Jump to content

LG KP500


Spidergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσπαθω να κανω αναβαθμιση....

η συσκευη μου λεει πως η εκδοση που χρησιμοποιει ειναι η KP500AT_V10c.

ακολουθω τα βηματα της αναβαθμισης και το προγραμμα μου λεει πως δεν χρειαζετε καθως χρησιμοποιει την τελευταια εκδοση.

παω στο customer support->update history κλικ στο read phone info και μου γραφει S/W Version : V10E.

 

την αναβαθμιση θελω να την κανω γιατι τις 2-3 τελευταιες μερες κλεινει το κινητο μονο του χωρις λογο. το κινητο το εχω αγορασει απο τον γερμανο (θεωρω πως ειναι cosmote firmware που η πιο ενημερωμενη εκδοση ειναι η 10c).

 

καμια ιδεα τι μπορω να κανω?

 

μαλλον δεν γνωριζετε κατι για αυτο, οποτε λεω να το παω πισω μιας και η εγγυηση ισχυει κανονικα.

ας κανουν ο,τι μπορουν και παμε για αλλο καθως εχει καταντησει εκνευριστικο να σβηνει μονο του με γεματη μπαταρια στα καλα καθουμενα.

για τον φιλο πιο πριν που εχει το ιδιο προβλημα θα του ελεγα να κανει το ιδιο αν ισχυει η εγγυηση του.

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά βοήθεια! Το κινητό έκλεισε από μπαταρία, όταν το άνοιξα και πήγα να βάλω το κωδικό ασφάλειας (όχι το ΡΙΝ) μου βγάζει πως είναι λάθος!!!:!::cry: Τί μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια! Το κινητό έκλεισε από μπαταρία, όταν το άνοιξα και πήγα να βάλω το κωδικό ασφάλειας (όχι το ΡΙΝ) μου βγάζει πως είναι λάθος!!!:!::cry: Τί μπορώ να κάνω;

ισιδωρε εδω ειναι το cookie εσυ εχεις αλλο ...505

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ισιδωρε εδω ειναι το cookie εσυ εχεις αλλο ...505

Και το cookie έχω. Το πρώτο μου LG. Αν ψάξεις σελίδες πιο πίσω θα με βρεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αθόρυβο αλλά όταν δεν έχει μπαταρία εξακολουθει να κάνει τον ήχο( με νοητε ελπιζω) τι να κανω??? επισης πως μπορω να σταματησω τον ηχο της καμερας?
(^'(οο)'^)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια! Το κινητό έκλεισε από μπαταρία, όταν το άνοιξα και πήγα να βάλω το κωδικό ασφάλειας (όχι το ΡΙΝ) μου βγάζει πως είναι λάθος!!!:!::cry: Τί μπορώ να κάνω;

κανείς;:cry:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αθόρυβο αλλά όταν δεν έχει μπαταρία εξακολουθει να κάνει τον ήχο( με νοητε ελπιζω) τι να κανω??? επισης πως μπορω να σταματησω τον ηχο της καμερας?

 

Ο ήχος της κάμερας δεν απενεργοποιείται.

Ο ήχος για την χαμηλή μπαταρία, απ΄όσο έψαξα, ούτε αυτός απενεργοποιείται.

Λογικό γιατί κάπως πρέπει να σε ενημερώνει ότι σε λίγο θα κλείσει η συσκευή.

 

Παιδιά βοήθεια! Το κινητό έκλεισε από μπαταρία, όταν το άνοιξα και πήγα να βάλω το κωδικό ασφάλειας (όχι το ΡΙΝ) μου βγάζει πως είναι λάθος!!!:!::cry: Τί μπορώ να κάνω;

 

Αν τον έχεις αλλάξει (τον κωδικό) για δοκίμασε να βάλεις τον κωδικό ασφαλείας που έχει αρχικά η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγειλει και εγω το κινητο και μ ερχεται αυριο...:)Ξερει κανεις αν περνει καρτα μνημης??:):)

Φυσικά παίρνει. microSD. Μέχρι 8 GB νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

47 MB.

4 GB κάνει 8 ευρώ. Λογικά η 8άρα θα κάνει 16.

 

Δεν πάει καθόλου έτσι! Μακάρι να πήγαινε αναλογικά με τα GB. Εγώ την 8-άρα, την είχα πάρει 39 ευρώ και τώρα ακριβώς η ίδια κοστίζει 29.90. Η πιο φθηνή πληροφοριακά, κοστίζει 18 ευρώ. Προσωπικά συνιστώ Sandisk γιατί τη δοκίμασα με το KP500 για 4 μήνες και είναι άψογη! ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάει καθόλου έτσι! Μακάρι να πήγαινε αναλογικά με τα GB. Εγώ την 8-άρα, την είχα πάρει 39 ευρώ και τώρα ακριβώς η ίδια κοστίζει 29.90. Η πιο φθηνή πληροφοριακά, κοστίζει 18 ευρώ. Προσωπικά συνιστώ Sandisk γιατί τη δοκίμασα με το KP500 για 4 μήνες και είναι άψογη! ;)

http://multirama.gr/products/product?pid=0382191&catid=061011

Εγώ την είχα πάρει 12 ευρώ. Μόνο η κάρτα ήταν μέσα. Τίποτα άλλο. Μετά πήγε στα 8 ευρώ και τώρα κάνει 15,9 και έχει μέσα και adapter.

