Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είναι καμμενα ή stuck pixels του αισθητηρα της φωτογρφικης τότε λογικά το τηλέφωνο δεν θα πρέπει να αντικατασταθεί με καινούριο?

 

Αναλογως την πολιτικη της htc/ace hellas.Παντως για να αποκλεισεις την οθονη καθαυτη περασε ενα μαυρο jpeg και βαλτο full screen.Ομοιως για την φωτογραφικη καλυψε το φακο μεχρι να δειχνει full black η οθονη,βγαλε μια photo και τσεκαρε την στο monitor του pc σου να δεις αν εμφανιζονται οι κουκιδες(τα pixels) στα ιδια σημεια με την οθονη του HD.Αν ειναι dead pixels θα πρεπει να ειναι μαυρα.Παντως αν ειναι οντως προβλημα του αισθητηρα υπαρχει μια περιπτωση να μην περναει στο τελικο αποτελεσμα.Αλλιως πας και ρωτας σε καποιο service point

 

 

Εσυ ξερεις καλυτερα βεβαια,αλλα στην τελικη ισως δεν αξιζει να στεναχωριεσαι για 2 εκ των 5.038.848 pixels της camera :) (αν ειναι οντως μονο 2)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξερει κανεις πως μπορουμε να πειράξουμε αυτα που φορτώνει κατα την εκκίνηση.. μου βγαζει ενα σφαλμα απο ενα προγραμμα που υποτι8εται εχω απεγκαταστήσει..

 

Επίσης προσπαθω να ανοίξω το bluetooth αλλά τιποτα.. :S

http://www5.picfront.org/picture/ppt2du2p1/img/banner-new-2008-09_WeCapture_YouWatch.jpg

http://www.eikonostoixeio.eu/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ξερει κανεις πως μπορουμε να πειράξουμε αυτα που φορτώνει κατα την εκκίνηση.. μου βγαζει ενα σφαλμα απο ενα προγραμμα που υποτι8εται εχω απεγκαταστήσει..

 

/Windows/Start up

 

Επέλεξε στον explorer της συσκευής σου να βλέπεις και τα hidden files και βρες ποιο είναι αυτό που δεν θες και πέταξε το. Μην σβήσεις όμως τίποτα άλλο από εκεί μέσα.

 

Επίσης προσπαθω να ανοίξω το bluetooth αλλά τιποτα.. :S

 

Τι κάνεις ακριβώς και δεν σου ενεργοποιείται το bluetooth;

 

1. Οταν η συσκευή είναι off το ξυπνητήρι δεν χτυπάει;

το καλλιτερο με διαφορα απο ολα

pocketalarm for WM

VERSION 2.18.5

FROM 30.03.2008

POCKETALARM.GOOGLEPAGES.COM

θα σε ξυπναει παντα και δεν θα μενεις ξαγρυπνος μπασ και δεν χτυπησει το ξυπνητηρι και να σε κατσαδιαζει το αφεντικο .....και αντε να λες καθημερινα οτι εχει κινηση στον δρομο

 

Χτυπάει αυτό ακόμα και όταν η συσκευή είναι τελείως κλειστή; Είσαι σίγουρος;

 

τα εγχρωμα εικονιδια της επανω μπαρας.........................................

 

Ούτε εγώ έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα με αυτά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χτυπάει αυτό ακόμα και όταν η συσκευή είναι τελείως κλειστή; Είσαι σίγουρος;

 

 

περιμενεις απαντηση Γιαννη? :lol::lol:

 

ΥΓ

καλα εισαι φιλε?:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

/Windows/Start up

 

Επέλεξε στον explorer της συσκευής σου να βλέπεις και τα hidden files και βρες ποιο είναι αυτό που δεν θες και πέταξε το. Μην σβήσεις όμως τίποτα άλλο από εκεί μέσα.

ok done.. ευχαριστώ..

 

 

Τι κάνεις ακριβώς και δεν σου ενεργοποιείται το bluetooth;

 

Πήγαινα είτε μεσω του TouchFlo στα settings > communication > Bluetooth και εκανα κλικ να ανοίξει είτε απο το Start > Settings > Connections > Bluetooth > Mode και εκανα κλικ στο "Turn on Bluetooth" αλλά αν άνοιγε.. τώρα όμως ανοιξε :P κάτι θα είχε κολλήσει μαλλον..

