Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω μια ερωτηση.

Εχει πεσει στην αντιληψη σας εφαρμογη που να κανει το κινητο στις αναπαντητες και τα μηνυματα να κανει καποιο ηχο το κινητο οταν ειναι σε standby mode?

Δηλαδη εκει που αναβει μονο το φωτακι στην μεση να σε ειδοποιει και με ηχο.

Ευχαριστω.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγω μια ερωτηση.

Εχει πεσει στην αντιληψη σας εφαρμογη που να κανει το κινητο στις αναπαντητες και τα μηνυματα να κανει καποιο ηχο το κινητο οταν ειναι σε standby mode?

Δηλαδη εκει που αναβει μονο το φωτακι στην μεση να σε ειδοποιει και με ηχο.

Ευχαριστω.

Υπάρχει το RemindMe v3.52 της εταιρίας ΜοbiFunSoft. Επίσης υπάρχει κ το Best Reminder.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το RemindMe v3.52 της εταιρίας ΜοbiFunSoft. Επίσης υπάρχει κ το Best Reminder.

 

Ευχαριστω Stendor

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για το 5800 που να μπορείς να λάβεις mail από Exchange;

Έχω εγκαταστήσει την official εφαρμογή της Nokia "Mail for Exchange" αλλά έχει ένα μεγάλο μείον δεν μπορεί να δει τα mail που έχεις στα subfolders του Inbox. Μετά από ψαξιμό βρήκα το RoadSync αλλά δεν είναι διαθέσιμο ακόμα για το 5800 και έχει και 50$. Άμα έχει κάποιος κάτι υπόψη του με σώζει. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Ποιός ο λόγος να κάνεις format στην κάρτα του τηλεφώνου αφού με την επαναφορά των δεδομένων πάλι τα ίδια αρχεία θα έχεις;
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος λογος που θες να βαλεις? Δ σου χρειαζεται αφου δεν υπαρχουν ιοι!

Ασε που θα βαραινει και το κινητο!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Ποιός ο λόγος να κάνεις format στην κάρτα του τηλεφώνου αφού με την επαναφορά των δεδομένων πάλι τα ίδια αρχεία θα έχεις;
Οταν εχεις σκοπο να κανεις format κρατας μονο δεδομενα που δεν επηρεαζουν-μηνυματα,επαφες κτλ

 

Παιδια μηπως υπαρχει για 5800 anti-virus *****ed?????

 

Τι να το κανεις;Δεν υπαρχει ιος στον οριζοντα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε εάν υπάρχει κανά πρόγραμμα για αυτόματη απόρριψη κλήσεων κατ'επιλογή; Δηλαδή, να μπορώ να ορίσω, ότι από τις 8 το βράδυ έως τις 8 το άλλο πρωί, να μπορώ να δέχομαι κλήσεις από ορισμένες επαφές ενώ κάποιες άλλες θα απορρίπτονται αυτόματα.

 

Ή κάτι τέτοιο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το Interactive Voice Call Master εχει παρα πολλες επιλογες αλλα δεν γνωριζω εαν εχει αυτη που ψαχνεις..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Έκανα format στο τηλέφωνο με *#7370# και μετα την επαναφορά του backup που είχα πάρει αμέσως πρίν χάθηκαν κάποιες εφαρμογές απο την κάρτα μνήμης

 

1.Y-Browser

2.Best taskman

3.Best Reminder

4.LCG Jukebox

 

Το Y_Browser φαινόταν στα αρχεία εγκατάστασης τα άλλα ομως χάθηκαν

Link to comment
Share on other sites

Ναι συνβαινει σε μερικες εφαρμογες παρολο που τις κανεις εγκατασταση στην καρτα μνημης επειδη εγκαθηστουν και μερικα αρχεια στο C

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τις εγκατατέστησα και είναι registered όπως και πρίν, δε χάθηκε το κλειδί

 

Yπάρχει εφαρμογή/τρόπος για να αλλάξω το default operator logo?

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει εφαρμογή/τρόπος για να αλλάξω το default operator logo?

Δοκιμασε το OpLogo Changer v0.03b μπορει να λειτουργει και στο 5800

 

το link που είναι στο link που έχετε βάλει για το pencil δε δουλεύει...

Κατεβασε το απο εδω

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

μηπως κανεις που έχει εγκαταστήσει το "Notes on the Phone" εχει παρατηρησει αν τρωει πολυ μπαταρία;

Εχθές ενω το ειχα φορτίσει το πρωί πλήρως, και χωρίς καμια ιδιαίτερη χρήση του κινητού (σβησμένη οθόνη με κλείδωμα πλήκτρων) το πρωι για πρώτη φορά το βρήκα με μια γραμμή στην μπαταρία.

