεις βιντεο βασικα.δεν ξερω αν με το 4.1 διορθωνεται αλλα το 4 μολις το βαλα το βγαλα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω το 4.10 και παίζει πάρα πολύ καλά αλλά όχι τα βίντεο mp4. To έχω μόνο για avi. Όχι οτι το χρησιμοποιώ και ποτέ. :)
Link to comment
Share on other sites

Flash Lite Update For Nokia 5800

http://www.symbian-guru.com/welcome/2009/05/flash-lite-update-for-nokia-5800.html

 

http://www.symbian-guru.com/wp-content/uploads/2009/05/adobe_flashlite_5800_screenshot.jpg

 

Το δοκίμασα στο δικό μου 5800 και έκανε κανονικά την ενημέρωση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ την εφαρμογή Ενημέρωση Εφαρμογών. Η εγκατάσταση της νέας έκδοσης ολοκληρώθηκε με συνοπτικές διαδικασίες. Πολύ καλό. :)
Link to comment
Share on other sites

Το πιο σημαντικό είναι ότι πλέον μπορείς να κάνεις ενημέρωση σε εφαρμογές οι οποίες είναι ενσωματωμένες στο λογισμικό (π.χ. το Flashlite) κ δεν θα χρειάζεται να περιμένεις για την επόμενη αναβάθμιση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

καλά απίστευτη υπηρεσία, όταν το πρωτοείδα πίστεψα οτι είναι μουφα αλλα τελικά βγήκα λαθος!
Link to comment
Share on other sites

τι κανει ρε παιδια το flashlight?

 

ΑΝ διαβαζες το λινκ που δωθηκε παραπανω .... :rolleyes:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2800017#post2800017

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ναι σορρυ! Το κατεβάζω από το official της adobe;

Όχι βέβαια!! Γίνεται αυτόματα η ενημέρωση μέσα από το κινητό. Αφού το δείχνει κ το screenshot στο ποστ που έκανα. Πήγαινε στο εικονίδιο Ενημέρωση εφαρμογών, άνοιξε το κ θα σου βγάλει την διαθέσιμη ενημέρωση του flashlight.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι σορρυ! Το κατεβάζω από το official της adobe;

 

To update your Flash version, open the built-in application updater on your phone and select the Adobe Flash 3.1.

 

 

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

 

 

[highlight]Changelog for the Adobe Flash 3.1:[/highlight]

 

# Improved Web Browsing, 91% of top 500 internet sites.

# Flash 9 (AS2 only) support

# Local Connection / HTML Text / GetURL_target / CSS support / WMode

# H.264 support / Improved video support (smoothing, seek)

# Improved memory handling for images

# MP3 Streaming support

# Support for hardware acceleration — Flash Lite 3.1 supports OpenVG 1.1

to improve flash rendering performance on capable devices.

# Linux Reference port

 

 

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

# MP3 Streaming support

 

αυτο σημαινει οτι θα μπορουμε να ακουμε ραδιο απο τις αντιστοιχες ιστοσελιδες που δινουν την δυνατοτητα?π.χ. e-radio.gr

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα μπήκα σε ένα site που χρησιμοποιώ πολύ και έχει πάρα πολύ Flash περιεχόμενο. Η βελτίωση είναι θεαματική. και στην αεπικόνιση αλλά περισσότερο στην ταχύτητα ανοίγματος. Πλέον η σελίδα δεν κολλάει καθόλου.

 

Θυμάμαι οτι σε FP2 συσκευές, δεν μπορούσε καν να φορτωθεί σωστά. Μεγάλη πρόοδος για το 5800 και γενικά για το 5th Edition. :)

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον το οτι πλέον το flashlight δεν είναι ενσωματομένο στο firmware, ίσως δούμε επιτέλους και τον Opera Mobile 9.7 σε symbian.
Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός της μεμονωμένης αναβάθμισης δεν σημαίνει πως δεν είναι ενσωματωμένο στο λειτουργικό...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια παρατηρηση σημερα και θεωρησα σωστο να την ποσταρω μπας και βοηθησει κανεναν.Λοιπον,εχοντας το pencil εγκατεστημενο και ορισμενο το πρασινο κουμπι για την λειτουργια του,σε κατασταση αναμονης του κινητου πατωντας το μια φορα ανοιγει κανονικα το μητρωο κλησεων αλλα με την 2η φορα ΔΕΝ εκτελει την κληση.
Link to comment
Share on other sites

Μην ορίζεις το μολύβι στο πράσινο. Θα το χρειαστείς κάποια στιγμή (όπως αυτή που περιγράφεις) και δεν θα μπορείς να κάνεις την δουλειά σου. Εγώ το έβαλα στο κόκκινο που χρησιμοποιείται λιγότερο.

