Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγα σήμερα σε γνωστό που έχει μαγαζί και επισκευάζει κινητά. Η Ace Hellas ΔΕΝ έχει πλέον ανταλλακτικά οπότε το e-bay είναι μονόδρομος. Θα το ψάξω να δω αν βρώ και βλέπουμε στην πορεία...

Thanks για τις απαντήσεις σας παιδιά!!

Καλό Πάσχα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή δεν έχω παρακολουθήσει τις εξελίξεις, να θέσω κάποιες ερωτήσεις από το παρελθόν:

 

1. Λύθηκε το πρόβλημα με την λήψη επαφών με bluetooth? Μπορεί να λάβει 1 επαφή μόνο κάθε φορά και δεν λαμβάνει πάνω από 1 επαφή ανά αποστολή.

2. Το πρόβλημα με τον καιρό εξακολουθεί να υφίσταται ή υπάρχει κάποια λύση;

3. Πώς μπορεί να λυθεί το πρόβλημα ταχύτητας; Είναι τραγικά αργό στα πάντα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Επειδή δεν έχω παρακολουθήσει τις εξελίξεις, να θέσω κάποιες ερωτήσεις από το παρελθόν:

 

1. Λύθηκε το πρόβλημα με την λήψη επαφών με bluetooth? Μπορεί να λάβει 1 επαφή μόνο κάθε φορά και δεν λαμβάνει πάνω από 1 επαφή ανά αποστολή.

2. Το πρόβλημα με τον καιρό εξακολουθεί να υφίσταται ή υπάρχει κάποια λύση;

3. Πώς μπορεί να λυθεί το πρόβλημα ταχύτητας; Είναι τραγικά αργό στα πάντα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Να προσθέσω άλλη μια ερώτηση:

 

4. Πώς μπορεί να υποστηρίζει flash στον browser? Γίνεται να βγουν τα Windows και να μπει πχ Android?

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω άλλη μια ερώτηση:

 

4. Πώς μπορεί να υποστηρίζει flash στον browser? Γίνεται να βγουν τα Windows και να μπει πχ Android?

 

Δεν γνωρίζω για τα υπόλοιπα, αλλα την απάντηση για το 4 θα την βρεις εδώ: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=577, όπου υπάρχουν διάφορες εκδόσεις Android για το Blackstone.

 

Τα Windows Mobile δεν μπορούν να βγουν (από ότι θυμάμαι - πάει λίγος καιρός από τότε) και τοι Android θα τρέχει από την SD (εκτός αν έχει αλλάξει κάτι από τότε που το έψαχνα), αλλά ίσως καταφέρεις να κάνεις τη δουλειά σου.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μια απορία. Η γραφίδα (με τις μπαταρίες) που συνοδεύει το HTC Flyer , είναι συμβατή με το συγκεκριμένο τηλέφωνο;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία. Η γραφίδα (με τις μπαταρίες) που συνοδεύει το HTC Flyer , είναι συμβατή με το συγκεκριμένο τηλέφωνο;

 

Λογικά θα λειτουργήσει σαν απλή γραφίδα αλλά δεν θα έχεις τις δυνατότητες που δίνει η γραφίδα στο Flyer, καθώς χρειάζεται και το αντίστοιχο λογισμικό, που δεν διαθέτει και δεν μπορεί να εγκατασταθεί στο HTC HD. Το ίδιο ισχύει και για οποιοδήποτε άλλο tablet με το οποίο πιθανώς να προσπαθήσεις να χρησιμοποιήσεις τη γραφίδα (δουλεύει μόνο με το Flyer).

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Αυτός ήταν ο ενδοιασμός μου, θα δοκιμάσω και αν συνεργάζεται όπως θέλω κανένα πρόβλημα. Ευχαριστώ. :)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτός ήταν ο ενδοιασμός μου, θα δοκιμάσω και αν συνεργάζεται όπως θέλω κανένα πρόβλημα. Ευχαριστώ. :)

 

Δεν θα συνεργάζεται, η οθόνη του Blackstone είναι resistive.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το δοκίμασα και δεν έχει καθόλου καλή ακρίβεια στις εντολές.

Επομένως, έχετε να μου προτείνετε καμία καλή γραφίδα για το Touch HD με λεπτή μύτη μπροστά; (από Ελλάδα κάποιο online κατάστημα).

