Jump to content

LG KP500


Spidergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον παιδια θελω να ρωτησω καποιες αποριες γιατι σκεφτομαι να το αγορασω... 1.Τι καταληξεις βιντεο και μουσικης παιζει? 2.Παιχδια και εφαρμογες java δεχεται? 3.File Browser δεν εχει? 4.Η μπαταρια διαρκει πολλες ωρες? 5.Ελληνικο μενου εχει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον παιδια θελω να ρωτησω καποιες αποριες γιατι σκεφτομαι να το αγορασω... 1.Τι καταληξεις βιντεο και μουσικης παιζει? 2.Παιχδια και εφαρμογες java δεχεται? 3.File Browser δεν εχει? 4.Η μπαταρια διαρκει πολλες ωρες? 5.Ελληνικο μενου εχει?

 

1. mp4,3gp και απο μουσική Mp3

2.NAI και παίζουν ωραία λόγω οθόνης touch

3.Έχει και είναι καλός κατά τη γνώμη μου

4.Εμένα με απογοήτευσε πάντως, 36 ώρες με χαμηλή χρήση και με το που πάει στις 2 απο τις 3 γραμμές η μπαταρία ετοιμάσου για φόρτιση πολύ σύντομα:cry:

5.Αν το πάρεις απο Ελλάδα:!:

 

Γενικά, το κινητό αξίζει, είναι για fun χρήση και πολύ γρήγορο στην σύνταξη μυνημάτων λόγω (εικονικού) qwerty πληκτρολογίου..

Δεν είναι 3G, έχει πολύ καλό δικό του browser και διαβάζει και αρχεία pdf, word, excel...

Με τη τιμη που έχει είναι απο τα πιο φτηνά touch κινητά της αγοράς..:cool:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα.

Εχω παρει και εγω το kp500 και ας πουμε οτι ειναι το πρωτο μου κινητο που συνδεεται στο κομπιουτερ και απο οτι καταλαβαινεται θελω τα φωτα σας.

 

Το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι με τις φωτογραφιες και τα βιντεο που εχω μεσα. Οποτε παω να το συνδεσω με το κομπιουτερ μου βγαζει οτι δεν ειναι δυνατο λογο παρεμβολης με την συλλογη.

Ξεκινω να σβηνω απο την συλλογη για να αδειασει λιγο αλλα μου σβηνει και τα ιδια αρχεια απο την καρτα μνημης (αλλο ενα προβλημα) και μετα ο.κ. Ετσι αναγκαστηκα να βγαλω την καρτα για να τα εχω.

 

Αν μπορειτε να μου δωσετε και μια διευθυνση για να μετατρεπω τα διαφορα αρχεια ωστε να μπορει να τα παιξει το κινητο μου.

Ευχαριστω.:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα.

Εχω παρει και εγω το kp500 και ας πουμε οτι ειναι το πρωτο μου κινητο που συνδεεται στο κομπιουτερ και απο οτι καταλαβαινεται θελω τα φωτα σας.

 

Το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι με τις φωτογραφιες και τα βιντεο που εχω μεσα. Οποτε παω να το συνδεσω με το κομπιουτερ μου βγαζει οτι δεν ειναι δυνατο λογο παρεμβολης με την συλλογη.

Ξεκινω να σβηνω απο την συλλογη για να αδειασει λιγο αλλα μου σβηνει και τα ιδια αρχεια απο την καρτα μνημης (αλλο ενα προβλημα) και μετα ο.κ. Ετσι αναγκαστηκα να βγαλω την καρτα για να τα εχω.

 

Αν μπορειτε να μου δωσετε και μια διευθυνση για να μετατρεπω τα διαφορα αρχεια ωστε να μπορει να τα παιξει το κινητο μου.

Ευχαριστω.:)

 

Δε κατάλαβα αυτό που λες ότι παρεμβάλεται η συλλογή...:confused::confused::confused:

 

Όταν πας απο τη "συλλογή" βλέπεις αρχεία και απο το τηλέφωνο αλλά και απο τη κάρτα μνήμης... όπως στην "έκθεση" στα ΝΟΚΙΑ... Αν πας απο εξερεύνηση αρχείων θα δεις καθαρά τι έχεις στην κάρτα μνήμης και τι στο κινητό...

 

Επίσης έχεις βάλει απο τις ρυθμίσεις σύνδεσης την επιλογή "μαζική αποθήκευση" ώστε να λειτουργεί το κινητό σαν "φλασάκι"? εγώ έτσι περνάω αρχεία στην κάρτα μνήμης...

Το LG PC Suite το έχω μόνο για συγχρονισμό με το Outlook...

 

ψάξε στο ιντερνετ για converter απο βίντεο σε 3gp... Τα mp3 τα παίζει κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

To μηνυμα που μου βγαζει ειναι αλληλοεπιδραση με την συλλογη και οχι παρεμβολης που εγραψα.

