Jump to content

Οδηγός: Πως θα μπείτε στο i-mode χωρίς να έχετε κινητό i-mode


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις εκανα επιτυχη ανανεωση του imode.

:)

 

Χαίρομαι:):):). Οπότε γίνεται κανονικά η ενεργοποίηση και από το pc;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 269
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πέρα από την πλάκα τώρα αν το imode είχε καλές συσκευές είναι μακράν η καλύτερη και ποιό ολοκληρωμένη υπηρεσία για κινητό τηλέφωνο. Δεν είναι τυχαίο που στην Ιαπωνία έχει 50 εκατομμύρια συνδρομητές.

 

Τέλος πάντων. Περασμένα ξεχασμένα.

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την πλάκα τώρα αν το imode είχε καλές συσκευές είναι μακράν η καλύτερη και ποιό ολοκληρωμένη υπηρεσία για κινητό τηλέφωνο. Δεν είναι τυχαίο που στην Ιαπωνία έχει 50 εκατομμύρια συνδρομητές.

 

Τέλος πάντων. Περασμένα ξεχασμένα.

Έχεις δίκιο. Μάλλον έκανε ελλειπή διαφήμιση-προώθηση η Cosmote

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Μάλλον έκανε ελλειπή διαφήμιση-προώθηση η Cosmote

 

Διαφήμιση έκανε συσκευές δεν είχε. Για το λόγο αυτό και το my view στηρίζεται πάνω στην ίδια φιλοσοφία αλλά είναι πολύ πίσω ακόμα.

Ένα μόνο θα πω. Η δυνατότητα να λαμβάνεις απευθείας email από Η/Υ και να στέλνεις email-mms σε 5 άτομα ταυτόχρονα με την ίδια χρέωση μόνο το imode την έχει.

Η κατάσταση θα διασωθεί μόνο αν δώσουν pop3 και imap με φθηνή χρέωση για τους χρήστες, συμβολαίου και καρτοκινητής, που είναι στο μηνιαίο πάσο του my view.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει βρεθεί κανα κολπάκι για να μπω msn απο PC ΕΚΤΟΣ απο tunelling?

 

Ας πει κάποιος. Κι αν κρίνει ότι δεν πρέπει να διαδοθεί, ας στείλει pm.

 

Ευχαριστώ :)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ,από σήμερα το απόγευμα που προσπαθώ να μπώ η σύνδεση πάπαλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παίζει τίποτα γενικώς ή το πρόβλημα βρίσκεται στις ρυθμίσεις μου??????

-Απολαύστε την πολυφωνία και την ελευθερία ανάπτυξης ιδεών που προσφέρει η GPL άδεια και η πλατφόρμα του ελεύθερου λογισμικού (aka Linux).

-Χώρια που έχει μια κρυφή ηδονή να ανοίγεις κονσόλα 30Χ20 εν μέσω chat και videocalling στη μέση του πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξε το προβλημα ή οχι?

 

Sos! Βοηθεια!

 

Επιβεβαιωνω κι εγω με τη σειρα μου:

συνδεομαι μεν, δεν σερφαρει δε!

 

Τι γινεται παιδια, τι κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα λοιπον, καταφερα και σερφαρα. Επιτελους...

Αλλα να πω οτι σερνεται, παροτι ειχε και 3g...

Δεν ξερω, δεν ηταν ετσι...

Link to comment
Share on other sites

Μπείτε από το κινητό σας στο http://wap.teashark.com και από το pc στο http://www.teashark.com

 

Μηπως να δοκιμαζα browser σε java, ειδικα για σερφαρισμα σε chtml σελιδες?

 

http://sourceforge.net/projects/jcellbrowser

 

ας πουμε?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να δοκιμαζα browser σε java, ειδικα για σερφαρισμα σε chtml σελιδες?

 

http://sourceforge.net/projects/jcellbrowser

 

ας πουμε?

 

φιλε μου σε βλεπω που προσπαθεις με ολους τους μπροουσερ και δεν τα καταφερνεις. το κινητο σου φταιει δοκιμασε να κανεις ενα φορματ ξαναβαλε τις σωστες ρυθμισεις και το οπερα μινι και θα στρωσει

Link to comment
Share on other sites

simera ekena to i mode sto kinito mou nokia 6120 kai doulevi mia xara. (apo imode grafo) tous ipa na energopiisoun kai den vgike katholou provlima. Kai oute den tous ipa oti pira apo eksoteriko. Ty p mas voithises na kanoume to im
Link to comment
Share on other sites

σε ενα samsung D8800 γινεται να το κανω? περνει τις ρυθμισεις του I MODE ?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βρε παιδια διαβαζω ολο το τοπικ ακομα δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν λετε το πραγματικο ΙΜΕΙ του κινητου ? και τι σημασια εχει που το πηρα απο Ελλαδα :blink::

 

Για λογους ασφαλους browsing ? (αφου δινετε τηλεφωνα επικοινωνιας... δεν ξερω αν δινετε και ονοματεπωνυμο...)

 

Δηλαδη εγω που πηρα ενα Κ660i απο το πλαισιο και μια καρτα απο το περιπτερο , αν παρω και τους πω το πραγματικο ΙΜΕΙ μου θα με ενεργοποιησουν , η πρεπει να συντρεχει και αλλη προυποθεση?

 

tanke in advance...

