Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντα είσαι έδω για να απαντάς... Να υποθέσω οτι για να βαλώ το παλιό θα πρέπει να ακολουθήσω την ίδια διαδικασία;

 

παρε και το ραδιο που ηδη εχει το τηλ σου σε περιπτωση που χρειαστεις να το επαναφερεις στην αρχικη του κατασταση ;)

 

http://rapidshare.com/files/182448851/HTC_Blacstone_radio_1._09._25.14.zip

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το ραδιο ειναι ενα λογισμικο που επηρεαζει αμεσα οτι εχει σχεση με

signal

gps

bluetooth

wifi

και γενικα οτι εχει σχεση με επικοινωνια ασυρματη :)

 

Εμ καλα το ειπα οτι ρωτησα χαζομαρα.....

Αμα σου πω ποιο ραδιο νομιζααα......... μπορει και να κλαψεις...... :lol::cry::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμ καλα το ειπα οτι ρωτησα χαζομαρα.....

Αμα σου πω ποιο ραδιο νομιζααα......... μπορει και να κλαψεις...... :lol::cry::lol:

 

αν δεν ρωτησεις δεν μαθαινεις :)

 

φυσικα και καταλαβα :rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκανα την εξης πατατα! ενω το msn δουλευε κανονικα πηγα και εκανα install το windows live messenger. Αποτελεσμα: η συγκεκριμενη εκδοση παντα αντιγραφει τις επαφες στο phonebook, πραγμα το οποιο δεν θελω. Το εκανα uninstall αλλα πλεον το παλιο msn δεν συνδεεται. Τι να κνω ρε παιδια; Το χρειαζομαι οπωσδηποτε την Πεμπτη το πρωι.

Επιασα και διεγραψα τις επαφες απο το phonebook αλλα εφυγαν και απο το msn στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλό είναι σε τέτοια εγχειρήματα να παίρνουμε πάντα ένα backup πρώτα. Νομίζω ότι τώρα το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να βρείς τις επαφές σου στο MSN πρέπει να κάνεις αυτό που λέω παρακάτω

 

http://www.omniacs.net/showthread.php?t=552

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκανα την εξης πατατα! ενω το msn δουλευε κανονικα πηγα και εκανα install το windows live messenger. Αποτελεσμα: η συγκεκριμενη εκδοση παντα αντιγραφει τις επαφες στο phonebook, πραγμα το οποιο δεν θελω. Το εκανα uninstall αλλα πλεον το παλιο msn δεν συνδεεται. Τι να κνω ρε παιδια; Το χρειαζομαι οπωσδηποτε την Πεμπτη το πρωι.

Επιασα και διεγραψα τις επαφες απο το phonebook αλλα εφυγαν και απο το msn στο κινητο.

 

δεν περναει τις επαφες παντα οπως λες...αυτο γινετε μονο αν εσυ το επιλεξεις.

τον ιδιο windows live εχω και εγω.σου λεει να αποθηκευσει τις επαφες σου η οχι.τιποτα δεν κανει μονο του,εσυ πρεπει να το επιλεξεις.

αν θυμαμαι καλα ειναι η τριτη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Για να βρείς τις επαφές σου στο MSN πρέπει να κάνεις αυτό που λέω παρακάτω

 

http://www.omniacs.net/showthread.php?t=552

 

Θαναση, επειδη για να δεις αυτο μπου γραφει το link πρεπει να εισαι γραμμενος στο forum, μηπως μπορεις να μεταφερεις εδω τι γραφει ? Δε νομιζω οτι καποιος που εχει HD συσκευη θα γραφτει σε ενα forum που δεν τον ενδιαφερει λογω συσκευης, για να διαβασει ενα post :confused:. Εαν θελεις παντα :worry:

Φιλικα :)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

το μεταφερω εγω,δεν θα εχει προβλημα με αυτο ο Θανασης,απλα δεν θα εχει δει το μηνυμα σου Κωστη..

 

 

TNA

{{Λοιπόν όσοι έχετε χάσει τις επαφές του messenger γιατί τις διαγράψατε από το pocket pc κάντε το εξής (πρέπει να είμαστε το ΜΟΝΟ site με αυτή την πληροφορία)

 

πάτε στον υπολογιστή και ανοιγετε το MSN¨:

 

εργαλεία (tools)

Επιλογές (options)

privacy

 

και βλέπετε την λίστα με τους φίλους σας. Αν τα έχετε χάσει και από εκεί τότε υπάρχει ένα κουμπάκι από κάτω που σας δείχνει ΠΟΙΟΙ σας έχουν προσθέσει σαν φίλο/η. Μπορείτε να ανακτήσετε την λίστα και από εκεί

http://omniacs.net/attachment.php?attachmentid=37&thumb=1&d=1227606350

 

Καλή τύχη }}

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

@zaharakis

Ευχαριστω. Ειναι χρησιμο για ολους, παρολο που εγω προς το παρον δεν το χρειαζομαι. :)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να αγορασω ενα προγραμματακι navigator.πιο μου προτεινετε?εχω δει ενα που εχει και φωνητικη ενημερωση αριστερα/δεξια κτλ κτλ ειναι συμβατο με το hd γνωριζετε?
"Don't be sad because of people, they will all die"
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να αγορασω ενα προγραμματακι navigator.πιο μου προτεινετε?εχω δει ενα που εχει και φωνητικη ενημερωση αριστερα/δεξια κτλ κτλ ειναι συμβατο με το hd γνωριζετε?

