Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γειά σας.Είμαι νεος σε οτι έχει να κάνει με το HTC και WP και έχς στην κατοχή μου το touh hd.Απο το λίγο που κατάφερα μόνος μου και διαβάζοντας το forum έκανα κάποια πράγματα. Αλλα θέλω να μάθω τι παίζει με τα roms.Απο οτι εχω καταλάβει το δικό μου πρέπει να έχει περασμένη πάνω μία γιατί έχει Ελληνικά πάνω.Θέλω να μάθω αν αλλάξω rom αν θα μπορώ να γράφω ελληνικά και να εχω και τις ρυθμίσεις στα μενού της συσκευής και αυτές στα ελληνικά. :cry:

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Είμαι νεος σε οτι έχει να κάνει με το HTC και WP και έχς στην κατοχή μου το touh hd.Απο το λίγο που κατάφερα μόνος μου και διαβάζοντας το forum έκανα κάποια πράγματα. Αλλα θέλω να μάθω τι παίζει με τα roms.Απο οτι εχω καταλάβει το δικό μου πρέπει να έχει περασμένη πάνω μία γιατί έχει Ελληνικά πάνω.Θέλω να μάθω αν αλλάξω rom αν θα μπορώ να γράφω ελληνικά και να εχω και τις ρυθμίσεις στα μενού της συσκευής και αυτές στα ελληνικά. :cry:

 

να γραφεις μνμ με ελληνικους χαρκτηρες μπορεις να εχεις το μενου στο ελληνικα δεν μπορεις

Link to comment
Share on other sites

να γραφεις μνμ με ελληνικους χαρκτηρες μπορεις να εχεις το μενου στο ελληνικα δεν μπορεις

Οκ αυτό δεν με πειράζει.Ποία θα ήταν καλό να βάλω;Έχω δει αρκετές στο youtube.Και όταν το κάνω θα χρειαστεί να περάσω ξανά όλες τις εφαρμογές;

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

Οκ αυτό δεν με πειράζει.Ποία θα ήταν καλό να βάλω;Έχω δει αρκετές στο youtube.Και όταν το κάνω θα χρειαστεί να περάσω ξανά όλες τις εφαρμογές;

 

εγω ειχα βαλει του kwbr και ειμουνα πολυ ευχαριστιμενος οπως και πολλοι εδω μεσα βεβαια περι ορεξεως....παντως με μια αναζητηση στο φορουμ θα βρεις και την ρομ και οδηγιες πως να την περασεις

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
Για να μην ψαχνεις:Προτεινω kwbr 5.7 sense,τωρα υπαρχει η com2 και η com3.Δεν ξερω σε τι διαφερουν,εγω εβαλα την 2.Υπαρχει και ελληνικο πληκτρολογιο,και επισης προτεινω να βαλεις Cookie Home Tab.Με λιγη αναζητηση θα βρεις ανετα στους xda-developers.
Link to comment
Share on other sites

Να επιλέξω να βάλω το touchFLO 3D 2.6;Αν και είναι κάπως αργό για το HD έχει αρκετά ωραία χαρακτηριστικά.Δεν ξέρω αν χάνει αλλου όμως.

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να βάλεις το TF3D ξεχωριστά; Δύσκολο, αν το θες θα χρειαστεί να βάλεις και την αντίστοιχη rom που το έχει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρώ το λειτουργικό της αndroid ?? Απ ότι ξέρω παίζει στο HD...

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=577

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει γιατί δεν έχω (πια) αυτή τη συσκευή. Αν διαβάσεις στο link που σου έδωσα θα βγάλεις σίγουρα άκρη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Aν καποιος μου εβρισκε μια λυση ωστε να βαλω ενα shortcut/quick button πεστε το οπως θελετε,που να κανει toggle screen backlight OFF θα του ημουν υποχρεος.

Τελειο το cookie home tab το συνιστω σε οποιον δε το ξερει....αλλα αυτο το πραγματακι "λειπει"

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα αρκετές σελίδες , αλλά είναι αδύνατον για όλες , υπάρχει κάποιο ποστ όπου να εξηγεί Ελληνικά πως κάνουμε sspl περνάμε άλλη rom και πως επαναφέρουμε την συσκευή στα Ελληνικά ace hellas για λόγους εγγύησης ?
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα αρκετές σελίδες , αλλά είναι αδύνατον για όλες , υπάρχει κάποιο ποστ όπου να εξηγεί Ελληνικά πως κάνουμε sspl περνάμε άλλη rom και πως επαναφέρουμε την συσκευή στα Ελληνικά ace hellas για λόγους εγγύησης ?

 

Αυτό που θέλεις είναι το "uspl" για αναλυτικό οδηγό μπορείς να δεις και εδώ

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έψαξα αρκετές σελίδες , αλλά είναι αδύνατον για όλες , υπάρχει κάποιο ποστ όπου να εξηγεί Ελληνικά πως κάνουμε sspl περνάμε άλλη rom και πως επαναφέρουμε την συσκευή στα Ελληνικά ace hellas για λόγους εγγύησης ?

 

Διάβασε εδώ.

 

EDIT: @apozafeir: τώρα είδα ότι δώσαμε το ίδιο link!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
Aν καποιος μου εβρισκε μια λυση ωστε να βαλω ενα shortcut/quick button πεστε το οπως θελετε,που να κανει toggle screen backlight OFF θα του ημουν υποχρεος.

Τελειο το cookie home tab το συνιστω σε οποιον δε το ξερει....αλλα αυτο το πραγματακι "λειπει"

 

Για να γινω πιο κατανοητος εννοω ακριβως τα κουμπακια που εχει το προγραμμα SPB Pocket Plus,τα οποια θεωρω κορυφαια και πολυ χρησιμα...οπως:restart,power off,screen off,toggle backlight off....κτλ....αν μπορουσαν να φτιαχτουν αυτα για το cookie home tab θα ηταν τελεια....καποιος σε ξενο φορουμ μου ανεφερε οτι μπορω να τα γραψω αυτα με το Mortscript.

Οι γνωσεις μου ομως δεν ειναι τετοιου επιπεδου οποτε ελπιζω σε καποιο addon/update του αγαπημενου μου CHT.

:)

Edit:προς το παρον βολευτηκα βαζοντας σε shortcut το application :screen off!

Edited by Tankwart
Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Το εχω ψαξει,εχωβαλει και το scheduler,μαλλον θα ψαξω κι αλλο για να το λες πρεπει να ισχυει,για να δουμε.

Ευχαριστω παντως για την πληροφορια.;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το scheduler είναι plugin, αν δεν σου είναι απαραίτητο μην το χρησιμοποιείς, ενδεχομένως να βαρύνει τη λειτουργία της συσκευής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ξαφνικά από σήμερα δε μπορώ να δω πάνω από 4 δορυφόρους. Και από την τελευταία φορά που δούλευε άψογα δεν πείραξα τίποτα. Εννοείται restart, quick GPS, δεν βοήθησαν.

Θα περάσω άλλο radio μπας και έχει φάει κόλημα.

Link to comment
Share on other sites

Eμενα δεν εβρισκε ευκολα δορυφορους και νομιζα οτι ετσι ηταν

Τελικα μετα απο 2 χρονια που το πηγα αντιπροσωπεια ηθελε αλλαγη πλακετας απο την αρχη.

Αντε να το καταλαβω.

Ευτυχως ηταν μεσα στην εγγυηση

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...