Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια εχει πεσει στα χερια μου το εν λογω κινητο και δεν μπορω να μεταφερω αρχειο μεσω BT. Δεχεται, αλλα δν μπορω να στειλω. Στις επιλογες εχει sms/mms κλπ αλλα τποτα για BT

 

και κατι ακομα.. θυμαστε να σας τρωει φρικες στη συνταξη μυνηματων?? οσα κολληματα μου ειχει παρουσιασει, οταν γραφω μνμ σκανε!

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια εχει πεσει στα χερια μου το εν λογω κινητο και δεν μπορω να μεταφερω αρχειο μεσω BT. Δεχεται, αλλα δν μπορω να στειλω. Στις επιλογες εχει sms/mms κλπ αλλα τποτα για BT

 

και κατι ακομα.. θυμαστε να σας τρωει φρικες στη συνταξη μυνηματων?? οσα κολληματα μου ειχει παρουσιασει, οταν γραφω μνμ σκανε!

 

και ακομα ενα σκαλωματακι για να ολοκληρωσω με τα bugs του κινητου, ειναι οτι οποια απεικονιση και να επιλεξεις για το ημερολογιο (πχ εμενα με βολευει μηνας) αυτο ανοιγει με την σημερινη μερα παντα!

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Το κινητο ειναι αγορασμενο Πολωνια αν πεζει καποιο ρολο, μιας και μενω εκει. Δεν το πηρα εγω, μου το δωσαν. (γιαυτο και 3 χρονια μετα χεχεχεε). Εχει γινει rstore to factory defaults εννοειται πριν το παραλαβω. Οσο το δουλευω, ανακαλυπτω και αλλα μικρο - bugs. πχ πως μπορω να κανω το wifi να κανει takeover στο mobile δικτυο οταν το χρησιμοποιω για Internet/mail?? το ειχα ανοικτο και παρολα αυτα η καρτα εξαφανιστηκε!! :( αυτο με το BT ειναι πολυ ενοχλητικο που δν μπορει να στειλει αρχεια, και η αρχικη προβολη του ημερολογιου! :@
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!! Μεχρι ποια windows υποστηριζει η συσκευη??? Ειναι ευκολο να γινει η αναβαθμιση?
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα πολλες φορες διπλα στο G ή στο 3G, Βγαζει θαυμαστικο παρολο που εχει σημα κανονικα.

Τι κολλαει? Τα windows? Τι να κανω?

Εδω και μερικους μηνες το εχω παρει απο service και πιστευω εχει τα τελευται επισημα windows

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω!! Μεχρι ποια windows υποστηριζει η συσκευη??? Ειναι ευκολο να γινει η αναβαθμιση?

 

Ποια rom έχει τώρα η συσκευή σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

H εκδοση της rom μου που κολλαει ειναι η 1.56.401.0 (43972) wwe, ημερομηνια rom 03/06/09

Φταιει η rom λετε?

Kαι τι να κανω? Αυριο φευγω για διακοπες και ολα τα αλλα λειτουργουν καλα, οποτε φοβαμαι να το πειραξω.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
η ROM του ειναι η 1.14.479.3 (25874) WWE

 

Βάλε αυτή.

 

H εκδοση της rom μου που κολλαει ειναι η 1.56.401.0 (43972) wwe, ημερομηνια rom 03/06/09

Φταιει η rom λετε?

Kαι τι να κανω? Αυριο φευγω για διακοπες και ολα τα αλλα λειτουργουν καλα, οποτε φοβαμαι να το πειραξω.

 

Πέρα από την ένδειξη έχεις και πραγματικό πρόβλημα; Δηλαδή χάνει το σήμα και στην πράξη; Από τη στιγμή που είσαι με official rom θα συνιστούσα hard reset αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα είσαι σε θέση να στήσεις τη συσκευή από την αρχή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και ειναι ευκολο να αλαξω rom χωρις να ξερω τιποτα απο rom και σε μολις μερικες ωρες που φευγω?

Νομιζω δεν εχω προβλημα παρολο που δειχνει κανονικο σημα.

Αλλα στο παλιο που ειχα εδειχνε συνεχεια σημα GPRS ενω υπηρχε και 3G.

Και μονο με αλλαγη πλακετας λυθηκε.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Εσύ δεν έχεις κάποια rom να αλλάξεις, έχεις την τελευταία. Μόνο με hard reset θα μπορούσαμε να δούμε τι γίνεται αλλά προφανώς δεν προλαβαίνεις να ξαναστήσεις τη συσκευή από την αρχή.

 

Αφού δεν έχεις πρακτικό πρόβλημα το βλέπουμε μόλις επιστρέψεις. Ούτως ή άλλως πρόβλημα με την εγγύηση δεν έχεις, από τη στιγμή που άλλαξες πλακέτα ανανεώθηκε για τα επόμενα δύο χρόνια από την ημέρα αντικατάστασης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σωστα.

Εχω αλλα 2 χρονια εγγυηση.

Πολυ καλο αυτο.

Μηπως ειναι γενικο το προβλημα αυτο στα HTC HD?

Γιατι ετσι ξεκινησε κ στο προηγουμενο η βλαβη της πλακετας.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Περσι σταματησε να πιανει 3G και επιανε μονο gprs, μετα απο ωρες χρηση σαν modem με laptop.

Υπερθερμανθηκε?

Δηλαδη και φετος αν το κανω modem θα τα παιξει?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτή.

 

 

Athanaso σε ευχαριστω!! Σε εχω τεντωσει στις ερωτησεις αλλα ελπιζω με τη νεα ROM τα μικροπροβληματακια να εξαφανιστουν!!

 

Κατι τελευταιο αλλα σημαντικο! ελληνικο πληκτρολογιο μπορω να του βαλω?

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν έχεις ελληνική συσκευή μπορείς να βάλεις το αρχείο της HTC που εξελληνίζει το μενού. Επειδή το imobile.gr δεν είναι διαθέσιμο πια ζήτησε από κάποιον κάτοχο εδώ να το ανεβάσει κάπου. Αν δεν έχεις ελληνική συσκευή μπορείς να βάλεις ένα custom πληκτρολόγιο, πχ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242312

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι καποιο custom πληκτρολογιο πηγαινα και εγω. Στη σελιδα της Resco που πηγα για τον file explorer που μου προτεινες, ειδα οτι εχουν και εφαρμογη για keyboard. Λεω να τα αγορασω και τα δυο μαζι και να παιξω μαζι τους. Εχει κανεις εμπειρια απο Resco?

 

Ps. με τη νεα ROM το ημερολογιο κραταει επιτελους την προβολη που οριζει ο χρηστης! Τα αλλα δν τα εχω τσεκαρει ακομα :D

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το resco explorer είναι must have. Όσον αφορά το πληκτρολόγιο δεν το συνιστώ, δεν σου κάνει το free στο link που δίνω;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...