Edited by Nagata

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξέρω..το κινητό τα έχει τα χρόνια του αλλά μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα στυλ skype που μεσω wifi να κάνει βιντεοκλήση με υπολογιστή;

Το χρειάζομαι γιατί στο εξωτερικό που θα πάω δεν θέλω να πληρώσω τα μαλιοκέφαλά μου!

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω..το κινητό τα έχει τα χρόνια του αλλά μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα στυλ skype που μεσω wifi να κάνει βιντεοκλήση με υπολογιστή;

Το χρειάζομαι γιατί στο εξωτερικό που θα πάω δεν θέλω να πληρώσω τα μαλιοκέφαλά μου!

 

Πάει αρκετός καιρός από τότε που χρησιμοποίησα για τελευταία φορά το Blackstone μου, οπότε δεν θυμάμαι αν είχε video-calls το Skype (μάλλον όχι).

Παρόλα αυτά, δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις

Skype for Windows Mobile: http://download.cnet.com/Skype-for-Windows-Mobile/3000-2349_4-10319520.html

 

Σε μια σύντομη αναζήτηση που έκανα δεν κατάφερα να βρω κάποια εφαρμογή για WM6.5 που να υποστηρίζει βιντεοκλήσεις... καλό το Blackstone, αλλά έχει αρχίσει να δείχνει τα χρόνια του...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Άν και είναι ένα τέλειο κινητό μάλλον...γέρασε!

Και εγώ ψάχνω, και δεν μπορώ να βρώ καμία εφαρμογή!:cry:

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα παιδια..χρειαζομαι την βοηθεια σας..Σημερα το hd μου ειχε 3 γραμμες μπαταρια..Μετα απο κανα 2ωρο (μαξ) χρησης ραδιοφωνου εκανε restart μονο του αναβει με 2 γραμμες στην μπαταρια και ξαναβαζω ραδιακι , μετα ξανακανει restart μονο του, ανοιγει παλι με μια γραμμη μπαταρια και μετα κλεινει τελειως...Το εβαλα πριν να φορτισει καμια αντιδραση δεν ανοιγει καθολου..Ο φορτιστης δεν εχει θεμα( δοκιμασα και του αυτοκινητου το ιδιο πραγμα) και η πλακα που εχει πισω ζεστενεται...

Τπτ κανεις..?

Ευχαριστω...

Edited by kaykis
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά σκεφτόμουν να σου πω ότι έφαγε τα ψωμιά της η μπαταρία, αλλά το ότι δεν ανοίγει καθόλου, ούτε κατά την φόρτιση ούτε μετά την φόρτιση, είναι πολύ ανησυχητικό...

Το led ανάβει κατά την φόρτιση?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..χρειαζομαι την βοηθεια σας..Σημερα το hd μου ειχε 3 γραμμες μπαταρια..Μετα απο κανα 2ωρο (μαξ) χρησης ραδιοφωνου εκανε restart μονο του αναβει με 2 γραμμες στην μπαταρια και ξαναβαζω ραδιακι , μετα ξανακανει restart μονο του, ανοιγει παλι με μια γραμμη μπαταρια και μετα κλεινει τελειως...Το εβαλα πριν να φορτισει καμια αντιδραση δεν ανοιγει καθολου..Ο φορτιστης δεν εχει θεμα( δοκιμασα και του αυτοκινητου το ιδιο πραγμα) και η πλακα που εχει πισω ζεστενεται...

Τπτ κανεις..?

Ευχαριστω...

 

Δοκίμασε να βγάλεις τη μπαταρία και να κρατήσεις πατημένο το power button για 10 δευτερόλεπτα. Μετά να μπριζώσεις το φορτιστή χωρίς τη μπαταρία και να ανοίξεις το κινητό κανονικά από το power button, για να δεις αν έχει πρόβλημα η μπαταρία ή το κινητό.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα..Δεν κανει τπτ..Μαλλον το κινητο θα παει για 2η φορα στο service...:(

θα επρεπε να ανοιξει κανονικα με τον τροπο αυτο..?

Link to comment
Share on other sites

θα επρεπε να ανοιξει κανονικα με τον τροπο αυτο..?

 

Όχι δεν ισχύει, δεν ανάβει το κινητό με αυτόν τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ισχύει, δεν ανάβει το κινητό με αυτόν τον τρόπο.

 

Όντως δεν ανοίγει, ζητώ λάθος. Σε κάποια από τις διαδικασίες που έκανα όταν το χρησιμοποιούσα ζητούσε να βγάλει κάποιος τη μπαταρία και να το μπριζώσει (ίσως στο PC, αυτό μάλλον θα ήταν), για να προχωρήσει η διαδικασία.

