Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Task29 ή ΜΤΤΥ?Δεν ξερω...

 

στο παραπανω λινκ που εδωσα λεει πως να διαγραφεις απο το κινητο σου τα παντα για να γινει μια καθαρη εγκατασταση της νεας ρομ.

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

στο παραπανω λινκ που εδωσα λεει πως να διαγραφεις απο το κινητο σου τα παντα για να γινει μια καθαρη εγκατασταση της νεας ρομ.

 

Εκανα εγκατασταση μια ελληνική 6.5 που βρήκα([ROM][WM6.5][ELL][bUILD 21897][GRIGORIS][10-04-2010] ), αρκετα καλή, γρήγορη δεν την λές αλλά ουτε και αργή, σίγουρα πολύ πιό καλή απο την energy που καπως σερνόταν. Τωρα το task 29 δεν το εκανα δυστυχως, αλλά την επόμενη θα το κοιτάξω.θενκς

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το task29 δεν είναι απαραίτητο. Ενδείκνυται απλά στις περιπτώσεις που φλασάρεις συχνά στη συσκευή σου διαφορετικές rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει σπάσει τα νεύρα με την ώρα. Συνέχεια χάνει. Δεν μπορώ όμως να καταλάβω αν χάνει σταθερά που είναι απήθανο αφού είναι ψιφιακό. Τι μπορεί να το επιρεάζει? Έχει ξανα συμβέι σερ κανέναν? ΕΠίσης στην ρύθμιση΄ώρας μου αλλάζει και η ζώνη και φέυγη από το Αθήνα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

τρεχεις destinator ή igo?αν ναι μπες στις ριθμυσεις του dest και βαλε την ριθμυση για θερινη ωρα και athens +2

στο igo bale sto sys.txt

[timezone]

sync_time=0

reset_os_timezone=0

use_auto=0

sync_os_timezone=0

auto_index=37

index=37 ; GMT+2 Athens, Bucharest, Istanbul

Το task29 δεν είναι απαραίτητο. Ενδείκνυται απλά στις περιπτώσεις που φλασάρεις συχνά στη συσκευή σου διαφορετικές rom.

 

Γιαννη εχουμε ξανακανει αυτη την σσηζητηση στο θεμα του διαμαντιου οπου ειχα βαλει και λινκ για το ποσοι λενε οτι με το mtty και τωρα με το task29 (και o energy και ο makaveral) απο ποσα προβληματα σε γλιτωνει.βεβαια σεβομαι την γνωμη σου σαν πιο παλιος/ψαγμενος χρηστης :)

Edited by sisferas_sax

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.Μια απορία στα γρήγορα.Τι πρέπει να κάνω ώστε να απενεργοποιήσω την δόνηση του πληκρολογίου μηνυμάτων?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μου έχει σπάσει τα νεύρα με την ώρα. Συνέχεια χάνει. Δεν μπορώ όμως να καταλάβω αν χάνει σταθερά που είναι απήθανο αφού είναι ψιφιακό. Τι μπορεί να το επιρεάζει? Έχει ξανα συμβέι σερ κανέναν? ΕΠίσης στην ρύθμιση΄ώρας μου αλλάζει και η ζώνη και φέυγη από το Αθήνα.

 

Μήπως ανοίγεις κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης εν τω μεταξύ;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τρεχεις destinator ή igo?αν ναι μπες στις ριθμυσεις του dest και βαλε την ριθμυση για θερινη ωρα και athens +2

στο igo bale sto sys.txt

[timezone]

sync_time=0

reset_os_timezone=0

use_auto=0

sync_os_timezone=0

auto_index=37

index=37 ; GMT+2 Athens, Bucharest, Istanbul

 

 

Γιαννη εχουμε ξανακανει αυτη την σσηζητηση στο θεμα του διαμαντιου οπου ειχα βαλει και λινκ για το ποσοι λενε οτι με το mtty και τωρα με το task29 (και o energy και ο makaveral) απο ποσα προβληματα σε γλιτωνει.βεβαια σεβομαι την γνωμη σου σαν πιο παλιος/ψαγμενος χρηστης :)

 

Τρέχω και τα δύο. Αλλά κυρίως το igo. Πάντως δεν το επιρέαζε μετά από χρήση του igo. Τουλάχιστον σήμερα που το τσέκαρα δεν έχασε. Πάντως έβγαλα από τις ρυθμίσεις του igo την αυτόματη διόρθωση και αυτόματη ρύθμιση ώρας παρόλου που έχανε την ώρα και χωρίς να το χρησιμοποιήσω.

 

Θα δω πως θα πάει τώρα. Υπάρχει κάτι άλλο που μπορεί να φταίει?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα δω πως θα πάει τώρα. Υπάρχει κάτι άλλο που μπορεί να φταίει?

 

Δεν βλέπω κάτι άλλο εκτός των προαναφερθέντων προγραμμάτων πλοήγησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Tελικα ξαναπερασα αυτη που ειχε προτινει ο Ζαχαρακης. Προς το παρον ολα καλα, γρηγορα και σταθερα!

 

Ξερει κανεις πως αλλαζουμε τα φακελακια που φτιαχνουμε με προγραμματα μεσα;

πχ σε καποιες ρομ εχει φακελο office και εχει διαφορετικο εικονιδιο απο το κλασικο του φακελου..

Edited by SagoniasSlutRose
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.Μια απορία στα γρήγορα.Τι πρέπει να κάνω ώστε να απενεργοποιήσω την δόνηση του πληκρολογίου μηνυμάτων?