Link to comment
Share on other sites

Για να δώσω και εγώ κάτι για το μπισκότο...

 

Για να μπούμε στο service menu της συσκευης πληκτρολογούμε 1809#*500#.

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Δεν πατάμε την επιλογή Factory default κάνει μηδενισμό της συσκευής χωρις να ρωτήσει για επιβεβαίωση και διαγράφει τα πάντα, όπως επαφές, μυνήματα, προσωπικά αρχεία...

 

 

Για κλειδωμένες συσκευές π.χ. Vodafone, (αν και δεν νομίζω να κυκλοφορούν στην Ελλάδα κλειδωμένες συσκευές) πληκτρολογούμε 2945#*71001# για να μπορέσουμε να το ξεκλειδώσουμε.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Για να δώσω και εγώ κάτι για το μπισκότο...

 

Για να μπούμε στο service menu της συσκευης πληκτρολογούμε 1809#*500#.

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Δεν πατάμε την επιλογή Factory default κάνει μηδενισμό της συσκευής χωρις να ρωτήσει για επιβεβαίωση και διαγράφει τα πάντα, όπως επαφές, μυνήματα, προσωπικά αρχεία...

 

 

Για κλειδωμένες συσκευές π.χ. Vodafone, (αν και δεν νομίζω να κυκλοφορούν στην Ελλάδα κλειδωμένες συσκευές) πληκτρολογούμε 2945#*71001# για να μπορέσουμε να το ξεκλειδώσουμε.

Μην το κάνετε παιδιά γιατί μπορείς να πατήσεις πανεύκολα το Factory default και αν το πατήσεις δεν υπάρχει επιστροφή με τίποτα. Και την μπαταρία να του βγάλεις πάλι θα το κάνει, μόλις ανοίξει. Τώρα είναι όπως το πρωτοάνοιξα!:X:cry: Πάλι καλά που δεν το χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Μην το κάνετε παιδιά γιατί μπορείς να πατήσεις πανεύκολα το Factory default και αν το πατήσεις δεν υπάρχει επιστροφή με τίποτα. Και την μπαταρία να του βγάλεις πάλι θα το κάνει, μόλις ανοίξει. Τώρα είναι όπως το πρωτοάνοιξα!:X:cry: Πάλι καλά που δεν το χρησιμοποιώ.

 

Τωρα εγώ γιτατί έχω την αίσθηση ότι το αναφέρω πιο πάνω με έντονα και κόκκινα γράμματα, δεν ξέρω... :p

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

http://multirama.gr/products/product?pid=0382191&catid=061011

Εγώ την είχα πάρει 12 ευρώ. Μόνο η κάρτα ήταν μέσα. Τίποτα άλλο. Μετά πήγε στα 8 ευρώ και τώρα κάνει 15,9 και έχει μέσα και adapter.

 

Να και ένα πράγμα στο οποίο είναι (έστω και ελάχιστα) ακριβότερο το e-shop από οποιοδήποτε άλλο κατάστημα!! Μπράβο Ισίδωρε! :D

 

 

Τωρα εγώ γιτατί έχω την αίσθηση ότι το αναφέρω πιο πάνω με έντονα και κόκκινα γράμματα, δεν ξέρω... :p

 

Το "η περιέργεια σκότωσε τη γάτα", σου λέει κάτι; Σοφή η λαϊκή ρήση... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει αν ξερει που θα βρω το sims3 για το μπισκοτο(αν υπαρχει) :O

Υπάρχει αλλά έχει τα χειρότερα γραφικά που υπάρχουν! Αν θες στείλε μου ΡΜ να ψάξω να βρω το λινκ να στο στείλω.

Link to comment
Share on other sites

How To Install Prada Theme. Στο Cookie φυσικά. :rolleyes: Θα το κάνω αλλά όχι τώρα.

Ps: 5. Bugs:

- No widgets

- No AZERTY

- BlackScreens

- Black icons

- Many traces of the old theme (draw panel)

It just miss the qwerty keyboard (Only with the black)

Link to comment
Share on other sites

How To Install Prada Theme. Στο Cookie φυσικά. :rolleyes: Θα το κάνω αλλά όχι τώρα.

Ps: 5. Bugs:

- No widgets

- No AZERTY

- BlackScreens

- Black icons

- Many traces of the old theme (draw panel)

It just miss the qwerty keyboard (Only with the black)

 

αν έχει αυτά τα bugs τότε δεν αξίζει το theme...:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...