Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι αλλα το δεστ ειναι πιο απλο,αξιοπιστο,κλπ κλπ κλπ :lol::lol::lol:

thanks odytsak!!!!!!!

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@sleeperman27

Σ ευχαριστω πολυ!!!

 

@Kharmacoma

Μπορεις να δωσεις καποια στοιχεια; και ποιο προγραμμα χρησιμοποιεις αν σου ειναι ευκολο....

 

Εγω έχω παιξει mkv αρχεία με αναλυση 576χ432 και 850kbps και παίζουν καλά.. εκει νομίζω είναι το όριο του.. με core player..

http://www5.picfront.org/picture/ppt2du2p1/img/banner-new-2008-09_WeCapture_YouWatch.jpg

http://www.eikonostoixeio.eu/

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω παιξει mkv αρχεία με αναλυση 576χ432 και 850kbps και παίζουν καλά.. εκει νομίζω είναι το όριο του.. με core player..

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=13213 :D

Link to comment
Share on other sites

:)Κανενα αξιοπιστο eshop απο Αγγλια,τωρα που η στερλινα ειναι ακομα χαμηλα ξερετε?

Στο ebay uk βρισκω το συγκεκριμενο τηλεφωνο,ξεκλειδωτο με 555 ευρω,αλλα δεν με ενθουσιαζουν και πολυ τα feedback των πωλητων-εχουν αρκετα αρνητικα σχολια και φοβαμαι μην μπλεξω.

 

http://img380.imageshack.us/img380/9676/20081220100323bj4.jpg

Link to comment
Share on other sites

twin card?ξερει κανεις φιλος αν εχει 2 lines?και αν ναι υπαρχει καποια ρυθμιση?

 

Εννοεις 2 σε 1 ? Αν ΝΑΙ, τοτε σου λεω οτι υποστηριζει, εχω Cosmote 2in1 και παιζει κανονικα, χωρις καμια ρυθμιση και αμεσως :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

O καινούριος Navteq 2008.Q3 για iGO8 περιλαμβάνει και πληροφορίες λωρίδων.

Το τελικό ς δυστυχώς παραμένει σ.

 

Πριν βγάλει τις πινακίδες για περίπου πέντε δευτερόλεπτα σου δείχνει με βελάκια κάτω ποιά λωρίδα να κρατήσεις.

Δηλαδή αν ο δρόμος έχει τρεις λωρίδες σου βγάζει κάτω τρία βελάκια το ένα δίπλα στο άλλο και αναβοσβήνει το βελάκι ανάλογα με ποιά λωρίδα πρέπει να κρατήσεις.

Αυτό γίνεται περίπου δύο χιλιόμετρα πριν τον κόμβο και αφού αναβοσβήσει το βελάκι κάτω σου δείχνει μετά πάνω τις πινακίδες.

Cool!!!

 

Χαμογελάτε είναι μεταδοτικό. :):):):)

 

Καταφερα και το δοκιμασα και εγω.. λίγο αργο μου φανηκε στο να με βρει, εκτος και αν εφταιγε πουημουν σε σημειο που δεν ειχε δρομους.. την περιοχη μου πάντως φαινεται να την εχει καλυτερα καταγεγραμενη ο ντεστ..

http://www5.picfront.org/picture/ppt2du2p1/img/banner-new-2008-09_WeCapture_YouWatch.jpg

http://www.eikonostoixeio.eu/

Link to comment
Share on other sites

Σε ελληνική rom το έχω γυρίσει αγγλικά και μου βγάζει τα νούμερα τηλεφώνου σε μορφή +1 (123) 456 7891. Ξέρει κανείς πώς γυρνάμε σε 1234567891 ?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω χάσει την μπάλα. Είμαι φανατικός του destinator, έχω δοκιμάσει και το garmin στο nokia n82 αλλά αυτό το άλλο το IGO λέει κάτι? Οκ σε εντελώς άσχετες περιοχές καλό να βλέπεις κανά κτίριο (αν έχει) αλλά με ενδιαφέρει ακρίβεια δρόμων και όχι μόνο Αθήνα. Επίσης για εξωτερικό ποιο πρόγραμμα έχει καλύτερους χάρτες?
Link to comment
Share on other sites

αν περασω τη νεα official rom 1.19... απο 1.14...το back up απο την προηγουμενη κανει κανονικα????????
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

αν περασω τη νεα official rom 1.19... απο 1.14...το back up απο την προηγουμενη κανει κανονικα????????