 

thanks και πάλι πάντως..

http://www5.picfront.org/picture/ppt2du2p1/img/banner-new-2008-09_WeCapture_YouWatch.jpg

http://www.eikonostoixeio.eu/

Link to comment
Share on other sites

Χτυπάει αυτό ακόμα και όταν η συσκευή είναι τελείως κλειστή; Είσαι σίγουρος;

 

1.000.000 % ΣΙΓΟΥΡΟΣ

Link to comment
Share on other sites

μόλις το πήρα:dance:

 

φορτίστηκε, και σε λίγο ξεκινάμε. Σε σχέση με το cruise μου φαίνεται πολύ πιο λεπτό και ελάχιστα μεγαλύτερο, με ξένισε λίγο που δεν έχει κουμπί για κάμερα αλλά φαντάζομαι ότι όλα είναι θέμα συνήθειας. Αυτό που με ανησυχεί λίγο, είναι ότι το πήρα ελληνικό δλδ Ace, και ελπίζω να μη μου δημιουργήσει προβλήματα, λόγω ελληνικής rom. Τελικά έμεινα vodafone, μου έκανε μια προσφορά που δεν μπορούσα να αρνηθώ;). Μήπως ξέρει κανείς να μου πεί τι ρόλο παίζει αυτό το μαύρο αυτοκόλλητο διαστ. περίπου 3Χ3εκ. ????

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

περιμενεις απαντηση Γιαννη? :lol::lol:

 

 

δεν καταλαβα το ειρωνικο σχολιασμο σου

εχεις κανενα προβλημα???????

η πρεπει να απανταμε σε καθε σχολιο στις 2 την νυχτα,

νυχτοφυλακας δεν ειμαι

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
περιμενεις απαντηση Γιαννη? :lol::lol:

 

ΥΓ

καλα εισαι φιλε?:)

 

Mia xara Dimitri... xathikame! Sou leipoun kai esena oi palies kales epoxes? :happy:

 

1.000.000 % ΣΙΓΟΥΡΟΣ

 

 

δεν καταλαβα το ειρωνικο σχολιασμο σου

εχεις κανενα προβλημα???????

η πρεπει να απανταμε σε καθε σχολιο στις 2 την νυχτα,

νυχτοφυλακας δεν ειμαι

 

Min arpazesai. Fantazomai oti o Dimitris isxyrizetai oti kai egw oti apla den exoume dei ksypnitiri pou na anoigei syskevi kai na xtypaei kai mou kanei entypwsi. Elpizw na ennooume to idio pantws otan leme kleinoume ti syskevi (me paratetameno patima tou on/off pliktrou kai apodoxi stin erwtisi pou mas kanei gia to ean eimaste sigouroi oti theloume na kleisoume ti syskevi).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Min arpazesai. Fantazomai oti o Dimitris isxyrizetai oti kai egw oti apla den exoume dei ksypnitiri pou na anoigei syskevi kai na xtypaei kai mou kanei entypwsi. Elpizw na ennooume to idio pantws otan leme kleinoume ti syskevi (me paratetameno patima tou on/off pliktrou kai apodoxi stin erwtisi pou mas kanei gia to ean eimaste sigouroi oti theloume na kleisoume ti syskevi).

 

φυσικα και δεν αρπαζομαι αλλα εχει γεμισει το φορουμ ξυπνητζιδες :Xκαι τους βαριεμαι.

το συγκεκριμενο ξυπνητηρι δουλευει με ολες τις συνθηκες και κλειστο και ανοιχτο και σφραγισμενο στο κουτι να το εχεις αυτο θα χτυπησει !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:worry:

ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ απο qtek se artemis 3300 kai tora se HTC HD

ευχαριστω:lol:

Link to comment
Share on other sites

έχω πάθει την πλάκα μου με την οθόνη του...:w00t: δεν παίζεται με τίποτα!!!