Σημερα πηγα να βγαλω φωτογραφια με το κινητο και μου εβγαζε συνεχεια το ιδιο παραπανω μηνυμα. Μολις το εκλεισα και το ανοιξα παλι ολα ο.κ.

Για την συνδεση που γραφεις με το lg pc suite συνδεoμαι στο κομπιουτερ τωρα για το μαζικη αποθηκευση θα το κοιταξω.

Link to comment
Share on other sites

 

Αν μπορειτε να μου δωσετε και μια διευθυνση για να μετατρεπω τα διαφορα αρχεια ωστε να μπορει να τα παιξει το κινητο μου.

Ευχαριστω.:)

 

δες εδω στη σελιδα 5 και καπου στην 7-8 εχει και παιχνιδια

Link to comment
Share on other sites

δες εδω στη σελιδα 5 και καπου στην 7-8 εχει και παιχνιδια

 

βασικά παίζουν όλα τα java παιχνίδια που μπορείς να βρεις στο ιντερνετ...!!!:google:

Link to comment
Share on other sites

το κινητο αυτο το φερνει η βονταφον? :worry:

Ναι..ολα τα μαγαζια το εχουν...το ποιο φθηνο ειναι του Multirama...5ευρω φθηνοτερα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας θα ηθελα να ρωτησω αυτους που το εχουν αγορασει τι περιεχει μεσα το πακετο, γιατι ειδα σε ορισμενα site και στο youtube τα βιντεακια που εχουν ζελατινα προστασιας για την οθονη ισχυει αυτο;ακομα αν αναφερει στον οδηγο χρησης το sar γιατι βρηκα 2 ενα 0.415 και ενα 1.12.ευχαριστω για τον χρονο σας.
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας θα ηθελα να ρωτησω αυτους που το εχουν αγορασει τι περιεχει μεσα το πακετο, γιατι ειδα σε ορισμενα site και στο youtube τα βιντεακια που εχουν ζελατινα προστασιας για την οθονη ισχυει αυτο;ακομα αν αναφερει στον οδηγο χρησης το sar γιατι βρηκα 2 ενα 0.415 και ενα 1.12.ευχαριστω για τον χρονο σας.

To kouti perilamvanei zelatina prostasias,fortisti,handsfree,cd,usb kai mpataria.Sorry gia ta greeklish giati exei problima o upologistis mou:mad::cry:

 

παιδια γεια σας θα ηθελα να ρωτησω αυτους που το εχουν αγορασει τι περιεχει μεσα το πακετο, γιατι ειδα σε ορισμενα site και στο youtube τα βιντεακια που εχουν ζελατινα προστασιας για την οθονη ισχυει αυτο;ακομα αν αναφερει στον οδηγο χρησης το sar γιατι βρηκα 2 ενα 0.415 και ενα 1.12.ευχαριστω για τον χρονο σας.

To kouti perilamvanei zelatina prostasias,fortisti,handsfree,cd kai usb.Sorry gia ta greeklish giati exei problima o upologistis mou:mad::cry:

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω δυο ερωτησεις:):

α)γιατι στην προηγουμενη σελιδα εμφανισε δυο φορες το μυνημα μου και

β)τι ειναι η "Βαθμολογηση Πληκτρολογιου Αφης;

(Παλι καλα μου εφτιαξε ο υπολογιστης μου!:)...το ειχα γραξει στην προηγουμενη σελιδα...ειχε προσωρινο προβλημα...)

Link to comment
Share on other sites

...

β)τι ειναι η "Βαθμολογηση Πληκτρολογιου Αφης;

...

 

Μάλλον εννοείς "βαθμονόμηση".

 

Η βαθμονόμηση ( "καλιμπράρισμα" στα Ελληνικά :lol: ) είναι η διαδικασία κατά την οποία με τη χρήση της γραφίδας της συσκευής και ακουμπώντας την σε σημεία (5 σημεία ένα στο κέντρο και στις τέσσερις γωνίες επί δυο φορές) που μας δείχνει η συσκευή ρυθμίζουμε την οθόνη. Οι περισσότερες συσκευές με οθόνη αφής (ειδικά οι συσκευές πλοήγησης) έχουν αυτή τη διαδικασία. :)

 

Η δική μου συσκευή παρουσιάζει ένα πρόβλημα στο ημερολόγιο.

Βάζω κανονικά τις συναντήσεις (ημερήσιες ή επαναλαμβανόμενες) και η ένδειξη στη κορυφή της οθόνης εμφανίζεται κανονικά, δηλαδή όταν έρθει η προ ρυθμισμένη ώρα κτυπά η ειδοποίηση.

Αν βάλω μια ειδοποίηση όμως για την άλλη ημέρα π.χ. και το βράδι κλείσω τη συσκευή, όταν ενεργοποιήσω πάλι τη συσκευή η ένδειξη στην οθόνη δεν εμφανίζεται καθόλου με αποτέλεσμα οι ειδοποιήσεις να μην γίνονται.