 

OXI backup απο άλλη ROM :!:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

ουτε απο official????ax...δεν μου δινει τη δυνατοτητα απο το htc.com να κατεβασω το νεο update λεει οτι Sorry, this software download is not suitable for your device.γιατι???
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Το screen protector που βρίσκεται στην συσκευασία αρκεί για να μην γρατσουνιστεί η οθόνη του? Γνωρίζει κάποιος που μπορούμε να βρούμε καμιά silicon case ή rubber case για HD, αθήνα?(όχι online store).Και ποια είναι η τελευταία Rom που κυκλοφορεί για να το ελέγξω όταν το αγοράσω?
Link to comment
Share on other sites

με destinator -v7.0.0.588.11- με lockαρε αμέσως εξω απ το σπίτι μου για πρώτη φορά, μέσα σε δευτερόλεπτα, ενώ το cruise έκανε λεπτά...θα το δούμε και στο δρόμο τώρα:) Πάντως η πρώτη εντύπωση είναι καταπληκτική:):)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

καλως όρισα στην παρέα σας.

 

το κινητό τέλειο αν και μου έτυχε ενα καμενο pixel :cry:

 

προς το παρόν το έχω κυριολεκτικά "ξεσκίσει" και εχει φάει μόνο 10% απο εχθές το μεσημέρι.

 

μια ερώτηση μονάχα : ενα μαυρο αυτοκολητο που περιεχετε στο κουτί της ace hellas διαστάσεων 3χ3cm και γράφει πάνω |HTC void πολλές φορές τι είναι;

 

και μία παρατήρηση : το screen protector που έχει μέσα όντως είναι gtp.!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια βρηκε κανενας κανα κολπο για να μη σβηνει η οθονη οταν μιλας στο τηλ.? σημερα χρειαστηκε να πρεπει να πληκτρολογήσω το 1 για εντολη αλλα αυτο ηταν σβηστο :worry: το no sleep σε μενα δε δουλεψε
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1το κινητό τέλειο αν και μου έτυχε ενα καμενο pixel :cry:

 

 

2και μία παρατήρηση : το screen protector που έχει μέσα όντως είναι gtp.!!!

 

1 δεν μπορεις να το αλλαξεις;

 

2 αυτο με ενδιαφερει και μενα. Αν το αφησω καμια 15αρια μερες με το screen protector που εχει δε νομιζω να γρατζουνιστει ε; στο diamond δεν ειχα προβλημα παντως...

Link to comment
Share on other sites

1 δεν μπορεις να το αλλαξεις;

 

2 αυτο με ενδιαφερει και μενα. Αν το αφησω καμια 15αρια μερες με το screen protector που εχει δε νομιζω να γρατζουνιστει ε; στο diamond δεν ειχα προβλημα παντως...

 

ρε παιδια βρηκε κανενας κανα κολπο για να μη σβηνει η οθονη οταν μιλας στο τηλ.? σημερα χρειαστηκε να πρεπει να πληκτρολογήσω το 1 για εντολη αλλα αυτο ηταν σβηστο :worry: το no sleep σε μενα δε δουλεψε

 

 

απο το μαγαζί δεν μου αλλάζουν :(.

 

το screen protector είναι 5 φορες πιο άθλιο από κάτι κινέζικα που παίρνω από το ebay για το ks20 (με 5 layers) προς 2Ε τα 6.

 

 

οσον αφορά για το σβήσιμο της οθόνης επειδή με είχε ταλεπωρήσει και με το ks20 μου και παροτι μεχρι και custom roms εφτιαξα με tweaks για να μην σβήνει,δέν τα κατάφερα.Αλλά σήμερα μουήρθε μια ιδέα η οποία θα την έχω υλοποιήσει μέχρι αύριο το πολύ,αλλά για αρχή αυτό που θα είναι σίγουρο είναι οτι θα καταναλώνει κανα 200kb ram.