 

Igo, destinator, garmin κτλ.. Είναι όλα συμβατά και έχουν όλα φωνητική καθοδήγηση. Μπορείς να πάρεις μια γεύση για το καθένα στο www .ipmart-forum.com ή να πάς κατευθείαν στο site τους για να τα δεις

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Sprite Backup v6.5.4

 

Απο τα λίγα που διάβασα μαλλον και εγω προς τα εκεί καταλήγω.

 

 

δεν εμεινα ευχαριστημενος απο το sprite backup και δουλευω δοκιμασμενα και σταθεροτατα μονο με το spb backup ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια Δημήτρη το backup τι το θέλεις? Αφού περνάς ρομ κάθε μέρα και τις επαφές μπορείς να τις κρατάς πολύ πιο εύκολα από το να κάνεις backup?
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

δεν περναει τις επαφες παντα οπως λες...αυτο γινετε μονο αν εσυ το επιλεξεις.

τον ιδιο windows live εχω και εγω.σου λεει να αποθηκευσει τις επαφες σου η οχι.τιποτα δεν κανει μονο του,εσυ πρεπει να το επιλεξεις.

αν θυμαμαι καλα ειναι η τριτη επιλογη.

 

στο μεσεντζερ της συσκευης ετσι ειναι οπως τα λες. Σ αυτο που εβαλα εεχει επιολγεσ

1 contacts and messengerr

2 email

αν δεν επιλεξεις το πρωτο σου ανοιγει το μσν αλλα χωρις καμια επαφη.

Αν το επιλεξεις τις περναει στο phonebook.

Επισης,οταν πας να συνδεθεις σου λεει οτι θα τις αντιγραψει και ρωταει αν θελω

να συνεχισω.

 

αν θες στειλε μ με πμ το cab που εβαλες εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια Δημήτρη το backup τι το θέλεις? Αφού περνάς ρομ κάθε μέρα και τις επαφές μπορείς να τις κρατάς πολύ πιο εύκολα από το να κάνεις backup?

 

παντα εχω μια ρομ καλα στημενη ωστε μετα απο καθε δοκιμη,να ξαναγυρναω σε αυτη και να εχω σε λιγα λεπτα ενα ετοιμο και φουλ λειτουργικο pda :)

 

οσο για τις επαφες,pim copy στην sd η spb backup to pim,η pimbackup αν προκειται να γινει η επαναφορα σε αλλη ρομ :)

 

γενικα σε ολες τις συσκευες μου,παντα τσεκαρω τα backup programs ωστε να εχω ησυχο το κεφαλι μου για καλο και για κακο :!:

 

δεν υπαρχει στανταρ οτι ενα προγραμμα θα δουλευει καλα σε ολα τα pda...

 

στο καιζερ δουλευω sprite backup ..

στο xperia spb backup...

στο hd spb backup..

ενω στο ομνια πχ, το spb backup μου τα εκανε μπρδλο :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Περασα αλλη εκδοση του windows live messenger και δουλεψε κανονικα, αλλα καποιο κολλημα εχει με το resco keyboard και οταν παω να το επιλεξω κολλανε τα πληκτρολογια σε ολες τις εφαρμογες και θελει restart. Πρεπει πρωτα να παω να το επιλεξω απο τα μηνυματα πχ ωστε να ειναι ανοιχτο οταν μπω στο msn.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
δεν εμεινα ευχαριστημενος απο το sprite backup και δουλευω δοκιμασμενα και σταθεροτατα μονο με το spb backup ;)
εγω προσωπικα τα εχω και τα 2:Oστπ spd μου την εσπασε οτι οταν κανω backup στο τελος μου βγαζει ενα κατεβατο απο στοιχεια που δεν τα περασε,(στο 9000 δεν το κανει)ενω το sprite ειναι οκ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μόλις έβαλα στο κινήτο το music id αλλα το προγραμματάκι δεν μου τρέχει κανονικά...μήπως ξέρετε πού μπορώ να το βρώ για το touch?

ευχαριστώ εκ των πρωτέρων.. :)

Link to comment
Share on other sites

έχω 2 προβληματάκια με την σύσκευή..

 

1.όταν έρχεται μύνημα δεν ακούγεται ήχος..όταν πάω...settings-personal-sound and notifications-notification-event-new text message...είναι πάντα ξετικαρισμένη η επιλογή play sound..αν τότε ενεργοποιήσώ την επιλογή δεν αλλάζει κάτι..

 

2.έχω τον resco registry και άλλαξε το show sim από 1 σε 0..αλλά με κάθε soft reset αλλάζει αυτή η εντολή...

 

Υ.Γ: Έχω την ρομ του panosha...δηλαδή...1.19.831.0

 

περιμένω ακόμα απάντηση...!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...