 

Λυπάμαι που δεν λειτουργεί η συσκευή σου, πάντως το service της HTC στην Ελλάδα είναι εξαιρετικό (τουλάχιστον όταν το είχε η ACE Hellas).

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά, είμαι σίγουρος ότι έχει αναφερθεί, αλλά από την αναζήτηση δεν πέτυχα κάτι, μήπως γνωρίζετε καμία καλή εφαρμογή για Backup των μηνυμάτων; Θέλω να τα μεταφέρω από το HD μου στο one S, δοκίμασα με το PIΜBackup, τα έκανα export σε .XML, αλλά από το SMS Backup and restore του android, δεν τα αναγνωρίζει..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι σίγουρος ότι έχει αναφερθεί, αλλά από την αναζήτηση δεν πέτυχα κάτι, μήπως γνωρίζετε καμία καλή εφαρμογή για Backup των μηνυμάτων; Θέλω να τα μεταφέρω από το HD μου στο one S, δοκίμασα με το PIΜBackup, τα έκανα export σε .XML, αλλά από το SMS Backup and restore του android, δεν τα αναγνωρίζει..

 

Πρέπει να το βάλεις σε έναν φάκελο του προγράμματος ο οποίος δεν υπάρχει... Και εγώ έτσι τν πάτησα και δεν μπορούσα να κάνω τν μεταφορά..

Για να δημιουργηθεί αυτός ο φάκελος πρέπει να πάρεις ένα backup στο one s.

Μετά βαλε εκεί το αρχείο και θα το δεί....

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το βάλεις σε έναν φάκελο του προγράμματος ο οποίος δεν υπάρχει... Και εγώ έτσι τν πάτησα και δεν μπορούσα να κάνω τν μεταφορά..

Για να δημιουργηθεί αυτός ο φάκελος πρέπει να πάρεις ένα backup στο one s.

Μετά βαλε εκεί το αρχείο και θα το δεί....

 

Η αλήθεια είναι ότι μηνύματα δεν έχω στο S, καθώς το έχω λίγες μέρες και δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα σαν βασική συσκευή, γι'αυτό και ψάχνομαι να το ετοιμάσω.. Φάκελος όμως έχει δημιουργηθεί από το SMS Backup&Restore στο S, εκεί μέσα βάζω το .xml από το PIMBackup, το βλέπει, αλλά όταν κάνει ανάκτηση γράφει 0 αρχεία/ 0 μηνύματα ανακτήθηκαν. Μήπως το PIMBackup δεν είναι και τόσο σόι για το HD;

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι μηνύματα δεν έχω στο S, καθώς το έχω λίγες μέρες και δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα σαν βασική συσκευή, γι'αυτό και ψάχνομαι να το ετοιμάσω.. Φάκελος όμως έχει δημιουργηθεί από το SMS Backup&Restore στο S, εκεί μέσα βάζω το .xml από το PIMBackup, το βλέπει, αλλά όταν κάνει ανάκτηση γράφει 0 αρχεία/ 0 μηνύματα ανακτήθηκαν. Μήπως το PIMBackup δεν είναι και τόσο σόι για το HD;

 

Μια χαρά είναι το PIMBackup.

 

Πάρε ένα κενό Backup στο S και ξανά δοκίμασε. Αν δεν τα καταφέρεις δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Τζίφος τελικά.. Πήρα backup 2-3 νέα μηνύματα στο One S, τα επαναφέρει κανονικά, απο το HD όμως, ενώ βλέπει το .xml, 0 επιτυχία.. Μήπως φταίει το γεγονός ότι στο HD είχα απενεργοποίησει την διάταξη threaded συνομιλίας, και έβγαιναν ένα ένα τα εισερχόμενα σκέτα μόνο; Υπάρχει κάτι άλλο εκτός από το PIMBackup να δοκιμάσω;
Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να ρίξεις μια ματιά στο spb migration tool http://spb.com/android-software/migration/ ειναι κατασκευασμένο για να κάνει την δουλειά που θες
Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να ρίξεις μια ματιά στο spb migration tool http://spb.com/android-software/migration/ ειναι κατασκευασμένο για να κάνει την δουλειά που θες

 

Ακριβώς αυτό που χρειαζόμουν, δούλεψε μια χαρά, ευχαριστώ! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...