Πρέπει δηλαδή αφού ενεργοποιήσω τη συσκευή να μπω στο ημερολόγιο να ανοίξω μια οποιαδήποτε συνάντηση να πάω στην επεξεργασία της και να την αποθηκεύσω, έστω και χωρίς καμία αλλαγή, για να λειτουργήσει το ημερολόγιο σωστά.

Πριν μέρες η ένδειξη εμφανιζόταν έστω και αρκετή ώρα μετά την ενεργοποίηση της συσκευής, τώρα δε το κάνει ούτε και αυτό.

 

Έκανα επαναφορά της συσκευής αλλά πάλι τα ίδια.

 

Μήπως κάνω κάτι λάθος στις ρυθμίσεις ή υπάρχει κάποια άλλη παράμετρος στο ημερολόγιο που δε τη ξέρω;

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο τηλέφωνο, το έχω μία εβδομάδα τώρα. Μου άρέσει πολύ το ότι δεν χρειάζεται να έχει σήμα για να ακούς ραδιόρφωνο, μπορεί να είναι και σε flight mode. Πάντως δεν λαμβάνω rds παρά μόνο στον στα΄θμό της ερτ. μου φαίνεται ότι πρέπει να έχει τέλεια λήψη για να λαμβάνω rds εκτός αν υπάρχει άλλο πρόβλημα. Ψάχνω για extended battery αν και με χαλαρή χρήση μου κρατάει 2,5-3 μέρες. Ξέρει κανείς αν ύπάρχει τέτοια μπαταρία?
CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να το παρω απο vodafone αλλα στο site λεει μη διαθεσιμο αποθεμα. λετε να μη το βρω σε καταστημα? θεσσαλονικη ειμαι το εχετε δει που8ενα?
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο τηλέφωνο, το έχω μία εβδομάδα τώρα. Μου άρέσει πολύ το ότι δεν χρειάζεται να έχει σήμα για να ακούς ραδιόρφωνο, μπορεί να είναι και σε flight mode. Πάντως δεν λαμβάνω rds παρά μόνο στον στα΄θμό της ερτ. μου φαίνεται ότι πρέπει να έχει τέλεια λήψη για να λαμβάνω rds εκτός αν υπάρχει άλλο πρόβλημα. Ψάχνω για extended battery αν και με χαλαρή χρήση μου κρατάει 2,5-3 μέρες. Ξέρει κανείς αν ύπάρχει τέτοια μπαταρία?

 

φίλε και εγώ το έψαξα για τη μπαταρία αλλά δεν βρήκα τίποτα... (δυστηχώς :cry: η μπαταρία είναι και ο λόγος που το έδωσα το κινητό - μου κρατούσε ουσιαστικά 1,5 μέρα με ΕΝΤΕΛΩΣ χαλαρή χρήση και καλό σήμα...!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο ερωτησεις:

α)τι ειναι η "Βαθμολογιση Πληκτρολογιου Αφης" και

β)τι ειναι η "Διαμορφωση Μνημης"

 

Για το "α" διάβασε λίγο πιο πάνω στην ίδια σελίδα. Σου έχω απαντήσει. :rtfm:

Το "β" είναι αυτό που στα Ελληνικά λέμε "format". "Καθαρίζεις" τη κάρτα μνήμης από όλα όσα έχει μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Για το "α" διάβασε λίγο πιο πάνω στην ίδια σελίδα. Σου έχω απαντήσει. :rtfm:

Το "β" είναι αυτό που στα Ελληνικά λέμε "format". "Καθαρίζεις" τη κάρτα μνήμης από όλα όσα έχει μέσα.

:oops::O:whistle:Δεν το ειδα καθολου...Eυχαριστω...Και με αυτο τι μπορει να γινει;Βελτιωνεται η οθονη;Την διαμορφωση μνημης,τωρα που το ξανασκεφτομε, λεω να μην το ξανακουμπησω...

Link to comment
Share on other sites

:oops::O:whistle:Δεν το ειδα καθολου...Eυχαριστω...Και με αυτο τι μπορει να γινει;Βελτιωνεται η οθονη;...

 

Ρυθμίζεις τα όρια της οθόνης δίνοντας της σημεία αναφοράς. Μη το φοβάσαι, θέλει μόνο λίγο σταθερό χέρι, ειδικά στη δεύτερη φάση της επιβεβαίωσης. Αλλά και λάθος να γίνει το πολύ πολύ να μη σώσεις τις ρυθμίσεις και να ξαναπροσπαθήσεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει δοκιμάσει κανείς να παίξει αρχεία mp4? Μου έστειλαν ένα βίντεο και δεν παίζει. Συγκεκριμένα μου βγάζει το μήνυμα "Δεν υποστηρίζεται".

:worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...