Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι nervous, έχεις δίκιο, τα έχω μπερδέψει!

Έχω φορτωμένους τους χάρτες της Nokia που υποθέτω σε όλους είναι στα αγγλικά. Από ότι καταλαβαίνω από τα posts σας μπορώ να φορτώσω και να χρησιμοποιώ παράλληλα :confused: στο navigator και τους google maps οι οποίοι είναι στα Ελληνικά από το site που αναφέρει ο tchrist86, με χρέωση όμως. Αν κάνω κάπου λάθος σε αυτά που γράφω :O παρακαλώ να με διορθώσετε.

Η Nokia προβλέπεται να ενημερώσει τους χάρτες της στα Ελληνικά;

 

Ωραια τα βρηκαμε λοιπον :O

Ναι φυσικα ,μπορεις να εγκαταστησεις και να δουλευεις παραλληλα

οποια εφαρμογη θελεις (και Garmin, Sygic, NDrive)

 

Οι χαρτες του Maps 3.0Beta ειναι στα Ελληνικα ,αλλα δεν διαθεσιμοι για ολες τις συσκευες

http://betalabs.nokia.com/betas/view/nokia-maps-30-maps-ovi

οπως και η αντιστοιχη εφαρμογη.

 

S60 3rd Edition Feature Pack 1 (E71, E66, 6110 Navigator, N95, N95 8GB, N82)

S60 3rd Edition Feature Pack 2 (N96, N85, N79, 6650, 6210 Navigator, 6220 Classic, N78)

 

Αναμενουμε καποια στιγμη νεα εκδοση και για 5th edition συσκευες (Ν97 ,5800 , κλπ)

 

 

Περισσοτερα ομως στο αναλογο θεμα

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτο που λεει και μου επαιξε κανονικα

 

 

edit:οριστε και 2 φοτο

 

 

 

edit2:για dosbox σε συνδιασμο με windows 3.1 95,98 εχει κανει κανεις καμια δοκιμη με επιτυχια ???

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανείς το SPB TV (τα σπάει), τα δυο ελληνικά κανάλια (ΣΚΑΙ-ΜΑD) γιατί δε παίζουν; Πάντως τις εκπομπές τις δείχνει κανονικά στον οδηγό προγράμματος:(
Link to comment
Share on other sites

αυτο που λεει και μου επαιξε κανονικα

 

 

edit:οριστε και 2 φοτο

 

 

 

edit2:για dosbox σε συνδιασμο με windows 3.1 95,98 εχει κανει κανεις καμια δοκιμη με επιτυχια ???

Τη περασμένη εβδομάδα που είχα συσκευή το είχα δοκιμάσει δεν δούλεψε.

Ευτυχώς το έφτιαξαν τώρα... αλλά πλέον δεν έχω συσκευή.:p

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τους νόκια χάρτες τους έχει φορτωμένους. Εγώ ήθελα τους google χάρτες φορτωμένους χωρίς να χρειάζεται ενεργή σύνδεση δεδομένων για να παίξουν. Γιατί εάν βάλεις τις δορυφορικές φωτογραφίες θέλει κάθε φορά κάτι Mb κατέβασμα για να λειτουργήσει το πρόγραμμα. Και σε 3g η χρέωση είναι λίγο μεγάλη.

Καταρχήν δεν έχει σχέση αν έχεις GSM δίκτυο ή UMTS. η χρέωση εξαρτάται απο τα δεδομένα που κατεβάζεις. Αυτό που αλλάζει, είναι απλώς η ταχύτητα. Στο ένα θα εμφανίζονται/φορτώνονται οι χάρτες πολύ πιο γρήγορα.

 

Αν δεν έχεις προπληρωμένο πακέτο δεδομένων, μπορείς να επιλέξεις τους χάρτες και όχι την δορυφορική προβολή ωστε τα δεδομένα που θα κατέβουν να είναι πολύ λιγότερα. Οι χάρτες του google maps έχουν ελληνικές ονομασίες δρόμων και είναι αρκετά ενημερωμένοι. Όπως και νά'χει, είναι απο τα πιο χρήσιμα προγράμματα. Μπορεί να σου δείξει που είσαι ακόμα και αν δεν έχεις λοκάρει δορυφόρους.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανείς το SPB TV (τα σπάει), τα δυο ελληνικά κανάλια (ΣΚΑΙ-ΜΑD) γιατί δε παίζουν; Πάντως τις εκπομπές τις δείχνει κανονικά στον οδηγό προγράμματος:(

Πράγματι δεν παίζουν αν και φαίνεται το πρόγραμμά τους.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι δεν παίζουν αν και φαίνεται το πρόγραμμά τους.

 

Ναι οντος....μολις το δοκιμασα πολύ καλό είναι αλλα δεν εχει αλλα ελληνικά κανάλια....!!!Και ούτε αυτά τα δύο παιζουν....!!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανείς το SPB TV (τα σπάει), τα δυο ελληνικά κανάλια (ΣΚΑΙ-ΜΑD) γιατί δε παίζουν; Πάντως τις εκπομπές τις δείχνει κανονικά στον οδηγό προγράμματος:(

 