??????:worry::worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποια ΕΛΛΗΝΙΚΗ ROM όχι την επίσημη εκτός απο αυτήν "CE OS 5.2.21892 BUILD 21897.5.0.91", μπορείτε να μου προτείνετε;

 

Ευχριστώ

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή όμως που λες ποια είναι;

 

by GRIGORIS

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν πρόκειται να βρεις άλλη.

 

Το κακό με αυτή είναι ότι δεν παίζει βιντεο

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις αναφέρει στο thread του developer;

 

Μια φορά μόνο?Πολλές...Κι απο πολλούς..

 

Το θέμα ειναι οτι δυστυχως δεν υπάρχει μία καλή και σταθερή ρομ 6,5 με Manila 2.5 το οποιο επιτελους κανει τα wm να φαίνονται τηλέφωνα...Εχω βάλει κάμποσες απο το xda απο προχθές αλλά όλο προβλήματα και κυρίως δεν βλέπω πώς μπορώ να εχω αλληνικό πληκτρολόγιο, σε όλες εβαλα το blackstone greek keyboard αλλά καμία δεν το "πήρε".

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Εστω και σε 6.1 ψάχνω

Αρκεί να παίζει σωστά και γρήγορα

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Για ελληνική μιλάμε πάντα;

 

ΝΑΙ

(δέκα χαρακτήρες)

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Μια φορά μόνο?Πολλές...Κι απο πολλούς..

Το θέμα ειναι οτι δυστυχως δεν υπάρχει μία καλή και σταθερή ρομ 6,5 με Manila 2.5 το οποιο επιτελους κανει τα wm να φαίνονται τηλέφωνα...Εχω βάλει κάμποσες απο το xda απο προχθές αλλά όλο προβλήματα και κυρίως δεν βλέπω πώς μπορώ να εχω αλληνικό πληκτρολόγιο, σε όλες εβαλα το blackstone greek keyboard αλλά καμία δεν το "πήρε".

 

μια και είμαι στο ψάξιμο αν μπορούσες πες μας τις ρομ που έβαλες και τα προβλήματα που αντιμετώπισες .

τώρα όσον αφορά το πληκτρολόγιο έχω επάνω στην nrg http://img683.imageshack.us/img683/6008/energyhome.png

αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242312 και ειναι μια χαρα

Edited by sisferas_sax

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτή που έχω στην υπογραφή μου (Duttys HD Leo Holy Grail R0). Είναι αρκετά παλιά (4/11/09), αλλά είναι πολύ γρήγορη (εγώ δηλαδή δεν βλέπω διαφορά από την εργοστασιακή και μπορώ να πω ότι η Cooked κολλάει πιο λίγο, γιατί στην προηγούμενη κολλούσε το Opera και με πετούσε έξω όταν έμπενα σε κάποια site). Έχει κανονικά WM6.5 και HTC Sense. Αργεί λίγο στην εκκίνηση, αλλά και η εργοστασιακή καθυστερούσε έτσι κι αλλιώς. Την έχω σχεδόν 1 μήνα και δεν έχω βρει κανένα πρόβλημα ακόμα. Το μόνο είναι ότι δεν έχει κουμπί για zoom στην κάμερα, αλλά προσωπικά δεν με απασχολεί και πολύ.

 

Για ελληνικό πληκτρολόγιο, έχω βάλει το FingerKeyboard που λέει και ο sisferas_sax από πάνω και δουλεύει μια χαρά.

 

Τώρα για νεότερη δεν μπορώ να προτείνω, γιατί έχω πολύ καιρό να το ψάξω, αλλά αυτή που έχω λειτουργεί τέλεια και αφού είναι μια χαρά γι' αυτό που τη χρειάζομαι (να νομίζω ότι έχω το HD2 δηλαδή :p) προς το παρόν δεν σκοπεύω να την αλλάξω.

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

μια και είμαι στο ψάξιμο αν μπορούσες πες μας τις ρομ που έβαλες και τα προβλήματα που αντιμετώπισες .

τώρα όσον αφορά το πληκτρολόγιο έχω επάνω στην nrg http://img683.imageshack.us/img683/6008/energyhome.png

αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242312 και ειναι μια χαρα

 

Λοιπον μεταξύ αλλων εβαλα την Ελληνική του gregoris η οποία δεν παιζει καθόλου βίντεο (ειτε μικρό ειτε μεγαλο), εβαλα μία energy αλλά σερνόταν, εβαλα του panosha αλλά παρολίγω να κλάψω σαν μικρό παιδί που ξαναειδα τα τραγικά 6.1 στην πανέμορφη οθόνη του HD μου, συνέχισα με μια blackstonehenge η οποία ειχε θέματα, έβαλα κι άλλες αλλά δεν θυμάμαι, εχω χάσει το μέτρημα...

Η τελευταία και πιό τυχερή ήταν η XT grid evo 2.6 η οποία είναι σταθερή, έχει ενα σκασμό προγράματα πάνω, έχει το start χαμηλά (μυαλό ήθελε ρε σαίνια της microsoft?) το sense τσουλάει ομαλά, παίζει όλα τα βίντεο κλπ, και απο ταχύτητα είναι σε ένα πολύ καλό σημείο. Ως τωρα με βαριά χρήση μιαμιση μερά μου εκανε ένα κόλλημα.

Αν εμφανιστει ο Γρηγόρης και διορθώσει την δικιά του θα το σκεφτώ, κατα τα άλλα μένω εδώ μεχρι να βγεί κάτι πολύ καλο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...