 

καμιά ιδέα γι' αυτό το μαύρο αυτοκολλητάκι που λέγαμε πριν?

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

@loftys

 

απο vodafone το πηρες;; εχει τπτ διακριτικα της vodafone πανω;; δεν ειναι vodafone live??

Link to comment
Share on other sites

@loftys

 

απο vodafone το πηρες;; εχει τπτ διακριτικα της vodafone πανω;; δεν ειναι vodafone live??

 

ουχί, από vnp το πήρα στην Αγ. Παρασκευή

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Επειδη πλησιαζει η μερα που θα το αγορασω, και επειδη δεν ειναι λιγα τα 700€, και επειδη ολο και περισσοτερο το ψαχνω για να μην κανω πατατα, ειναι οντως τοσο απογοητευτικη η αποδοση στην αναπαραγωγη βιντεο; Δεν θα κατσω να δω ταινια, αλλα ολο και καποιο βιντεακι θα παιξω, μην κλαιω τα € μου. Ισχυει οντως οτι αν τα μετατρεψεις σε mp4 παιζουν καλυτερα;

 

Φυσικα δεν αναφερομαι σε βιντεο 720ρ και πανω, αλλα σε βιντεο αντιστοιχης αναλυσης των επεισοδιων PrisonBreak που κυκλοφορουν.

Link to comment
Share on other sites

@sleeperman27

Σ ευχαριστω πολυ!!!

 

@Kharmacoma

Μπορεις να δωσεις καποια στοιχεια; και ποιο προγραμμα χρησιμοποιεις αν σου ειναι ευκολο....

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

απ'ότι έχω δεί μέχρι τώρα στα καταστήματα της vodafone τα τηλέφωνα φέρουν το λογότυπο της vodafone. Το είδα - το λογότυπο - και σε omnia που πήρε γνωστός μου.

 

Παιδιά το HD μου το πήρα από κατάστημα Vodafone.Ούτε λογότυπο ούτε menu Vodafone Live είχε.

Link to comment
Share on other sites

@sleeperman27

Σ ευχαριστω πολυ!!!

 

@Kharmacoma

Μπορεις να δωσεις καποια στοιχεια; και ποιο προγραμμα χρησιμοποιεις αν σου ειναι ευκολο....

 

Δες αυτα τα δυο links για δυο διαφορετικους τροπους αντιμετωπισης:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=446366

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=13213

 

Απο το ελληνικο site ειναι πραγματικα ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΗ η ποιοτητα του video!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την αναπαραγωγη βιντεο:

 

Κατ'αρχας θεωρω υπερβολικη απαιτηση να περιμενουμε σημερα απο μια φορητη συσκευη να αναπαραγει βιντεακια υψηλου bitrate και near-HD αναλυσης.Ακομα και αν τεχνικα ειχε την δυνατοτητα για αψογη αναπαραγωγη τετοιοω αρχειων,ποιο θα ηταν το κερδος για το χρηστη εφοσον η ωφελιμη αναλυση περιοριζεται απο την εγγενη αναλυση της οθονης του HD στα 640 X 800 pixels.Οποιοδηποτε υλικο μεγαλυτερης αναλυσης λογικα δεν θα προσφερει κατι σε οπτικη ευχαριστηση.Αντιθετως θα καταλαμβανει ασκοπα περισσοτερο χωρο στην καρτα μνημης.Ακομα ομως και βιντεακια σε αυτη την αναλυση ισως χρειαζονται μετατροπη για να παιζουν ομαλοτερα κατι που δεν ειναι παραιτητα συμβιβασμος ,ιδιως αν σκεφτουμε την πυκνοτητα pixels της οθονης του HD που αντισταθμιζει οποιαδηποτε εκπτωση στην ποιοτητα.Δοκιμαστε π.χ ενα βιντεακι WQVGA (υποτετραπλασιας αναλυσης) και μοιραστειτε τις εντυπωσεις σας

 