 

Απο την άλλη, αν δεν χρειάζεσαι συνέχεια το pencil (εγώ πχ δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, απλά το έχω για ώρα ανάγκης), άνοιξε το best taskman, πήγαινε στα processes και κάνε του τερματισμό.

Link to comment
Share on other sites

To update your Flash version, open the built-in application updater on your phone and select the Adobe Flash 3.1.

[highlight]Changelog for the Adobe Flash 3.1:[/highlight]

 

# MP3 Streaming support

 

 

 

μπηκα εχθες για να ακουσω ραδιο μεσω ιντερνετ αλλα τπτ περιμενα περιμενα τπτ..καμια ιδεα ?

Link to comment
Share on other sites

Στο facebook μπορουμε να παιξουμε τα παιχνιδια που εχει πχ pet society?

Και μια αλλη ερωτησουλα, στο fring γιατι δεν μπορουμε να κανουμε block καποια επαφη και επιτρεπει μονο delete? ειχα καποιες επαφες block στον καταλογο και μου τις εμφανιζε ολες διαθεσιμες.... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μην ορίζεις το μολύβι στο πράσινο. Θα το χρειαστείς κάποια στιγμή (όπως αυτή που περιγράφεις) και δεν θα μπορείς να κάνεις την δουλειά σου. Εγώ το έβαλα στο κόκκινο που χρησιμοποιείται λιγότερο.

 

Απο την άλλη, αν δεν χρειάζεσαι συνέχεια το pencil (εγώ πχ δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, απλά το έχω για ώρα ανάγκης), άνοιξε το best taskman, πήγαινε στα processes και κάνε του τερματισμό.

 

Εγω εχω τον handy taskman καπως ετσι αλλα προσπαθησα να βρω το the pencil μεσα απο την εφαρμογη αλλα δεν την βρηκα για να την κλεισω ενω ηταν ανοιχτη... Ξερει κανεις???

Link to comment
Share on other sites

Και γω το handy taskman χρησιμοποιώ καθώς το βρίσκω πιο εύχρηστο απο το best taskman. Όμως δεν εμφανίζει στην λίστα με τις ανοιχτές εφαρμογές το μολυβάκι με αποτέλεσμα να μην μπορείς να το κλείσεις. Οπότε, πρέπει αναγκαστικά να βάλεις και το best taskman και να το χρησιμοποιείς όταν θέλεις να τερματίσεις το μολυβάκι.
Link to comment
Share on other sites

Και γω το handy taskman χρησιμοποιώ καθώς το βρίσκω πιο εύχρηστο απο το best taskman. Όμως δεν εμφανίζει στην λίστα με τις ανοιχτές εφαρμογές το μολυβάκι με αποτέλεσμα να μην μπορείς να το κλείσεις. Οπότε, πρέπει αναγκαστικά να βάλεις και το best taskman και να το χρησιμοποιείς όταν θέλεις να τερματίσεις το μολυβάκι.

 

Οκ φιλε... Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε μου αρέσει το handy taskman γιατί τρέχει συνέχεια στο παρασκήνιο, ακόμα και exit αν πατήσεις την επόμενη φορά που θα κρατήσεις πατημένο το κουμπί του μενού αυτό θα εμφανιστεί. Το best taskman είναι πιο ελαφρύ.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, ξέρεται εαν υπάρχη κανένα πρόγραμμα που να ΜΗΝ μου βγάζει της φώτο στην Gallery? Γιατί θά βάλω πολλές και δέν θέλω να εμφανίζονται..

MY EVOLUTION ON PHONES

NOKIA 3310 --> MOTOROLA ..SOMETHING --> SONY ERICSSON T610 --> NOKIA 7610 --> NOKIA N70 --> NOKIA N73 --> NOKIA N73 M.E. --> SONY ERICSSON W950 --> NOKIA 6220 --> NOKIA 5800 --> SONY ERICSSON S500 --> SAMSUNG OMNIA 2 --> HTC HD2 --> GALAXY S2 --> SE W580i --> GALAXY S2 --> GALAXY NOTE --> GALAXY NOTE 3

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, ξέρεται εαν υπάρχη κανένα πρόγραμμα που να ΜΗΝ μου βγάζει της φώτο στην Gallery? Γιατί θά βάλω πολλές και δέν θέλω να εμφανίζονται..

 

Φτιάξε έναν κρυφό φάκελλο με το Χ-Plore και ρίχτες μέσα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...