Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το προβλημα τελικα ειναι αλλου! για καποιο λογο δεν υπαρχει στα εγκατεστημενα προγραμματα το asynckiller κ για καποιον ακομα πιο περιεργο λογο δεν με αφηνει να το εγκαταστησω λεγοντας μ οτι δεν εχω δικαιωμα!
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις.

1) Οταν λαμβάνουμε ένα αρχείο με bluetooth, σε πιο φακελο πηγαίνει;

2) Πως μπορώ να στείλω εγώ ένα αρχείο με bluetooth;

 

Ευχαριστώ

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις.

1) Οταν λαμβάνουμε ένα αρχείο με bluetooth, σε πιο φακελο πηγαίνει;

2) Πως μπορώ να στείλω εγώ ένα αρχείο με bluetooth;

 

Ευχαριστώ

1 σε εναν φακελο ftp στην καρτα

2 παρατεταμενο πατημα του αρχειου κ send to bt recipient

 

 

---------------

ενα αλλο θεματακι που εχω εγω ειναι οτι το igo8 σταματησε να λειτουργει! ενω στην αρχη λειτουργουσε κανονικα, τωρα δν ξεκιναει καν!

 

μηπως να περασω καμια αλλη ρομ; ποια μου προτινετε; εχω αυτη της υπογραφης μου; και κανενα καλο ραδιο... εχω το 1.13

Edited by SagoniasSlutRose
Link to comment
Share on other sites

1 σε εναν φακελο ftp στην καρτα

2 παρατεταμενο πατημα του αρχειου κ send to bt recipient

 

1) Δεν υπάρχει τέτοιος φάκελος στην κάρτα

 

2) δεν έχω τέτοια επιλογή. Μόνο send έχω και αυτό μου λέει ότι ξεπερνά το όριο μεγέθους

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

1) Δεν υπάρχει τέτοιος φάκελος στην κάρτα

 

2) δεν έχω τέτοια επιλογή. Μόνο send έχω και αυτό μου λέει ότι ξεπερνά το όριο μεγέθους

 

1) Στην μνήμη του τηλεφώνου στο φάκελο My Documents.

2) Παρατεταμένο πάτημα και beam file.

Ελπίζω να βοήθησα :)

Link to comment
Share on other sites

1) Στην μνήμη του τηλεφώνου στο φάκελο My Documents.

2) Παρατεταμένο πάτημα και beam file.

Ελπίζω να βοήθησα :)

 

 

2) Στα ελληνικά το είχε "Μεταβίβαση"!!!

 

thanks

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1) Οταν λαμβάνουμε ένα αρχείο με bluetooth, σε πιο φακελο πηγαίνει;

2) Πως μπορώ να στείλω εγώ ένα αρχείο με bluetooth;

 

1. Στο /My Documents. Υπάρχει η δυνατότητα να το αλλάξεις να πηγαίνει κατευθείαν στην κάρτα μνήμης με το Obex inbox.

 

2. Βάλε το Resco Explorer, μακράν καλύτερος explorer από τον default της συσκευής και κάνει εύκολα και αυτό που ζητάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

υπεθεσα οτι χρησιμοποιουσες τον resco file explorer...

 

για πειτε μ καμια καλη ρομ 6.1 χωρις πολλα φρου φρου, να βαζω εγω οτι χρειαζεται πλην των βασικων!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον λεω να αρχισω να επεξεργαζομαι το HD που εχω για 2ο.

πως φλασαρω?? εχω spl 1.56

θα ηθελα να δω οδηγιες. για το λεο εχω βρει. εδω τι παιζει?

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Του kwbr που έχεις και στην υπογραφή σου δεν είναι τέτοια rom σαν αυτή που ζητάς;

 

καλη ειναι αλλα θελω μια με λιγοτερα default προγραμματα...

και οπως ειπα μου βγαζει καποια προβληματακια. Θα δοκιμασω κανενα hard reset και βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον λεω να αρχισω να επεξεργαζομαι το HD που εχω για 2ο.

πως φλασαρω?? εχω spl 1.56

θα ηθελα να δω οδηγιες. για το λεο εχω βρει. εδω τι παιζει?

 

Dummies guide: flashing 1.56+ roms [v 2.0] - [HSPL][uSPL]

Link to comment
Share on other sites

Θελω να περασω αυτην : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=460640

αλλα λεει οτι δεν εχει ραδιο. ποιο να περασω? ή δεν χρειαζεται?

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Θελω να περασω αυτην : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=460640

αλλα λεει οτι δεν εχει ραδιο. ποιο να περασω? ή δεν χρειαζεται?

 

Δεν χρειάζεται να περάσεις ράδιο, με την έννοια ότι θα διατηρηθεί αυτό που έχεις (το 1.13.25.24 έχεις?).

 

Θα έλεγα όμως πέρνα το τελευταίο (1.17.25.09), εκτός και αν είσαι απόλυτα ευχαριστημένος με αυτό που έχεις. Μπορείς να βάλεις το 1.17 για μερικές μέρες για να δεις πώς πάει συγκριτικά με αυτό έχεις.