Ξεκινάω το γράψιμο της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

καλως όρισα στην παρέα σας.

 

το κινητό τέλειο αν και μου έτυχε ενα καμενο pixel :cry:

 

προς το παρόν το έχω κυριολεκτικά "ξεσκίσει" και εχει φάει μόνο 10% απο εχθές το μεσημέρι.

 

μια ερώτηση μονάχα : ενα μαυρο αυτοκολητο που περιεχετε στο κουτί της ace hellas διαστάσεων 3χ3cm και γράφει πάνω |HTC void πολλές φορές τι είναι;

 

και μία παρατήρηση : το screen protector που έχει μέσα όντως είναι gtp.!!!

 

κρίμα για το καμμένο pixel αλλά όπως λέει και ο φίλος sagonias... δεν μπορείς να αλλάξεις το τηλ στην ace?

 

για το μαύρο αυτοκόλλητο ρώτησα και γω αλλά απάντηση δεν πήρα, μάλλον κανείς δεν ξέρει:(

 

και φυσικά το screen protector είναι gtp αλλά πάντα υπάρχει η λύση της netimes.com

 

τώρα θα ήθελα να μεταφέρω τις εντυπώσεις μου από την πλοήγηση με destinator :mad:

 

δεν πήγε ακριβώς όπως θα το ήθελα.

 

εν ολίγοις, ενώ lockάρει πολύ γρήγορα και δεν έχασε το σήμα ούτε μια φορά στην μικρή διαδρομή που το είχα βάλει δοκιμαστικά, από mall μέχρι εκπ. δούκα στο μαρούσι, επί τούτου άλλαζα συνέχεια διαδρομή για να τσεκάρω αντιδράσεις.

 

εκτός του ότι με εμφάνιζε σε διαφορετική θέση απ' οτι ήμουν, μερικές φορές και 100m, στο τέλος έβγαλε και ένα μήνυμα οτι το σημείο αφετηριας ή προορισμού δεν ηταν προσπελάσιμο απο αυτοκίνητο πραγμα μή αληθές φυσικά αφού στο δρόμο ημουν, και το σημείο προορισμού δεν είχε αλλάξει.

 

τώρα γιατί και πώς, μάλλον θα τα αφήσω να τα βρεί η επιστήμη:D

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορά για το σβήσιμο της οθόνης επειδή με είχε ταλεπωρήσει και με το ks20 μου και παροτι μεχρι και custom roms εφτιαξα με tweaks για να μην σβήνει,δέν τα κατάφερα.Αλλά σήμερα μουήρθε μια ιδέα η οποία θα την έχω υλοποιήσει μέχρι αύριο το πολύ,αλλά για αρχή αυτό που θα είναι σίγουρο είναι οτι θα καταναλώνει κανα 200kb ram.

Ξεκινάω το γράψιμο της εφαρμογής.

Τα κατάφερα !!! η οθόνη μένει ανοιχτή συνέχεια. :) δέν τρώει και πολύ Ram.

αλλα υπάρχουν 2 μικρά προβληματάκια.

α) αναβοσβήνει το backlight καθε λιγο στην διαρκεια της κλήσεις(ανα 9 second)

β)θα πρέπει να κάνω κάποιες τροποποιήσεις για να το ενσωματόσω με το hard key.

 

Πάντως τα κατάφερα :)

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα !!! η οθόνη μένει ανοιχτή συνέχεια. :) δέν τρώει και πολύ Ram.

αλλα υπάρχουν 2 μικρά προβληματάκια.

α) αναβοσβήνει το backlight καθε λιγο στην διαρκεια της κλήσεις(ανα 9 second)

β)θα πρέπει να κάνω κάποιες τροποποιήσεις για να το ενσωματόσω με το hard key.

 

Πάντως τα κατάφερα :)

 

σε τι "γλώσσα" το έγραψες αρχηγέ??

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...