Βγαζει ενα τεραστιο γκρι μυνημα που λεει πως ειναι Trial το προγραμμα και θελει code να ξεκλειδωσεις τα καναλια.Αλλωστε στο κεντρικο μενου που ειναι τα thubnails των καναλιων,τα περισσοτερα εχουν ενα ευδιακριτο λουκετο...θες και αλλα?:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με αυτά που λέγατε για τους χάρτες,εγώ έχω έμια εφαρμογή που λέγεται απλά ΧΑΡΤΕΣ, είναι στα ελληνικά, και είναι κάτι σαν το google earth...Ποιο ειναι;;
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με αυτά που λέγατε για τους χάρτες,εγώ έχω έμια εφαρμογή που λέγεται απλά ΧΑΡΤΕΣ, είναι στα ελληνικά, και είναι κάτι σαν το google earth...Ποιο ειναι;;

 

nokia maps

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μου δουλευει...Να κατεβασω το γκουγκλ καλύτερα λέτε;

 

Δε θα κουραστώ παιδιά να το φωνάζω και συγγνώμη...Θέλω Office full και PDF στο κινητο!!!!!!Το έχω ανάγκη,πως το λένε;;!!Οσο και να ψάχνω,έκδοση της προκοπής δε βρίσκω...!!Παρακαλώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το κανει εγκατασταση μου εμφανιζει σφαλμα πιστοποιητικού.... ; τι ειναι αυτό ; εχω το Ε51

 

ειναι unsigned...εμενα το βαζει,αλλα μολις πάω να μπω μου λέει not allow log in...τι γινεται,ξέρουμε;;

 

Το msn δε με αφηνει να μπω και με το νιμπαζ δεν μπορω να βαλω τα στοιχεια μου από το μσν όλα μαζι...γιατι;;

Link to comment
Share on other sites

Και μόλις διαπίστωσα οτι με την εκκίνηση της συσκευής, τρέχει στο background ένα process της συγκεκριμένης εφαρμογής. Δεν ξέρω κατά πόσο μπορείνα επιρρεάσει την αυτονομία, αλλά καλό είναι να το τσεκάρουμε και να το κλείνουμε.

 

Πολύ ευχάριστο που υποστηρίζει τσατ. :)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μου δουλευει...Να κατεβασω το γκουγκλ καλύτερα λέτε;

Το Google Maps εννοείς;

Το έχω δώσει λίγο πιο πάνω, εγκατέστησε το δεν χάνεις τίποτα...

 

Δε θα κουραστώ παιδιά να το φωνάζω και συγγνώμη...Θέλω Office full και PDF στο κινητο!!!!!!Το έχω ανάγκη,πως το λένε;;!!Οσο και να ψάχνω,έκδοση της προκοπής δε βρίσκω...!!Παρακαλώ πολύ!!

Πέρα από αυτό που σου έδειξα προχθές δεν υπάρχει κάτι άλλο μέχρι στιγμής.

Αν δεν θέλεις να το αγοράσεις (μιλάω μόνο για το pdf reader) ψάξε στο internet, όλο και κάτι θα βρεις για να το κάνεις "νόμιμο".

 

ειναι unsigned...εμενα το βαζει,αλλα μολις πάω να μπω μου λέει not allow log in...τι γινεται,ξέρουμε;;

Έχει αναφερθεί δεκάδες φορές πως δεν κάνει log in.

Αναγκαστικά θα πρέπει να στραφείς σε προγράμματα όπως το Fring ή το Nimbuzz.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι παιζει με αυτην την εφαρμογη SPB TV??? Πως δουλευει??? Διαβασα κατι για bluetooth αλλα δεν πολυ καταλαβα...

 

http://www.spbsoftwarehouse.com/press/pressreleases/2009/may20.html

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια βοηθεια καποιος !

 

Μου χαλασε η οθονη του Ε51 . Το πηγα στη νοκια με την εγγυηση και μου το εφτιαξαν αλλα μου εκαναν και αναβαθμιση με αποτελεσμα να χασω ολες μου τις εφαρμογες (gps sygic , msn και διαφορα αλλα)

 

Το msn που με ενδιαφερει και πιο πολυ απο ολα το ξανακατεβασα αλλα δεν μου τρεχει, μερικες εκδοσεις δεν με αφηνει καν να το κανω εγκατασταση και αυτη η εκδοση που εγκαταστησα μου βγαζει το μηνυμα οτι δεν ειναι ασφαλες για το κινητο και δεν μου το τρεχει !

 

Eπισης το sycig gps παω να το κανω παλι εγκατασταση και μου γραφει σφαλμα ενημερωσης και δεν το κανει εγκατασταση.. τι σκατα αναβαθμιση μου εκαναν και δεν μου τρεχει τιποτα πλεον ;;;

 

Πειτε μου τι μπορω να κανω και απο που να το κατεβασω αν φταιει η εφαρμογη

 

Ευχαριστω

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει το E51 με τις εφαρμογές S60 5th edition;

Είσαι σε λάθος θέμα και ενότητα!!!

 

Ενότητα του E51: Nokia S60 (3rd Edition)

Θέμα του E51: [ΕΠΙΣΗΜΟ] Nokia E51

 

Επίσης δες το *** ΠΙΝΑΚΑΣ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΩΝ & ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ *** ώστε να καταλάβεις τη δομή και το πως λειτουργεί γενικότερα η ενότητα των Nokia.

 

Ευχαριστώ για τη κατανόηση!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το SPB TV φαινεται πολύ καλο αλλά το trial version παίζει μόνο 7 καναλια, σε πάρα πολύ καλή ποιότητα μπορώ να πω.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα δοκιμασα για λιγο το SPB TV απο το αρχειο που εχει μεσα και τον κωδικο. Σχεδον ολα τα καναλια λειτουργουσαν..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...