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια διαβαζω ολο το τοπικ ακομα δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν λετε το πραγματικο ΙΜΕΙ του κινητου ? και τι σημασια εχει που το πηρα απο Ελλαδα :blink::

 

Για λογους ασφαλους browsing ? (αφου δινετε τηλεφωνα επικοινωνιας... δεν ξερω αν δινετε και ονοματεπωνυμο...)

 

Δηλαδη εγω που πηρα ενα Κ660i απο το πλαισιο και μια καρτα απο το περιπτερο , αν παρω και τους πω το πραγματικο ΙΜΕΙ μου θα με ενεργοποιησουν , η πρεπει να συντρεχει και αλλη προυποθεση?

 

tanke in advance...

Αν διαβάσεις τον τίτλο του θέματος θα δεις ότι γράφει "Πως θα μπείτε στο i-mode χωρίς να έχετε κινητό i-mode". Αν δεν έχεις i-mode συσκευή και δώσεις σωστό imei θα καταλάβουν ότι δεν πρόκειται για i-mode κινητό!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια διαβαζω ολο το τοπικ ακομα δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν λετε το πραγματικο ΙΜΕΙ του κινητου ? και τι σημασια εχει που το πηρα απο Ελλαδα :blink::

 

Για λογους ασφαλους browsing ? (αφου δινετε τηλεφωνα επικοινωνιας... δεν ξερω αν δινετε και ονοματεπωνυμο...)

 

Δηλαδη εγω που πηρα ενα Κ660i απο το πλαισιο και μια καρτα απο το περιπτερο , αν παρω και τους πω το πραγματικο ΙΜΕΙ μου θα με ενεργοποιησουν , η πρεπει να συντρεχει και αλλη προυποθεση?

 

tanke in advance...

 

an dosis lathos imei den tha mpi sto imode tha dosis sosto imei ala tha pis oti pires apo eksoteriko... ala emena den m rotisan tpt katefthian to energopiisan

Link to comment
Share on other sites

an dosis lathos imei den tha mpi sto imode tha dosis sosto imei ala tha pis oti pires apo eksoteriko...

 

Δεν ισχύει αυτό που λες! Και λάθος IMEI να πεις πάλι απ'το εξωτερικό λες ότι το πήρες! Απλά αν πεις πως δεν έχεις i-mode συσκευή, για εμπορικούς λόγους και μόνο δεν θα στο ενεργοποιήσουν!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που λες! Και λάθος IMEI να πεις πάλι απ'το εξωτερικό λες ότι το πήρες! Απλά αν πεις πως δεν έχεις i-mode συσκευή, για εμπορικούς λόγους και μόνο δεν θα στο ενεργοποιήσουν!

 

m zitisan to imei to modelo kinitou kai ena 5psifio kodiko pou legete atomikos arithmos kai ipa oti exo sony ericson k610im kai den ipa tpt oti pira apo eksoteriko. ala m energopiisan :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω Nokia 3600 slide και ακολούθησα τις οδηγίες για τις ρυθμίσεις, πήρα στο cc, τους έδωσα ένα άσχετο imei, με ρώτησαν τον αριθμό του κινητού και μου είπαν ότι το ενεργοποίησαν. Αλλά δε μου ήρθε μήνυμα, όπως μου είπαν.

Τους ξαναπαίρνω, ελέγχουν τη γραμμή, μου λένε ότι είναι ενεργοποιημένο το i-mode.

Όταν πάω να συνδεθώ και να ανοίξω οποιαδήποτε σελίδα, ήταν την αρχική, είτε άλλη, ενώ ανοίγει σύνδεση G, μετά από λίγο μου λέει "Αδύνατη η πρόσβαση στο διακομιστή". Δοκίμασα και την ασφαλή και την κανονική θύρα, με το ίδιο αποτέλεσμα. Οι ρυθμίσεις, πάντως, είναι σωστές, αλλιώς δε θα άνοιγε καθόλου GPRS σύνδεση. Λέτε να μη μου το έχουν ενεργοποιήσει;

Link to comment
Share on other sites

Έχω Nokia 3600 slide και ακολούθησα τις οδηγίες για τις ρυθμίσεις, πήρα στο cc, τους έδωσα ένα άσχετο imei, με ρώτησαν τον αριθμό του κινητού και μου είπαν ότι το ενεργοποίησαν. Αλλά δε μου ήρθε μήνυμα, όπως μου είπαν.

Τους ξαναπαίρνω, ελέγχουν τη γραμμή, μου λένε ότι είναι ενεργοποιημένο το i-mode.

Όταν πάω να συνδεθώ και να ανοίξω οποιαδήποτε σελίδα, ήταν την αρχική, είτε άλλη, ενώ ανοίγει σύνδεση G, μετά από λίγο μου λέει "Αδύνατη η πρόσβαση στο διακομιστή". Δοκίμασα και την ασφαλή και την κανονική θύρα, με το ίδιο αποτέλεσμα. Οι ρυθμίσεις, πάντως, είναι σωστές, αλλιώς δε θα άνοιγε καθόλου GPRS σύνδεση. Λέτε να μη μου το έχουν ενεργοποιήσει;

Κάνε ενα έλεγχο στις ρυθμίσεις και αν δεν συνδεθεί κάλεσε στο 1313 και ζήτησε ενεργοποίηση.

 

Τον δευτερο μηνα πως γινεται η ανανεωση?

Μπενουμε στο portal.imode.gr ?

 

Ναι:) Στην επιλογή "Το δικό μου i-mode";)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...