Άλλες εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο ειναι το Handy shell και το Ηandy taskman.

http://www.faretra.gr

Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για το 5800 που να μπορείς να λάβεις mail από Exchange;

Έχω εγκαταστήσει την official εφαρμογή της Nokia "Mail for Exchange" αλλά έχει ένα μεγάλο μείον δεν μπορεί να δει τα mail που έχεις στα subfolders του Inbox. Μετά από ψαξιμό βρήκα το RoadSync αλλά δεν είναι διαθέσιμο ακόμα για το 5800 και έχει και 50$. Άμα έχει κάποιος κάτι υπόψη του με σώζει. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Δεν ξέρω αν λύνει το πρόβλημα σου αλλά εγώ χθες πήγα να κάνω ενημέρωση εφαρμογών στο μενού εφαρμογές και έβγαλε εκεί Mail for Exchange 2.9

Δεν ξέρω ποια έκδοση έχεις ίσως το update να λύσει το πρόβλημα σου..

 

Βέβαια το περίεργο σε μένα είναι ότι εγώ δεν έχω βάλει το mail for exchange και μου το βγάζει στην ενημέρωση εφαρμογών...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ευθυνεται το Handy shell το οποιο ουσιαστικα ειναι σαν layer που καθεται πάνω απο το κινητο και το λειτουργικο του, ωστοσο δεν μου προσεφερε και πολλα πραγματα οποτε το αφαιρεσα αν και δεν μπορουσα να αλλαξω ορισμενες ρυθμισεις..
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ευθυνεται το Handy shell το οποιο ουσιαστικα ειναι σαν layer που καθεται πάνω απο το κινητο και το λειτουργικο του, ωστοσο δεν μου προσεφερε και πολλα πραγματα οποτε το αφαιρεσα αν και δεν μπορουσα να αλλαξω ορισμενες ρυθμισεις..

το handy shell το εχω εδω και αρκετό καιρό και δεν ειχα παρατηρήσει πτώση της μπαταρίας. Η πιο πρόσφατη εφαρμογή που πέρασα ειναι το "Notes on the Phone" και γι αυτό αναρωτιέμαι

http://www.faretra.gr

Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο

Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση στην ν21,στον mini opera οταν παω να συνδεθω μου βγαζει σαν επιλογη μονο το gprs και δεν μπορω να ψαξω για wifi δικτυα,σας το κανει και εσας?

 

επισης κατι που ειχα απο πριν,στον Y-Browser οταν παταω να ανοιξει μου δειχνει στιγμιαια δεν υπαρχουν αρχεια και κλεινει αυτοματα :S

Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση στην ν21,στον mini opera οταν παω να συνδεθω μου βγαζει σαν επιλογη μονο το gprs και δεν μπορω να ψαξω για wifi δικτυα,σας το κανει και εσας?

 

επισης κατι που ειχα απο πριν,στον Y-Browser οταν παταω να ανοιξει μου δειχνει στιγμιαια δεν υπαρχουν αρχεια και κλεινει αυτοματα :S

Σ' εμένα λειτουργεί κανονικά ο Y-browser, έχω περάσει την έκδοση 0.89. Έχω τη ν21 στο 5800 μου.

Όσο για το opera mini δεν το έχω περάσει ακόμα στο κινητό μου αλλα πήγαινε στην διαχείρηση εφαρμογών κ δες στις ρυθμίσεις του mini opera τι επιλεγμένο σημείο πρόσβασης έχει κ αν μπορείς να το αλλάξεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

σημειο προσβασης εχω βαλει κανενα(για να με ρωταει καθε φορα)...το παραξενο ειναι οτι μπενει κανονικα λες και εχει συνδεθει σε καποιο wifi(δεν εχω ενεργοποιηση το gprs) μηπως επιλεγει αυτοματα δικτυο?
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλουσα οποιος φιλος μπορει να μου στειλει το X-plore για 5800.

Βρηκα την εκδοση 1.3 σε μορφη sisx, το εκανα signed με το signsis αλλα μολις παω να το εγκαταστησω μου βγαζει. request application access not granted

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Kατεβασε την εκδοση του x-plore απο την επισημη σελιδα. Ακομη και η σπασμενη μετα απο 30 φορες που θα την ανοιξεις δεν λειτουργει. Προς το παρον δεν υπαρχει αλλη λυση εκτος απο την παρακατω:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2766052#post2766052

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...