Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες και εδω... remote desktop.

 

μια απτα ιδια...

μου βγαζει error οτι ο υπολογιστης δεν ειναι ρυθμισμενος για απομακρυσμενη προσβαση ενω τα εχω κανει ολα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα! Το κινητό κάνει περίπου 8 ώρες να φορτίσει πλήρως :(. Κρατάει γύρω στις 2,5 μέρες η μπαταρία. Παίζει να είναι χαλασμένος ο φορτιστής ή να μην δίνει πολύ ενέργεια? Δεν είναι αυθεντικός.
Link to comment
Share on other sites

Με αυθεντικό φορτιστή σε πόση ώρα φορτίζει το κινητό?

 

Σε 2 ώρες περίπου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη θελω να επαναφερω το κινητο σε εργοστασιακη κατασταση για service, ξερει καποιος αν περα απο original spl και original rom πρεπει να περασω και radio? η περιλαμβανεται στη rom που δινει η ace?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καταρχην καλησπέρα σε όλους.μόλις πήρα στα χέρια μου το HTC Touch HD T8282 και βλέπω οτι δεν εχει ελληνικά κεφαλαία γράμματα όπως το Π,Σ ισως και καποια ακόμα.μηπως μπορει καποιος να με βοηθήσει?έχει κάποιο πρόβλημα,θελει καποια αναβάθμιση,κανω εγω λαθος?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.Επίσης κάποια γράμματα μου τα εμφανίζει σαν τετραγωνάκια παρα του οτι υπαρχουν στο πληκτρολόγιο του κινητού.θα σας είμαι ευγνώμων αν με κατατοπίσετε! Edited by pasxospirit
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έχεις αλλάξει στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου τα regional settings σε Greek;

 

Επίσης, όταν πατάς το shift πλήκτρο. Τα γράμματα δεν γίνονται κεφαλαία;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις αλλάξει στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου τα regional settings σε Greek;

 

Επίσης, όταν πατάς το shift πλήκτρο. Τα γράμματα δεν γίνονται κεφαλαία;

 

τώρα που το παιδεύω και το είδα πιο καλα μόνο το Π και το Σ δεν έχει στο πληκτρολόγιο.τα regional settings που λες απο που αλλαζουν.ελληνικο μενου έχω γενικοτερα.με το shift γίνονται κεφαλαία αλλά το αρχικό πληκτρολόγιο που μου βγάζει είναι αγγλικό

Edited by pasxospirit
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τώρα που το παιδεύω και το είδα πιο καλα μόνο το Π και το Σ δεν έχει στο πληκτρολόγιο.

 

Παράξενο αυτό που λες, δεν το έχω ξανασυναντήσει. Μπορείς να ανεβάσεις κάποιο screenshot από το πληκτρολόγιο σου;

 

Εναλλακτικά βάλε αν θες το Blackstone Greek Keyboards.cab

 

τα regional settings που λες απο που αλλαζουν.ελληνικο μενου έχω γενικοτερα

 

Start / Settings / System / Regional Settings

 

(Για ελληνική συσκευή κάνε τη μετάφραση.)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και πάλι ευχαριστω.το βρήκα.μάλλον βιάστηκα λιγάκι να ζητήσω βοήθεια.τωρα οσο για τα τετραγωνάκια δεν το βρήκα ακομη αλλά αφού το ξεψαχνίσω τώρα στις γιορτές πιστεύω να βγάλω ακρη.αλλιως θα επανέλθω.thanks
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για αυτό με τα τετραγωνάκια που λες... που τα βλέπεις; Όταν πληκτρολογείς; Κάνε αυτό που προτείνω με τα regional settings.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ok.ok.τώρα θα τα ψάξω.γενικότερα υπάρχει κατι αξιόλογο σε αναβαθμιση για αυτο το μοντέλο γιατι απο οτι είδα στο forum κυκλοφορεί απο περσι.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ξέρω ποια rom φοράει η συσκευή σου αλλά η τελευταία που έχει βγει είναι αυτή και εδώ τα ελληνικά της.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια πριν λιγο καιρο ειχ αυτο το προβλημα το οποιο ελησα μετα απο Hard reset Με την βοηθεια σας.. Ειχα αγορασει τελη καλοκαιριου ενα htc hd μεταχειρησμενο και εδω και 3-4 μερες δεν ανοιγει γραφει το smart mobility στην αρχη στην συνεχει απο κατω τα κοκκινα νουμερα και μενει εκει.. Τωρα αρχησε παλι το τηλ να κλεινει μονο του και 2 φορες μου κολησε παλι στην ιδια οθονη αλλα ακομα ανοιγει.. Πως μπορω να παρω backup πριν κολησει τελειως κ χρειαστει hard reset?? εχω ξενερωσει απιστευτα με ολο αυτο..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Με το Spb Backup ή το Sprite Backup.

 

Εάν εξακολουθεί το πρόβλημα αυτό και μετά από hard reset, χωρίς όμως να του εγκαθιστάς κάποιο πρόγραμμα/εφαρμογή... μάλλον πρέπει να επισκεφτείς το service, πάντα με official rom/radio.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το εκανα χαρντ ρεσετ οκ.. Να ρωτησω υπαρχει περιπτωση να φταει που στην καρτα μνημης εχψ αρκετα πραγματα κ με καθε χαρντ ρεσετ μενουν, να εχει κανεναν ιο εκει και να κολαει απο κει???
Link to comment
Share on other sites

Παράξενο αυτό που λες, δεν το έχω ξανασυναντήσει. Μπορείς να ανεβάσεις κάποιο screenshot από το πληκτρολόγιο σου;

 

Εναλλακτικά βάλε αν θες το Blackstone Greek Keyboards.cab

 

 

 

Start / Settings / System / Regional Settings

 

(Για ελληνική συσκευή κάνε τη μετάφραση.)

 

Μια μικρη βοηθεια.

Το παληκαρι που του ειχα πουλησει το Blackstone μου τον περασμενο Ιουλιο εχει ακομα την vanilla του Kwbr:) και αποφασισε να περασει την τελευταια ρομ του Kwbr sense 2.5

 

θα ηθελα να ξερω γινεται με USPL 2.5?

To παραπανω πληκτρολογιο ειναι οκ για ελληνικα;

 

Ευχαριστω

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μπορεί να την περάσει κανονικά με USPL2.5.

 

Τώρα για το πληκτρολόγιο δεν είμαι σίγουρος μιας και δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω ποιο πληκτρολόγιο φοράει η εν λόγω rom. Πάντως εάν φοράει Blackstone/Topaz/Leo πληκτρολόγιο, για όλα υπάρχει λύση. Πρέπει όμως να γίνουν οι σχετικές δοκιμές ξεκινώντας φυσικά από αυτό που δίνω πιο πάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...