Edited by Nikos2k5
Link to comment
Share on other sites

Ολα Οκ φλασαρα την ρομ. αλλα ειναι στα αγγλικα. για το μενου δεν εχω θεμα. αλλα το πληκτρολογιο για σμς και για αναζητηση επαφων το χρειαζομαι στα ελληνικα. καμια προταση?

επισης μου εμφανιζει προβληματα με την καρτα μνημης. οταν μπαινω στον file explorer και μπαινω στην καρτα μνημης ολα οκ για μερικα δευτερολεπτα. μετα ομως δεν την βλεπει. οταν κανω ρεσταρτ μετα παλι το ιδιο. συμβουλες?

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ολα Οκ φλασαρα την ρομ. αλλα ειναι στα αγγλικα. για το μενου δεν εχω θεμα. αλλα το πληκτρολογιο για σμς και για αναζητηση επαφων το χρειαζομαι στα ελληνικα. καμια προταση?

επισης μου εμφανιζει προβληματα με την καρτα μνημης. οταν μπαινω στον file explorer και μπαινω στην καρτα μνημης ολα οκ για μερικα δευτερολεπτα. μετα ομως δεν την βλεπει. οταν κανω ρεσταρτ μετα παλι το ιδιο. συμβουλες?

 

Για ελληνικό πληκτρολόγιο για SMS (και γενικότερα) βάλε το FingerKeyboard.

(Tο συγκεκριμένο έχει δυνατότητα εναλλαγής μεταξύ Αγγλικών/Ελληνικών/Ελληνικών SMS 160)

 

Για αναζήτηση επαφών στα ελληνικά (ελληνικά γράμματα στην μπάρα δεξιά) βάλε το HTC - Xavier RandomAccess - Greek.cab

 

Γενικότερα για διαχείριση επαφών, προτείνω το πρόγραμμα iContact, είναι πολύ ανώτερο από τα ενσωματωμένα προγράμματα των Windows ή της HTC.

 

Για ελληνικές πόλεις στον καιρό, βάλε το WeatherCitiesGR.cab .

 

Για να αλλάξεις το TouchFLO 3D από Αγγλικό σε Ελληνικό, αλλάζεις την τιμή με το Regedit στο HKEY_CURRENT_USER\MUI\CurLang από 1033 σε 1032 (Hex από 409 σε 408)

 

Ως File Explorer συστήνεται ο Resco Explorer.

Edited by Nikos2k5
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ολα Οκ φλασαρα την ρομ. αλλα ειναι στα αγγλικα. για το μενου δεν εχω θεμα. αλλα το πληκτρολογιο για σμς και για αναζητηση επαφων το χρειαζομαι στα ελληνικα. καμια προταση?

 

To Blackstone Greek Keyboards.cab δεν παίζει στην συγκεκριμένη rom;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Καλημέρα, ακολούθησα τα βηματα σε ενα HD και μετα απο Hard reset η οθονη μου βγαζει τα χρωματα θολα....Βοήθεια κανείς?

 

Ακυρο, ήρθε στα ισια του....(ουφ)

Edited by nick08alex
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ενημερωτικά, αυτή η εικόνα είναι ο bootloader. Όσο φτάνει η συσκευή σου σε αυτό το σημείο, δεν έχεις φόβο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, αυτή η εικόνα είναι ο bootloader. Όσο φτάνει η συσκευή σου σε αυτό το σημείο, δεν έχεις φόβο.

 

ΟΚ, αλλα τωρα δεν προχωραει το progress bar του updater...:( Το εχω τρεξει 3 φορες. Η ρομ που θελω να βαλω ειναι μια energy απο xda

 

ΟΚ, αλλα τωρα δεν προχωραει το progress bar του updater...:( Το εχω τρεξει 3 φορες. Η ρομ που θελω να βαλω ειναι μια energy απο xda
(Energy.BLACKSTONE.21903.Sense2.5.May.01)

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

(Energy.BLACKSTONE.21903.Sense2.5.May.01)

 

την εβαλα προχτες ειναι ωραια αλλα δεν ειναι και πολυ γρηγορη οταν την βαλεις πες μας την αποψη σου.εχεις κανει task29 ή mtty?http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=653604

http://img402.imageshack.us/img402/3169/screen01ql.png

Edited by sisferas_sax

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, αλλα τωρα δεν προχωραει το progress bar του updater...:( Το εχω τρεξει 3 φορες. Η ρομ που θελω να βαλω ειναι μια energy απο xda

 

ok με την 4η προχωραει, ίδωμεν (ας σβήσει καποιος το καταλάθος παραπανω ποστ)

 

την εβαλα προχτες ειναι ωραια αλλα δεν ειναι και πολυ γρηγορη οταν την βαλεις πες μας την αποψη σου.εχεις κανει task29 ή mtty?http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=653604

http://img402.imageshack.us/img402/3169/screen01ql.png

 

Μολις το ανοιξα και το σκαλισα λίγο, ωραια η ρομ, αλλα όντως λιγακι αργη, αν εχει καποιος καποια προταση για καποια 6.5 με sense αλλά να είναι γρήγορη, ευπρόσδεκτη. Task29 ή ΜΤΤΥ?Δεν ξερω...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...