Συνεπως το ζητουμενο ειναι μετα απο πειραματισμο με τα διαφορα προγραμματα μετατροπης να βρεθει η χρυση τομη αναμεσα στην ποιοτητα,την ευκολια αναπαραγωγης,και το μεγεθος των αρχειων.Με τους σημερινους τεραπυρηνους επεξεργαστες που ενσωματωνουν και ειδικες εντολες κωδικοποιησης βιντεο δεν υπαρχει καν το ζητημα του χρονου.Να σημειωσω τελος πως εκει που δεν υπαρχει ,λογος να γινει καποια εκπτωση ειναι ο τομεας του ηχου οπου θα πρεπει να τηρειται ενα ελαχιστο bitrate στα 128kbps(AAC ή MP3),αν οχι μεγαλυτερο

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

περιμενεις απαντηση Γιαννη? :lol::lol:

 

ΥΓ

καλα εισαι φιλε?:)

 

ακομα ενα ρολοι ,ξυπνητηρι που δουλευει και χτυπαει(δοκιμασμενο) ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΜΕ ΟΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ με παρα μα παρα πολλα καλουδια επανω

 

POCKET CLOCK PRO v1.0:happy:

MEGASOFT2000

build 0001

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αντε και καλα ξυπνουτηρια σε ολους τους .....κοιμισμενους

 

Kopse kati... den einai kako na eimaste tapeinoi kai na sebomaste kapoious anthrwpous pou exoun boithisei poly edw mesa kai exoun diakrithei gia to ithos tous!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως απογοητευτικα σημερα δεν το πηρα διοτι η cosmote δεν εχη διαθεσιμοτητα απο μεθαυριο και αν θα

:(:mad:

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

περιμενεις απαντηση Γιαννη?

 

 

δεν καταλαβα το ειρωνικο σχολιασμο σου

εχεις κανενα προβλημα???????

η πρεπει να απανταμε σε καθε σχολιο στις 2 την νυχτα,

νυχτοφυλακας δεν ειμαι

 

ενω σου απαντησε αμεσως ο athanaso,δεν δεχτηκες αυτην την εκδοχη του και θεωρησες ειρωνικο το σχολιο μου...μαλλον προκατειλημενος εισαι:O

 

Mia xara Dimitri... xathikame! Sou leipoun kai esena oi palies kales epoxes?

 

δυστυχως ναι Γιαννη...μου λειπουν :(

 

 

 

 

 

Min arpazesai. Fantazomai oti o Dimitris isxyrizetai oti kai egw oti apla den exoume dei ksypnitiri pou na anoigei syskevi kai na xtypaei kai mou kanei entypwsi. Elpizw na ennooume to idio pantws otan leme kleinoume ti syskevi (me paratetameno patima tou on/off pliktrou kai apodoxi stin erwtisi pou mas kanei gia to ean eimaste sigouroi oti theloume na kleisoume ti syskevi).

 

ακριβως ετσι :)

 

Min arpazesai. Fantazomai oti o Dimitris isxyrizetai oti kai egw oti apla den exoume dei ksypnitiri pou na anoigei syskevi kai na xtypaei kai mou kanei entypwsi. Elpizw na ennooume to idio pantws otan leme kleinoume ti syskevi (me paratetameno patima tou on/off pliktrou kai apodoxi stin erwtisi pou mas kanei gia to ean eimaste sigouroi oti theloume na kleisoume ti syskevi).

 

φυσικα και δεν αρπαζομαι αλλα εχει γεμισει το φορουμ ξυπνητζιδες και τους βαριεμαι.

το συγκεκριμενο ξυπνητηρι δουλευει με ολες τις συνθηκες και κλειστο και ανοιχτο και σφραγισμενο στο κουτι να το εχεις αυτο θα χτυπησει !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ απο qtek se artemis 3300 kai tora se HTC HD

ευχαριστω

 

δεν φτανει που ψευδεσαι ασυστολως...επιμενεις κι ολας :lol:

 

ακομα ενα ρολοι ,ξυπνητηρι που δουλευει και χτυπαει(δοκιμασμενο) ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΜΕ ΟΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ με παρα μα παρα πολλα καλουδια επανω

 

POCKET CLOCK PRO v1.0:happy:

MEGASOFT2000

build 0001

αντε και καλα ξυπνουτηρια σε ολους τους .....κοιμισμενους

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...